انجام پایان نامه مدیریت پروژه

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه

 

انجام پایان نامه مدیریت پروژه

 

معرفی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه

 

انجام پایان نامه مدیریت پروژه. رشته ای است كه دانش آموختگان آن یاد می گیرند كه چگونه یك كسب و كار (business) را اداره نمایند. دوره MBA در دنیا قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و در حال حاضر در كشورهای پیشرفته صنعتی و در بین مدیران، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. گرایش های دوره MBA در حال حاضر در دانشگاه ها و مراكز آموزشی تنوع بسیار بالایی داشته و سالانه در سطح دنیا فارغ التحصیلان این رشته در پست های مهم مدیریتی مشغول به كار می شوند. یكی از گرایش های پرطرفدار دوره MBA در دنیا مدیریت پروژه است که در ایران توسط سازمان مدیریت صنعتی در سطح کارشناسی ارشد MBA مدیریت پروژه ارائه میگردد.
انجام پایان نامه مدیریت پروژه. انتخاب درست طرح ها، پروژه ها و همچنین مدیریت آنان همواره یکی از دغدغه های مدیریان بنگاه های اقتصادی، موسسات دولتی و غیر دولتی می باشد. امروزه با تكیه بر دانش مدیریت پروژه، موسسات توانسته اند تا هرچه بهتر به اهداف بخش های توسعه ای و اقتصادی تعریف شده پروژه ها و انجام دقیق آنان دست یابند. در کشور عزیزمان ایران، همواره یکی از چالش برانگیزترین بخش های توسعه ای و اقتصادی تعریف پروژه ها و انجام درست آن است. بسیاری از پروژه های اقتصادی و عمرانی به دلیل عدم دستیابی به اهدافشان شكست خورده اند و صدمات جبران ناپذیری به سازمان ها و در نهایت به كشور وارد كرده اند. كم نیستند مدیران پروژه هایی در كشور كه فقط فعالیتهای پروژه را از نظر فنی خوب می شناسند اما به دلیل آنكه انجام پایان نامه مدیریت پروژه. دانش مدیریت پروژه را نمی شناسند نمی توانند به خوبی پروژه ها را مدیریت كرده و آنان را به اهدافشان برسانند، هرچند كه محصول پروژه در نهایت با تاخیر تحویل داده می شود.
سازمان مدیریت صنعتی بر اساس رسالت و ماموریت خود که همانا كمك به توسعه ظرفیت علمی مدیران كشور است، این دوره را بر اساس نیازهای فعلی كشور و روند جهانی آن طراحی و ارائه نموده است. به امید آنكه مدیران پروژه ها و طرح ها بتوانند هرچه بهتر پروژه ها و طرح ها را انتخاب، مدیریت و اجرا كنند. هدف دوره کارشناسی ارشد MBA مدیریت پروژه پرورش و ظرفیت سازی علمی مدیریت پروژه برای مدیران، دست اندركاران و كارشناسان ارشد پروژه ها می باشد تا با طی این دوره بتوانند پروژه ها را بر اساس روشها و مدل های علمی و ذیرفته شده انتخاب و مدیریت كنند.

با استفاده از اصول تئوری پیچیدگی ، مطالعه در اینجا یک چشم انداز مدل سازی نامتقارن را برای بررسی ارکسترهای منابعی که نشان از عملکرد مدیریت پروژه بالا (جداگانه کم) با دقت دارند ، کمک می کند. اصول نظریه پیچیدگی شامل این واقعیت است که شرایط علی ناشی از PMP زیاد دارای شرایط متفاوتی است (به عنوان مثال ، مواد تشکیل دهنده) به طور معمول از شرایط علی ناشی از PMP کم — اتخاذ این چشم انداز به جای روش تقارن در حال حاضر فراگیر ، از سودمندی نقطه نامتقارن یا برآورد فاصله پشتیبانی می کند. به ساخت تئوری و مدل سازی تجربی از روابط جهت متغیر جهت (VDR). این مطالعه یک مدل کلی و گزاره های پیکربندی ویژه ای را شامل می شود که شامل سرمایه اجتماعی ، فرآیندها و اثربخشی مدیریت دانش به عنوان شرایط علّی است که نشان دهنده نتایج مورد PMP زیاد و جداگانه است. با استفاده از داده های نظرسنجی ، این مطالعه شامل بررسی گزاره ها و مدلها به صورت تجربی در مورد علّت علّی پروژه های تکمیل شده (۳۰۲ نفر = ، نمونه آمریكا در آمریكا در شركتهای صنعتی محصول و خدمات) است. این یافته ها از این دیدگاه پشتیبانی می کنند که PMP بالا (و همچنین کم) به شرایط پیشین وابسته به ارکستراسیون منابع (پیکربندی) بستگی دارد. این یافته ها به منظور حمایت از گزاره کلی مبنی بر کاربرد برنامه های تئوری پیچیدگی در تحقیقات مدیریت پروژه به طور مؤثر در ساختن متنوع لازم برای درک عمیق و پیش بینی دقیق نتایج عملکرد پاسخ می دهند. این مطالعه شامل کمک به تئوری و تحقیقات تجربی است که از این منظر پشتیبانی می کند که مجموعه های جداگانه از ارکستراسیون منابع پیشینهای پیچیده جایگزین (به جای یک VDR ، متقارن ، چشم انداز تأثیرات خالص) عملکردهای مدیریتی بالا (پایین) را با دقت پیش بینی می کنند.

آثار اندکی وجود دارد که تلاش کرده اند تحقیقات جهانی در مورد پایداری و مدیریت پروژه را ترسیم کنند. این تحقیق با استفاده از بررسی علم سنجی پایداری جهانی و تحقیقات مدیریت پروژه در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۶ ، از طریق تجزیه و تحلیل کلمات ، تجزیه و تحلیل نویسنده ، تجزیه و تحلیل ژورنال ، تجزیه و تحلیل نهادها و تجزیه و تحلیل کشور انجام شده است. در مجموع ۴۰۰ پرونده کتابشناختی از پایگاه داده های وب علوم و Scopus هسته اصلی انتخاب و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این یافته ها نشان می دهد تکامل زمینه تحقیق بر اساس مفاهیم گزارش کمیسیون بروندلند با در نظر گرفتن پایداری خط پایین سه گانه در فعالیت های مدیریت پروژه. هدف از این مقاله داده ها ، درک درستی از وضع موجود و روند تحقیق در مورد پایداری و مدیریت پروژه در جهان است.

انجام پایان نامه مدیریت پروژه کارشناسی ارشد خرید انجام پایان نامه مدیریت پروژه و ساخت عمران

با افزایش پایداری از اهمیت برای بخش مدیریت پروژه ، نیاز به استفاده از تکنیک های مدیریت برای اهداف پایداری رشد می کند. با این حال ، ابزارهای عمومی برای سنجش عملکرد اهداف پایداری و ابتکارها کمیاب هستند. اندازه گیری عملکرد سنتی پروژه با استفاده از روش مدیریت ارزش دریافت (EVM) برای اندازه گیری زمان ، هزینه و دامنه استفاده می شود. هدف این مقاله بررسی اینکه آیا EVM می تواند برای اندازه گیری عملکرد اهداف پایداری در پروژه ها سازگار باشد. این مقاله با استفاده از دو بررسی ادبیات سیستمی (SLR) ، بدن دانش “پایداری در مدیریت پروژه” و “مدیریت ارزش کسب شده” را بررسی می کند. در مجموع ۲٫۲۳۲ انتشار از ۶ پایگاه داده از هر دو زمینه از طریق دو SLM مشخص شد و از طریق فرایند غربالگری دو مرحله ای مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
این بررسی نشان داد که روش کنترل پروژه EVM هنوز برای ردیابی عملکرد پایداری در پروژه ها استفاده نشده است. بنابراین ، چارچوب مفهومی را برای “مدیریت ارزش سبز درآمد” تهیه کردیم. بنابراین نتیجه گیری ، با ترکیب پایداری در مورد مشاغل (به جای دامنه) ، گسترش نظارت بر چرخه عمر محصول ، پرداختن به خط پایین سه گانه و ترجمه شاخص های پایداری عمومی به صورت پولی برای بیان ارزش ایجاد شده از طریق بهبود عملکرد منابع (به جای هزینه ) ، EVM را می توان برای سنجش پایداری و عملکرد پروژه ترجمه و به کار برد. چارچوب مفهومی ارائه شده در اینجا زمینه های نظری را برای ابزار جدید مدیریت پروژه برای پیگیری دستیابی به اهداف پایداری در پروژه ها فراهم می کند. این کار با ایجاد شکاف بین ابزارهای سنتی و مباحث هنجاری در سطح عملیاتی ، به تحقیق فعلی در مدیریت پروژه پایدار کمک می کند.

با توجه به طیف وسیع پروژه ها مخاطبین این دوره می تواند تمامی مدیران، دست اندكاران و كارشناسان ارشد طرح ها و پروژه ها باشد، اهم این افراد شامل : مدیران و كارشناسان ارشد شركت های مهندسی و ساخت تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، مدیران و كارشناسان ارشد شركت های مهندسی و ساخت بخش صنعت حمل و نقل، مدیران و كارشناسان ارشد شركت های مهندسی ساختمان و راه، مدیران و كارشناسان ارشد شركت های مهندسی بخش صنعت برق و آب، مدیران و كارشناسان ارشد شركت های مهندسی نرم افزار: مدیران و كارشناسان ارشد فعال در پروژه های بهبود و استراتژیك در سازمانها، مدیران و كارشناسان ارشد واحدهای طرح و توسعه كسب و كار و محصول.

تجربه مدرن زمان یکی از افزایش فشار زمان ، شتاب و کمبود است. مدیریت پروژه با آن پدیده ها همگام است ، زیرا مدیریت زمان و مهلت های مقدماتی این رشته قرار می گیرد. اهمیت زمان در مدیریت پروژه از استعلام هایی در مورد نحوه تعریف آن دعوت می کند. این مقاله پیشنهاد می کند که نحوه زمان را در دو نهاد مدیریت دانش پروژه کشف کند. بر اساس تجزیه و تحلیل محتوا ، این تحقیق نشان می دهد که هر دو استاندارد ، مفهوم کمی و عینی زمان را ترسیم می کنند و باعث افزایش شتاب و کمبود زمان می شوند. این مقاله نشان می دهد که استانداردهای مدیریت پروژه منعکس کننده و در عین حال در پدیده های زمانی شتاب و کمبود زمان نقش دارند. به این ترتیب ، با مشخص کردن چگونگی معمول زمان در منابع مهم دانش در مورد مدیریت پروژه ، این مطالعه درک ما از تجربه زمانی فعلی را که توسط فشار زمان مشخص شده است ، غنی می کند.

محتوای دوره

انجام پایان نامه مدیریت پروژه. برنامه دوره عالی کارشناسی ارشد MBA مدیریت پروژه كه از چهار بخش دروس پیش نیاز ( ۸ واحد)، دروس اصلی (۲۸ واحد)، دروس اختیاری (۴ واحد) و پایان نامه ( ۴واحد) تشكیل شده اشت حداكثر در طول دو سال به شرح ذیل ارائه خواهد شد.
دروس پیش نیاز ( ۵ واحد)
گذراندون دروس پیش نیاز برای همسان سازی دانش دانشجویانی كه در دوره های كارشناسی كمتر با دانش مدیریت آشنایی دارند به شرح ذیل ضروری است.
۱٫ اصول و مبانی مدیریت و سازمان (۲ واحد)
۲٫ تصمیم گیری کمی در مدیریت(۳ واحد)
دروس اصلی و اختصاصی(۳۰ واحد)
۱٫ مدیریت پروژه ( ۲ واحد)
۲٫ تیم سازی(۱ واحد)
۳٫ مدیریت استراتژیک پروژه ها و طرح ها (۲ واحد)
۴٫ ارزیابی فنی و اقتصادی طرح ها ( ۲ واحد)
۵٫ مدیریت محدوده، زمان و هزینه ۱ ( ۲ واحد)
۶٫ مدیریت محدوده، زمان و هزینه ۲ ( ۲ واحد)
۷٫ مدیریت ریسک در سبد، طرح و پروژه(۲ واحد)
۸٫ مدیریت كیفیت در پروژه( ۲ واحد)
۹٫ مدیریت منابع انسانی در پروژه ( ۲ واحد)
۱۰٫ مدیریت ارتباطات در پروژه ( ۲ واحد)
۱۱٫ مدیریت تداركات و ادعا ( ۲ واحد)
۱۲٫ مدیریت تامین منابع مالی در پروژه( ۲ واحد)
۱۳٫ نظام های تحویل پروژه ( ۲ واحد)
۱۴٫ پایان نامه و روش تحقیق (۴ واحد)
دروس اختیاری (۴ واحد)
۱٫ مهندسی ارزش در پروژه ( ۲ واحد)
۲٫ آمادگی برای آزمون PMP ( 2 واحد)
۳٫ حسابداری برای مدیران (۲ واحد)
۴٫ آشنایی با قوانین و مقررات پیمانکاری و حقوق تجارت (۲ واحد)

 

انجام پایان نامه مدیریت پروژه کارشناسی ارشد خرید انجام پایان نامه مدیریت پروژه و ساخت عمران

 

هدف از این مقاله معرفی تجزیه و تحلیل مقایسه کیفی مجموعه های فازی (fsQCA) به عنوان روشی مناسب به منظور کشف پیکربندی های علی و معلولی از قابلیت های مربوط به نرم افزار مدیریت پروژه های چندگانه آینده است که انتظار می رود توسط پروژه صنعت اکو برچسب استفاده شود. مدیران به عنوان یک ابزار آزمایش در کارهای آینده خود. نتایج نشان می دهد که هشت پیکربندی مختلف از قابلیت های نرم افزار MPM بر نتیجه تأثیر می گذارد و علاقه بازیگران صنعت برچسب اکو را به آزمایش و استفاده از ویژگی های آن ترغیب می کند. ما همچنین شرط لازم را به منظور آزمایش و استفاده از نرم افزار مدیریت چندگانه پروژه ، که با ترکیبی از قابلیت های بالا در تهیه یک منبع منابع مشترک به همه مدیران پروژه ارائه شده است ، توانائی بالایی در تراز کردن منابع بیش از حد اختصاص یافته مشخص کرده ایم. پروژه ها ، و پایین بودن قابلیت مقایسه مقادیر هدف و واقعی برای معیارهای ارزیابی عملکرد، هزینه و زمان ، بر قابلیت های بالای نظارت بر پیشرفت فعالیت ها مطابق با مهلت های نقطه عطف اضافه شده است. این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که fsQCA چقدر قدرتمند به عنوان روشی برای بررسی پیچیدگی محیط های چند پروژه است ، همچنین می تواند از دیدگاه انتظارات کاربران ، اطلاعات مفیدی را برای طراحان و توسعه دهندگان نرم افزار MPM فراهم کند.

تعیین مهمترین دسته های ریسک پروژه با در نظر گرفتن روابط علّت و معلولی میان آنها در محیط فازی

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   مهمترین دسته ریسک پروژه روابط علّت و معلولی محیط فازی   مهمترین دسته ریسک پروژه روابط علّت و معلولی محیط فازی. هر پروژه دارای ریسک هایی می باشد و از آنجایی که پیچیدگی های زیادی در پروژه […]

تدوین چارچوب عوامل حیاتی موفقیت برای بهبود عملکرد دفتر مدیریت پروژه فناوری اطلاعات در سازمان های پروژه محور

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   چارچوب عوامل حیاتی موفقیت بهبود عملکرد مدیریت پروژه فناوری اطلاعات در سازمان های پروژه محور   چارچوب عوامل حیاتی موفقیت بهبود عملکرد مدیریت پروژه فناوری اطلاعات. با افزایش روزافزون سازمان های پروژه محور و پیچیده شدن هر […]

ارائه مدل فازی رتبه‌بندی ریسک در پروژه‌های حفاری شرکت پترو پارس

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   ارائه مدل فازی رتبه‌بندی ریسک پروژه‌های حفاری شرکت پترو پارس   ارائه مدل فازی رتبه‌بندی ریسک پروژه‌های حفاری شرکت پترو پارس. بطور طبیعی هر فعالیتی با ریسک و مخاطره همراه است. ریسک پروژه‌ها مفهومی غیر از مفاهیم […]

شناسایی معیارهای پیچیدگی پروژه و رتبه بندی پروژه ها بر اساس آن با روش DEMATEL و ANP

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   شناسایی معیارهای پیچیدگی رتبه بندی پروژه ها روش DEMATEL ANP   شناسایی معیارهای پیچیدگی رتبه بندی پروژه ها روش DEMATEL ANP. مورد مطالعه : رتبه بندی پیچیدگی پروژه های R&D شرکت سایپا. امروزه در طرح های صنعتی […]

تعيين استراتژي پاسخ به ريسك در مديريت ريسك با تكنيك ANP

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   تعيين استراتژي پاسخ به ريسك مديريت ريسك با تكنيك ANP   تعيين استراتژي پاسخ به ريسك مديريت ريسك با تكنيك ANP. مطالعه موردي: پروژه توسعه ميدان نفتي آزادگان شمالي. مناسب در مديريت پروژه به منظور مقابله با […]

مدیریت اثربخش پروژه های پیچیده در صنعت ارتباطات سیار ایران

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   مدیریت اثربخش پروژه های پیچیده در صنعت ارتباطات سیار ایران   مدیریت اثربخش پروژه های پیچیده در صنعت ارتباطات سیار ایران. اين تحقیق براساس استفاده از مدل های نظری پروژه های پیچیده، با هدف شناخت عوامل موثر […]

کنترل آماری شاخص های عملکرد زمان و هزينه در پروژه های عمرانی

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   کنترل آماری شاخص های عملکرد زمان هزينه پروژه های عمرانی   کنترل آماری شاخص های عملکرد زمان هزينه پروژه های عمرانی. سيستم مديريت ارزش کسب شده با ارائه شاخص هاي عملکردي امکان اندازه گيري دقيق ميزان پيشرفت […]

زمان بندی همزمان پروژه و برنامه ریزی تجهیزات با الگوریتم های تکاملی

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   زمان بندی همزمان پروژه برنامه ریزی تجهیزات الگوریتم های تکاملی   زمان بندی همزمان پروژه برنامه ریزی تجهیزات الگوریتم های تکاملی. برنامه ریزي و زمان بندي پروژه یکی از مباحث بسیار مهمی است که مدیران پروژه با […]

پیش‎بینی زمان پروژه از طریق طول زمان کسب‎شده و مدیریت ریسک

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   پیش‎بینی زمان پروژه از طول زمان کسب‎شده و مدیریت ریسک   پیش‎بینی زمان پروژه از طول زمان کسب‎شده و مدیریت ریسک. بسیار مشاهده می­ شود پروژه­ ها از زمان و هزینۀ برنامه ­ریزی‎ شده عقب می­ مانند؛ […]

مسئله چندهدفه انتخاب و زمان بندی سبد پروژه در شرايط عدم قطعيت

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   مسئله چندهدفه انتخاب زمان بندی سبد پروژه شرايط عدم قطعيت   مسئله چندهدفه انتخاب زمان بندی سبد پروژه شرايط عدم قطعيت. امروزه سازمان‌ها و به‌خصوص مراکز تحقیق و توسعه با مسئلۀ انتخاب سبد پروژه در شرایط عدم […]

مدل ارزیابی و اولویت بندی پیمانکاران با تحلیل سلسله مراتبی فازی و تابع زیان تاگوچی

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   اولویت بندی پیمانکاران تحلیل سلسله مراتبی فازی تابع زیان تاگوچی   اولویت بندی پیمانکاران تحلیل سلسله مراتبی فازی تابع زیان تاگوچی. هدف از مقالۀ پیش رو ارزیابی و اولویت­بندی پیمانکاران شرکت توزیع برق استان فارس است. طبیعت […]

اولویت ‏بندی پروژه ‏های مدیریت کیفیت سازمان با شروع از انتظارات مشتریان

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   اولویت ‏بندی پروژه ‏های مدیریت کیفیت سازمان شروع انتظارات مشتریان   اولویت ‏بندی پروژه ‏های مدیریت کیفیت سازمان شروع انتظارات مشتریان. سطح رضایت مشتری به برآورده‌کردن انتظارات وی بستگی دارد. با تعیین انتظارات مشتری و پیاده‏سازی آنها […]

شناسایی و اولویت بندی علل تاخیر در پروژه های توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب بروش تحلیل سلسله مراتب فازیFAHP

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی رشته مدیریت صنعتی گرایش مدیریت پروژه   اولویت بندی علل تاخیر پروژه توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب   اولویت بندی علل تاخیر پروژه توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب. اهمیت اجرای صحیح و موفق پروژه ها و طرح های عمرانی زیربنایی در کشور در حال […]