انجام مقاله دانشجویی

انجام مقاله مقالات مقاله های پروژه دانشجویی مقاله

 

سفارش قیمت انجام نمونه تایپ مقاله تحقیق دانشجویی ارزان فوری

 

مراحل مقاله نویسی

انجام مقاله دانشجویی قالب نوشتن مقاله: فرض کنید شما در مورد یک موضوع نظراتی دارید و می خواهید در مورد آن به مردم بگویید. چگونه این کار را خواهید کرد؟ می توانید نظرات را به افراد نزدیک خود بگویید. اما اگر می خواهید نه تنها به آن مردم بگویید بلکه به جهانیان بگویید چه؟ چگونه این کار را خواهید کرد؟ شما این نظرات را خواهید نوشت ، اینطور نیست؟ بارها دیده اید که برخی از نویسندگان یا افراد مشکلات و پیشنهادات خود را در بعضی از روزنامه ها ، مجلات و مجلات یا وبلاگ های خود بنویسند. آنها نظرات و عقاید خود را در قالب مقاله می نویسند. در این بخش ، ما با مقاله نویسی و قالب مقاله نویسی آشنا می شویم. مقاله نوشته ای است که برای مخاطبان زیادی نوشته شده است. انگیزه اصلی نوشتن مقاله این است که باید در روزنامه ها یا مجلات یا مجلات منتشر شود تا در جهان تفاوت هایی ایجاد شود. این ممکن است مباحث مورد علاقه نویسنده باشد یا ممکن است مربوط به برخی از موضوعات فعلی باشد. موضوع می تواند جدی یا غیر جدی باشد. همان به معنی لحن و زبان آن است. مباحث بیشتری را در زیر مقاله نویسی مرور کنید.

تعریف عناصر اساسی نوشتن مقاله

 

اهداف مقاله نویسی

 

مقاله با اهداف مشخص نوشته شده است

قالب مقاله نویسی

انجام مقاله دانشجویی باید به شکلی مناسب ترتیب داده شود که توجه خوانندگان را به خود جلب کند. طرح اصلی یک قالب نوشتن مقاله است

 1. عنوان / زیر عنوان
 2. خطی با نام نویسنده
 3. بدنه (قسمت اصلی مقاله ، بند ۲ – ۳)
 4. نتیجه گیری (پایان بند بند مقاله با نظر یا توصیه ، پیش بینی یا تجدید نظر)

به موضوعی که می خواهید مقاله بنویسید فکر کنید. فقط بعد از اینکه موضوع خود را تصمیم گرفتید می توانید جلو بروید و مراحل تکمیلی را یک به یک انجام دهید:

مخاطب هدف: گروه مربوط به خواندن را مشخص کنید
هدف: هدف یا هدف از نوشتن مقاله را پیدا کنید
جمع آوری و انتخاب: اطلاعاتی را که ممکن است جمع کنید. همچنین جزئیاتی را که مهمترین آنها هستند مشخص کنید
سازماندهی: اطلاعات و حقایق را به روشی منطقی ترتیب دهید

هنگامی که تمام مراحل فوق را مورد توجه قرار دادید ، به مرحله نهایی حرکت می کنید – نوشتن.

در هنگام نوشتن مقاله، همیشه از دستور زبان ، هجی و نگارشی مناسب استفاده کنید
از مهارت واژگان استفاده کنید
مقدمه موضوع را جالب ، کوتاه و کوتاه نگه دارید
نظر و موضوع را به صورت سازمان یافته و توصیفی بحث کنید

اشتباهات رایج در نوشتن قالب مقاله

انجام مقاله دانشجویی اکنون که مراحل مقاله نویسی و قالب مقاله نویسی را می دانید ، بروز اشتباهات آشکار می شود. برخی از اشتباهات رایج عبارتند از:

نکاتی که باید در نوشتن مقاله در نظر داشته باشید


مشکلات: به موارد زیر در نوشتن مقاله دقت کنید

 1. مقالات طولانی بنویسید
 2. نام نویسنده را اضافه کنید
 3. عنوان باید طولانی و واضح باشد
 4. عنوان مقاله باید کوتاه، روشن و آموزنده باشد
 5. مقدمه و نتیجه گیری باید جذاب و مورد توجه باشد
 6. مخاطب را هدف قرار دهید
 7. می توان در هر پاراگراف به غیر از شروع ، مشورت ، پیشنهاد و ارائه راه حل برای یک مشکل را ارائه داد
 8. زبان و شیوه نوشتن باید مطابق با خوانندگان مورد توجه باشد
 9. از تلفظ های درست استفاده شود

انجام مقاله دانشجویی کنفرانسی علمی پژوهشی isi از و پایان نامه نویسی برق قدرت مروری مدیریت

مراحل نگارش مقاله دانشجویی

مرحله ۱: موضوع خود را انتخاب کنید

انجام مقاله دانشجویی موضوعی را انتخاب کنید که به اندازه کافی شما علاقه مند باشد حداقل برای یک یا دو هفته روی آن تمرکز کنید. اگر موضوع شما گسترده است ، آن را باریک کنید. به جای نوشتن در مورد نحوه تزئین خانه خود ، سعی کنید نحوه بودجه دکوراسیون منزل خود را به سبک کشور با بودجه کفاشی بپوشانید. این خاص تر و در نتیجه مقابله آسان تر است.

سپس یک چکنویس تهیه کنید و مطالب مهم را روی چکنویس مرور کنید، از جمله همه چیزهایی که می توانید در مورد آن فکر کنید. سست بمانید ، از تحلیلی خودداری کنید و از روند اشتراک گذاری آنچه می دانید لذت ببرید. وقتی کارتان تمام شد ، استخوانهای لخت مقاله ای را خواهید داشت که فقط می توانید بنویسید. سپس آن را برای مدتی کنار بگذارید.

مرحله ۲: نیازهای مخاطبان خود را بیان کنید

انجام مقاله دانشجویی حالا دوباره به قطعه خود برگردید. چرخ دنده ها را عوض کنید و تصور کنید که خواننده این مقاله هستید. برای توصیف مخاطبی که می خواهید به آنها بپردازید ، سه کلمه را انتخاب کنید (مثلاً افراد حرفه ای ، افراد مجرد). به عنوان این خواننده ، به چه سؤالاتی پاسخ خواهید داد؟ ممکن است پاسخ ها را هنوز ندانید ، اما به هر حال سوالات را ذکر کنید. در مرحله بعد پاسخ خواهید یافت.

مرحله ۳: تحقیق

تحقیقات باعث می شوند مقاله شما واقع شود. جزئیات خوب با نحوه چگونگی شما:

 • آمار به نقل از افراد شناخته شده
 • تعاریف
 • حکایات (داستانهای کوتاه و مصور در مورد خود یا شخص دیگری)
 • نقل قول ها و نمونه هایی از افرادی مانند خواننده یا از کتاب های محبوب در مورد این موضوع
 • ارجاع به رسانه های دیگر (فیلم ، تلویزیون ، رادیو)
 • ارجاع به مکانها یا رویدادهای محلی (در صورت انتشار یک نشریه محلی / محلی)
 • ابزار ، منابع یا محصولات مفید (در صورت وجود بسیاری ، ایجاد نوار کناری را در نظر می گیرند)

انجام مقاله دانشجویی هر آنچه را که جمع کرده اید جمع کنید و آن را در یک پوشه ، یک سند الکترونیکی ، یک دفترچه یادداشت یا هر آنچه دوست دارید قرار دهید. فراموش نکنید که منابع را پیگیری کنید در صورتی که بعداً از یک ویرایشگر خواسته شده است تا آنها را تأیید کند. ممکن است بخواهید تحقیقات خود را در یک نشست جداگانه از جمع آوری آن انجام دهید. یا فقط قبل از آن پیش بروید و تحقیقات خود را درست پیدا کنید و وقتی پیدا کردید. خیلی شبیه به آشپزی است – تا زمانی که احساس کنید آن را درست “انجام دهید بازی کنید.

مرحله ۴: محکم کردن طرح خود

با توجه به مخاطبان خود ، یک پیش نویس محکم تر بنویسید که شامل اطلاعات پشتیبانی جدیدی است که جمع آوری کرده اید. گاهی اوقات آنچه در مراحل ۲ و ۳ آموخته اید ممکن است شما را مجبور کند که با یک پیش نویس کاملاً تازه شروع کنید. یا ممکن است فقط بخواهید در هنگام انجام کار خود تجدید نظر کنید و لحن مکالمه ای زیبا را با مراجعه مستقیم به مخاطبان خود حفظ کنید.

این بار که پیش نویس خود را می خوانید ، از خود بپرسید: آیا این کار می کند؟ آیا این خیلی کلی است ، خیلی سبک ، بی تحرک ، نامشخص یا متلاطم؟ اگر چنین است ، برخی از نشریات مورد علاقه خود را برای مقاله های چگونه به آن شانه بزنید. نویسندگان از چه تکنیکی استفاده می کنند که شما ممکن است بکار ببرید؟

مرحله ۵: آن را خاص کنید

دوبار بررسی کنید تا ببینید هر مرحله مربوط به روند را شامل می شوید. مقالات چگونه باید کاملاً کامل باشند. شما می خواهید که خواننده شما از راه دور بفهمد که دقیقاً چگونه می تواند شام شکرگذاری را با بودجه ای برای کفش درست کند ، آن دسته از راگبی ها را اجرا کند یا محل های بسیار مناسبی را پیدا کند. اگر روایت شما ادامه دارد یا روشن می شود ، یا در جهات بسیاری خاموش است ، آن را در قسمت های اصلی که با عناوین ذکر شده (مانند این مقاله) نشان دهید ، تجزیه کنید. تلفیق اطلاعات پیچیده و تجزیه آن به مراحل ، به ویژه برای نوشتن آنلاین ضروری است ، و همچنین روند چاپی است.

مرحله ۶: بخوانید، دوباره ، تکرار کنید

انجام مقاله دانشجویی پیش نویس مقاله چگونه مقاله خود را با صدای بلند برای یک دوست حامی بخوانید. سپس یک سری سؤال از او بپرسید: آیا او اکنون روند را درک می کند؟ آیا هیچ پستی وجود ندارد؟ آیا چیز دیگری وجود دارد که او دوست دارد درباره این موضوع بداند؟ آیا او می تواند خودش کار را انجام دهد؟ با توجه به پیشنهادات دوستتان ، بهترین تصمیم خود را برای تصمیم گیری در مورد ایجاد تغییراتی در صورت وجود استفاده کنید.

در اینجا یک لیست سریع برای کمک به شما در گرفتن خطاها یا حذف ها وجود دارد:

 • آیا به طور کافی مواد لازم / لوازم مورد نیاز را برای خواننده برای انجام کار توصیف کردید؟
 • آیا تمام مراحل مهم را در بر داشتید؟
 • آیا سفارش منطقی است؟
 • آیا از کلماتی استفاده کردید که حاکی از توالی است: اول ، بعد ، بعد؟
 • آیا به خوانندگان درباره مشکلات احتمالی هشدار داده اید؟

 

نگارش خلاصه مقاله

خلاصه مقاله یک مقاله کوتاه و متمرکز در مورد یک مقاله علمی است که با خواندن انتقادی آن مقاله اطلاع داده می شود. برای مقالات استدلالی ، خلاصه پایان نامه و ادله پشتیبان را شناسایی ، توضیح و تحلیل می کند. برای مقالات تجربی ، خلاصه سوالات ، روش ها ، یافته ها و پیامدهای تحقیق را شناسایی ، توضیح داده و تحلیل می کند. اگرچه خلاصه مقالات اغلب کوتاه هستند و بندرت نمره بالایی از نمره شما را به خود اختصاص می دهند ، اما این یک شاخص قوی برای مهارت خواندن و نوشتن است. اساتید از شما می خواهند خلاصه مقاله را بنویسید تا به شما در پیشرفت مهارت های اساسی در خواندن انتقادی ، خلاصه کردن ، و نوشتن متن روشن و سازمان یافته کمک کند. علاوه بر این ، خلاصه مقاله شما را ملزم می کند که مقاله علمی را از نزدیک بخوانید ، که مقدمه ای مفید برای کنوانسیون های نوشتن در رشته شما (مثلاً مطالعات سیاسی ، زیست شناسی ، یا انسان شناسی) است.

انجام مقاله دانشجویی رایج ترین مشکلی که دانش آموزان هنگام نوشتن خلاصه مقاله دارند این است که هدف تکلیف را اشتباه درک می کنند. در یک خلاصه مقاله ، وظیفه شما این است که در مورد مقاله بنویسید ، نه در مورد موضوع واقعی مقاله. به عنوان مثال ، اگر مقاله اسمیت را در مورد علل طاعون بوبونیک در اروپا خلاصه می کنید ، خلاصه شما باید در مورد مقاله اسمیت باشد: او می خواهد در مورد طاعون چه اطلاعاتی پیدا کند؟ وی از چه مدرکی استفاده می کند؟ استدلال او چیست؟ شما در حال نوشتن مقاله ای در مورد علل واقعی بیماری طاعون Bubonic در اروپا نیستید. بعلاوه ، بعنوان بخشی از قرائت انتقادی ، شما اغلب موضع خود را در مورد یک موضوع یا یک استدلال در نظر می گیرید. گنجاندن ارزیابی یا نظر در مورد پایان نامه یا یافته ها وسوسه انگیز است ، اما این هدف خلاصه مقاله نیست. بلکه باید نکته اصلی و چگونگی پشتیبانی آن را شناسایی ، توضیح داده و تجزیه و تحلیل کنید. رمز موفقیت شما در نوشتن خلاصه مقاله درک شما از مقاله است. بنابراین ، مطالعه دقیق و دقیق ضروری است. مرکز مهارتهای علمی دستورالعملهای مفیدی درباره مراحل خواندن انتقادی ارائه می دهد: خواندن قبل از خواندن ، خواندن تحلیلی و تحلیلی و تأمل.

 

یک روند بازگشتی در پیش گیرید

انجام مقاله دانشجویی ایجاد طرح کلی معکوس یکی از راه های اطمینان از درک کامل مقاله است. مقاله را از قبل بخوانید (چکیده ، مقدمه و / یا نتیجه گیری را بخوانید). خلاصه سوال (های) اصلی و پایان نامه یا یافته ها. زیرنویس ها و جملات موضوعی را برای درک سازمان بدست آورید. در حاشیه هر بخش یادداشت کنید. هر پاراگراف را در یک بخش بخوانید. در مورد ایده یا هدف اصلی هر پاراگراف یادداشت کوتاه بگذارید. این استراتژی به شما کمک می کند ببینید چگونه قسمت های مقاله به ایده اصلی یا کل مقاله متصل می شوند.


ساختار خلاصه مقاله

خلاصه ای به صورت پاراگراف نوشته شده است و به طور کلی شامل زیرعنوان ها نمی شود. مقدمه برای شناسایی واضح مقاله ، موضوع ، س ofال یا هدف مقاله و پایان نامه یا یافته های آن مهم است. پاراگراف های اصلی برای خلاصه ای از یک مقاله استدلالی توضیح می دهند که چگونه ادله و شواهد از این پایان نامه پشتیبانی می کنند. متناوباً ، پاراگرافهای خلاصه مقاله تجربی ممکن است روش ها و یافته ها را توضیح دهند و با پیش بینی ها ارتباط برقرار کنند. نتیجه گیری اهمیت استدلال یا پیامدهای یافته ها را توضیح می دهد. این ساختار تضمین می کند که خلاصه شما متمرکز و روشن باشد. اساتید معمولاً لیستی از موضوعات مورد نیاز را به شما می دهند تا در خلاصه شما بگنجانند و / یا توضیح دهند که چگونه می خواهند خلاصه خود را سازماندهی کنید. حتماً برگه تکالیف را با دقت بخوانید و به ترتیب نمودارهای نمونه زیر را تنظیم کنید.

انجام مقاله دانشجویی یک چالش مهم در نوشتن خلاصه مقاله ، تصمیم گیری درمورد اطلاعات یا نمونه هایی از مقاله است. به یاد داشته باشید ، خلاصه مقاله بسیار کوتاهتر از خود مقاله است. شما فضایی برای توضیح هر نکته ای که نویسنده بیان می کند ندارید. در عوض ، باید نکات اصلی نویسنده را توضیح دهید و چند مثال عالی پیدا کنید که این نکات را نشان می دهد. همچنین باید در نظر داشته باشید که خلاصه مقاله ها باید به قول خود شما نوشته شوند. نوشتن دانشمندان می تواند از اصطلاحات پیچیده ای برای توضیح ایده های پیچیده استفاده کند ، که درک و جمع بندی صحیح را دشوار می کند. در مواجهه با متن دشوار ، بسیاری از دانشجویان تمایل به استفاده از نقل قول های مستقیم دارند و در وقت و انرژی لازم برای درک و دوباره واژه برداری صرفه جویی می کنند. با این حال ، یک خلاصه نیاز به جمع بندی دارد ، که به معنای “بیان مختصر یا مختصر” (فرهنگ انگلیسی آکسفورد) ایده های اصلی ارائه شده در یک متن است. کوتاه بودن باید به قول خود شما باشد که نشان می دهد مقاله را درک می کنید.

 

موسسه پژوهشی تامسون رویترز با بهره گیری از مجرب ترین اساتید دانشگاه و دانشجویان دکترا در کلیه رشته های فنی مهندسی و علوم انسانی و پایه و بهره مندی از حمایت های بنیاد علمی تامسون رویترز آماده خدمت رسانی به شما دانشجویان عزیز در رسیدن به جایگاه علمی مطلوب در داخل و خارج از کشور می باشد