انجام پروژه سی اف دی

 

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی سی اف دی

 

انجام پروژه سی اف دی

انجام پروژه سی اف دی اساس تقریباً تمام مشکلات CFD معادلات Navier-Stokes است که بسیاری از جریانهای مایع تک فاز (گاز یا مایع ، اما نه هر دو) را تعریف می کنند. این معادلات را می توان با از بین بردن اصطلاحات توصیف اقدامات چسبناک برای به دست آوردن معادلات اویلر ساده کرد. ساده سازی بیشتر ، با از بین بردن اصطلاحات توصیف گرداب ، معادلات کامل بالقوه را به همراه می آورد. سرانجام ، برای آشفتگی های کوچک در جریان های فرعی و مافوق صوت (نه ترانسونی یا فراتر از حد) این معادلات را می توان خطی کرد تا معادلات بالقوه خطی را بدست آورید.

از نظر تاريخي ، روش هاي اول براي حل معادلات پتانسيل خطي ساخته شدند. در دهه ۱۹۳۰ روشهای دو بعدی (۲D) با استفاده از دگرگونی های کنفورماسیونی جریان حدود یک سیلندر به جریان حول یک ایرفویل طراحی شده اند. یکی از اولین نوع محاسبات شبیه به CFD مدرن ، مواردی است که لوئیس فری ریچاردسون به این مفهوم انجام داده است ، به این معنا که این محاسبات از تفاوت های محدود استفاده می کند و فضای بدنی را در سلول ها تقسیم می کند. اگرچه آنها به طرز چشمگیری شکست خوردند ، این محاسبات ، همراه با کتاب “پیش بینی آب و هوا توسط فرآیند عددی” ریچاردسون ، [۲] پایه و اساس CFD مدرن و هواشناسی عددی را تعیین کرد. در حقیقت ، محاسبات اولیه CFD در دهه ۱۹۴۰ با استفاده از ENIAC از روشهای نزدیک به کسانی که در کتاب سال ۱۹۲۲ ریچاردسون استفاده می کردند ، استفاده می کردند. [۳]

انجام پروژه سی اف دی قدرت رایانه در دسترس است که روش های سه بعدی را توسعه می دهد. احتمالاً اولین کار با استفاده از رایانه ها برای مدل سازی جریان سیال ، همانطور که توسط معادلات Navier-Stokes اداره می شود ، در آزمایشگاه ملی Los Alamos ، در گروه T3 انجام شد. [۴] [۵] این گروه توسط Francis H. Harlow هدایت می شد ، که به عنوان یکی از پیشگامان CFD در نظر گرفته می شود. از سال ۱۹۵۷ تا اواخر دهه ۱۹۶۰ ، این گروه روشهای عددی متنوعی را برای شبیه سازی جریانهای مایع دو بعدی گذرا ، مانند روش ذرات در سلول (هارلو ، ۱۹۵۷) ، [۶] روش سلولی درون سلول (جنری ، مارتین) ایجاد کرد. و دالی ، ۱۹۶۶) ، [۷] روش عملکرد جریان گردابی (جیک فروم ، ۱۹۶۳) ، [۸] و روش مارکر و سلولی (هارلو و ولچ ، ۱۹۶۵). [۹] روش عملکرد گرداب جریان از Fromm برای جریان ۲D ، گذرا و غیرقابل فشرده اولین درمان جریانهای غیرقابل فشرده سازی شدید در جهان بود.

انجام پروژه سی اف دی اولین مقاله با مدل سه بعدی توسط جان هس و A.M.O منتشر شد. اسمیت هواپیمای داگلاس در سال ۱۹۶۷٫ [۱۰] این روش سطح هندسه را با پانل ها گسسته می کند و باعث می شود این کلاس از برنامه ها با نام Panel Methods شناخته شوند. روش آنها به خودی خود ساده شده است ، به این ترتیب که شامل جابجایی جابجایی نمی شود و از این رو عمدتاً برای بدنه کشتی و بدنه هواپیما استفاده می شد. اولین بار پانل بالابری (A230) در مقاله ای که توسط Paul Rubbert و Gary Saaris از هواپیماهای بوئینگ در سال ۱۹۶۸ نوشته شده است شرح داده شده است. [۱۱] با گذشت زمان ، کدهای پانل سه بعدی پیشرفته تر در Boeing (PANAIR ، A502) ، [۱۲] Lockheed (Quadpan) ، [۱۳] داگلاس (HESS) ، [۱۴] هواپیمای McDonnell (MACAERO) ، [۱۵] NASA ( PMARC) [16] و روشهای تحلیلی (WBAERO ، [۱۷] USAERO [18] و VSAERO [19] [20]). بعضی از آنها (PANAIR ، HESS و MACAERO) با استفاده از توزیع سفارشات بالاتر از تکین های سطح ، کدهای مرتبه بالاتری بودند ، در حالی که برخی دیگر (Quadpan ، PMARC ، USAERO و VSAERO) از تکین های تک در هر صفحه سطح استفاده می کردند. مزیت کدهای مرتبه پایین این بود که آنها خیلی سریعتر روی رایانه های زمان اجرا می شدند. امروز ، VSAERO به یک کد چند منظوره تبدیل شده است و پرکاربردترین برنامه این کلاس است. این گیاه در ساخت بسیاری از زیردریایی ها ، کشتی های سطحی ، اتومبیل ها ، هلیکوپترها ، هواپیماها و اخیراً توربین های بادی مورد استفاده قرار گرفته است. کد خواهر آن ، USAERO یک روش پانل ناپایدار است که برای مدل سازی مواردی مانند قطارهای پر سرعت و قایق بادبانی نیز استفاده می شود. کد ناسا PMARC از نسخه اولیه VSAERO و مشتق PMARC با نام CMARC ، [۲۱] نیز از نظر تجاری موجود است.

 

انجام پروژه سی اف دی

انجام پروژه سی اف دی در قلمرو دو بعدی ، تعدادی کد پانل برای آنالیز و طراحی ایرفویل تولید شده است. کدها به طور معمول دارای یک تجزیه و تحلیل لایه مرزی هستند ، به طوری که می توان اثرات چسبناک مدل سازی کرد. پروفسور ریچارد اپلر از دانشگاه اشتوتگارت کد PROFILE را تا حدودی با بودجه ناسا تهیه کرد ، که در اوایل دهه ۱۹۸۰ در دسترس بود. [۲۲] این به زودی با کد XFOIL پروفسور MIT ، مارک درلا دنبال شد. [۲۳] هر دو PROFILE و XFOIL کدهای پانل دو بعدی را با کد های لایه مرزی همراه برای کار تجزیه و تحلیل هوا ترکیب می کنند. PROFILE از یک روش دگرگونی کنفورماسیونی برای طراحی ایرفویل فاضلاب معکوس استفاده می کند ، در حالی که XFOIL هم دارای یک تغییر شکل کنفورماسی است و هم یک روش پانل معکوس برای طراحی ایرفویل. یک مرحله واسط بین کدهای پنل و کدهای کامل پتانسیل کدهایی بودند که از معادلات آشفتگی کوچک ترانسونی استفاده می کردند. به طور خاص ، کد سه بعدی WIBCO ، [۲۴] که توسط چارلی بوپ از هواپیمای گرومن در اوایل دهه ۱۹۸۰ ایجاد شده است ، استفاده سنگینی را مشاهده کرده است.

انجام پروژه سی اف دی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) شاخه ای از CAE است که حرکت سیال و انتقال گرما را با استفاده از روشهای عددی شبیه سازی می کند. نرم افزار CFD ما می تواند طیف وسیعی از مشکلات مربوط به جریان های چند لایه و آشفتگی ، مایعات غیر قابل فشرده و فشرده سازی ، جریان های چند فاز و موارد دیگر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. CFD را می توان به عنوان گروهی از روشهای محاسباتی (مورد بحث در زیر) که برای حل معادلات حاکم بر جریان سیال استفاده می شود ، دید. در استفاده از CFD ، یک مرحله مهم تصمیم گیری در مورد مجموعه ای از مفروضات بدنی و معادلات مرتبط برای استفاده از مشکل در دست استفاده است [۴۰]. برای نشان دادن این مرحله ، موارد زیر مفروضات بدنی / ساده سازی شده در معادلات جریان تک فاز را خلاصه می کند (به جریان چند فاز و جریان دو فاز مراجعه کنید) ، تک گونه ها (یعنی شامل یک گونه شیمیایی است) ، غیر فشرده سازی ، و (مگر اینکه گفته شده باشد). تابش حرارتی مورد غفلت واقع می شود و نیروهای بدن به دلیل جاذبه در نظر گرفته می شوند (مگر اینکه خلاف آن گفته شود) علاوه بر این ، برای این نوع جریان ، بحث بعدی سلسله مراتب معادلات جریان حل شده با CFD را برجسته می کند. توجه داشته باشید که برخی از معادلات زیر می توانند به بیش از یک روش منتقل شوند.


انجام پروژه سی اف دی قوانین حفاظت (CL): اینها اساسی ترین معادلات در نظر گرفته شده با CFD است به این معنا که مثلاً همه معادلات زیر را می توان از آنها بدست آورد. برای یک جریان فشرده کننده تک فاز ، تک نمونه ، می توان به حفظ جرم ، حفظ حرکت خطی و حفظ انرژی در نظر گرفت. قوانین مربوط به حفاظت از جریان مداوم (CCL): با CL شروع کنید. فرض كنيد كه جرم ، شتاب و انرژي به صورت محلي حفظ شده اند: اين كميت ها صرفه جويي مي شوند و نمي توانند از جايي به مكان ديگر انتقال يابند اما فقط با يك جريان مداوم حركت مي كنند (به معادله پيوستگي مراجعه كنيد). تعبیر دیگر این است که فرد با CL شروع می شود و یک رسانه پیوسته را فرض می کند (مکانیک پیوسته را ببینید). سیستم حاصل از معادلات قفل نشده است زیرا برای حل آن نیاز به روابط / معادلات بیشتر است: (الف) روابط سازنده برای تنش چسبناک استرس. (ب) روابط سازنده برای شار گرمای انتشار. ج) معادله ای از دولت (EOS) ، مانند قانون گاز ایده آل. و (د) معادله کالری دمای مربوط به حالت با مقادیری مانند آنتالپی یا انرژی داخلی.

 انجام پروژه سی اف دی معادلات Navier-Stokes فشرده شده (C-NS): با CCL شروع کنید. یک تنسور استرس چسبناک نیوتنی را فرض کنید (به مایع نیوتنی مراجعه کنید) و یک شار گرمای فوریه (نگاه کنید به شار گرما) [۴۱] [۴۲]. برای داشتن یک سیستم معادله بسته ، باید C-NS با EOS و کالری دریافتی افزوده شود. معادلات ناپایدار ناویه-استوکس (I-NS): با C-NS شروع کنید. فرض کنید که چگالی همیشه و همه جا ثابت است [۴۳]. روش دیگر برای به دست آوردن I-NS این است که فرض کنیم که تعداد ماچ بسیار ناچیز است [۴۳] [۴۲] و اختلاف دما در سیال نیز بسیار اندک است [۴۲]. در نتیجه ، معادلات ذخیره انبوه و حفاظت از حرکت از معادله صرفه جویی در انرژی جدا می شوند ، بنابراین فقط باید برای دو معادله اول حل شود.

انجام پروژه سی اف دی معادلات اویلر فشرده شده (EE): با C-NS شروع کنید. یک جریان بدون اصطکاک را بدون داشتن شار گرمای پخش فرض کنید. معادلات ضعیف Navier-Stokes فشرده شده (WC-NS): با C-NS شروع کنید. فرض کنید تغییرات چگالی فقط به دما بستگی دارد و نه به فشار [۴۵]. به عنوان مثال ، برای گاز ایده آل ، از ρ = p 0 / (RT) display \ displaystyle \ rho = p_ {0} / (RT) {\ displaystyle \ rho = p_ {0} / (RT)} استفاده کنید ، در جایی که p 0 {\ displaystyle p_ {0}} p_ {0} یک فشار مرجع به راحتی تعریف شده است که همیشه و در همه جا ثابت است ، ρ {\ displaystyle \ rho} \ rho چگالی است ، R {\ displaystyle R} R گاز خاص است ثابت است ، و T {\ displaystyle T} T دما است. در نتیجه WK-NS امواج صوتی را ضبط نمی کند. همچنین در WK-NS غفلت از شرایط فشار و گرمای چسبناک در معادله صرفه جویی در انرژی است. WK-NS با تقریب عدد کم Mach نیز C-NS نامیده می شود.

انجام پروژه سی اف دی معادلات Boussinesq: با C-NS شروع کنید. فرض کنید تغییرات چگالی همیشه و در همه جا ناچیز است مگر در مدت گرانش معادله حفاظت از حرکت (در جایی که چگالی شتاب گرانشی را چند برابر می کند) [۴۶]. همچنین فرض کنید که خواص مختلف مایعات مانند ویسکوزیته ، هدایت حرارتی و ظرفیت گرما همیشه و در همه جا ثابت است. معادلات Boussinesq به طور گسترده در هواشناسی میکروسکوپ استفاده می شود.

معادلات Navier-Stokes به طور متوسط ​​رینولدز قابل فشرده سازی و معادلات Navier-Stokes به طور متوسط ​​فشرده شده Favre (C-RANS و C-FANS): با C-NS شروع کنید. فرض کنید که هر متغیر جریان f {\ displaystyle f} f ، از جمله چگالی ، سرعت و فشار ، می تواند به صورت f = F + f f {\ displaystyle f = F + f ”} {\ displaystyle f = F + f نشان داده شود ” ، جایی که F {\ displaystyle F} F میانگین گروه [۴۲] از هر متغیر جریان است و f ″ {\ displaystyle f ”} f ” یک آشفتگی یا نوسان از این میانگین است [۴۲] [ ۴۷] f ″ {\ displaystyle f ”} f ‘”لزوماً کوچک نیست. اگر F {\ displaystyle F} F یک گروه متوسط ​​کلاسیک باشد (به تجزیه رینولدز مراجعه کنید) معادلات Navier-Stokes با میانگین رینولدز را بدست می آورید. و اگر F {\ displaystyle F} F یک گروه با وزن مخصوص باشد ، معادلات Navier-Stokes با میانگین Favre بدست می آید [۴۷].

 

در تمام این رویکردها همان رویه اساسی دنبال می شود.

    در طول پردازش


انجام پروژه سی اف دی هندسه و مرزهای فیزیکی مشکل را می توان با استفاده از طراحی به کمک رایانه (CAD) تعریف کرد. از آنجا ، داده ها می توانند به طور مناسب پردازش شوند (پاکسازی شوند) و حجم سیال (یا دامنه سیال) استخراج شود. حجم اشغال شده توسط مایع به سلولهای گسسته (مش) تقسیم می شود. مش ممکن است یکنواخت یا غیر یکنواخت ، ساختاری یا بدون ساختار باشد و از ترکیبی از عناصر شش ضلعی ، چهار ضلعی ، منشوری ، هرمی و یا چندکلی تشکیل شده باشد. مدل سازی فیزیکی تعریف شده است – برای مثال ، معادلات حرکت سیال + آنتالپی + تابش + حفظ گونه ها
انجام پروژه سی اف دی شرایط مرزی تعریف شده است. این شامل مشخص کردن رفتار و خواص سیال در تمام سطوح محدود کننده دامنه سیال است. برای مشکلات گذرا ، شرایط اولیه نیز تعریف شده است. شبیه سازی آغاز شده است و معادلات به صورت تکرار به عنوان حالت پایدار یا گذرا حل می شوند. سرانجام از یک پردازنده پردازشگر برای تجزیه و تحلیل و تجسم محلول حاصل استفاده می شود.

روشهای تفسیر


تفسیر معادلات ناویر-استوکس

ثبات در انتخاب انتخاب شده است به طور کلی عددی و نه تحلیلی به عنوان با مشکلات خطی ساده است. همچنین باید دقت ویژه ای صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که گفتمان با راه حل های ناپیوسته با ظرافت برخورد می کند. معادلات اویلر و معادلات ناویه-استوکس هر دو شوک و سطح تماس دارند.

برخی از روشهای گسسته سازی مورد استفاده عبارتند از:


روش حجم محدود

انجام پروژه سی اف دی روش حجم محدود (FVM) یک رویکرد رایج است که در کدهای CFD مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا در استفاده از حافظه و سرعت راه حل مزیت دارد ، به خصوص برای مشکلات بزرگ ، جریان های پر تلاطم زیاد رینولدز ، و جریان منبع تحت سلطه مدت اصطلاح (مانند احتراق). در روش حجم محدود ، معادلات دیفرانسیل جزئی حاکم (به طور معمول معادلات ناویه-استوکس ، معادلات صرفه جویی در مصرف انرژی و انرژی و معادلات تلاطم) به صورت محافظه کارانه مجدداً تجدید می شوند و سپس بر روی حجم کنترل گسسته حل می شوند. این گسسته ، حفظ شار از طریق یک حجم کنترل خاص را تضمین می کند. معادله حجم محدود ، معادلات حاكم را به صورت زیر ارائه مي دهد :


که در آن Q {\ displaystyle Q} وکتور متغیرهای محافظت شده است ، F {\ displaystyle F} F وکتور شارها است (به معادلات اویلر یا معادلات ناویر-استوکس مراجعه کنید) ، V {\ displaystyle V} V حجم حجم است عنصر کنترل حجم صدا ، و A {\ displaystyle \ mathbf {A}} \ mathbf {A area مساحت سطح عنصر کنترل حجم صدا است.


روش المان محدود

انجام پروژه سی اف دی روش المان محدود (FEM) در آنالیز ساختاری مواد جامد استفاده می شود ، اما برای مایعات نیز کاربرد دارد. با این حال ، فرمول FEM برای اطمینان از یک راه حل محافظه کارانه نیاز به مراقبت ویژه دارد. فرمولاسیون FEM برای استفاده با دینامیک سیال حاکم بر معادلات سازگار شده است. [نیاز به استناد] اگرچه FEM باید با دقت تدوین شود تا محافظه کار باشد ، اما بسیار پایدارتر از رویکرد حجم محدود است. [۵۳] با این حال ، FEM می تواند به حافظه بیشتری نیاز داشته باشد و زمان کندتر از محلول را نسبت به FVM داشته باشد. [۵۴]

در این روش ، یک معادله باقیمانده وزن دار تشکیل می شود:

جایی که R i {\ displaystyle R_ {i}} R_ {i} معادله باقیمانده در یک عنصر vertex i {\ displaystyle i} i است ، Q {\ displaystyle Q} Q معادله حفاظت است که بر اساس یک عنصر بیان می شود ، W من {\ displaystyle W_ {i}} W_ {i} عامل وزن است و V e {\ displaystyle V ^ {e}} V ^ {e} حجم عنصر است.


روش اختلاف محدود

انجام پروژه سی اف دی روش اختلاف محدود (FDM) دارای اهمیت تاریخی [استناد به نیاز] است و برنامه نویسی ساده است. در حال حاضر فقط در معدود کدهای تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد که هندسه پیچیده ای را با دقت و کارایی بالا با استفاده از مرزهای تعبیه شده یا شبکه های با هم تداخل می کند (با استفاده از محلول درون هر شبکه). این به طور معمول با ضرب معادله دیفرانسیل با یک تابع تست دلخواه و ادغام در کل دامنه انجام می شود. از نظر ریاضی ، عملکردهای تست کاملاً دلخواه هستند – آنها به یک فضای عملکردی ابعادی بی نهایت تعلق دارند. واضح است که فضای عملکرد نامتناهی بر روی مش عنصر طیفی گسسته قابل نمایش نیست. اینجاست که تفسیر عنصر طیفی آغاز می شود. مهمترین چیز انتخاب عملکردهای درون یابی و آزمایش است. در یک استاندارد استاندارد FEM با درجه پایین در ۲D ، برای عناصر چهار ضلعی معمولی ترین انتخاب تست دوقطبی یا عملکرد درون یابی فرم v (x ، y) = ax + by + cxy + d {\ displaystyle v (x، y) = ax + by + cxy + d} v (x، y) = ax + by + cxy + d. با این حال ، در یک روش عنصر طیفی ، توابع درون یابی و آزمون به صورت چند جمله ای از یک مرتبه بسیار بالا انتخاب می شوند (به طور معمول مثلاً ترتیب ۱۰ در برنامه های CFD). این تضمین همگرایی سریع روش است. علاوه بر این ، روشهای ادغام بسیار کارآمد باید مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا تعداد ادغام هایی که باید در کدهای عددی انجام شوند ، زیاد است. بنابراین ، چهارگوشه های ادغام درجه بالا گاوس استفاده می شوند ، زیرا با کمترین تعداد محاسباتی که باید انجام شود ، به بالاترین دقت دست می یابند. در این زمان برخی از کدهای CFD دانشگاهی بر اساس روش عنصر طیفی وجود دارد و برخی دیگر هم اکنون در حال توسعه هستند ، زیرا طرح های جدید گام به گام در جهان علمی بوجود می آیند.


روش المان مرزی


انجام پروژه سی اف دی در روش المان مرزی ، مرز اشغال شده توسط سیال به یک مش سطح تقسیم می شود. طرح های گسسته سازی با وضوح بالا از طرح های با وضوح بالا در جایی استفاده می شود که شوک یا ناپیوستگی وجود داشته باشد. گرفتن تغییرات شدید در محلول نیاز به استفاده از طرح های عددی مرتبه دوم یا بالاتر دارد که نوسانات جادویی را ایجاد نمی کند. این امر معمولاً به استفاده از محدود كننده های شار نیاز دارد تا از كاهش تغییرات در محلول ، اطمینان حاصل شود.

 


مدل های تلاطم

 


انجام پروژه سی اف دی مدل های تلاطم در مدل سازی محاسباتی جریان های آشفته ، یک هدف مشترک ، به دست آوردن مدلی است که می تواند مقادیر مورد علاقه مانند سرعت سیال را برای استفاده در طرح های مهندسی سیستم مدل سازی کند. برای جریان های آشفته ، طیف وسیعی از مقیاس های طول و پیچیدگی پدیده های درگیر در تلاطم ، اکثر رویکردهای مدل سازی را بسیار گران می کنند. وضوح مورد نیاز برای برطرف کردن تمام مقیاس های درگیر در تلاطم فراتر از آنچه ممکن است محاسباتی باشد. رویکرد اصلی در چنین مواردی ایجاد مدلهای عددی برای تقریب پدیده های حل نشده است. در این بخش برخی از مدلهای محاسباتی متداول برای جریانهای آشفته ذکر شده است.

انجام پروژه سی اف دی مدل های تلاطم را می توان بر اساس هزینه محاسباتی طبقه بندی کرد ، که مطابق با دامنه مقیاسهایی است که در مقابل مدل حل شده مدل می شوند (هر چه مقیاس های آشفته تری که برطرف می شوند ، وضوح شبیه سازی را دقیق تر می کنند و بنابراین هزینه محاسباتی نیز بالاتر است). اگر اکثریت یا تمام مقیاس های آشفته مدل سازی نشوند ، هزینه محاسباتی بسیار کم است ، اما مبادله به صورت کاهش دقت انجام می شود. علاوه بر طیف گسترده ای از مقیاس های طول و زمان و هزینه محاسباتی مرتبط ، معادلات حاکم بر دینامیک سیال حاوی یک اصطلاح همرفت غیر خطی و یک اصطلاح شیب فشار غیر خطی و غیر محلی است. این معادلات غیرخطی باید عددی با شرایط مرزی و اولیه مناسب حل شوند.


ناویر-استوکس به طور متوسط ​​رینولدز

انجام پروژه سی اف دی معادلات Navier-Stokes به طور متوسط ​​رینولدز (RANS) قدیمی ترین روش برای مدل سازی تلاطم است. نسخه گروهی از معادلات حاکم حل شده است که استرسهای ظاهری جدیدی را تحت عنوان تنشهای رینولدز معرفی می کند. این یک تنشور مرتبه دوم ناشناخته ها را اضافه می کند که برای آن مدل های مختلف می توانند سطوح مختلف بسته شدن را فراهم کنند. این یک تصور غلط رایج است که معادلات RANS در مورد جریانهایی با میانگین متغیر زمان متغیر نیست زیرا این معادلات “متوسط ​​زمان هستند”. در واقع ، از نظر آماری جریان های ناپایدار (یا غیر ثابت) را می توان به طور یکسان درمان کرد. این گاه به URANS گفته می شود. به طور متوسط ​​هیچ چیز ذاتی در رینولدز وجود ندارد که مانع این امر شود ، اما مدل های آشفتگی مورد استفاده برای بستن معادلات فقط تا زمانی معتبر هستند که مدت زمانی که این تغییرات در میانگین رخ می دهد در مقایسه با مقیاس های زمانی حرکت آشفته حاوی بیشتر از همه معتبر باشد. انرژی.

انجام پروژه سی اف دی مدلهای RANS را می توان به دو روش گسترده تقسیم کرد:

فرضیه بوزینسک


انجام پروژه سی اف دی این روش شامل استفاده از یک معادله جبری برای تنش های رینولدز است که شامل تعیین ویسکوزیته آشفته ، و بسته به سطح پیشرفته بودن مدل ، حل معادلات حمل و نقل برای تعیین انرژی جنبشی آشفته و اتلاف است.
مدل ها شامل k-ε ، [۵۵] مدل طول مخلوط کردن (پراندل) ، [۵۶] و مدل معادله صفر (سبکی و اسمیت) هستند. [۵۶] مدلهای موجود در این روش اغلب به تعداد معادلات حمل و نقل مرتبط با روش گفته می شود. به عنوان مثال ، مدل مخلوط کردن طول یک مدل “معادله صفر” است زیرا هیچ معادله حمل و نقل حل نمی شود. k – ϵ {\ displaystyle k- \ epsilon model k- \ epsilon یک الگوی “دو معادله” است زیرا دو معادله حمل و نقل (یکی برای k {\ displaystyle k} k و دیگری برای ϵ display \ displaystyle \ epsilon \ epsilon) حل شده اند


مدل استرس رینولدز (RSM)


انجام پروژه سی اف دی این روش سعی دارد معادلات حمل و نقل را برای تنشهای رینولدز حل کند. این به معنی معرفی معادلات حمل و نقل برای همه تنش های رینولدز است و از این رو این رویکرد در تلاش پردازنده بسیار پرهزینه تر است.

شبیه سازی گردابی بزرگ


انجام پروژه سی اف دی ارائه حجم شعله چرخش غیر پیش فرض همانطور که توسط LES شبیه سازی شده است. شبیه سازی گردابی بزرگ (LES) روشی است که در آن کوچکترین مقیاس جریان از طریق یک عملیات فیلتر حذف می شود و اثر آنها با استفاده از مدل های مقیاس زیر مدل مدل می شود. این اجازه می دهد تا بزرگترین و مهمترین مقیاس تلاطم برطرف شود ، ضمن اینکه هزینه محاسباتی متحمل شده توسط کوچکترین مقیاس نیز بسیار کاهش می یابد. این روش نسبت به روشهای RANS به منابع محاسباتی بیشتری نیاز دارد ، اما بسیار ارزان تر از DNS است.


شبیه سازی گردابی جدا شده


انجام پروژه سی اف دی شبیه سازی های گردابی جدا شده (DES) اصلاح یک مدل RANS است که در آن مدل به یک فرمول مقیاس زیرمجموعه در مناطقی که برای محاسبات LES به اندازه کافی خوب است سوئیچ می شود. مناطقی که در نزدیکی مرزهای جامد قرار دارند و در جایی که مقیاس طول آشفته کمتر از حداکثر بعد شبکه باشد ، حالت محلول RANS اختصاص داده شده است. از آنجا که مقیاس طول آشفته از بعد شبکه فراتر می رود ، مناطق با استفاده از حالت LES حل می شوند. بنابراین ، وضوح شبکه برای DES به اندازه LES خالص نیست ، از این طریق هزینه محاسبات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اگرچه ابتدا DES برای مدل Spalart-Allmaras تدوین شده است (Spalart et al.، ۱۹۹۷) ، اما می توان آن را با سایر مدلهای RANS پیاده سازی کرد (Strelets، ۲۰۰۱) ، با اصلاح مناسب مقیاس طول که صریح یا ضمنی در مدل RANS درگیر است. . بنابراین در حالی که DES مبتنی بر مدل Spalart – Allmaras مانند LES با یک مدل دیوار عمل می کند ، DES بر اساس مدل های دیگر (مانند دو مدل معادله) به عنوان یک مدل RANS-LES ترکیبی رفتار می کند. به دلیل سوئیچ RANS-LES ، تولید شبکه پیچیده تر از مورد RANS یا LES ساده است. DES یک رویکرد غیر منطقه ای است و یک میدان سرعت صاف و یکدست را در سراسر RANS و مناطق LES راه حل ها فراهم می کند.
 

شبیه سازی عددی مستقیم


انجام پروژه سی اف دی شبیه سازی عددی مستقیم (DNS) کل طیف مقیاس های آشفته طول را حل می کند. این اثر مدل ها را به حاشیه رانده ، اما بسیار گران است. هزینه محاسباتی متناسب با R e 3 {\ displaystyle Re ^ {3}} Re ^ {3} است. [۵۷] DNS برای جریانهایی با هندسه پیچیده یا پیکربندی جریانها غیرقابل نفوذ است.


شبیه سازی گرداب منسجم

انجام پروژه سی اف دی رویکرد شبیه سازی گرداب منسجم ، میدان جریان آشفته را به یک قسمت منسجم ، متشکل از حرکت گردابی سازمان یافته و قسمت نامفهوم ، که جریان پس زمینه تصادفی است ، تجزیه می کند. [۵۸] این تجزیه با استفاده از فیلتر موجک انجام می شود. این رویکرد با LES بسیار مشترک است ، زیرا از تجزیه استفاده می کند و فقط بخش فیلتر شده را برطرف می کند ، اما از این نظر متفاوت است که از یک فیلتر خطی کم عبور استفاده نمی کند. در عوض ، عملیات فیلتر بر اساس موجک ها انجام می شود و با تکامل میدان جریان می توان فیلتر را تنظیم کرد. Farge و اشنایدر روش CVS را با دو پیکربندی جریان آزمایش کردند و نشان دادند که قسمت منسجم جریان نمایشگر – ۴۰ ۳۹ \ نمایشگر استایل – {\ frac {40} 39} 39}} {- {\ frac {40 {39} spect طیف انرژی به نمایش گذاشته شده توسط جریان کل ، و مطابق با ساختارهای منسجم (لوله های گرداب) ، در حالی که قطعات نامفهوم جریان تشکیل سر و صدا پس زمینه همگن ، که هیچ ساختار سازمان یافته نشان داده است. گلدشتاین و واسیلیف [۵۹] مدل FDV را برای شبیه سازی بزرگ گردابی به کار بردند ، اما تصور نمی کردند که فیلتر موجک تمام حرکات منسجم را از مقیاس های فرعی حذف کند. آنها با استفاده از هر دو فیلتر LES و CVS ، نشان دادند كه اتلاف SFS بر بخش منسجم میدان جریان SFS تسلط دارد.

 

انجام پروژه سی اف دی

 

 

سريعتـرين پـردازنـده جهان ساختـه شـد

 

انجام پروژه سی اف دی سازنده رايانه ژاپني فوجيتسو اعلام كرد موفق شده سريع ترين پردازنده جهان براي ابر رايانه را با بيش از دو برابر سرعت سريع ترين پردازنده فعلي بسازد. نمونه اوليه واحد پردازشگر مركزي جديد يا CPU ساخت فوجيتسو با موفقيت به محاسبه با سرعت ۱۲۸ ميليارد بار در ثانيه پرداخت كه ۲٫۵ برابر سريع تر از بهترين پردازنده اينتل است. به گفته سخنگوي فوجيتسو، اين شركت با كوچك كردن اندازه هر يك از مدارهاي مركزي، شمار مدارهاي هر تراشه را دو برابر كرد. نمونه اوليه اين تراشه از نظر مصرف انرژي بهينه بوده و مي تواند مصرف انرژي را به يك سوم مدلهاي فعلي فوجيتسو برساند. بر اساس اين گزارش، فوجيتسو قصد دارد ظرف چند سال آينده CPU جديد را با نام كد «ونوس» در ابررايانه‌ها مورد استفاده قرار دهد. سازندگان رايانه‌اي همچون IBM ، Cray و اينتل در رقابت براي ساخت CPU سريعتر هستند.

 

ارایه پرظرفيت‌ترين کارت حافظه NAND توسط سامسونگ

 

انجام پروژه سی اف دی شرکت سامسونگ اعلام کرد که پرظرفيت‌ترين کارت حافظه داخلي NAND را که حجم آن نسبت به مدل پيشين تا دو برابر افزايش يافته است، با قابليت ذخيره ۳۲ گيگابايت اطلاعات به بازار عرضه مي‌کند. کارت حافظه ۳۲ گيگابايتي moviNAND سامسونگ نخستين کارت حافظه داخلي در جهان محسوب مي‌شود که به تراشه ۳۲ گيگابيتي مبتني بر فناوري ليتوگرافي ۳۰ نانومتري مجهز شده است. حافظه‌هاي moviNAND کنوني از تراشه‌هاي ۱۶ گيگابايتي مبتني بر فناوري‌هاي ۴۰ نانومتري استفاده مي‌کنند.هر يک از حافظه‌هاي ۳۲ گيگابايتي moviNAND شامل هشت تراشه ۳۲ گيگابيتي ۳۰ نانومتري، يک کارت چندرسانه‌اي(MMC) کنترلي و يک برنامه ويژه داخلي مي‌شوند. کارت‌هاي ۳۰ نانومتبري moviNAND سامسونگ با ظرفيت‌هاي ۱۶، ۸ و ۴ گيگابتي نيز ساخته شده‌اند.

انجام پروژه سی اف دی به دنبال افزايش سيستم‌هاي ذخيره‌سازي اطلاعات شخصي در دستگاه‌هاي ديجيتالي همراه، کارشناسان پيش‌بيني مي‌کنند که ظرف ۴ سال آتي گستره کارت‌هاي حافظه با ظرفيت بيشتر بسيار افزايش يابد. شرکت تحقيقاتي iSupply بر پايه مطالعات اخير خود اميدوار است که تا سال ۲۰۱۳ ميلادي ميزان عرضه حافظه‌هاي ۳۲ گيگابايتي و بالاتر تا هشت برابر افزايش پيدا کند. تاکنون حدود ۱۲۰ ميليون کارت حافظه ۱۶ گيگابيتي NAND عرضه شده است که اين رقم ۱۳ درصد از کل حافظه‌هاي عرضه شده در بازارهاي جهاني را شامل مي‌شود. احتمال مي‌رود که تا سال ۲۰۱۳ ميلادي ۹۵۰ ميليون عدد از اين کارت‌هاي حافظه وارد بازار شود که اين رقم نيز ۷۲ درصد کل کارت‌هاي حافظه در جهان است.

 
 

معرفی پردازنده AMD Phenom II X4 955 Black Edition

 

انجام پروژه سی اف دی در اواخر سال گذشته میلادی کمپانی AMD نسل جدیدی از پردازنده های خود با نام AMD Phenom II را روانه بازار کرد. این پردازنده ها با کارایی مطلوب و قابلیت Overclocking بالای خود توانستند محبوبیت بسیار زیادی در میان کاربران کسب کنند البته می توان یکی از دلایل اصلی موفقیت پردازنده های AMD Phenom II را علاوه بر کارایی، قیمت بسیار مناسب آن ها دانست. به گزارش سایت سخت افزار، چندی پیش کمپانی AMD در راستای حفظ و پر کردن خط پردازنده های Phenom II یک پردازنده جدید دیگر از این سری و با نام AMD Phenom II X4 955 Black Edition را به بازار معرفی کرد. این پردازنده جدید که اساساً یک پردازنده بر پایه سوکت AM3 می باشد دارای فرکانس کاری ۳/۲GHz بوده و مجهز به ۶MB حافظه کاشه سطح سه یا همان L3 Cache شده است.AMD Phenom II 955 Black Edition به هر دو کنترلر حافظه DDR2 و DDR3 مجهز شده و با توجه به ادغام پذیری پردازنده های AM3 با سوکت AM2+ لذا امکان بهره گیری از این پردازنده نیز بر روی مادربرد های فعلی AM2+ وجود دارد البته کاربران AM2+ باید قبل از نصب این پردازنده بر روی مادربرد خود BIOS مادربرد خود را به روز کنند.

انجام پروژه سی اف دی از سوی دیگر خبر میرسد که کمپانی AMD قصد دارد به زودی چندین پردازنده جدید ارزان قیمت در کلاس Phenom II به بازار معرفی کند که این پردازنده ها از نظر کارایی و مشخصات ضعیف تر از Phenom II X4 955 BE خواهند بود، قیمتی که کمپانی AMD جهت فروش AMD Phenom II X4 955 BE در بازار جهانی مشخص کرده ۲۴۵$ می باشد.

معرفی ۱۰ لپ‌تاپ مناسب براي دانشجويان توسط سایت ZDNET

انجام پروژه سی اف دی سايت ZDNet براي كمك به پدران و مادراني كه قصد خريد لپ‌تاپ براي فرزنداني را دارند كه تازه از مقطع دبيرستان فارغ‌التحصيل و راهي دانشگاه شده‌اند فهرستي از ۱۰ لپ‌تاپ مناسب و در رنج قيمتي ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار را معرفي كرده است.اين لپ‌تاپ‌ها علاوه بر كارايي مناسب براي انجام تكاليف و تحقيقات و هر از گاهي هم بازي و سرگرمي براي دانشجويان مناسب است.كارشناسان ZDNet به والدين توصيه مي‌كنند كه قبل از خريد لپ‌تاپ براي فرزندانشان به ۴ فاكتور وزن، اندازه، ظاهر و قدرت رايانش توجه كنند و اول از همه دريابند براي فرزندشان كداميك از اين فاكتورها مهم‌تر است.

وزن و اندازه

انجام پروژه سی اف دی وزن و اندازه دو فاكتور بسيار مهم است. چون دانشجو مجبور است لپ‌تاپ خود را هر روز از خانه تا دانشگاه حمل كند. لپ‌تاپ‌هاي ۱۳ اينچي بهترين سايز براي دانشجويان است. اما باز هم به والدين توصيه مي‌شود قبل از خريد اندازه لپ‌تاپ مورد علاقه‌ فرزندتان را بپرسيد.

ظاهر

ظاهر لپ‌تاپ از اين جهت حايز اهميت است كه دانشگاه يك محيط كاملا اجتماعي است و زيبايي لپ‌تاپ براي دانشجويان مهم است. اگر دانشجوي شما در رشته تجارت تحصيل مي‌كند به لپ‌تاپ‌هايي با كارآيي حداقل فكر كنيد و براي اين افراد به طور مثال لپ‌تاپ Toshiba Qosmio نخريد و اگر براي دانشجوي شما ظاهر مهم است، از خريد لپ‌تاپ‌هاي زرق و برق دار اجتناب كنيد و هرگز لپ‌تاپ Lenovo كلاسيك براي او نخريد و حتي اگر براي دانشجوي شما رنگ مهم‌ترين فاكتور به شمار مي‌رود، هيچ گاه لپ‌تاپ صورتي نخريد.

نت‌بوك‌ها

شايد به دليل كم وزن بودن و قيمت پایین نت‌بوك‌ها، به خريد آنها فكر كنيد. اما اگر مي‌خواهيد كه دانشجوي شما بيش از چند سال از لپ‌تاپ خود استفاده كند، نوت‌بوك گزينه بهتري است. از آنجا كه برخي دانشجويان چند فعاليت مانند ارسال E-mail و پيام فوري، وب گردي، كار با Word، گوش دادن به موسيقي و ويرايش تصوير را به طور همزمان انجام مي‌دهند، نت‌بوك‌ها به عنوان يك دستگاه اصلي خيلي مناسب نسيتند.

زمان خريد

بهترين زمان براي خريد لپ‌تاپ، فصل خريد مدرسه‌ها است. زيرا تا قبل از شروع ترم تحصيلي جديد دو سيستم عامل جديد Windows 7 و Mac OS Xsnow Leopard نيز به بازار عرضه شده و لپ‌تاپ‌هاي جديد مبتني بر اين سيستم عامل‌ها خواهند بود.

Cloud Computing وب را متحول می کند

 

انجام پروژه سی اف دی در سال هاي اخير شركت هايي مثل آمازون، مايكروسافت و گوگل سردمدار عصر پردازش ابري Cloud Computing بوده اند. با استفاده از اين تكنولوژي شركت ها و افراد مي توانند توان پردازش “كرايه” كنند و تنها به ميزان نيازشان خدمات پردازشي خريداري نمايند. به مانند ديگر صنعت هاي نوظهور، نوآوري و خلاقيت در اين حوزه زياد بوده است. يكي از شركت هاي جديد موسوم به Cloudkick نرم افزار مديريت و جابجايي اطلاعات مابين شركت هاي خدمات ابري Cloud Computing Services را ارائه مي كند. اين نرم افزار رابطي يكپارچه در اختيار كاربر قرار مي دهد و مديريت اطلاعات را صرف نظر از اينكه داده ها در كدام شركت نگهداري مي شوند را تسهيل مي سازد. محصول ديگر اين شركت Cloudshift نام دارد كه جابجايي داده ها ما بين ارائه كنندگان خدمات ابري را تنها با چند كليك ممكن مي كند. به طور مثال كاربر مي تواند نرم افزاري را از سرورهاي آمازون به سرورهاي شركت هاي رقيبي همچون Rackspace منتقل كند. بدين ترتيب كاربران تنها به يك ارائه كننده محدود نشده و در صورتي كه شركتي خدماتش را با قيمت پايين تري ارائه دهد به راحتي با آ ن ارتباط برقرار كرده و داده هايشان را منتقل مي كنند.

انجام پروژه سی اف دی دن دي اسپالترو كه يكي از بنيان گذاران Cloudkick است مي گويد: “بسياري از شركت ها از پردازش ابري اجتناب مي كنند چون علاقه ندارند شركت ديگري به تمامي اطلاعاتشان دسترسي داشته باشد. اين شركت ها نگرانند كه مبادا به ارائه كنندهء خدمت خاصي وابسته شده و نقل و انتقال اطلاعات به شركت خدمات ابري ديگر برايشان گران تمام شود. نقل و انتقال اطلاعات از يك شركت خدماتي به شركتي ديگر مي تواند سخت باشد چون ممكن است كه اين شركت ها استانداردهاي ثبت اطلاعات متفاوتي داشته باشند.”

انجام پروژه سی اف دی Cloudkick محصول جديد خود را در كنفرانسي در Mountain View كاليفرنيا ارائه داد و بهترين جايزه نرم افزار در اين كنفرانس را از آن خود كرد. اين شركت هم اكنون ۱۶۰۰ مشتري دارد و ۱۲۵۰۰ كامپيوتر سرور را مديريت مي كند. در حال حاضر نرم افزار مديريت و داشبورد اين شركت مجاني ارائه مي شود و كاربر مي تواند account پردازش ابري خود را در اين سايت به طور مجاني ايجاد نمايد.

 

زبان برنامه نویسی پایتون


انجام پروژه سی اف دی پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب است. این توسط Guido van Rossum ایجاد شده و در سال ۱۹۹۱ منتشر شد.
این زبان برای:

   • توسعه وب (سمت سرور) ،
   • توسعه نرم افزار،
   • ریاضیات ،
   • برنامه نویسی سیستم

پایتون چه کاری می تواند انجام دهد؟

   • پایتون را می توان در سرور برای ایجاد برنامه های وب استفاده کرد.
   • پایتون را می توان در کنار نرم افزار برای ایجاد گردش کار استفاده کرد.
   • پایتون می تواند به سیستم های پایگاه داده متصل شود. همچنین می تواند پرونده ها را بخواند و تغییر دهد.
   • از پایتون می توان برای مدیریت داده های بزرگ و انجام ریاضیات پیچیده استفاده کرد.
   • پایتون را می توان برای نمونه سازی سریع یا برای تولید نرم افزار آماده تولید استفاده کرد.

 

انجام پروژه سی اف دی c++ جاوا مشهد تحت وب کامپیوتر اندروید داده کاوی شیمی

 


چرا پایتون؟

   1. پایتون روی سیستم عامل های مختلف (ویندوز ، مک ، لینوکس ، تمشک پی و غیره) کار می کند.
   2. پایتون نحوی ساده شبیه به زبان انگلیسی دارد.
   3. پایتون دارای نحوی است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه هایی با خطوط کمتری نسبت به برخی زبانهای برنامه نویسی بنویسند.
   4. پایتون روی یک سیستم مترجم کار می کند ، به این معنی که کد می تواند به محض نوشتن اجرا شود. این بدان معنی است که نمونه سازی بسیار سریع می تواند انجام شود.
   5. با پایتون می توان به روشی ، روشی شی گرا یا روشی کارآمد رفتار کرد.

انجام پروژه سی اف دی جدیدترین نسخه اصلی Python ، پایتون ۳ است که در این آموزش از آن استفاده خواهیم کرد. با این حال ، پایتون ۲ ، اگرچه با چیزی غیر از به روزرسانی های امنیتی به روز نمی شود ، اما هنوز هم کاملاً محبوب است.
در این آموزش پایتون در ویرایشگر متن نوشته خواهد شد. نوشتن پایتون در یک محیط توسعه یکپارچه ، مانند تونی ، پیچارم ، Netbeans یا Eclipse ممکن است که مخصوصاً هنگام مدیریت مجموعه های بزرگتر پرونده های پایتون مفید هستند.


Python syntax در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی

   • پایتون برای خوانایی طراحی شده و شباهت هایی با زبان انگلیسی با تأثیر ریاضیات دارد.
   • پایتون بر خلاف سایر زبانهای برنامه نویسی که غالباً از دزدگیرها یا پرانتز استفاده می کنند ، از خطوط جدید برای تکمیل یک فرمان استفاده می کند.
   • پایتون برای تعریف دامنه ، با استفاده از فضای سفید ، به تورفتگی متکی است. از جمله دامنه حلقه ها ، توابع و کلاس ها. سایر زبان های برنامه نویسی اغلب از براکت های فرفری برای این منظور استفاده می کنند.
 

زبان برنامه نویسی جاوا

 

تنظیم محیط توسعه جاوا و یادگیری اصول اساسی برنامه نویسی شی گرا


انجام پروژه سی اف دی این آموزش بخشی از سری برنامه نویسی Introduc to Java است. اگرچه مفاهیم مورد بحث در آموزش های فردی از نظر ماهیت مستقل است ، اما با پیشرفت در سریال ، مؤلفه دست ساز نیز ساخته می شود. توصیه می کنم قبل از اقدام ، پیش نیازها ، تنظیمات و جزئیات سری را مرور کنید.


در این آموزش:

 • عملکرد هر یک از اجزای سازنده پلت فرم جاوا را درک کنید
 • بیاموزید که چگونه زبان جاوا ساختار یافته است
 • با پیمایش اسناد Java API آشنا شوید
 • JDK و Eclipse IDE را بارگیری و نصب کنید
 • محیط توسعه Eclipse خود را تنظیم کنید
 • اجزای اصلی Eclipse و نحوه استفاده از آنها را برای توسعه جاوا درک کنید
 • یک پروژه جاوا جدید در Eclipse ایجاد کنید
 • درک کنید که چگونه پارادایم شی گرا از پارادایم برنامه ریزی ساختار یافته متفاوت است
 • ویژگی های اصلی یک شی را بدانید
 • فوایدی را که ناشی از اصول تعریف برنامه نویسی شی گرا (OOP) است ، درک کنید

نمای کلی پلت فرم جاوا


انجام پروژه سی اف دی از فناوری جاوا برای توسعه برنامه های کاربردی برای طیف گسترده ای از محیط ها ، از دستگاه های مصرف کننده گرفته تا سیستم های سازمانی ناهمگن استفاده می شود. در این بخش نمایی سطح بالایی از پلتفرم جاوا و اجزای تشکیل دهنده آن بدست آورید. مانند هر زبان برنامه نویسی ، زبان جاوا ساختار ، قوانین نحو و الگوی برنامه نویسی خاص خود را دارد. الگوی برنامه نویسی زبان جاوا مبتنی بر مفهوم برنامه نویسی شی گرا (OOP) است که ویژگی های این زبان را پشتیبانی می کند. زبان جاوا مشتق گرفته از زبان C است ، بنابراین قوانین نحوی آن بسیار شبیه C است. به عنوان مثال ، بلوک های کد به روش ها تعدیل می شوند و توسط بریس ها ({و imited) محدود می شوند و متغیرها قبل از استفاده اعلام می شوند. از لحاظ ساختاری ، زبان جاوا با بسته ها شروع می شود. یک بسته بندی مکانیزم فضای نام جاوا است. در بسته ها کلاس ها وجود دارند و در داخل کلاس ها روش ها ، متغیرها ، ثابت ها و موارد دیگر قرار دارند. درباره آموزش قسمتهای زبان جاوا در “آموزش اصول زبان Java” اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کامپایلر جاوا

انجام پروژه سی اف دی هنگامی که برای پلتفرم جاوا برنامه ریزی می کنید ، کد منبع را در پرونده های .java می نویسید و سپس آنها را کامپایل می کنید. کامپایلر کد شما را در برابر قوانین نحوی زبان بررسی می کند ، سپس bytecode را در پرونده های .class می نویسد. Bytecode مجموعه ای از دستورالعمل هاست که برای اجرای آن بر روی یک ماشین مجازی جاوا (JVM) طراحی شده است. در افزودن این سطح انتزاع ، کامپایلر جاوا با سایر کامپایلرهای زبان متفاوت است ، که دستورالعمل های زبان مونتاژ مناسب برای چیپست CPU را که برنامه اجرا خواهد شد، می نویسد.

ماشین مجازی جاوا (JVM)

انجام پروژه سی اف دی در زمان اجرا ، JVM پرونده های کلاس را خوانده و تفسیر می کند و دستورالعمل برنامه را بر روی بستر سخت افزاری بومی که برای آن JVM نوشته شده است ، اجرا می کند. JVM کد بایت را دقیقاً تفسیر می کند که یک CPU دستورالعمل های زبان مونتاژ را تفسیر می کند. تفاوت در این است که JVM بخشی از نرم افزار است که به طور خاص برای یک پلتفرم خاص نوشته شده است. JVM قلب اصل “نوشتن یک بار ، هر مکان” در زبان جاوا است. کد شما می تواند روی هر چیپست که اجرای مناسب JVM در آن موجود است اجرا شود. JVM برای سیستم عامل های اصلی مانند Linux ™ و Windows® در دسترس است و زیر مجموعه های زبان جاوا در JVM برای تلفن های همراه و تراشه های سرگرمی اجرا شده است.


جمع کننده زباله

انجام پروژه سی اف دی به جای مجبور کردن شما از اختصاص حافظه (یا استفاده از یک کتابخانه شخص ثالث) ، پلتفرم جاوا مدیریت حافظه را خارج از جعبه فراهم می کند. هنگامی که برنامه جاوا شما را در زمان اجرا یک نمونه از شیء ایجاد می کند ، JVM بطور خودکار فضای حافظه را برای آن شی از یک قسمت از حافظه اختصاص می دهد. جمع آوری زباله های جاوا در پس زمینه اجرا می شود ، و پیگیری می کند که کدام اشیاء دیگر به برنامه احتیاج ندارند و حافظه را از آنها پس می گیرند. این رویکرد در استفاده از حافظه به عنوان مدیریت ضمنی حافظه خوانده می شود زیرا نیازی نیست که شما یک کد دست زدن به حافظه را بنویسید. جمع آوری زباله یکی از ویژگی های اساسی عملکرد پلت فرم جاوا است.

کیت توسعه جاوا

انجام پروژه سی اف دی هنگامی که یک کیت توسعه جاوا (JDK) را بارگیری می کنید ، علاوه بر کامپایلر و ابزارهای دیگر ، یک کتابخانه کلاس کاملی از ابزارهای از پیش ساخته که به شما در انجام کارهای متداول توسعه نرم افزار کمک می کند ، می کنید. بهترین راه برای درک ایده ای در مورد بسته های JDK و کتابخانه ها ، بررسی اسناد رسمی آنلاین API جاوا است که Javadoc نیز نامیده می شود. نسخه آزمایشی سریع زیر را مشاهده کنید تا ببینید چگونه می توانید در جاوادوک دور شوید.

 

زبان برنامه نویسی C

 

نحوه نوشتن برنامه C: راهنمای گام به گام


انجام پروژه سی اف دی در این بخش با نحوه نوشتن یک برنامه C با رهنمودهای گام به گام ما آشنا می شوید. تاکنون مفاهیم مختلف برنامه نویسی C را آموخته ایم و آماده نوشتن برنامه هایی با پیچیدگی متوسط ​​و یا توسعه پروژه ها هستیم. این دستورالعمل جامع و گام به گام ما در مورد نحوه نوشتن یک برنامه C است. مارتین فاولر گفت “هر شخص احمق می تواند کدی بنویسد که یک کامپیوتر بتواند آن را بفهمد. برنامه نویسان خوب کدی را می نویسند که انسان بتواند آن را بفهمد”. یک برنامه نویس می تواند کدهای پیچیده را برای حل کار بنویسد ، اما فقط یک برنامه نویس درخشان برنامه هایی را می نویسد که توسط دیگران تعبیر می شود و در صورت بروز هرگونه خطا می تواند حفظ شود. بنابراین ، قبل از نوشتن برنامه های پیچیده ، ایده ی خوبی است که برخی از تکنیک های برنامه نویسی را رعایت کنید زیرا برنامه های خوب نوشتاری دارای چندین ویژگی هستند. برنامه های خوب و نوشته شده و فاقد فهم ، اشکال زدایی یا حفظ آسان تر هستند. برنامه هایی که به خوبی نوشته شده و دارای تورفتگی هستند به گونه ای کارآمد ، انعطاف پذیر و قوی طراحی شده اند. بنابراین ، چگونه باید نوشتن کد را شروع کنم و بعد از آن چه مراحلی را باید دنبال کنم؟ در اینجا ، شما را در مراحل مهم تدوین برنامه راهنمایی خواهیم کرد که دارای خصوصیات فوق هستند.

 

 

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی پذیرش چگونه همکاری در نمونه سفارش پروژه های برنامه نویسی اندروید بگیریم طراحی سایت با نرم سخت افزار سی شارپ سالیدورکز

 

مراحل اصلی برنامه نویسی به زبان C:

 
   1. طراحی برنامه
   2. برنامه نویسی برنامه
   3. تست و اشکال زدایی برنامه


طراحی برنامه


انجام پروژه سی اف دی طراحی برنامه بنیادی است که در قلب چرخه توسعه برنامه قرار دارد. قبل از دستیابی به کد منبع ، درک برنامه از همه طرف و تدوین استراتژی توسعه برنامه بسیار مهم است. می توان طراحی برنامه را به چهار مرحله تقسیم کنید:

   1. تحلیل مسئله
   2. ایجاد ساختار برنامه یا چاپ آبی
   3. توسعه الگوریتم برنامه
   4. انتخاب صحیح دستورات کنترل


انجام پروژه سی اف دی اولین قدم برای بدست آوردن ایده واضح از مسئله و کارهایی که می خواهید برنامه انجام دهد ، است. بنابراین سؤالات زیر را از خود بپرسید:

   • ورودی برنامه شما چه خواهد بود؟
   • خروجی چه خواهد بود؟
   • شرایط مختلفی که در طول برنامه اعمال خواهد شد چیست؟

پس از پاسخ به سؤالات فوق ، باید تصمیم بگیرید که چگونه کار را انجام دهید. از آنجا که C یک زبان ساختاری است ، از رویکرد از بالا به پایین به معنای شکستن کل مسئله به کارهای کوچکتر است. اکنون ساده کردن کد های فرعی های کوچکتر ساده تر است. این کار یک کد قابل خواندن و مدولار را تولید می کند که درک دیگران برای دیگران بسیار مهم است.


توسعه الگوریتم برنامه

انجام پروژه سی اف دی این مرحله مهم طراحی برنامه است. وقتی ایده کلی گرفتید و مشکل را به زیرمجموعه های کوچکتر ریختید ، وقت آن است که جزئیات را خراشیده و مراحل به مرحله را انجام دهید ، که به عنوان الگوریتم در برنامه نویسی شناخته می شود. این همچنین به عنوان شبه کد شناخته می شود. پس از توسعه الگوریتم ، شما باید نمودار نمودار ، نمایش تصویری الگوریتم را ترسیم کنید. راه های مختلفی برای حل مشکل وجود دارد و این به شما بستگی دارد که به کدام روش بروید. به عنوان مثال ، برای مرتب سازی آرایه می توانید از مرتب سازی حباب ، مرتب سازی درج یا نوع انتخاب استفاده کنید.

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی c++ جاوا مشهد تحت وب کامپیوتر اندروید داده کاوی شیمی


انتخاب صحیح عبارات کنترلی

انجام پروژه سی اف دی در یک برنامه یا پروژه پیچیده C ، شما باید از تعداد زیادی عبارات کنترلی مانند اگر … دیگری استفاده کنید ، در حالی که یا برای هدایت جریان اجرای آن هستید. هر الگوریتم یا تصمیم گیری می تواند با استفاده از ساختار دنباله ، ساختار انتخاب و ساختار حلقه محقق شود. از عبارات کنترلی مناسب استفاده کنید که باعث می شود کد شما آسان و بدون خطا باشد. انتخاب روشی مناسب برای ارائه اطلاعات ، اغلب می تواند طراحی برنامه را آسان و ساده جلوه دهد. سعی کنید از استفاده از عبارات Goto خودداری کنید. هنگامی که چاپ کامل آبی رنگ برنامه را تهیه کردید ، نوبت به نوشتن کد منبع براساس الگوریتم رسیده است. این بدان معنی است که آماده ترجمه نمودار جریان کاری خود به مجموعه ای از دستورالعمل ها هستید. زمان آن رسیده است که از دانش خود در مورد برنامه نویسی C استفاده کنید و سعی کنید کدهای خود را تا حد امکان ساده بنویسید.

در ادامه عناصر برنامه نویسی آمده است:

   1. مستندات مناسب یا اظهار نظر
   2. روش مناسب برای ساخت بیانیه ها
   3. قالب های ورودی / خروجی را پاک کنید
   4. کلیات برنامه


هدف اصلی این مرحله ، خواندن کد برای دیگران است. انتخاب اسم متغیر معنی دار و استفاده صحیح از نظرات بخش اساسی این مرحله است. نظرات ضروری هستند اما باید نظرات خوبی داشته باشند.

روش مناسب برای ایجاد اظهارنظرها

 • در هنگام نوشتن کد ، بیانیه شما باید ساده و مستقیم با تورفتگی مناسب باشد.
 • سعی کنید از یک عبارت در هر خط استفاده کنید.
 • از پرانتز و تورفتگی مناسب استفاده کنید
 • از حلقه های ساده استفاده کنید و از لانه کردن سنگین حلقه ها خودداری کنید


تست و اشکال زدایی برنامه


در این مرحله کد منبع خود را برای بررسی خطا بررسی می کنید. خطا ممکن است باشد:

 • خطاهای نحوی
 • خطاهای زمان اجرا
 • خطاهای منطقی
 • خطاهای نهفته

انجام پروژه سی اف دی کامپایلر به تشخیص خطاهای نحوی و معنایی کمک می کند. این یک برنامه کامپیوتری است که کد منبع را به کد اجرایی یا زبان دستگاه تبدیل می کند. لطفاً برای درک دقیق جزئیات ، از برنامه معمولی برنامه C استفاده کنید. کامپایلر قادر به تشخیص خطاهای زمان اجرا و منطقی نیست ، بنابراین نیاز به آزمایش انسان نیز هست. اشکال زدایی به معنای اصلاح خطاهای برنامه نویسی است. روشهای مختلفی برای اشکال زدایی در کد منبع وجود دارد. عبارتهای printf را در مراحل مختلف قرار دهید تا مقادیر متغیر یا خروجی را ببینید. این به شناسایی خطا کمک می کند. روش دیگر روند کسر است. کد خطای احتمالی را از برنامه حذف کنید. بسیاری از روش های استفاده از رمزگذار به عنوان بک ترک برای اشکال زدایی. در این روش کد منبع تا زمان شناسایی خطا به عقب ردیابی می شود.


کارآیی برنامه


بهره وری برنامه مربوط به زمان اجرای برنامه و مصرف حافظه است. اگر تمام تکنیک های فوق را رعایت کنید ، برنامه شما نیز کارآمد و مؤثر خواهد بود. در آخر برخی نکات برای بهبود کارآیی برنامه ذکر شده است.

   • با انتخاب یک الگوریتم ساده ، مؤثر و عبارات منطقی ، عاقل باشید.
   • آرایه ها و رشته ها را با اندازه مناسب اعلام کنید و در صورت امکان از استفاده از آرایه چند بعدی خودداری کنید.
   • در هنگام برخورد با آرایه ها و رشته ها، در لیست اولویت های خود نشانگر قرار دهید.