انجام پروژه حسابداری

 

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی حسابداری

انجام پروژه حسابداری

دو نوع سیستم حسابداری وجود دارد: اولین سیستم تک ورودی است که یک تجارت کوچک همه معاملات را به عنوان یک مورد در یک دفترچه ثبت می کند. مورد دیگر یک سیستم Double Entry است که در آن هر تراکنش به عنوان بدهی و اعتبار در حسابهای جداگانه ثبت می شود. یک سیستم ورودی مضاعف تعادل کتاب های شرکت را تضمین می کند.
یک سیستم ورودی واحد حسابداری معمولاً برای سادگی آن توسط مشاغل بسیار کوچک استفاده می شود. شاید این تجارت در یک روز معامله معاملات زیادی انجام ندهد ، یا این یک مالکیت شخصی است و صاحب آن نیاز به حسابداری گسترده ندارد یا وقت دارد. یک سیستم ورودی ساده مناسب ، ساده است (هیچ آموزش رسمی لازم نیست) و با صرفه جویی در هزینه ها به دلیل اینکه نیازی به نرم افزار پیچیده ندارد. در صورت تمایل ، صاحب مشاغل كوچك می تواند یك سیستم ورود به حسابداری واحد را بر روی یك برنامه عالی اجرا كند.

 

اشکالاتی در سیستم ورودی واحد وجود دارد. با توجه به ماهیت ناقص داده های وارد شده ، گزارشگری مناسب مالی غیرممکن است. به این ترتیب ، برای صاحب مشاغل دشوار است که بتواند تجزیه و تحلیل مالی انجام دهد و منابع را برای آینده برنامه ریزی کند. خطاها بسیار بیشتر از این ممکن است غافل شوند و سرقت کمتر تشخیص داده شود (زیرا موجودی دارایی در آن موجود نیست). مقامات مالیاتی یک سیستم ورودی واحد حسابداری را برای اهداف گزارشگری از هر نوع تشخیص نمی دهند.

یک سیستم ورود مضاعف یک فرایند حسابداری دقیق تر است ، که معمولاً توسط مشاغل بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرد. یک سیستم ورود مضاعف ، سوابق کاملی را ارائه می دهد و امکان ایجاد صورتهای مالی مناسب را فراهم می آورد. خطاها نیز سریعتر تشخیص داده می شوند. یک سیستم ورود مضاعف از حسابداری ، تصویری بسیار دقیق تر از منابع مالی یک شرکت را ترسیم می کند. یک سیستم ورودی مضاعف پرهزینه ، اغلب پیچیده و پرهزینه است. همچنین اگر یک تراکنش کامل ضبط نشود ، راهی برای خطا نیز وجود ندارد.

 

انجام پروژه حسابداری دو روش روش حسابداری وجود دارد: حسابداری نقدی و حسابداری تعهدی:

روش حسابداری نقدی


حسابداری نقدی درآمد و هزینه های دریافتی و دریافتی آنها را ثبت می کند (هنگامی که پول دست به دست می دهد).
 

روش حسابداری تعهدی


حسابداری تعهدی ، مبلغ دلار را هنگام انجام معامله (صورتحساب خارج شده یا فاکتور وارد می شود) ثبت می کند ، نه وقتی که پول واقعاً رد و بدل می شود. هنگامی که یک تجارت بیش از ۵ میلیون فروش داشته باشد ، روش حسابداری تعهدی توسط قانون لازم است. اعتقاد بر این است که این روش حسابداری تصویر دقیق تری از منابع مالی یک شرکت می دهد. این دو نوع اصلی از روش های حسابداری هستند ، اگرچه بعضی اوقات شرکتها مجاز به استفاده از یک هیبرید از این دو هستند ، در صورت تحقق شرایط خاص.
 

انجام پروژه حسابداری

انجام پروژه حسابداری کدام روش حسابداری شما باید انتخاب کنید به اندازه تجارت شما بستگی دارد. مانند یک سیستم ورودی حسابداری واحد ، یک روش حسابداری نقدی توسط مشاغل کوچک ترجیح داده می شود زیرا اجرای آن ساده است و باعث صرفه جویی در وقت می شود. از آنجا که معامله هنگام دستیابی به مبادله نقدی ثبت می شود ، صاحب مشاغل در هر زمان معین ایده بهتری از جریان وجوه نقد شرکت دارد.

حسابداری تعهدی توسط مشاغل بزرگتر (و در بعضی موارد از نظر قانونی لازم) ترجیح داده می شود زیرا تصویری شفاف تر از درآمد و هزینه های شرکت به سازمان می دهد. به عنوان مثال ، اگر فروش ترکیبی برای یک شرکت در دسامبر ۱٫۲ میلیون باشد ، یک سیستم تعهدی می تواند این مبلغ را در صورت های شرکت نشان دهد حتی اگر پرداخت از مشتری تا اوایل سال بعد وارد نشده باشد. اگر مدیریت ارشد به جای آن از شیوه حسابداری نقدی پیش می رفت ، از ۱٫۲ میلیون بی خبر بودند و ممکن است تصمیمات یا سیاستی را بر اساس اطلاعات ناقص اتخاذ کنند.

انجام پروژه حسابداری

نقش و توانایی یا کارایی

 • طراحی سیستمهای نرم افزاری بزرگ نظیر پایگاه داده ها، سیستمهای عامل، زبانهای برنامه سازی، کامپایلرها و سیستمهای خبره، سیستمهای حفاظت داده
 • قابلیت تولید نرم افزارهائی که توسعه اتوماتیک نرم افزارها را ممکن میسازند نظیر ویرایشگرهای متن، ویرایشگرهای صفحه، ویرایشگرهای مبتنی بر نحو
 • هدایت پروژه نرم افزاری در مراکز تحقیقاتی کشور
 • ارزیابی کارآئی و صحت سیستمهای نرم افزاری و فرمول کردن نیازها
 • استخدام در موسسات آموزشی کشور

سیستم حسابداری سیستمی است که برای مدیریت درآمد ، هزینه و سایر فعالیتهای مالی یک تجارت استفاده می شود. سیستم حسابداری به یک تجارت اجازه می دهد تا انواع معاملات مالی از جمله خرید (هزینه) ، فروش (فاکتور و درآمد) ، بدهی (بودجه ، حساب های قابل پرداخت) و غیره را پیگیری کند و قادر به تهیه گزارش های آماری جامع است که مدیریت را ارائه می دهد. یا طرفهای ذینفع با مجموعه مشخصی از داده ها برای کمک به فرآیند تصمیم گیری. امروزه سیستم مورد استفاده یک شرکت بطور کلی خودکار و مبتنی بر رایانه است و از نرم افزارهای تخصصی و / یا خدمات مبتنی بر ابر استفاده می کند. با این حال ، از نظر تاریخی ، سیستم های حسابداری یک سری پیچیده از محاسبات و مانده های دستی بودند.

انجام پروژه حسابداری از دیر باز رویای تمامی طراحان اولیه کامپیوتر ساخت ماشین هایی بود که بتوانند رفتاری شبیه به انسان داشته باشند، خودشان تصمیم بگیرند،بتوانند رفتاری منطقی و معقول داشته و احساس برخورد با یک موجود هوشمند را در انسان بوجود آورند، که این رویا با ساخت کامپیوتر تا حدودی به حقیقت بدل گشت. در واقع هوش مصنوعی عبارت است از مطالعه این که چگونه کامپیوترها را می‌توان وادار به کارهایی کرد که در حال حاضر انسان‌ها آنها را بهتر انجام می‌دهند. در ساخت هوش مصنوعی علوم زیادی کاربرد دارد از جمله: فلسفه، ریاضیات، عصب شناسی، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، نظریه سیستم ها، روان شناسی ،زیست شناسی، زبان شناسی،علوم اجتماعی ، نظریه اطلاعات ، علوم شناختی، نظریه پیچیدگی و…

سیستم حسابداری و مبانی حسابداری

حسابداری برای نتایج فعالیت های تجاری شما نیاز به نگه داشتن سوابق شما با روشی سازمان یافته و مداوم دارد. در حالی که مشاغل بسیار متفاوت است ، مبانی حسابداری برای اجرای هر مشاغل یکسان است. قبل از اینکه بتوانید:

 • سوابق حسابداری خود را تنظیم کنید
 • به معاملات روزانه خود شیرجه بزنید
 • کتاب های خود را برای گزارش های پایان ماه یا پایان سال آماده کنید
 • شما باید درک مفاهیم اساسی حسابداری را بدست آورید.


حسابداری ، به سادگی تعریف شده ، روشی است که در آن اطلاعات مالی جمع می شود ، پردازش می شود و در صورت ها و گزارش های مالی جمع می شود. یک سیستم حسابداری را می توان با نمودار زیر نشان داد ، که در زیر توضیح داده شده است. هر ورود حسابداری مبتنی بر معامله تجاری است که معمولاً توسط یک سند تجاری مانند چک یا فاکتور فروش مشهود است. یک ژورنال مکانی برای ثبت معاملات یک تجارت است. ژورنال های معمولی که برای ثبت معاملات روزانه و روزمره مورد استفاده قرار می گیرند ، ژورنال های فروش و دریافت وجه نقد و مجله پرداخت نقدی است. یک ژورنال عمومی برای ثبت مطالب ویژه در پایان دوره حسابداری استفاده می شود.

در حالی که یک ژورنال معاملات خود را همانطور که اتفاق می افتد ثبت می کند ، یک دفترچه راهنما معاملات را بر اساس نوع آنها ، بر اساس حساب هایی که روی آنها تأثیر می گذارد ، انجام می دهد. دفترچه اصلی به عنوان مجموعه ای از کلیه ترازنامه ها ، درآمدها و هزینه ها استفاده می شود که برای حفظ سوابق حسابداری یک تجارت استفاده می شود. در پایان یک دوره حسابداری ، تمام ورودی های ژورنال خلاصه می شوند و به حساب های دفترچه عمومی منتقل می شوند. این روش “ارسال” نامیده می شود. مانده حساب آزمایشی در پایان دوره حسابداری با اضافه کردن تمام مانده حساب در دفترچه عمومی شما تهیه می شود. مبلغ مانده بدهی باید با مبلغ مانده اعتبارات برابر باشد. اگر کل بدهی ها با کل اعتبارات برابر نیستند ، باید خطاها را پیگیری کنید. سرانجام، صورتهای مالی از اطلاعات موجود در مانده حساب شما تهیه می شود. سوابق حسابداری شما از اهمیت حیاتی برخوردار است زیرا صورتهای مالی و گزارشهای مالی به شما در برنامه ریزی و تصمیم گیری کمک می کند. این بیانیه ها و گزارش ها ممکن است توسط برخی از اشخاص ثالث مانند بانکداران ، سرمایه گذاران یا طلبکاران استفاده شود و برای ارائه اطلاعات به سازمان های دولتی مانند IRS مورد نیاز است. برای توضیح بیشتر در مورد سیستم حسابداری ، به مقولات اساسی نگاهی بیندازید.

اگر تعریف و اهداف سیستم حسابداری را می فهمید ، آماده یادگیری مفاهیم و تعاریف حسابداری زیر هستید :

دارایی ها: چیزهایی که ارزش شما توسط کسب و کار در اختیار شما قرار می گیرد. دارایی ها حساب های ترازنامه هستند. نمونه دارایی ها عبارتند از وجه نقد ، حساب های دریافتنی و مبلمان و وسایل.


تعهدات: آنچه که تجارت شما به طلبکاران اعتبار دارد. بدهیها حسابهای ترازنامه هستند. مثالها عبارتند از حساب های قابل پرداخت ، مالیات های حقوق و دستمزد قابل پرداخت و وام های قابل پرداخت.


سهام: ارزش خالص شرکت شما است. همچنین به نام سهام یا سرمایه صاحب نامیده می شود. حقوق صاحبان سهام از طریق سرمایه گذاری در مشاغل توسط صاحبان ، به علاوه سود خالص انباشته از مشاغل كه به مالكین پرداخت نشده است ، حاصل می شود. این اساساً مبالغی را که به صاحبان بدهکار است نشان می دهد. حساب های حقوق صاحبان سهام حساب های ترازنامه هستند.


معادله حسابداری: دارایی = بدهی + حقوق صاحبان سهام. صورت مالی به نام ترازنامه براساس “معادله حسابداری” صورت می گیرد. توجه داشته باشید که دارایی ها در سمت چپ معادله قرار دارند و بدهی ها و سهام در سمت راست معادله هستند. به همین ترتیب ، برخی ترازنامه ها به گونه ای ارائه می شوند که دارایی در سمت چپ باشد ، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام در سمت راست باشد.


ترازنامه: بیانیه ای از وضعیت مالی نامیده می شود ، ترازنامه “عکس فوری” مالی از تجارت شما در یک تاریخ معین در زمان است. این دارایی ها ، بدهی های شما و تفاوت بین این دو را که سهام شماست یا ارزش خالص شما ذکر شده است لیست می کند. ترازنامه نمونه ای از زندگی واقعی معادله حسابداری است زیرا نشان می دهد دارایی = بدهی + حقوق صاحبان سهام. موارد فوق نمایانگر چتر فراگیر مفاهیم حسابداری است. پس از تسلط بر آنها ، شما می توانید مقابله با حسابداری روزانه را انجام دهید.

بدهی ها: حداقل یک جزء از هر تراکنش حسابداری (ورود ژورنال) مبلغ بدهی است. بدهی ها دارایی ها را افزایش می دهد و بدهی ها و حقوق صاحبان سهام را کاهش می دهد. به همین دلیل ، گاهی اوقات بدهی هایی را مشاهده می کنید که در سمت چپ (سمت دارایی معادله حسابداری) یک مجله یا ستون دو ستون قرار دارد.


اعتبار: حداقل یک مؤلفه از هر تراکنش حسابداری (ورود به مجله) مبلغ اعتباری است. اعتبارات باعث افزایش بدهی و سهام و کاهش دارایی می شوند. به همین دلیل ، گاهی اوقات اعتباراتی را مشاهده می کنید که در سمت راست (مسئولیت و حقوق صاحبان سهام معادله حسابداری) از یک مجله یا دفترچه دو ستون وارد شده است.

انجام پروژه حسابداری برای تحصیل در این رشته توانایی ذهنی ویِژه ای مورد نیاز نیست، البته دانشجویانی که پایه ریاضی قوی و توانایی استدلالی و استقرایی بهتری دارند موفق ترند.به دلیل سرعت پیشرفت علم در این رشته نسبت به رشته های دیگر، دانشجویان باید بطور مستمر در پی مطالب جدید و یادگیری آن ها باشند. از آنجایی که این گرایش با علوم زیادی سرو کار دارد تحصیل در آن فقط مختص به دانشجویان کامپیوتر نبوده بلکه فاغ التحصیلان رشته های برق، الکترونیک، زیست شناسی و مکانیک نیز می توانند برای ادامه تحصیل آن را انتخاب نمایند. برای ساخت یک روبات علاوه بر علم نرم افزار جهت تولید و اجرای برنامه ها و دستورات باید از علوم برق و مکانیک نیز برای ساخت ربات استفاده کرد انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی بازار کار در هر رشته ای به خود شخص بستگی دارد، به عبارت دیگر به میزان تخصص و توقع اولیه فرد از بازار وابسته است. بازار کار هوش مصنوعی در ایران حوزه بسیار گسترده ای بوده و به زمینه کاری که افراد در آن فعالیت می کنند بستگی دارد. برخی از زمینه های کاری عبارتند از:

 1. پروژه های تحقیقاتی در مراکز تحقیقاتی کشور
 2. سیسم امنیتی ( مانند تشخیص هویت)
 3. سلاح های هوشمند (طراحی و ساخت)
 4. صنعت (مانند طراحی ربات و دستگاههای هوشمند)
 5. تشخیص گفتار (مانند تبدیل متن به گفتار و فشرده سازی گفتار)
 6. طراحی سیستم های خبره
 7. طراحی بازی ها
 8. آموزش

How to Change Your Nonprofit's Accounting Software

 

سیستم حسابداری دو منظوره


در حسابداری دومنظوره، هر معامله دارای دو مدخل ژورنال است: بدهی و اعتبار. بدهی ها همیشه باید با اعتبار برابر باشند. به قانون سوم حرکت نیوتن فکر کنید: برای هر عملی (بدهی) یک عکس العمل (اعتباری) برابر و مخالف وجود دارد. از آنجا که بدهی های شما با اعتبار برابر است ، حسابداری با دو ورود مانع برخی از اشتباهات رایج در حسابداری می شود. خطاهای رخ داده آسانتر می شوند. به همین دلیل و دلایل دیگر ، حسابداری دو ورود به عنوان پایه و اساس یک سیستم حسابداری واقعی است.

 

هر تراکنش در یک سیستم حسابداری دارای دو ورود حداقل بر دو حساب تأثیر می گذارد زیرا حداقل یک بدهی و یک اعتبار برای هر تراکنش. معمولاً حداقل یکی از حساب ها یک حساب ترازنامه است. مطالبی که در حساب ترازنامه انجام نشده اند به یک حساب درآمد یا هزینه تبدیل می شوند. درآمد و هزینه ها بر سود خالص مشاغل تأثیر می گذارد ، که در نهایت بر ارزش سهام صاحب شرکت تأثیر می گذارد. هر معامله (ورود ژورنال) نمونه ای از زندگی واقعی معادله حسابداری است (دارایی = بدهی + حقوق صاحبان سهام).

برخی از سیستم های حسابداری ساده از سیستم دوگانه ورود استفاده نمی کنند. شما باید بین حسابداری دو ورود و تک ورود انتخاب کنید. به دلیل مزایایی که در بالا توضیح داده شد ، ما حسابداری مضاعف را پیشنهاد می کنیم. بسیاری از برنامه های حسابداری برای رایانه مبتنی بر یک سیستم دوتایی است ، اما به گونه ای طراحی شده اند که شما هر بار یک بار وارد معامله شوید ، و کامپیوتر ورود دوم مربوطه را برای شما ایجاد می کند. بخش دو گانه “پشت صحنه” ادامه می یابد ، به اصطلاح. همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا از روش پول نقد استفاده می کنید یا از روش حسابداری تعهدی استفاده می کنید. ما روش تعهدی را توصیه می کنیم زیرا تصویر دقیق تری از وضعیت مالی شما ارائه می دهد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تعاریف واژگان متداول حسابداری

همانطور که ابتدا وارد حسابداری می شوید ، اصطلاحاتی را که حسابداران ، نرم افزار حسابداری و در واقع در سراسر وب سایت ما به کار می برید ، ممکن است تا به حال با آنها روبرو نشده باشید. برای کمک به شما در آشنایی با این دنیای جدید از اعداد و ارقام ، متداول ترین اصطلاحات حسابداری را در یک مقاله واحد گردآوری کرده ایم.

معادله حسابداری: دارایی = بدهی + حقوق صاحبان سهام. معادله حسابداری مبنای صورتهای مالی به نام ترازنامه است.


حساب های قابل پرداخت: همچنین به عنوان A / P خوانده می شود ، حساب هایی که قابل پرداخت هستند صورتحساب شما به حساب تامین کنندگان است.

حساب های دریافتنی: که به آنها A / R نیز گفته می شود ، حساب های دریافتنی مبلغی هستند که توسط مشتریان به شما بدهکار هستند.

روش تعهدی حسابداری: با استفاده از روش تعهدی ، هنگام فروش ، درآمد را ضبط می کنید ، لزوماً هنگام دریافت پرداخت. شما هنگام دریافت کالا یا خدمات ، هزینه ای را ثبت می کنید ، حتی اگر ممکن است تا دیرتر هزینه آنها را پرداخت نکنید.
 

تنظیم ورودی ها: ورودی های حسابداری ویژه که باید هنگام بسته شدن کتاب ها در پایان دوره حسابداری انجام شود. تنظیم ورودی ها برای به روز کردن حساب های شما برای مواردی که در معاملات روزانه شما ثبت نشده اند ضروری است.
 

گزارش استهلاک: گزارش پیری مبلغ دریافتنی حساب های مشتریان و تاریخ های موعد مقرر آنها را لیست می کند. این هشدار شما را به هر مشتری با سرعت کم می کند. همچنین می توانید گزارش سالخوردگی را برای حسابهای خود بپردازید که به شما کمک می کند صورت حساب های قابل توجهی را مدیریت کنید.

کمک هزینه بدهی های بد: به دلیل ذخیره بدهی های بد نیز نامیده می شود ، تخمینی از حسابهای مشتری غیرقابل جمع آوری است. غالباً به دلیل اینکه در دارایی ها ذکر شده است ، یک حساب “Contra” لقب می گیرد ، به جای مانده بدهی ، تراز اعتباری خواهد داشت. برای اهداف ترازنامه ، این یک کاهش حساب های دریافتنی است.

دارایی: چیزهایی که دارای ارزش تجارت است. دارایی ها حساب های ترازنامه هستند. نمونه دارایی ها شامل پول نقد ، حساب های دریافتنی و مبلمان و وسایل مربوط به آن است.

ترازنامه: بیانیه ای از وضعیت مالی نامیده می شود ، این حسابداری باید یک عکس فوری اقتصادی از تجارت شما در یک تاریخ معین به موقع ارائه دهد. این دارایی ها ، بدهی های شما و تفاوت بین این دو را ذکر می کند ، که این سهام شما (یا ارزش خالص) است.

سرمایه: پولی که به نام سهام توسط مالکان در این کار سرمایه گذاری می شود.

روش حسابداری نقدی: اگر از روش پول نقد استفاده می کنید ، درآمد را تنها هنگام دریافت پول از مشتریان خود ثبت می کنید. شما فقط وقتی نوشتن چک را به فروشنده می دهید ، هزینه را ضبط می کنید.

نمودار حساب ها: لیستی از عناوین حساب شما برای حفظ سوابق حسابداری خود استفاده می کنید.

بسته شدن: بستن کتاب ها به رویه هایی اطلاق می شود که در پایان دوره حسابداری انجام می شود. ورودی های تنظیم شده انجام می شود و سپس حساب های درآمد و هزینه “بسته” می شوند. سود خالص حاصل از بسته شدن حسابهای درآمد و هزینه به یک حساب سهام عایدی مانند درآمد باقی مانده منتقل می شود.
شرکت: یک نهاد حقوقی است که با صدور منشور از ایالت تشکیل می شود. یک شرکت متعلق به یک یا چند سهامدار است.

هزینه کالاهای فروخته شده: هزینه کالاهای موجودی که به مشتریان شما فروخته می شود. این ممکن است از چندین مؤلفه هزینه ، مانند هزینه خرید کالا ، هزینه حمل و نقل و ساخت باشد.

یادداشت اعتباری: فرآیند نوشتن تمام یا بخشی از مانده حساب مشتری است. به عنوان مثال ، هنگامی که مشتری که کالا را به حساب می خرید مقادیر کالا را بازپرداخت می کند یا به حساب خود مبلغی را پرداخت می کند ، یادداشت اعتباری لازم است.

اعتبار: حداقل یک مؤلفه از هر تراکنش حسابداری (ورود به مجله) یک اعتبار است. اعتبارات باعث افزایش بدهی و سهام و کاهش دارایی می شوند.

دارایی های جاری: دارایی ها به صورت پول نقد یا عموماً طی یک سال به پول نقد تبدیل می شوند یا از آنها استفاده می شود. نمونه ها شامل حساب های دریافتنی و موجودی هستند.

بدهی های جاری: بدهی های قابل پرداخت در طی یک سال. مثالها عبارتند از حسابهای قابل پرداخت و مالیاتهای حقوق و دستمزد قابل پرداخت.

Debit Memo: هنگام صدور صورتحساب برای مشتری دوباره استفاده می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که مشتری با پرداخت یک حساب در حساب خود مبلغی را پرداخت کرده باشد ، یک یادداشت بدهی لازم است ، اما چک برگشتی می یابد.

بدهی ها: حداقل یک جزء از هر تراکنش حسابداری (ورود به مجله) یک بدهی است. بدهی ها دارایی ها را افزایش می دهد و بدهی ها و حقوق صاحبان سهام را کاهش می دهد.

استهلاک: نوشتن سالانه بخشی از هزینه دارایی های ثابت مانند وسایل نقلیه و تجهیزات. استهلاک در بین هزینه های صورتهای سود ذکر شده است.

حسابداری دومنظوره: در حسابداری با دو ورود ، هر معامله دارای دو ورودی ژورنال است: بدهی و اعتبار. بدهی ها همیشه باید با اعتبار برابر باشند. حسابداری دو ورود به عنوان پایه و اساس یک سیستم حسابداری واقعی است. یک حساب کاربری عمومی که توسط برخی از مالکیت ها و مشارکت های خاص برای ردیابی مبالغی که از طرف یک صاحب کسب و کار خارج می شود ، استفاده می شود.
 

Accounting Terminology | List of Top 15 Basic Accounting Terms

سريعتـرين پـردازنـده جهان ساختـه شـد

انجام پروژه حسابداری سازنده رايانه ژاپني فوجيتسو اعلام كرد موفق شده سريع ترين پردازنده جهان براي ابر رايانه را با بيش از دو برابر سرعت سريع ترين پردازنده فعلي بسازد. نمونه اوليه واحد پردازشگر مركزي جديد يا CPU ساخت فوجيتسو با موفقيت به محاسبه با سرعت ۱۲۸ ميليارد بار در ثانيه پرداخت كه ۲٫۵ برابر سريع تر از بهترين پردازنده اينتل است. به گفته سخنگوي فوجيتسو، اين شركت با كوچك كردن اندازه هر يك از مدارهاي مركزي، شمار مدارهاي هر تراشه را دو برابر كرد. نمونه اوليه اين تراشه از نظر مصرف انرژي بهينه بوده و مي تواند مصرف انرژي را به يك سوم مدلهاي فعلي فوجيتسو برساند. بر اساس اين گزارش، فوجيتسو قصد دارد ظرف چند سال آينده CPU جديد را با نام كد «ونوس» در ابررايانه‌ها مورد استفاده قرار دهد. سازندگان رايانه‌اي همچون IBM ، Cray و اينتل در رقابت براي ساخت CPU سريعتر هستند.

كوچك‌ترين هارد درايو اكسترنال ۳٫۵ اينچي جهان رونمايي شد

انجام پروژه حسابداری هارد درايو ايكس‌اس سيستم بدون تهويه‌اي است كه ۸۶۰ گرم وزن دارد و با همكاري طراح بلژيكي به نام سيلون ويلنز طراحي شده است.اين درايو با USB كار كرده و اتصال توربو USB 2.O را برقرار مي‌كند كه سرعت ارسال و دانلود اطلاعات را نسبت به درايوهاي مشابه ۳۰ درصد افزايش مي‌دهد. مديريت محصول و بازاريابي Freecom، با رشد انفجاري برنامه‌هاي وب ۲ و رسانه‌هاي جديد، از عكس‌هاي ديجيتالي و ويديوهاي خانگي گرفته تا آهنگ‌هاي دانلود شده و برنامه‌هاي تلويزيوني، كاربران رايانه براي ذخيره اطلاعات با كمبود فضاي ذخيره‌سازي مواجه هستند. هارد درايو ايكس‌اس در ظرفيت‌هاي ۵۰۰ گيگابايت و يك ترابايت با قيمت‌هاي ۷۹ و ۱۰۹ يورو به بازار عرضه مي شود.
 
 
 

مرکز سمعی بصری گوگل در اروپا راه اندازی شد

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی c++ جاوا مشهد تحت وب کامپیوتر اندروید داده کاوی شیمی

انجام پروژه حسابداری شرکت اينتل اعلام کرد که با سرمايه‌گذاري ۱۲ ميليون دلاري در حال راه‌اندازي يک مرکز تحقيقات کامپيوتري بصري در اروپا است. اين اتفاق همزمان با آماده شدن نخستين کارت گرافيکي اينتل رخ مي‌دهد که قرار است اوايل سال آتي ميلادي به بازار عرضه شود. اين مرکز که با نام “موسسه کامپيوتري بصري اينتل” از هفته جاري فعاليت خود را آغاز کرد، در دانشگاه سارلند(Saarland) در شهر ساربروکن(Saarbruken) آلمان واقع شده است. شرکت اينتل اعلام کرد که اين مرکز به “کاوش در زمينه کارت‌هاي گرافيکي پيشرفته و فناوري‌هاي کامپيوتري بصري” خواهد پرداخت. قرار است اين ميزان سرمايه‌گذاري طي ۵ سال آتي صورت گيرد و به گفته اينتل، بزرگترين همکاري  اين شرکت با يک دانشگاه اروپايي محسوب مي‌شود. انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی اينتل طي بيانيه‌اي اعلام کرد: «چشم‌انداز مرکز بصري کامپيوتري اينتل، ارايه ابزارهايي است که واقعي به‌نظر برسند، واقعي عمل کنند و واقعي احساس کنند. يکي از اصلي‌ترين ماموريت‌هاي اعضاي مرکز آزمايشگاهي اينتل در اروپا، طرح تحقيق در مقياس ترا است که نشان مي‌دهد، پردازنده‌هاي چندهسته‌اي چگونه براي پردازش‌هاي کامپيوتري باکيفيت و تصاوير گرافيکي با شباهت بيشتر به دنياي واقعي مورد استفاده قرار مي‌گيرند». به گفته اينتل، اين مرکز آزمايشگاهي تحقيقات خود را به صورت پايه‌اي و عملي در فضاي واقعي دنبال مي‌کند و همچنين مطالعات گسترده‌اي را در حوزه سيستم‌هاي گرافيکي کامپيوتري تعاملي و رابط‌هاي کاربري نهادي دنبال می کند

 
 

۵ راه برای بالا بردن سرعت و کیفیت ارتباط بدون سیم (wireless) برای نوت‌بوک‌ها

انجام پروژه حسابداری ارتباط بدون سیم (wireless) برای نوت‌بوک‌ها از جمله امکانات مهمی است که در سال‌های اخیر برای کاربران مهیا شده است. با استفاده از این سیستم شما از اتصال به اینترنت با استفاده از سیم‌ها و کابل‌ها رهایی پیدا می‌کنید که خودش بسیار مهم است.حال نکاتی وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد که بهترین استفاده را از سیستم بی‌سیم خود داشته باشید و از زندگی مدرن دیجیتال بهره بهتری ببرید. اولین راه: سیگنالی که سیستم‌های بی‌سیم دریافت می‌کنند برد زیادی ندارد و حتی ممکن است دیوار و یا شی حجیمی در آن اختلال ایجاد کند. بنابراین Router را در جایی نصب کنید که بهترین برد ممکن را دارد. آن را در مکانی مسطح قرار دهید و از نزدیک کردن آن به اجسام بزرگ بپرهیزید. بعضی اوقات ممکن است سیستم بدون سیم همسایه‌ها هم در کار شما اختلال ایجاد کنند بنابراین اطمینان حاصل کنید که کانالی را انتخاب کرده‌اید با دیگر سیستم‌ها مداخله نمی‌کند. راه دوم: انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی معمولا آنتن‌هایی که روی دستگاه اصلی wirelessها وصل می شود کوتاه است اما قابلیت دریافت سیگنال از همه جهات را دارد و به همین دلیل است که شما می توانید در هر نقطه از منزل و یا اتاق کارتان حرکت کنید و همچنان خط فعال اینترنت داشته باشید اما به هر حال برد آن کم است. کاری که شما می‌توانید بکنید اضافه کردن یک آنتن مستقیم (directional channel) است که روی محل‌های ثابت، سیگنال‌های قوی‌تری می‌دهد. با این کار شما در محلی که بیشتر در آن از رایانه‌تان استفاده می‌کنید قوی‌ترین سیگنال را خواهید داشت. راه سوم: استفاده از wireless repeater هم راه مناسبی برای بهتر کردن ارتباط شما هست. این دستگاه‌ها دقیقا به شکل Router شما کار می‌کنند اما به جای اینکه سیگنال تولید کنند روی سیگنال‌های موجود کار می‌کنند. برای داشتن این سیستم هیچ احتیاجی به سیم‌ها و کابل‌ها ندارید و با استفاده از آن یک شبکه قوی با ارتباط کامل خواهید داشت.
 

 

معرفی ۱۰ لپ‌تاپ مناسب براي دانشجويان توسط سایت ZDNET

انجام پروژه حسابداری سايت ZDNet براي كمك به پدران و مادراني كه قصد خريد لپ‌تاپ براي فرزنداني را دارند كه تازه از مقطع دبيرستان فارغ‌التحصيل و راهي دانشگاه شده‌اند فهرستي از ۱۰ لپ‌تاپ مناسب و در رنج قيمتي ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار را معرفي كرده است.اين لپ‌تاپ‌ها علاوه بر كارايي مناسب براي انجام تكاليف و تحقيقات و هر از گاهي هم بازي و سرگرمي براي دانشجويان مناسب است.كارشناسان ZDNet به والدين توصيه مي‌كنند كه قبل از خريد لپ‌تاپ براي فرزندانشان به ۴ فاكتور وزن، اندازه، ظاهر و قدرت رايانش توجه كنند و اول از همه دريابند براي فرزندشان كداميك از اين فاكتورها مهم‌تر است.

وزن و اندازه

انجام پروژه حسابداری وزن و اندازه دو فاكتور بسيار مهم است. چون دانشجو مجبور است لپ‌تاپ خود را هر روز از خانه تا دانشگاه حمل كند. لپ‌تاپ‌هاي ۱۳ اينچي بهترين سايز براي دانشجويان است. اما باز هم به والدين توصيه مي‌شود قبل از خريد اندازه لپ‌تاپ مورد علاقه‌ فرزندتان را بپرسيد.

ظاهر

ظاهر لپ‌تاپ از اين جهت حايز اهميت است كه دانشگاه يك محيط كاملا اجتماعي است و زيبايي لپ‌تاپ براي دانشجويان مهم است. اگر دانشجوي شما در رشته تجارت تحصيل مي‌كند به لپ‌تاپ‌هايي با كارآيي حداقل فكر كنيد و براي اين افراد به طور مثال لپ‌تاپ Toshiba Qosmio نخريد و اگر براي دانشجوي شما ظاهر مهم است، از خريد لپ‌تاپ‌هاي زرق و برق دار اجتناب كنيد و هرگز لپ‌تاپ Lenovo كلاسيك براي او نخريد و حتي اگر براي دانشجوي شما رنگ مهم‌ترين فاكتور به شمار مي‌رود، هيچ گاه لپ‌تاپ صورتي نخريد.

نت‌بوك‌ها

شايد به دليل كم وزن بودن و قيمت پایین نت‌بوك‌ها، به خريد آنها فكر كنيد. اما اگر مي‌خواهيد كه دانشجوي شما بيش از چند سال از لپ‌تاپ خود استفاده كند، نوت‌بوك گزينه بهتري است. از آنجا كه برخي دانشجويان چند فعاليت مانند ارسال E-mail و پيام فوري، وب گردي، كار با Word، گوش دادن به موسيقي و ويرايش تصوير را به طور همزمان انجام مي‌دهند، نت‌بوك‌ها به عنوان يك دستگاه اصلي خيلي مناسب نسيتند.

زمان خريد

بهترين زمان براي خريد لپ‌تاپ، فصل خريد مدرسه‌ها است. زيرا تا قبل از شروع ترم تحصيلي جديد دو سيستم عامل جديد Windows 7 و Mac OS Xsnow Leopard نيز به بازار عرضه شده و لپ‌تاپ‌هاي جديد مبتني بر اين سيستم عامل‌ها خواهند بود.

 

بهترین رسانه‌های آنلاین دنیا معرفی شدند

انجام پروژه حسابداری جشنواره «وبی» (Webby) که به اسکار وب شهرت دارد بهترین رسانه‌های آنلاین سال را انتخاب کرد. در جشنواره Webby امسال روزنامه‌های آمریکایی نیویورک تایمز و بوستون گلاب و روزنامه انگلیسی گاردین به عنوان بهترین‌های آنلاین در دنیای رسانه‌ها انتخاب شدند. همچنین اسکار وب از هفته نامه اکونومیست، رادیو دولتی ملی، شبکه بی‌بی‌سی و سایت خبری هافینگتون پست تقدیر کرد. سایت Nytimes.com جایزه بهترین مقالات را به خود اختصاص داد و روزنامه گاردین جایزه بهترین سایت را دریافت کرد. بوستون گلاب و نیویورک تایمز جوایزی را در بخش عکس‌های آنلاین دریافت کردند و وبلاگ «دمکراسی در آمریکا» که روی سایت هفته‌نامه اکونومیست منتشر می‌شود نخل بهترین وبلاگ سیاسی را دریافت کرد. از میان برندگان دیگر می‌توان به سایت اشتراک گذاری عکس «فلیکر»، سایت Mint.com برای خدمات مالی و سایت Digg برای شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. همچنین سرویس میکرو وبلاگ «توییتر» به عنوان «پدیده سال» معرفی شد. این اسکار وب همه ساله توسط آکادمی بین‌المللی هنرهای دیجیتال در واشنگتن برگزار می‌شود.
 

Cloud Computing وب را متحول می کند

انجام پروژه حسابداری در سال هاي اخير شركت هايي مثل آمازون، مايكروسافت و گوگل سردمدار عصر پردازش ابري Cloud Computing بوده اند. با استفاده از اين تكنولوژي شركت ها و افراد مي توانند توان پردازش “كرايه” كنند و تنها به ميزان نيازشان خدمات پردازشي خريداري نمايند. به مانند ديگر صنعت هاي نوظهور، نوآوري و خلاقيت در اين حوزه زياد بوده است. يكي از شركت هاي جديد موسوم به Cloudkick نرم افزار مديريت و جابجايي اطلاعات مابين شركت هاي خدمات ابري Cloud Computing Services را ارائه مي كند. اين نرم افزار رابطي يكپارچه در اختيار كاربر قرار مي دهد و مديريت اطلاعات را صرف نظر از اينكه داده ها در كدام شركت نگهداري مي شوند را تسهيل مي سازد. محصول ديگر اين شركت Cloudshift نام دارد كه جابجايي داده ها ما بين ارائه كنندگان خدمات ابري را تنها با چند كليك ممكن مي كند. به طور مثال كاربر مي تواند نرم افزاري را از سرورهاي آمازون به سرورهاي شركت هاي رقيبي همچون Rackspace منتقل كند. بدين ترتيب كاربران تنها به يك ارائه كننده محدود نشده و در صورتي كه شركتي خدماتش را با قيمت پايين تري ارائه دهد به راحتي با آ ن ارتباط برقرار كرده و داده هايشان را منتقل مي كنند.

انجام پروژه حسابداری دن دي اسپالترو كه يكي از بنيان گذاران Cloudkick است مي گويد: “بسياري از شركت ها از پردازش ابري اجتناب مي كنند چون علاقه ندارند شركت ديگري به تمامي اطلاعاتشان دسترسي داشته باشد. اين شركت ها نگرانند كه مبادا به ارائه كنندهء خدمت خاصي وابسته شده و نقل و انتقال اطلاعات به شركت خدمات ابري ديگر برايشان گران تمام شود. نقل و انتقال اطلاعات از يك شركت خدماتي به شركتي ديگر مي تواند سخت باشد چون ممكن است كه اين شركت ها استانداردهاي ثبت اطلاعات متفاوتي داشته باشند.” انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی Cloudkick محصول جديد خود را در كنفرانسي در Mountain View كاليفرنيا ارائه داد و بهترين جايزه نرم افزار در اين كنفرانس را از آن خود كرد. اين شركت هم اكنون ۱۶۰۰ مشتري دارد و ۱۲۵۰۰ كامپيوتر سرور را مديريت مي كند. در حال حاضر نرم افزار مديريت و داشبورد اين شركت مجاني ارائه مي شود و كاربر مي تواند account پردازش ابري خود را در اين سايت به طور مجاني ايجاد نمايد.

زبان برنامه نویسی پایتون

انجام پروژه حسابداری پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب است. این توسط Guido van Rossum ایجاد شده و در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. این زبان برای:

 • توسعه وب (سمت سرور) ،
 • توسعه نرم افزار،
 • ریاضیات ،
 • برنامه نویسی سیستم

پایتون چه کاری می تواند انجام دهد؟

 • پایتون را می توان در سرور برای ایجاد برنامه های وب استفاده کرد.
 • پایتون را می توان در کنار نرم افزار برای ایجاد گردش کار استفاده کرد.
 • پایتون می تواند به سیستم های پایگاه داده متصل شود. همچنین می تواند پرونده ها را بخواند و تغییر دهد.
 • از پایتون می توان برای مدیریت داده های بزرگ و انجام ریاضیات پیچیده استفاده کرد.
 • پایتون را می توان برای نمونه سازی سریع یا برای تولید نرم افزار آماده تولید استفاده کرد.

 

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی c++ جاوا مشهد تحت وب کامپیوتر اندروید داده کاوی شیمی

 

چرا پایتون؟

 1. پایتون روی سیستم عامل های مختلف (ویندوز ، مک ، لینوکس ، تمشک پی و غیره) کار می کند.
 2. پایتون نحوی ساده شبیه به زبان انگلیسی دارد.
 3. پایتون دارای نحوی است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه هایی با خطوط کمتری نسبت به برخی زبانهای برنامه نویسی بنویسند.
 4. پایتون روی یک سیستم مترجم کار می کند ، به این معنی که کد می تواند به محض نوشتن اجرا شود. این بدان معنی است که نمونه سازی بسیار سریع می تواند انجام شود.
 5. با پایتون می توان به روشی ، روشی شی گرا یا روشی کارآمد رفتار کرد.

انجام پروژه حسابداری جدیدترین نسخه اصلی Python ، پایتون ۳ است که در این آموزش از آن استفاده خواهیم کرد. با این حال ، پایتون ۲ ، اگرچه با چیزی غیر از به روزرسانی های امنیتی به روز نمی شود ، اما هنوز هم کاملاً محبوب است. در این آموزش پایتون در ویرایشگر متن نوشته خواهد شد. نوشتن پایتون در یک محیط توسعه یکپارچه ، مانند تونی ، پیچارم ، Netbeans یا Eclipse ممکن است که مخصوصاً هنگام مدیریت مجموعه های بزرگتر پرونده های پایتون مفید هستند.

Python syntax در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی

 • پایتون برای خوانایی طراحی شده و شباهت هایی با زبان انگلیسی با تأثیر ریاضیات دارد.
 • پایتون بر خلاف سایر زبانهای برنامه نویسی که غالباً از دزدگیرها یا پرانتز استفاده می کنند ، از خطوط جدید برای تکمیل یک فرمان استفاده می کند.
 • پایتون برای تعریف دامنه ، با استفاده از فضای سفید ، به تورفتگی متکی است. از جمله دامنه حلقه ها ، توابع و کلاس ها. سایر زبان های برنامه نویسی اغلب از براکت های فرفری برای این منظور استفاده می کنند.
 

زبان برنامه نویسی جاوا

 

تنظیم محیط توسعه جاوا و یادگیری اصول اساسی برنامه نویسی شی گرا

انجام پروژه حسابداری این آموزش بخشی از سری برنامه نویسی Introduc to Java است. اگرچه مفاهیم مورد بحث در آموزش های فردی از نظر ماهیت مستقل است ، اما با پیشرفت در سریال ، مؤلفه دست ساز نیز ساخته می شود. توصیه می کنم قبل از اقدام ، پیش نیازها ، تنظیمات و جزئیات سری را مرور کنید.

در این آموزش:

 • عملکرد هر یک از اجزای سازنده پلت فرم جاوا را درک کنید
 • بیاموزید که چگونه زبان جاوا ساختار یافته است
 • با پیمایش اسناد Java API آشنا شوید
 • JDK و Eclipse IDE را بارگیری و نصب کنید
 • محیط توسعه Eclipse خود را تنظیم کنید
 • اجزای اصلی Eclipse و نحوه استفاده از آنها را برای توسعه جاوا درک کنید
 • یک پروژه جاوا جدید در Eclipse ایجاد کنید
 • درک کنید که چگونه پارادایم شی گرا از پارادایم برنامه ریزی ساختار یافته متفاوت است
 • ویژگی های اصلی یک شی را بدانید
 • فوایدی را که ناشی از اصول تعریف برنامه نویسی شی گرا (OOP) است ، درک کنید

نمای کلی پلت فرم جاوا

انجام پروژه حسابداری از فناوری جاوا برای توسعه برنامه های کاربردی برای طیف گسترده ای از محیط ها ، از دستگاه های مصرف کننده گرفته تا سیستم های سازمانی ناهمگن استفاده می شود. در این بخش نمایی سطح بالایی از پلتفرم جاوا و اجزای تشکیل دهنده آن بدست آورید. مانند هر زبان برنامه نویسی ، زبان جاوا ساختار ، قوانین نحو و الگوی برنامه نویسی خاص خود را دارد. الگوی برنامه نویسی زبان جاوا مبتنی بر مفهوم برنامه نویسی شی گرا (OOP) است که ویژگی های این زبان را پشتیبانی می کند. زبان جاوا مشتق گرفته از زبان C است ، بنابراین قوانین نحوی آن بسیار شبیه C است. به عنوان مثال ، بلوک های کد به روش ها تعدیل می شوند و توسط بریس ها ({و imited) محدود می شوند و متغیرها قبل از استفاده اعلام می شوند. از لحاظ ساختاری ، زبان جاوا با بسته ها شروع می شود. یک بسته بندی مکانیزم فضای نام جاوا است. در بسته ها کلاس ها وجود دارند و در داخل کلاس ها روش ها ، متغیرها ، ثابت ها و موارد دیگر قرار دارند. درباره آموزش قسمتهای زبان جاوا در “آموزش اصول زبان Java” اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کامپایلر جاوا

انجام پروژه حسابداری هنگامی که برای پلتفرم جاوا برنامه ریزی می کنید ، کد منبع را در پرونده های .java می نویسید و سپس آنها را کامپایل می کنید. کامپایلر کد شما را در برابر قوانین نحوی زبان بررسی می کند ، سپس bytecode را در پرونده های .class می نویسد. Bytecode مجموعه ای از دستورالعمل هاست که برای اجرای آن بر روی یک ماشین مجازی جاوا (JVM) طراحی شده است. در افزودن این سطح انتزاع ، کامپایلر جاوا با سایر کامپایلرهای زبان متفاوت است ، که دستورالعمل های زبان مونتاژ مناسب برای چیپست CPU را که برنامه اجرا خواهد شد، می نویسد.

ماشین مجازی جاوا (JVM)

انجام پروژه حسابداری در زمان اجرا ، JVM پرونده های کلاس را خوانده و تفسیر می کند و دستورالعمل برنامه را بر روی بستر سخت افزاری بومی که برای آن JVM نوشته شده است ، اجرا می کند. JVM کد بایت را دقیقاً تفسیر می کند که یک CPU دستورالعمل های زبان مونتاژ را تفسیر می کند. تفاوت در این است که JVM بخشی از نرم افزار است که به طور خاص برای یک پلتفرم خاص نوشته شده است. JVM قلب اصل “نوشتن یک بار ، هر مکان” در زبان جاوا است. کد شما می تواند روی هر چیپست که اجرای مناسب JVM در آن موجود است اجرا شود. JVM برای سیستم عامل های اصلی مانند Linux ™ و Windows® در دسترس است و زیر مجموعه های زبان جاوا در JVM برای تلفن های همراه و تراشه های سرگرمی اجرا شده است.

جمع کننده زباله

انجام پروژه حسابداری به جای مجبور کردن شما از اختصاص حافظه (یا استفاده از یک کتابخانه شخص ثالث) ، پلتفرم جاوا مدیریت حافظه را خارج از جعبه فراهم می کند. هنگامی که برنامه جاوا شما را در زمان اجرا یک نمونه از شیء ایجاد می کند ، JVM بطور خودکار فضای حافظه را برای آن شی از یک قسمت از حافظه اختصاص می دهد. جمع آوری زباله های جاوا در پس زمینه اجرا می شود ، و پیگیری می کند که کدام اشیاء دیگر به برنامه احتیاج ندارند و حافظه را از آنها پس می گیرند. این رویکرد در استفاده از حافظه به عنوان مدیریت ضمنی حافظه خوانده می شود زیرا نیازی نیست که شما یک کد دست زدن به حافظه را بنویسید. جمع آوری زباله یکی از ویژگی های اساسی عملکرد پلت فرم جاوا است.

کیت توسعه جاوا

انجام پروژه حسابداری هنگامی که یک کیت توسعه جاوا (JDK) را بارگیری می کنید ، علاوه بر کامپایلر و ابزارهای دیگر ، یک کتابخانه کلاس کاملی از ابزارهای از پیش ساخته که به شما در انجام کارهای متداول توسعه نرم افزار کمک می کند ، می کنید. بهترین راه برای درک ایده ای در مورد بسته های JDK و کتابخانه ها ، بررسی اسناد رسمی آنلاین API جاوا است که Javadoc نیز نامیده می شود. نسخه آزمایشی سریع زیر را مشاهده کنید تا ببینید چگونه می توانید در جاوادوک دور شوید.

زبان برنامه نویسی C

 

نحوه نوشتن برنامه C: راهنمای گام به گام

انجام پروژه حسابداری در این بخش با نحوه نوشتن یک برنامه C با رهنمودهای گام به گام ما آشنا می شوید. تاکنون مفاهیم مختلف برنامه نویسی C را آموخته ایم و آماده نوشتن برنامه هایی با پیچیدگی متوسط ​​و یا توسعه پروژه ها هستیم. این دستورالعمل جامع و گام به گام ما در مورد نحوه نوشتن یک برنامه C است. مارتین فاولر گفت “هر شخص احمق می تواند کدی بنویسد که یک کامپیوتر بتواند آن را بفهمد. برنامه نویسان خوب کدی را می نویسند که انسان بتواند آن را بفهمد”. یک برنامه نویس می تواند کدهای پیچیده را برای حل کار بنویسد ، اما فقط یک برنامه نویس درخشان برنامه هایی را می نویسد که توسط دیگران تعبیر می شود و در صورت بروز هرگونه خطا می تواند حفظ شود. بنابراین ، قبل از نوشتن برنامه های پیچیده ، ایده ی خوبی است که برخی از تکنیک های برنامه نویسی را رعایت کنید زیرا برنامه های خوب نوشتاری دارای چندین ویژگی هستند. برنامه های خوب و نوشته شده و فاقد فهم ، اشکال زدایی یا حفظ آسان تر هستند. برنامه هایی که به خوبی نوشته شده و دارای تورفتگی هستند به گونه ای کارآمد ، انعطاف پذیر و قوی طراحی شده اند. بنابراین ، چگونه باید نوشتن کد را شروع کنم و بعد از آن چه مراحلی را باید دنبال کنم؟ در اینجا ، شما را در مراحل مهم تدوین برنامه راهنمایی خواهیم کرد که دارای خصوصیات فوق هستند.

 

 

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی پذیرش چگونه همکاری در نمونه سفارش پروژه های برنامه نویسی اندروید بگیریم طراحی سایت با نرم سخت افزار سی شارپ سالیدورکز

مراحل اصلی برنامه نویسی به زبان C:

 
 1. طراحی برنامه
 2. برنامه نویسی برنامه
 3. تست و اشکال زدایی برنامه

طراحی برنامه

انجام پروژه حسابداری طراحی برنامه بنیادی است که در قلب چرخه توسعه برنامه قرار دارد. قبل از دستیابی به کد منبع ، درک برنامه از همه طرف و تدوین استراتژی توسعه برنامه بسیار مهم است. می توان طراحی برنامه را به چهار مرحله تقسیم کنید:

 1. تحلیل مسئله
 2. ایجاد ساختار برنامه یا چاپ آبی
 3. توسعه الگوریتم برنامه
 4. انتخاب صحیح دستورات کنترل

انجام پروژه حسابداری اولین قدم برای بدست آوردن ایده واضح از مسئله و کارهایی که می خواهید برنامه انجام دهد ، است. بنابراین سؤالات زیر را از خود بپرسید:

 • ورودی برنامه شما چه خواهد بود؟
 • خروجی چه خواهد بود؟
 • شرایط مختلفی که در طول برنامه اعمال خواهد شد چیست؟

پس از پاسخ به سؤالات فوق ، باید تصمیم بگیرید که چگونه کار را انجام دهید. از آنجا که C یک زبان ساختاری است ، از رویکرد از بالا به پایین به معنای شکستن کل مسئله به کارهای کوچکتر است. اکنون ساده کردن کد های فرعی های کوچکتر ساده تر است. این کار یک کد قابل خواندن و مدولار را تولید می کند که درک دیگران برای دیگران بسیار مهم است.

توسعه الگوریتم برنامه

انجام پروژه حسابداری این مرحله مهم طراحی برنامه است. وقتی ایده کلی گرفتید و مشکل را به زیرمجموعه های کوچکتر ریختید ، وقت آن است که جزئیات را خراشیده و مراحل به مرحله را انجام دهید ، که به عنوان الگوریتم در برنامه نویسی شناخته می شود. این همچنین به عنوان شبه کد شناخته می شود. پس از توسعه الگوریتم ، شما باید نمودار نمودار ، نمایش تصویری الگوریتم را ترسیم کنید. راه های مختلفی برای حل مشکل وجود دارد و این به شما بستگی دارد که به کدام روش بروید. به عنوان مثال ، برای مرتب سازی آرایه می توانید از مرتب سازی حباب ، مرتب سازی درج یا نوع انتخاب استفاده کنید. انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی c++ جاوا مشهد تحت وب کامپیوتر اندروید داده کاوی شیمی

انتخاب صحیح عبارات کنترلی

انجام پروژه حسابداری در یک برنامه یا پروژه پیچیده C ، شما باید از تعداد زیادی عبارات کنترلی مانند اگر … دیگری استفاده کنید ، در حالی که یا برای هدایت جریان اجرای آن هستید. هر الگوریتم یا تصمیم گیری می تواند با استفاده از ساختار دنباله ، ساختار انتخاب و ساختار حلقه محقق شود. از عبارات کنترلی مناسب استفاده کنید که باعث می شود کد شما آسان و بدون خطا باشد. انتخاب روشی مناسب برای ارائه اطلاعات ، اغلب می تواند طراحی برنامه را آسان و ساده جلوه دهد. سعی کنید از استفاده از عبارات Goto خودداری کنید. هنگامی که چاپ کامل آبی رنگ برنامه را تهیه کردید ، نوبت به نوشتن کد منبع براساس الگوریتم رسیده است. این بدان معنی است که آماده ترجمه نمودار جریان کاری خود به مجموعه ای از دستورالعمل ها هستید. زمان آن رسیده است که از دانش خود در مورد برنامه نویسی C استفاده کنید و سعی کنید کدهای خود را تا حد امکان ساده بنویسید. در ادامه عناصر برنامه نویسی آمده است:

 1. مستندات مناسب یا اظهار نظر
 2. روش مناسب برای ساخت بیانیه ها
 3. قالب های ورودی / خروجی را پاک کنید
 4. کلیات برنامه

هدف اصلی این مرحله ، خواندن کد برای دیگران است. انتخاب اسم متغیر معنی دار و استفاده صحیح از نظرات بخش اساسی این مرحله است. نظرات ضروری هستند اما باید نظرات خوبی داشته باشند.

روش مناسب برای ایجاد اظهارنظرها

 • در هنگام نوشتن کد ، بیانیه شما باید ساده و مستقیم با تورفتگی مناسب باشد.
 • سعی کنید از یک عبارت در هر خط استفاده کنید.
 • از پرانتز و تورفتگی مناسب استفاده کنید
 • از حلقه های ساده استفاده کنید و از لانه کردن سنگین حلقه ها خودداری کنید

تست و اشکال زدایی برنامه

در این مرحله کد منبع خود را برای بررسی خطا بررسی می کنید. خطا ممکن است باشد:

 • خطاهای نحوی
 • خطاهای زمان اجرا
 • خطاهای منطقی
 • خطاهای نهفته

انجام پروژه حسابداری کامپایلر به تشخیص خطاهای نحوی و معنایی کمک می کند. این یک برنامه کامپیوتری است که کد منبع را به کد اجرایی یا زبان دستگاه تبدیل می کند. لطفاً برای درک دقیق جزئیات ، از برنامه معمولی برنامه C استفاده کنید. کامپایلر قادر به تشخیص خطاهای زمان اجرا و منطقی نیست ، بنابراین نیاز به آزمایش انسان نیز هست. اشکال زدایی به معنای اصلاح خطاهای برنامه نویسی است. روشهای مختلفی برای اشکال زدایی در کد منبع وجود دارد. عبارتهای printf را در مراحل مختلف قرار دهید تا مقادیر متغیر یا خروجی را ببینید. این به شناسایی خطا کمک می کند. روش دیگر روند کسر است. کد خطای احتمالی را از برنامه حذف کنید. بسیاری از روش های استفاده از رمزگذار به عنوان بک ترک برای اشکال زدایی. در این روش کد منبع تا زمان شناسایی خطا به عقب ردیابی می شود.

کارآیی برنامه

بهره وری برنامه مربوط به زمان اجرای برنامه و مصرف حافظه است. اگر تمام تکنیک های فوق را رعایت کنید ، برنامه شما نیز کارآمد و مؤثر خواهد بود. در آخر برخی نکات برای بهبود کارآیی برنامه ذکر شده است.

 • با انتخاب یک الگوریتم ساده ، مؤثر و عبارات منطقی ، عاقل باشید.
 • آرایه ها و رشته ها را با اندازه مناسب اعلام کنید و در صورت امکان از استفاده از آرایه چند بعدی خودداری کنید.
 • در هنگام برخورد با آرایه ها و رشته ها، در لیست اولویت های خود نشانگر قرار دهید.