انجام پروژه دانشجویی معماری

انجام پروژه دانشجویی معماری

 

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی معماری

دپارتمان مهندسی معماری موسسه پژوهشی تامسون رویترز یکی از قوی ترین دپارتمان های موسسه است که با جذب بیش از ۶۰ دانشجوی دکترای دانشگاه های تهران، علم و صنعت، شهید بهشتی و هنر تهران توانسته پاسخگوی نیاز دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در انجام پایان نامه، سمینار، پروپوزال، مقاله و پروژه های درسی باشد. موسسه با توجه به نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف به تعیین موضوع مناسب هر ماه اقدام به انتشار موضوعات پیشنهادی پایان نامه، سمینار و مقاله می کند که با توجه به حجم بالای تقاضا معمولاً هر ماه موسسه اقدام به بروز رسانی موضوعات پیشنهادی می کند که این کار با پیشنهاد اولیه موضوع از سوی اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه و بررسی و تعیین نهایی توسط دانشجویان دکترا صورت می گیرد. اساتید دانشگاه با توجه به دسترسی به علوم روز دنیا در گرایش های مختلف پیشنهاد اولیه موضوع می کنند و در گام بعدی دانشجویان دکترا با توجه به سطح کیفیت، امکان سنجی و دشواری انجام، موضوعات پیشنهادی را طبقه بندی می کنند و به دانشجویان با توجه به دانشگاه، سطح علمی، میزان علاقه، انگیزه و زمینه کاری پیشنهاد می دهند. علاوه بر خدمت رسانی به دانشجویان کارشناسی ارشد در انجام پایان نامه، سمینار، مقاله و پروژه های کلاسی، به دانشجویان کارشناسی در انجام پروژه های فولاد، بتن، راهسازی، بارگذاری یاری می رساند

 

انجام پایان نامه دکتری معماری ارشد

مهندسان معماری دانش عملی و نظری را در طراحی مهندسی ساختمان ها و سیستم های ساختمان به کار می گیرند. هدف این است که مهندسی ساختمان هایی با کارایی بالا که دارای پایداری ، انعطاف پذیری ، از نظر اقتصادی با دوام و اطمینان از ایمنی ، سلامتی ، راحتی و بهره وری سرنشینان هستند. مهندسان معماری با تلفیق اصول علمی از سازه های سازه ای ، مکانیکی ، الکتریکی ، روشنایی ، آکوستیک و مهندسی ساخت و ساز ، تخصص خود را در زمینه نظم ، طراحی ، ساخت ، کار و نگهداری از محیط های ساخته شده در محیط های تیم بین رشته ای به کار می گیرند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری به طور گسترده ای به عنوان مهندسین سیستمهای خلاق شناخته می شوند ، با آموزش رسمی خلاقیت و طراحی از طریق استودیوهای طراحی معماری که با یک آموزش مهندسی محکم پیوند خورده اند.

انجام پروژه دانشجویی معماری فرصت های شغلی برای مهندسان معماری بی پایان و گسترده است! فارغ التحصیلان بطور مرتب پیشنهادات شغلی را از شرکتهای مهندسی معماری ، مشاوره شرکتهای مهندسی ، توسعه دهندگان املاک و مستغلات ، طراحان تجهیزات ساختمانی ، تولید کنندگان ، طراحان و تولید کنندگان مصالح ساختمانی و محصولات ، گروه های مهندسی و مدیریت تاسیسات ، صاحبان ساختمان ، پیمانکاران تخصصی ، مشاوران مهندسی پزشکی قانونی ، ساختمان می پذیرند. مشاوران فن آوری ، توسعه دهندگان نرم افزار ، پیمانکاران و مدیران ساخت و ساز. سایر زمینه های اشتغال غیر سنتی برای مهندسان معماری در امور مالی ، ساخت فضای بیرونی ، دولت و سیاست گذاری ، تهیه کد و موارد دیگر است. بسیاری از آلبوم های پنسیلوانیا AE در شرکت های اصلی خود دارای موقعیت های کلیدی هستند و یا حتی صاحب مشاغل خود هستند.

 

Let's visit top five most beautiful palaces in Iran - Mehr News Agency

 

دانشجویان رشته مهندسی معماری که توسط دانشکده های سطح جهانی که از رشته های بین رشته ای و کشورهای مختلف جهان آمده اند ، آماده شده اند که بتوانند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی ، در صنعت ساختمان شوند. اهداف علمی و شغلی خود را با آنچه که به عنوان بهترین برنامه مهندسی معماری در جهان شناخته می شود ، دنبال کنید! امروز برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد ما را کاوش کنید. اگر علایق زیر را داشته باشید قطعاً مهندسی معماری علاقه مند خواهید شد

  • در ریاضیات و علوم استعداد داشته باشید
  • جنبه های هنری و احساسی ساختمان ها و معماری برای شما اهمیت داشته باشد
  • مجذوب طراحی و ساخت ساختمانها و سیستم های ساختمان باشید
  • علاقه مند به پایداری و حفظ انرژی باشید
  • نگران تغییر اوضاع باشید
  • در مورد ایجاد بیماریهای مرتبط با محیط مانند آسم یا آلرژی نگران باشید
  • قسمت هایی از یک سیستم یا فرآیند را سازماندهی کنید.
  • از حل مشکلات و کمک به دیگران لذت ببرید.

انجام پروژه دانشجویی معماری مهندسی معماری مطالعه خود را بر روی طراحی کلیه سیستمهای ساختمان اعم از سیستمهای مکانیکی ، روشنایی / برقی و ساختاری یک ساختمان متمرکز می کند ، ضمن آنکه در ضمن مراحل ساخت ساختمان ها و سیستم های ساختمان را نیز برنامه ریزی می کند. فارغ التحصیلان AE تحصیلات مهندسی دریافت می کنند و می توانند پس از فارغ التحصیلی مجوز حرفه ای را دنبال کنند. در حالی که معماری ارتباط بسیاری با AE دارد ، مطالعه معماری بر نیروهای مکانی ، فرهنگی و مادی متمرکز است که ساختمان ها و محیط ساخته شده را شکل می دهد.

مهندسان معماری با طراحی ساختمانهایی که سطح زندگی ما را ارتقا می بخشد و کیفیت زندگی ما را ارتقا می بخشند ، علم و فناوری را به دنیای واقعی اعمال می کنند. آنها این کار را با ترکیب سیستم های ساختمان سازی – ساختاری ، الکتریکی ، مکانیکی ، روشنایی ، آکوستیک و حفاظت از آتش – در یک کل یکپارچه انجام می دهند. این حل کننده های مسئله خلاق دائماً با چالش های آینده مانند مصالح ساختمانی پایدار و منابع انرژی سبز روبرو هستند. مهندسان معماری آموزش دیده اند تا از جدیدترین فن آوری ها – مانند نرم افزار طراحی و تحلیل ساختمان مبتنی بر رایانه (Revit ، eQUEST ، RISA-3D و غیره) ، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و سنسورها و کنترل های پیشرفته – برای طراحی ، ساخت و بهره برداری استفاده کنند. سیستمهای مختلف درون یک ساختمان

روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به عنوان یک مهندس معماری بر زندگی مردم تأثیر بگذارید. شما می توانید سیستم های ساختاری را در ساختمان ها طراحی کنید تا بتوانند در برابر زلزله و گردباد مقاومت کنند. به دلیل وجود سیستم های آکوستیک و نورپردازی بسیار مهندسی که لکه های مرده و مداح ها را از بین می برد ، همه در یک مخاطب می توانند از یک تئاتر لذت ببرند. شما همچنین می توانید یک سیستم روشنایی را برای استادیوم ورزشی طراحی کنید تا بازیکنان با تابش خیره کننده از بین نروند ، اما دوربین های HDTV از نور کافی برای بازپرداختهای فوری با کیفیت و یا یک سیستم مکانیکی برای عرصه هاکی برخوردار هستند تا یخ ها در سمت راست حفظ شوند.

۴ تفاوت اصلی بین مهندسی عمران و مهندسی معماری


در حالی که کار مهندسین عمران و مهندسین معماری برای یک پروژه ساختمانی بسیار مهم است ، نقش آنها با یکدیگر تفاوت چشمگیری دارد. به منظور کمک به دانشجویان آینده در انتخاب شغلی مناسب ، ما لیستی از همه تفاوت های اساسی بین مهندسی عمران و مهندسی معماری را ایجاد کرده ایم.


۱٫ مهندسی عمران چندین حوزه تخصص را در بر می گیرد

برخلاف مهندسی معماری که در ساخت و ساز ساختمان متمرکز است ، کار حرفه ای در این زمینه باید بتواند در پروژه های مختلفی از جمله جاده ، سیستم های آبی ، پل ها ، سدها و البته ساختمان ها کار کند. این شامل رشته های مختلفی از جمله مهندسی سازه ، مهندسی محیط زیست ، علوم مواد و مهندسی و غیره می باشد. بر اساس یک برنامه دانشگاهی ، مهندسان عمران می توانند در یکی از این مناطق تخصص پیدا کنند.

 


۲٫ مهندسان معماری در طی یک پروژه روی یک ساختمان تمرکز می کنند

در حالی که هم مهندسین معماری و هم عمران مجبورند برنامه های دانشگاهی مشابه را تکمیل کنند و موضوعات مشابه را مطالعه کنند ، اما شرایط شغلی بسیار متفاوت است. در حالی که مهندس عمران بر روی کل پروژه کار می کند ، یک مهندس معماری در طراحی و ساخت یک سازه متمرکز است. این بدان معناست که شخص مسئول کف ، دیوارها ، تیرها ، سیم کشی ، روشنایی و همچنین HVAC است.


۳٫ مهندس عمران باید مهندس معماری را نظارت کند

انجام پروژه دانشجویی معماری در طی یک پروژه ، یک مهندس عمران نقش مدیریتی دارد. این بدان معناست که فرد مسئولیت تمام معماران ، مهندسان معماری ، مهندسان مکانیک و افراد دیگر که بخشی از تیم هستند ، می باشد. یک مهندس عمران همچنین مسئولیت برنامه ریزی ، ایمنی ، قانونی ، طراحی ، فناوری و مواد و غیره را بر عهده دارد. بسیاری از تجربه و دانش در این فرآیند دخیل هستند. در حالی که مهندس معماری کار مشابهی را انجام می دهد ، دارای یک آموزش و آموزش مشابه است ، این حرفه ای تنها مسئولیت یک ساختمان (همانطور که قبلاً گفته شد) خواهد بود. از طرف دیگر ، یک مهندس عمران باید در طی یک پروژه ساختمانی نظارت بر ساختمان چندین سازه داشته و هرگونه بی نظمی را پیدا کند.


۴- مهندسی عمران بسیار سودآورتر است

طبق گفته های Glassdoor ، یک مهندس عمران ۶۸ دلار ، ۶۳۸ دلار در سال در ایالات متحده هزینه می کند. طبق همین سایت ، یک مهندس معماری ممکن است در مدت زمان مشابه ۵۶ ، ۶۰۸ دلار درآمد کسب کند. به خاطر داشته باشید که این یک حقوق متوسط ​​است؛ توسعه حرفه ای نقش بزرگی ایفا می کند زیرا یک فارغ التحصیل تازه که به تازگی مدرسه را تمام کرده است درآمد کمتری کسب می کند. به همین ترتیب ، کسانی که سالها تجربه کسب و کار دارند ، چیزهای بیشتری کسب می کنند. دانش فنی اضافی و دوره های پایان یافته به شما کمک می کند هنگام درخواست کار. اگر می خواهید در مورد مهندسی و معماری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، حتماً منابع موجود در سایت ما را بررسی کنید! هر روز تعداد زیادی مطالب جدید منتشر می شود و شما می توانید هر آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی معماری

کارشناسی ارشد مهندسی معماری- معماری دارای ۷ زیرگرایش معماری مسکن، معماری پایدار، معماری فضاهای بهداشتی درمانی، معماری فضاهای آموزشی و فرهنگی، معماری فناوری، معماری فنی- گرایش معماری می باشد.

انجام پایان نامه دکتری معماری ارشد

 

 

زیرگرایش معماری پایدار در کارشناسی ارشد معماری

تلاش در جهت پیاده سازی اهداف توسعه پایدار و مفاهیم پایداری برای کاهش اتلاف انرژی و آلودگی های زیست محیطی در معماری، سبب ایجاد گرایش معماری پایدار در کارشناسی ارشد معماری شده است. هدف معماری پايدار، بیشترین استفاده از امکانات محيط طبيعی و بهره برداری بهينه از فن‌آوری‌های معاصر و نیز کنترل آلودگی‌های محيطی، استفاده بهينه از منابع و از بین بردن پسماند می باشد. معماری پایدار، يکی از جديدترين شاخه های معماری در سطح می باشد.

زیرگرایش معماری فن آوری در کارشناسی ارشد معماری

دانش آموختگان گرایش معماری فن آوری در مقطع کارشناسی ارشد معماری، با طراحی فنی ساختمان و بهینه ترین روش‌های ساخت آثار معماری و به کار گیری تکنولوژی‌های مناسب در طراحی، ساخت و بهره برداری از بنا آشنا خواهند شد. معماری فن آوری از نظر محتوای درسی شباهت زیادی به رشته تکنولوژی معماری دارد ولی بر خلاف رشته تکنولوژی معماری، برای ورود به رشته معماری فن آوری باید در آزمون تستی رشته معماری شرکت کرده و آزمون اسکیس معماری را نیز پشت سر بگذارید.

زیرگرایش معماری مسکن در کارشناسی ارشد معماری

در گرایش معماری مسکن در کارشناسی ارشد معماری، آموزش دانشها و مهارت‌های لازم در حوزه  طراحی واحدها و مجتمع‌های مسکونی، رسیدگی به مسائل مرتبط با مسکن و انجام پژوهش‌های مربوطه مورد نظر می باشد.

گرایش معماری منظر در کارشناسی ارشد معماری

رشته معماری منظر در حدود ۵۰ سال پیش در دانشگاه های اروپا تعریف می شود. تشکل های علمی مختلف این رشته در سطح جهانی توانسته انسجام و یکپارچگی اعضای جامعه معماری منظر را ارتقا بخشد. با افزایش کاربردهای معماری منظر در مسائل مربوط به حوزه سرزمینی و ایجاد گرایش هایی که در ارتباط با این رشته هستند مانند منظر شهری- منظر فرهنگی- برنامه ریزی و مدیریت منظر، حضور متخصصین منظر در جایگاه های اجرایی و مدیریتی مورد نیاز خواهد بود. منظر دارای ماهیت مکان و محصول تجربه انسان از محیط و فضاهای بیرونی است. اما فضای منظر با فضای معماری متفاوت است. فضای منظر فاقد کرانه های بارز معماری است. منظر حد واسط فضای مصنوع معماری و طبیعی پیرامون انسان است.

انجام پروژه دانشجویی معماری

انجام پروژه دانشجویی معماری حوزه فعالیت کارشناسی ارشد معماری منظر را می توان در حیطه های زیر خلاصه کرد:

ـ ارزیابی ها برای محیط و منظر، ارائه طرح برای مدیریت و آمایش سرزمین

ـ ساماندهی مناظر طبیعی، آثار تاریخی و مناطق توریستی

ـ سازماندهی و ارائه راهکار برای بازسازیهای شهری

ـ برنامه ریزی برای توسعه های جدید از لحاظ فرم و مقیاس

ـ طراحی شهرک اعم از تجاری و صنعتی و محوطه های مسکونی

ـ طراحی منظر خیابانها و زیرساختهای عمومی شهری

ـ طراحی فضاهای شهری، میادین و پیاده راه ها و طراحی منظر راه ها

ـ طراحی محوطه برای بیمارستانها، هتلها، مدارس، دانشگاهها و . . .

ـ طراحی فضاهای ورزشی، فضاهای سبز تفریحی، پارکهای عمومی و پارکهای موضوعی

ـ برنامه ریزی ساخت بزرگراه ها، شبکه های حمل و نقل، پلها و . . .

ـ ارائه طرح برای حفاظت از باغهای تاریخی

ـ برنامه ریزی برای ساخت نیروگاه ها، سدها، مخازن و صنایع بزرگ

گرایش های آزمون کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری

 

گرایش تکنولوژی معماری در کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری

انجام پایان نامه دکتری معماری ارشد

انجام پروژه دانشجویی معماری در گرایش تکنولوژی معماری در کارشناسی ارشد معماری که اخیراً با نام فناوری معماری شناخته می شود، علاوه بر توجه به مباحث عمومی رشته معماری، به طور خاص بر استفاده از روش های بهینه در ساخت آثار معماری و طراحی فنی ساختمان، بکارگیری تکنولوژی مناسب در طراحی ساختمان و یافتن روشهای بهینه در ساخت و بهره برداری از بنا تأکید می شود. دانش آموختگان رشته تکنولوژی معماری به عنوان یک مهندس حرفه ای، زمینه های کاری مناسبی در بخشهای خصوصی و یا سازمانهای دولتی به عنوان طراح یا ناظر پروژه و یا مدیر پروژه خواهند داشت.

 

گرایش انرژی معماری در کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری

انجام پایان نامه دکتری معماری ارشد

انجام پروژه دانشجویی معماری امروزه یکی از پرچالش ترین بحثهای مطرح در جهان، بحث توسعه پایدار می باشد. به دلیل پایان پذیر بودن منابع انرژی های تجدیدناپذیر، ایجاد بحران انرژی در کل جهان و آلودگیهای وارده به محیط زیست به دلیل استفاده بی رویه از انرژی های فسیلی که حتی منجر به نابودی آن شده است، لزوم استفاده از انرژی های تجدید پذیر در بناها -که بیشترین مصرف انرژی را دارند- احساس می شود و اینگونه معماری پایدار پیشتاز مباحث روز جامعه معماری شده است.

معماری سنتی ایرانی با ارائه الگوهای کاملی در مورد هماهنگی ساختمان با طبیعت، عوامل مناسب سازگاری با چرخه های اکولوژیک، استفاده از انرژی های نو و و حذف پسماندها عرضه کرده است. گرایش انرژی معماری در کارشناسی ارشد معماری، علاوه بر اینکه تلاش می کند از امکانات محیط طبیعی و استفاده بهینه از فن آوری های معاصر و جدید حداکثر استفاده را ببرد، بر مصرف بهینه منابع، کنترل آلودگی های زیست محیطی و حذف پسماندها تأکید می نماید. این گرایش یکی از جدیدترین گرایش ها در سطح ملی و بین المللی در رشته معماری است.

کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی

انجام پایان نامه دکتری معماری ارشد

انجام پروژه دانشجویی معماری انجام مرمت شهرهای تاریخی در زمانهای مختلف با توجه به شرایط تاریخی و اجتماعی- اقتصادی و با اهداف گوناگونی صورت گرفته است. از جمله اهداف پرداختن به مرمت های شهری، پیشرفت صنعت گردشگری و تشویق گردشگران- بازآفرینی شهری، حل مشکلات و برطرف کردن کمبودهای مناطق تاریخی شهر و حتی کمک به قرارگیری در زمره شهرهای جهانی می باشد. دانش آموختگان کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی، مهندسین معماری معاصر هستند که می دانند چگونه با بهره گیری از تجربیات “گذشته”، “امروز” را برای “آینده” بسازند. افرادی که می توانند ارتباط بین معماری گذشته و آینده را بوجود آورند. دانش آموخته کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی، تاریخ را خوب می شناسد و می تواند آثار تاریخی را خوانده، تجزیه و تحلیل کرده و مفاهیم و ارزش های آن را استخراج و با بیانی ساده به جامعه معرفی نماید. متخصصان رشته مرمت خواهند توانست با داشتن تجربه علمی، اطلاعات عمومی، نظری و تحقیقاتی در مرمت و باززنده سازی بناهای تاریخی در اختیار واحدهای دولتی از قبیل سازمان میراث فرهنگی کشور نقش مؤثری ایفا نمایند. همچنین می توانند با مشارکت در برنامه ریزی برای مرمت آثار تاریخی سرزمین و تعیین ضرورتها با هماهنگی مسئولین و سازمانهای مربوط، در امور اجرایی مرمت نیز سهمی داشته باشند.