دپارتمان مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

دپارتمان مهندسی کامپیوتر موسسه پژوهشی تامسون رویترز در سال ۱۳۹۲ به پیشنهاد چند تن از اساتید دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی و همکاری مشاوران آموزشی بنیاد تامسون رویترز راه اندازی شد و کار خود را با انجام پایان نامه های کامپیوتر در گرایش نرم افزار و الگوریتم ها و محاسبات آغاز نمود. با رشد تقاضا برای انجام پایان نامه های کامپیوتر در گرایش های مختلف دپارتمان تصمیم به جذب دانشجویان دکترای دانشگاه های خواجه نصیر، شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت و فردوسی مشهد نمود. اکنون دپارتمان با بیش از ۵۰ پژوهشگر در بخش انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد در حال فعالیت است. همچنین در سال های گذشته با تأسیس و توسعه مراکز آموزش علمی کاربردی و پذیرش دانشجویان در مقطع کاردانی و کارشناسی دپارتمان اقدام به جذب بیش از ۱۰۰ کارشناس ارشد از دانشگاه های معتبر برای پاسخ به نیازهای دانشجویان عزیز در مقطع کاردانی و کارشناسی نمود که هم به یاری و مشاوره این دانشجویان پرداخته و هم باعث ایجاد اشتغال و غنای علمی و پژوهشی فارغ التحصیلان عزیز این رشته می شود.

رشته مهندسی کامپیوتر: رشته مهندسی کامپیوتر رشته ای است که در رابطه با ساخت و طراحی اجزای کامپیوتر آگاهی می دهد.هدف از ارائه این رشته تربیت کارشناسانی است که بتوانند در زمینه های راه اندازی دستگاه ها، شناخت مجموعه های سخت افزاری ،توسعه، تعمیر و اصلاح،نگهداری و عیب یابی فعالیت کنند. کامپیوتر به طور مستقل به ۲ جزء تقسیم می شود که عبارتند از:سخت افزار و نرم افزار سخت افزار به اجزای قابل لمس و فیزیکی کامپیوتر گفته می شود مانند بردهای الکترونیکی و مدارها.نرم افزار به جزء های غیرقابل لمس در کامپیوتر گفته می شود در واقع نرم افزار به کامپیوتر دستور می دهد که چه کاری را انجام دهد. این رشته در مقطع کارشناسی به دو گرایش به سخت افزار و نرم افزار نیز تقسیم می گردد. که دانشجویان در گرایش نرم افزار زمینه های مختلف برنامه نویسی را در سیستم عامل های مختلف می آمورند و در گرایش سخت افزار نوع فعالیت انواع قطعات، بردها و تجهیزات کامپیوتری را می آموزند.

انجام پایان نامه دکتری کارشناسی ارشد مهندسی رشته کامپیوتر

 

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

 

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم

 

توانایی های لازم در رشته مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر را دارند باید دارای توانایی های مرتبط با آن رشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتند از:

 1. توانایی های مالی:دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر باید توانایی تهیه کامپیوتر را داشته باشد.البته این امر، امری ضروری نیست اما ممکن است که دانشجو نتیجه دلخواه را مشاهده نکند.
 2. توانایی های علمی:دانشجوی این رشته باید سخت کوش باشد زیرا این رشته نیازمند پویایی و اطلاعات بروز است. همچنین باید مهارت خود را در دروس ریاضی و فیزیک افزایش دهند و دارای خلاقیت و ابتکار باشند.
 3. علاقه:دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر باید مانند رشته های دیگر به یادگیری و مطالعه علاقمند باشد و خواستار پیشرفت خود باشد.

آینده شغلی رشته مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر فارغ التحصیلان رشته ی مهندسی کامپیوتر می توانند با توجه به توانایی های خود مشاغل مختلف و متفاوتی را انتخاب کنند که برخی از این مشاغل عبارتنداز:

 • شرکتهای تولیدکننده قطعات
 • شرکتهای تولید کننده نرم افزار
 • مراکز صنعتی

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار

 

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دوره ای است مشتمل بر دروس نظری و عملی و برنامه تحقیقاتی در زمینه های طراحی برنامه ها و سیستم ها نرم افزاری بزرگ مه بصورت امن، حفاظت شده و قابل اطمینان تعریف می شوند. فارغ التحصیلان این دوره مهارتهای را در زمینه اصول توسعه برنامه ها و سیستمهای برنامه سازی، نحوه ارزیابی و تایید یک برنامه و یا سیستم برنامه سازی، نحو تعریف ویژگیهای یک سیستم بزرگ و نحوه آنالیز آن نحوه تکامل سیستمهای نرم افزاری در نسلهای مختلف نحوه طراحی نرم افزارهائی که دارای ویژگیهای قابل فهم بودن و قابل اصلاح بودن میباشد و نحوه تایید ویژگیهای و مشخصات خاص موجود در یک سیستم نرم افزاری بزرگ را کسب می کنند. هدف از این دوره تربیت افرادی است که با تولید، توسعه و تکمیل سیستمهای نرم افزاری بزرگ و برنامه ریزی در جهت بهره گیری موثر از امکانات موجود، حرکت به سوی استقلال فنی را در عصر انفورماتیک موجب شوند.

 

تعداد واحدها

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر دانشجو برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار بایستی علاوه بر دروس جبرانی، ۳۲ واحد درسی و تحقیقاتی را بشرح زیر بگذارند:

 1. اصلی و تخصصی ۲۱ یا ۲۴ واحد
 2. سمینار ۲ واحد
 3. پروژه ۶ یا ۹ واحد
 4. جمع ۳۲ واحد
 5. دروس جبرانی

دروس زیر بعنوان دروس جبرانی این دوره پیشنهاد می شوند. انتخاب نهایی دروس جبرانی با گروه آموزشی است. دانشجو موظف است دروس جبرانی را طبق آئین نامه های مربوطه بگذراند:

 1. معماری کامپیوتر
 2. اصول طراحی سیستم های عامل
 3. ساختمان داده ها و الگوریتم ها
 4. ریاضیات مهندسی
 5. نظریه زبانها و ماشین ها

 

 

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

نقش و توانایی یا کارایی

 • طراحی سیستمهای نرم افزاری بزرگ نظیر پایگاه داده ها، سیستمهای عامل، زبانهای برنامه سازی، کامپایلرها و سیستمهای خبره، سیستمهای حفاظت داده
 • قابلیت تولید نرم افزارهائی که توسعه اتوماتیک نرم افزارها را ممکن میسازند نظیر ویرایشگرهای متن، ویرایشگرهای صفحه، ویرایشگرهای مبتنی بر نحو
 • هدایت پروژه نرم افزاری در مراکز تحقیقاتی کشور
 • ارزیابی کارآئی و صحت سیستمهای نرم افزاری و فرمول کردن نیازها
 • استخدام در موسسات آموزشی کشور

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

 

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

 

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی

 

۱- تعریف هوش مصنوعی

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر. از دیر باز رویای تمامی طراحان اولیه کامپیوتر ساخت ماشین هایی بود که بتوانند رفتاری شبیه به انسان داشته باشند، خودشان تصمیم بگیرند،بتوانند رفتاری منطقی و معقول داشته و احساس برخورد با یک موجود هوشمند را در انسان بوجود آورند، که این رویا با ساخت کامپیوتر تا حدودی به حقیقت بدل گشت. در واقع هوش مصنوعی عبارت است از مطالعه این که چگونه کامپیوترها را می‌توان وادار به کارهایی کرد که در حال حاضر انسان‌ها آنها را بهتر انجام می‌دهند. در ساخت هوش مصنوعی علوم زیادی کاربرد دارد از جمله: فلسفه، ریاضیات، عصب شناسی، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، نظریه سیستم ها، روان شناسی ،زیست شناسی، زبان شناسی،علوم اجتماعی ، نظریه اطلاعات ، علوم شناختی، نظریه پیچیدگی و…

رشته و گرایش هوش مصنوعی

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر رشته مهندسی کامپیوتر به طراحی و ساخت روش های مختلف جهت استفاده مناسب و کارا از کامپیوتر می پردازند و در دنیای امروز از اهمیت زیادی برخوردار است. هدف از طی این دوره تربیت کارشناسانی است که در زمینه تحلیل و طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی، تعمیر، اصلاح و توسعه روش ها و تکنولوِژی ها فعالیت کنند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر. هوش مصنوعی یکی از گرایش های مهندسی کامپیوتر محسوب می شود. دانشجویان در این گرایش با مطالب جدیدی مانند: شبکه های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی و پردازش تصویر آشنا می شوند. گرایش هوش مصنوعی، گرایشی ما بین نرم افزار و معماری کامپیوتر است و در هر گرایش کاربردهایی دارد. قبول شدگان در این گرایش می توانند جنبه نرم افزاری یا جنبه سخت افزاری آن را دنبال نمایند.

بطور عمده در این گرایش به ساخت سیستم های هوشمند و رباتیک پرداخته می شود. در کنکور سراسری کارشناسی ارشد به عنوان تنها گرایشی است که داوطلبان  آن می توانند مدت زمانی مجزا (۶۰دقیقه) را صرف پاسخ به سؤالات آن کنند، دانشجویان این گرایش موارد آموزشی و کاربردی متفاوتی را می آموزند از جمله:

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر. یادگیری ماشین: یادگیری روش و الگو بصورت خودکار توسط ماشین یا کامپیوتر
شبکه های عصبی: روش جدید حل مسائل هوش مصنوعی
پردازش تکاملی: شاخه ای جدید از هوش مصنوعی است که یک یا چند جواب اولیه برای یک مسآله در نظر می گیرند
رباتیک: از ترکیب شدن بسیاری از گرایش های هوش مصنوعی، الکترونیک و کنترل، مکانیک و ساخت بدان دست می یابند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر. منطق فازی: در آن بجای استفاده از دو مقدار درست و غلط از درجه درستی بین عدد ۰ و ۱ استفاده می شود.
سیستم های خبره: کاربرد آن در طراحی و ساخت انواع ربات هاست، بطور نمونه می توان به ربات های جراح اشاره نمود.
محاسبات نوین: انجام محاسبات ریاضی بدون عدد و به صورت نمادین

پردازش تصویر: بهسازی تصاویر برای درک بهتر انسان که کاربرد آن در تصاویر پزشکی، جلوه های سینمایی، تصاویر قدیمی و آسیب دیده
بینایی ماشین: درک خودکار تصاویر توسط کامپیوتر و کابرد آن، سیستم تشخیص ایراد، تشخیص الگو، روبات ها و سه بعدی سازی
پردازش گفتار: درک صدای انسان از طریق گرفتن فرامین مربوط به صدا مانند شناسایی کاربر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر. برنامه ریزی: رسیدن به یک هدف خاص از طریق برنامه ریزی یک سری عملگر، کاربرد آن در بارگیری و رباتیک

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر برای تحصیل در این رشته توانایی ذهنی ویِژه ای مورد نیاز نیست، البته دانشجویانی که پایه ریاضی قوی و توانایی استدلالی و استقرایی بهتری دارند موفق ترند.به دلیل سرعت پیشرفت علم در این رشته نسبت به رشته های دیگر، دانشجویان باید بطور مستمر در پی مطالب جدید و یادگیری آن ها باشند. از آنجایی که این گرایش با علوم زیادی سرو کار دارد تحصیل در آن فقط مختص به دانشجویان کامپیوتر نبوده بلکه فاغ التحصیلان رشته های برق، الکترونیک، زیست شناسی و مکانیک نیز می توانند برای ادامه تحصیل آن را انتخاب نمایند. برای ساخت یک روبات علاوه بر علم نرم افزار جهت تولید و اجرای برنامه ها و دستورات باید از علوم برق و مکانیک نیز برای ساخت ربات استفاده کرد

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر بازار کار در هر رشته ای به خود شخص بستگی دارد، به عبارت دیگر به میزان تخصص و توقع اولیه فرد از بازار وابسته است. بازار کار هوش مصنوعی در ایران حوزه بسیار گسترده ای بوده و به زمینه کاری که افراد در آن فعالیت می کنند بستگی دارد. برخی از زمینه های کاری عبارتند از:

 1. پروژه های تحقیقاتی در مراکز تحقیقاتی کشور
 2. سیسم امنیتی ( مانند تشخیص هویت)
 3. سلاح های هوشمند (طراحی و ساخت)
 4. صنعت (مانند طراحی ربات و دستگاههای هوشمند)
 5. تشخیص گفتار (مانند تبدیل متن به گفتار و فشرده سازی گفتار)
 6. طراحی سیستم های خبره
 7. طراحی بازی ها
 8. آموزش

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر فناوری اطلاعات به انگلیسی Information Technology یا (IT) به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصا برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد. این علم بسیار از علم رایانه وسیع‌تر (مبهم تر) است. این اصطلاح در دهه ۱۹۹۰ جایگزین اصطلاحات پردازش داده‌ها و سیستم‌های اطلاعات مدیریت شد که در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ بسیار رایج بودند. فناوری اطلاعات معمولاً به تولید و پردازش و نگهداری و توزیع اطلاعات در موسسات بزرگ اشاره دارد. دانش فناوری اطلاعات و رایانه با هم فرق می‌کنند، البته در موارد زیادی با هم اشتراک دارند. اگر علم رایانه را مشابه مهندسی مکانیک بگیریم، فناوری اطلاعات مشابه صنعت حمل و نقل است. در صنعت حمل و نقل، خودرو و راه‌آهن و هواپیما و کشتی داریم. همه این‌ها را مهندسان مکانیک طرح می‌کنند. در عین حال در صنعت حمل و نقل مسائل مربوط به مدیریت ناوگان و مدیریت ترافیک و تعیین استراتژی حمل و نقل در سطح شرکت و شهر و کشور مطرح است که ربط مستقیمی به مهندسی مکانیک ندارد اما فناوری اطلاعات و ارتباطات (آی‌سی‌تی) مهمترین مقوله در این زمینه‌ است.

دروس و گرایشها
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر با توجه به ماهیت میان رشته ای مهندسی فناوری اطلاعات ، دانشجوی این رشته لازم است كه به دو مبحث علوم مدیریت و كامپیوترعلاقه مند باشد. هم چنین باید در ریاضی توانمند بوده و قدرت تجزیه و تحلیل خوبی داشته باشد. زیرا به گفته « الكساندروف». ریاضیدان و فیلسوف معاصر شوروی، علم ریاضی كاربرد فراوانی درسایر دانش¬ها، صنعت و در همه زمینه های مربوط به زندگی بشری دارد این رشته درحال حاضر از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی دانشجو می پذیرد.

دروس مربوطه
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر بر اساس این گزارش، رشته IT نیز مانند بسیاری رشته‌های دیگر دارای دروس پایه، اصلی، تخصصی و عمومی است. دروس پایه در مقطع کارشناسی معمولا شامل ریاضی، معادلات دیفرانسیل، آمار و احتمالات مهندسی، فیزیک و کارگاه عمومی است. دروس اصلی شامل ساختمان‌های گسسته، مبانی کامپیوتر و برنامه‌سازی، زبان ماشین و برنامه‌نویسی سیستم، ساختمان داده‌ها، مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر، برنامه‌سازی پیشرفته، سیستم‌های عامل، پایگاه داده‌ها و طراحی الگوریتم‌هاست. همچنین مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری، مبانی الکترونیک دیجیتال، هوش مصنوعی، اصول و مبانی مدیریت، مبانی اقتصاد مهندسی، آزمایشگاه شبکه، آزمایشگاه پایگاه داده‌ها، شیوه ارایه مطالب علمی و فنی، زبان تخصصی و آزمایشگاه سیستم‌عامل از دیگر دروس اصلی این رشته به‌شمار می‌رود.
در نهایت اینکه دروس تخصصی نیز به مبانی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیکی، مدیریت و کنترل پروژه‌هایIT، برنامه‌ریزی استراتژیکIT، آموزش الکترونیکی، محیط‌های چندرسانه‌ای، پروژه IT و کارآموزی تقسیم می‌شود.

گرایش ها

–   تجارت الکترونیکی
–   سیستم‌های چندرسانه‌ای
–   مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی
–   امنیت اطلاعات
–   شبکه‌های کامپیوتری
–   مهندسی فناوری اطلاعات  (IT)

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر گرایش‌های رشته مدیریت فناوری اطلاعات:
–   مدیریت منابع اطلاعاتی
–   سیستم‌های اطلاعات پیشرفته
–   نظام کیفیت فراگیر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر گرایش‌های رشته مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات:
–   ارتباطات سیار
–   دیتا و امنیت شبکه
–   مدیریت ارتباطات و فناوری اطلاعات
–   سیستمهای چند رسانه ای
–   مدیریت شبکه

گرایشهای ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش‌های زیر است:
–    تجارت الکترونیکی
–    مدیریت سیستم های اطلاعاتی
–    شبکه های کامپیوتری

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم

۶ تا از بهترین نرم افزارهای جدید کامپیوتر

نرم افزار DriverHub

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر
نرم افزار DriverHub برای دانلود درایور

DriverHub یک برنامه جدید و کاملا رایگان برای ویندوز است که به کاربران کمک می کند تا بتوانند به راحتی و در امنیت درایورها و آپدیت درایورهای کامپیوتر را دانلود کنند. گرچه نرم افزار جدیدی است اما بدون مشکل کار می کند. رابط کاربری شیک و با طراحی ساده ایی دارد که نیازی به حرفه ایی بودن در کار کردن با کامپیوتر نیست. این برنامه درایورهای سازگار با تمام سیستم ها را فراهم می کند چرا که از یک پایگاه داده پر حجمی از سیستم های پشتیبانی شده برخوردار است. (دانلود نرم افزار DriverHub)

نرم افزار RainWallpaper

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر
نرم افزار RainWallpaper برای دانلود بک گراند متحرک کامپیوتر

RainWallpaper واقعا نرم افزار جالبی است  که می توانید از طریق آن بکگراندهای متحرک برای دسکتاپ انتخاب کنید البته نه هر بکگراندی بلکه این پس زمینه ها با دقت و خلاقیت و مناسب برای همه کاربران انتخاب شده اند. بعد از اجرای نرم افزار روی کامپیوتر تمام پس زمینه های موجود در برنامه را می بینید که امکان دسترسی به صفحه بک گراند متحرک در انجمن دویان آرت نیز وجود دارد. والپیپرهای جالبی برای دسکتاپ می توانید از طریق این برنامه پیدا کنید و از طریق تنظیمات روی سرعت آن نیز می توان مدیریت داشت ، در ضمن پس زمینه هایی وجود دارد که با موزیک ارتباط برقرار می کند ، به نظرم برای یکبار هم که شده امتحان کنید لذت خواهید برد. (دانلود نرم افزار RainWallpaper)

نرم افزار StrongRecovery

                         انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر
نرم افزار StrongRecovery برای ریکاوری هارد و فلش و رم

StrongRecovery یک برنامه ریکاوری برای بازیابی فایل های حذف شده از هارد دیسک (HDD-SSD) ، فلش مموری ، کارت حافظه SD Card و … می باشد. رابط کاربری این برنامه نیز بسیار ساده بوده و خیلی راحت می توانید با آن کار کنید. بعد از اجرای برنامه فقط باید درایو یا هاردی که قصد ریکاوری دارید را مشخص کرده سپس فرایند ریکاوری به صورت خودکار شروع می شود بعد از پایان کار می توانید پیش نمایشی از فایل های حذف شده را دیده و با چند کلیک بازیابی کنید. همچنین ابزارهایی Tools با برنامه ادغام شده که به نظرم حتما باید بررسی کنید. (دانلود نرم افزار StrongRecovery)

نرم افزار Hard Disk Validator

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر
نرم افزار Hard Disk Validator برای تست هارد

یکی دیگر از برنامه های رایگان این لیست ، نرم افزار Hard Disk Validator می باشد که می توانید با استفاده از آن هارد دیسک کامپیوتر را تست کنید تا بدسکتورهای آن را شناسایی کنید. بنابراین اگر از هارد دیسک های قدیمی استفاده می کنید به احتمال زیاد بخش های آسیب دیده در آن وجود دارد که موجب افت عملکرد هارد دیسک شده است. نحوه ی کار ساده بوده فقط باید برنامه را اجرا کرده و از Select Test گزینه Read را انتخاب نمایید و کلید استارت Start را بزنید. بعد از اتمام تست اگر مربع های قرمز رنگ دیدید ، باید بدانید که اشاره به وجود بدسکتور در هارد دارد.(دانلود نرم افزار Hard Disk Validator)

نرم افزار AppAudioConfig

               انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر
نرم افزار AppAudioConfig برای کنترل صدای برنامه و بازی

AppAudioConfig نرم افزار جدیدی از NirSoft است که برنامه های مهمی را ارائه می کند. شما با این نرم افزار می توانید سطح صدای برنامه یا بازی خاصی را کنترل کنید. گرچه ویندوز این ویژگی را فراهم کرده اما این نرم افزار آزادی بیشتری به کاربر می دهد مثلا می توانید کاری کنید که فقط موقعه استفاده از هدفون صوت را بشنوید یا صدا را برای گوش راست یا چپ تنظیم کنید یا به طور کلی صدا را در برنامه معینی قطع کنید و خیلی از کارهای دیگری که با این نرم افزار رایگان و پرتابل می توانید انجام دهید.(دانلود نرم افزار AppAudioConfig)

نرم افزار WiFi Password Revealer

                  انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر
نرم افزار WiFi Password Revealer یافتن پسورد وای فای

آخرین نرم افزاری که در این بخش معرفی میکنم ، نرم افزار رایگان WiFi Password Revealer است که به شما اجازه می دهد پسورد شبکه های وای فای ای که به آنها متصل شدید را شناسایی کنید ، البته ویندوز این ویژگی را از طریق دستور CMD دارا می باشد اما این برنامه اطلاعات را خیلی ساده با یک رابط شسته روفته در اختیار شما می گذارد. به مجرد اجرای برنامه یک لیستی از نام شبکه های WiFi را می بینید که در مقابل آن پسورد و نوع Authentication و … قرار گرفته اند و می توانید این اطلاعات را در یک فایل TXT ذخیره کنید.(دانلود نرم افزار WiFi Password Revealer)

اگر قصد دارید یک سی‌پی‌یوی جدید بخرید، احتمالاً بدترین خبری که ممکن است بشنوید این است که به یک مادربورد و شاید حتی رم (RAM) جدید هم نیاز دارید. البته خبرهایی از این بدتر نیز وجود دارند: تعویض همه این قطعات کار چندان ساده‌ای نیست.

اما قبل از این که دست به هر نوع تعویضی بزنید، می‌بایست انواع مناسبی از قطعات سخت‌افزاری را انتخاب کرده باشید. اگر مادربورد یا سی‌پی‌یو شما به درستی کار نمی‌کند، شاید فقط لازم است که یک قطعه جدید از همان مدل را خریده و نصب کنید. اما اگر به دنبال ارتقای رایانه خود هستید، باید تحقیقات بیشتری را انجام دهید.

انتخاب ترکیب جدید مادربورد و سی‌پی‌یو

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر به دنبال یک سی‌پی‌یوی قوی‌تر هستید، ابتدا باید مطمئن شوید که مادربورد مناسب برای پشتیبانی از آن را دارید یا نه. از آنجا که تقریباً همه قطعات رایانه به مادربورد وصل می‌شوند، این مسئله ساده‌ای محسوب نمی‌شود. در ادامه این نوشته به صورت گام‌به‌گام، سازگاری همه قطعات سخت‌افزاری را با مادربورد بررسی می‌کنیم و در صورتی که هر نوع ناسازگاری مشاهده کردید، می‌بایست آن قطعات را نیز به همراه سی‌پی‌یو تعویض کنید.

چه نوع پردازنده‌ای نیاز دارید؟

این سؤال پیچیده‌ای است و احتمالاً برای پاسخ‌دهی دقیق آن به فضایی بیش از آنچه در این نوشته اختصاص داده‌ایم، نیاز خواهد بود. اما به طور کلی می‌توان گفت که پردازنده‌های سریع‌تر و دارای هسته‌های پردازشی بیشتر، عملکرد بهتر و البته قیمت بالاتری دارند. اما به دلیل پیچیدگی طراحی سی‌پی‌یوها، این رابطه همیشه به این سادگی هم نیست. چون در مواردی، پردازنده‌هایی که سرعت یکسانی دارند، به دلیل معماری‌های متفاوت، ممکن است عملکردهای گوناگونی از خود نشان دهند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

پردازنده core i5 در میان علاقه‌مندان بازی، انتخاب میان رده‌ای محسوب می‌شود.

اگر در بودجه شما می‌گنجد، بهتر است سی‌پی‌یوهایی انتخاب کنید که از آخرین نسل فناوری باشند. نسل‌های مختلف فناوری پردازنده‌ها معمولاً در مدتی کمتر از یک سال به‌روز می‌شوند. در مورد اینتل، پردازنده‌های core i5 تعادل خوبی بین قیمت و عملکرد دارند و برای اکثر نیازهای علاقه‌مندان بازی عملکردی بیش از حد نیاز ارائه می‌دهند. پردازنده‌های Core i7 و Core i9 گزینه‌های بالاتری محسوب می‌شوند و برای افرادی که به عملکرد بالا نیاز دارند یا در رایانه‌های ورک‌استیشن مناسب هستند. پردازنده‌های Core i3، پنتیوم و سلرون برای بودجه محدود مناسب هستند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

سی‌پی‌یوهای رایزن ۵ و ۷ گزینه‌های مناسبی برای بودجه محدود به شمار می‌روند.

در مورد AMD، سی‌پی‌یوهای سری رایزن، طیف شگفت‌انگیزی از عملکرد و قیمت را عرضه کرده‌اند. خانواده تراشه‌های رایزن ۳ و ۵ گزینه‌های میان رده‌ی خوبی به حساب می‌آیند. برخی از آن‌ها دارای تراشه‌های گرافیکی یکپارچه‌ای نیز درون خود هستند که قابلیت‌های بازی متوسطی را بدون نیاز به کارت گرافیکی جداگانه ایجاد می‌کنند. رایزن ۷ و سری بالا رده تریادریپر (Threadripper) از رایزن، مناسب افرادی است که به عملکردهای بالاتری نیاز دارند.

به چه سوکتی نیاز دارید؟

سوکت به بخشی از مادربورد گفته می‌شود که سی پی بو بر روی آن نصب می‌شود و به طور کلی ارتباط بین اجزای الکترونیکی را در رایانه با هم برقرار می‌کند. هر نسل از سوکت از چندین مدل مختلف سی‌پی‌یوها پشتیبانی می‌کند. تولیدکنندگان معمولاً هر چند سال یک بار نسل سوکت سی‌پی‌یوهای تولیدی خود را ارتقا می‌دهند. بنابراین اگر رایانه شما تنها چند سال عمر دارد، احتمالاً می‌توانید پردازنده آن را به سی‌پی‌یوی قوی‌تری ارتقا دهید که از همان نسل سوکت استفاده می‌کند. البته همچنان لازم است که دیگر مشخصات مادربورد را بررسی کنید. این که یک مادربورد از فناوری سوکت مناسبی برخوردار است، دلیل نمی‌شود که هر سی‌پی‌یویی را از آن نسل سوکت بتوان روی آن نصب کرد.

اگر از یک رایانه قدیمی‌تر استفاده می‌کنید و می‌خواهید عملکرد آن را به میزان زیادی ارتقا دهید، می‌بایست هم سی‌پی‌یو و هم مادربورد آن را تعویض کنید و احتمالاً مجبور شود رم را نیز ارتقا دهید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

نخستین بررسی سازگاری برای سوکت سی‌پی‌یو برند آن است. دو شرکت اینتل و ای‌ام‌دی تقریباً همه سی‌پی‌یوهای بازار مصرفی را تولید می‌کنند. اینتل به طور مشخص در این بازار پیشرو است و ای‌ام‌دی نیز معمولاً عملکردهای مشابهی را با قیمت‌های اندکی پایین‌تر ارائه می‌کند.

انواع سوکت‌های اینتل و ای‌ام‌دی

سوکت‌هایی که اینتل در طی سال‌های اخیر به بازار عرضه کرده است به صورت زیر بوده‌اند:

 • LGA-1155: از سی‌پی‌یوهای تولیدی اینتل در طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ پشتیبانی می‌کند.
 • LGA-1150: از سی‌پی‌یوهای تولیدی اینتل در طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ پشتیبانی می‌کند.
 • LGA-1151: از سی‌پی‌یوهای تولیدی اینتل از سال‌ ۲۰۱۶ تا زمان حاضر پشتیبانی می‌کند.
 • LGA-2066: از سی‌پی‌یوهای سری X جدید اینتل که تنها بر روی مادربوردهای گران‌قیمت وجود دارند پشتیبانی می‌کند.

خطوط تولید سوکت ای‌ام‌دی نیز در طی نسل‌های اخیر به صورت زیر بوده است:

 • AM3: از پردازنده‌های ای‌ام‌دی تولید شده در طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ پشتیبانی می‌کند.
 • +AM3: از پردازنده‌های ای‌ام‌دی تولید شده در طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ پشتیبانی می‌کند. برخی مادربوردهای قدیمی‌تر AM3 می‌توانند با به‌روزرسانی بایوس، از سوکت AM3+ نیز پشتیبانی کنند.
 • AM4: از پردازنده‌های ای‌ام‌دی تولید شده در طی سال‌های ۲۰۱۶ تا زمان حاضر پشتیبانی می‌کند.
 • FM1: از APU های ای‌ام‌دی تولید شده از سال ۲۰۱۱ پشتیبانی می‌کند.
 • FM2: از APU های ای‌ام‌دی تولید شده از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ پشتیبانی می‌کند.
 • +FM2: از APU های ای‌ام‌دی تولید شده از سال ۲۰۱۵ پشتیبانی می‌کند.
 • TR4: از تراشه‌های پیشرفته تریادریپر ای‌ام‌دی از سال ۲۰۱۷ تا زمان حاضر پشتیبانی می‌کند.

نکته: APU به تراشه‌های مجتمع طراحی شده از سوی ای‌ام‌دی گفته می‌شود که علاوه بر وظایف معمول سی‌پی‌یو، برخی کاربردهای پردازش گرافیکی را نیز در خود جای داده‌اند.

اندازه مادربورد چقدر باید باشد؟

اندازه مادربورد تا حدود زیادی به اندازه کیس وابسته است. اگر از یک کیس استاندارد ATX mid-tower استفاده می‌کنید، به یک مادربورد ATX با اندازه کامل نیاز دارید. اگر از یک کیس کوچک‌تر مانند Micro-ATX یا Mini-ITX استفاده می‌کنید، احتمالاً به مادربوردی از نوع متناظر نیاز دارید.

در هر صورت باید بدانید که مهم نیست کیس شما چه اندازه‌ای است، در هر حال می‌توانید مادربوردی را بیابید که با ابعاد و نیازهای شما سازگاری داشته باشد. برای مثال گزینه‌های زیادی در میان مادربوردهای Mini-ITX وجود دارند که از کارت‌های گرافیکی پیشرفته و حجم بالای رم پشتیبانی می‌کنند. در این زمینه تنها محدودیت شما میزان بودجه‌تان است.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

 یک مادربورد ATX استاندارد در یک کیس ATX

البته در صورتی که فضای کافی برای قرار دادن یک مادربورد بزرگ دارید، دلیلی برای استفاده از انواع کوچک‌تر وجود ندارد، چون طراحی‌های کوچک‌تر ممکن است برای قابلیت‌های یکسان هزینه‌های بالاتری داشته باشند. اما اگر به هر دلیل به مادربورد کوچک‌تری علاقه‌مند هستید، مثلاً می‌خواهید از کیس کوچک‌تری استفاده کنید یا در آینده از طراحی‌های فشرده‌تری استفاده خواهید کرد، نباید در این زمینه نگرانی داشته باشید. کیس‌های مدرن گزینه‌های متعددی برای نصب مادربورد دارند که می‌توان بر روی آن‌ها مادربوردهایی کوچک‌تر از اندازه استانداردشان را نیز نصب کرد.

به چه نوع رم نیاز دارید؟

پشتیبانی مادربورد از رم به سی‌پی‌یو و سوکتی که برای آن طراحی شده وابسته است. مادربوردها می‌توانند تنها یک نسل از رم دسکتاپ را پشتیبانی کنند، چون آن‌ها از لحاظ فیزیکی با هم سازگار نیستند. اغلب مادربوردهای جدید از رم‌های DDR4 پشتیبانی می‌کنند؛ اما مادربوردهای متعلق به چند سال پیش از نوع رم‌های قدیمی‌تر و ارزان‌تر DDR3 پشتیبانی می‌کنند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

مادربوردها همچنین بیشینه‌ای برای ظرفیت‌های رم و سرعت آن دارند. بنابراین اگر می‌خواهید مادربورد خود را تعویض کنید و همچنین می‌خواهید رم کنونی خود را نیز حفظ کنید، باید مطمئن شوید که مادربورد جدید با نوع و مقدار رمی که دارید سازگار است. همچنین به خاطر بسپارید که حداکثر ظرفیت رم که هر شکاف DIMM می‌پذیرد را نیز در نظر گرفته‌اید. بدین ترتیب یک مادربورد با اندازه کامل با چهار اسلات و حداکثر ظرفیت ۳۲ گیگابایت رم می‌تواند در هر شکاف خود ۸ گیگابایت رم بپذیرد، اما مادربوردهای کوچک‌تر که تنها دو شکاف رم دارند و حداکثر ظرفیت رم مشابهی دارند، در هر شکاف به ۱۶ گیگابایت رم نیاز خواهند داشت. البته می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه از رم‌های با ظرفیت کمتر نیز استفاده کنید.

تقریباً همه رایانه‌های دسکتاپ از ماژول‌های رم در اندازه دسکتاپ استفاده می‌کنند. چند مورد از مدل‌های مادربورد کوچک‌تر در اندازه Mini-ITX هستند که از ماژول‌های رم کوچک‌تر مناسب لپ‌تاپ استفاده می‌کنند.

به چه اسلات‌های توسعه و پورت‌هایی نیاز دارید؟

اگر از علاقه‌مندان بازی‌های رایانه‌ای هستید، دست‌کم به یک اسلات PCI-Express با اندازه کامل نیاز دارید. این اسلات باید از سریع‌ترین نوع به صورت x16 باشد. این اسلات به کارت گرافیکی اختصاص می‌یابد. امروزه دیگر خبری از نصب چند کارت گرافیکی روی مادربورد نیست؛ اما بدیهی است که اگر می‌خواهید بیش از یک کارت گرافیک نصب کنید، باید چند اسلات PCI-E برای پشتیبانی از آن‌ها داشته باشید. علاوه بر این سیستم‌های چند کارتی مختلف (SLI و کراس فایر) به پشتیبانی‌های خاصی برای استانداردهای مختلف از تولید کننده مادربورد نیاز دارند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

از اسلات‌های توسعه می‌توان برای کاربردهای عمومی‌تر مانند کارت‌های وای‌فای، کارت‌های صوتی، اسلات‌های یواس‌بی اضافی و موارد دیگر نیز استفاده کرد. نیازهای شما به استفاده‌های شما از سیستم کنونی و آن چه که از آن انتظار دارید، بستگی دارند. برای این که کمینه‌ای برای خود تعیین کنید، سعی کنید در مادربورد جدید دست‌کم مواردی که هم‌اینک مورد استفاده قرار می‌دهید را بتوانید نصب کنید.

به عبارت دیگر به امکانات مادربورد جدید نگاه کنید. اگر در مادربورد فعلی کارت صوتی و کارت وای‌فای جداگانه دارید، اما مادربورد جدید این امکانات را به صورت پیش‌فرض در خود دارد، احتمالاً به اسلات اضافی برای آن‌ها نیاز نخواهید داشت.

کارت‌های PCI-Express و PCI استاندارد اندازه‌ها و سرعت‌های مختلفی دارند که لزوماً با همدیگر متناظر نیستند.

استاندارد جدید M.2 امکان استفاده از درایوهای ذخیره‌سازی وضعیت جامد با سرعت و چگالی بالا را فراهم ساخته است که به طور مستقیم روی مادربورد نصب می‌شوند. اگر هم‌اینک از درایو M.2 استفاده نمی‌کنید، ممکن است به این امکان در مادربورد جدید خود هم نیاز نداشته باشید، اما اگر قصد ارتقا دارید بهتر است این گزینه را نیز در نظر داشته باشید.

سخت‌افزارهای دیگر مادربورد یا به اجزایی که هم‌اینک دارید مربوط هستند و یا اجزایی که در آینده می‌خواهید تهیه کنید. باید اطمینان حاصل کنید که اسلات‌های ساتای کافی برای همه درایوها و دیسک‌های ذخیره‌سازی دارید. البته این اسلات‌ها معمولاً روی همه مادربوردها به قدر کافی وجود دارند. همچنین در صورتی که از کارت گرافیکی مستقلی استفاده نمی‌کنید، باید یک پورت ویدیو بر روی صفحه اصلی ورودی/خروجی مادربورد داشته باشید که با رایانه شما سازگار باشد. برای اتصال همه دستگاه‌های جانبی باید پورت‌های یواس‌بی کافی در اختیار داشته باشید. همچنین اگر از وای‌فای استفاده نمی‌کنید، وجود یک پورت اترنت ضروری است. در این موارد باید کاملاً با تأمل عمل کنید.

به چه نوع منبع تغذیه نیاز دارید؟

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر پردازنده‌ای که قصد استفاده از آن دارید، توانی بسیار بالاتر از نیازهای پردازنده کنونی دارد، احتمالاً لازم خواهد بود که پاور رایانه خود را ارتقا دهید.

در این زمینه ۲ عامل دیگر هم هستند که باید در نظر بگیرید: کابل پاور اصلی مادربورد و کابل پاور سی‌پی‌یو. کابل‌های پاور مادربورد معمولاً در نسخه‌های ۲۰ پین و ۲۴ پین ارائه می‌شوند. اغلب پاورهای جدید کابلی دارند که به یک کانکتور ۲۰ پین ختم می‌شود، اما حاوی ۴ پین اضافی هم هست که آن را برای اسلات‌های ۲۴ پین مناسب می‌سازد.

کابل پاور سی‌پی‌یو نیز به روی مادربورد وصل می‌شود، اما به سوکت سی‌پی‌یو نزدیک‌تر است. بسته به طراحی سی‌پی‌یو و الزامات توان آن این کابل به صورت ۴ پین یا ۶ پین عرضه می‌شود. برخی سوکت‌های با عملکرد بالا نیازمند کابل‌های ۸ پین و ۴ پین هستند که مجموعاً ۱۲ پین را شامل می‌شود. به مشخصات منبع تغذیه رایانه خود نگاه کنید تا انواعی که پشتیبانی می‌کند را ببینید

چگونه می‌توان فقط سی‌پی‌یو را عوض کرد؟

اگر یک سی‌پی‌یو اضافی دارید که می‌خواهید با سی‌پی‌یو فعلی عوض کنید یا سی‌پی‌یویی که دارید با سوکت و دیگر سخت‌افزارهای کنونی دستگاهتان سازگار است، عوض کردن آن کار چندان سختی محسوب نمی‌شود. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

شما به یک پیچ‌گوشتی فیلیپس و یک محل خشک و تمیز که ترجیحاً کف‌پوشی نداشته باشد نیاز دارید. اگر محلی که کار می‌کنید مستعد الکتریسیته ساکن است، احتمالاً به یک دستبند ضد الکتریسیته ساکن هم نیاز دارید. یک ظرف برای جمع‌کردن پیچ‌های باز شده نیز کمک زیادی به سهولت کار می‌کند. در مورد فن خنک‌کننده سی‌پی‌یو، می‌توانید یا فن موجود را استفاده کنید و یا این که فن دیگری را تهیه نمایید؛ اما اگر سی‌پی‌یوی جدید در بسته‌بندی خود خمیر سیلیکون حرارتی ندارد، باید آن را نیز تهیه کنید. خمیر حرارتی به هدایت گرما از سی‌پی‌یو به فن کمک می‌کند و استفاده از آن یک الزام است.

ابتدا همه کابل‌های پاور و داده را از رایانه جدا کنید و آن را به محلی که می‌خواهید کارکنید انتقال دهید. پیچ‌های پنل دسترسی سمت چپ را باز کنید. این پیچ‌ها در پشت کیس قرار دارند. سپس می‌توانید پنل دسترسی را به صورت لغزشی با حرکت به سمت عقب از کیس جدا کنید. اگر کیس شما کوچک است و یا طراحی نامعمولی دارد، می‌بایست از دفترچه راهنمای آن برای دانستن شیوه باز کردن استفاده کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

کیس را به پهلو بخوابانید به طوری که مادربورد رو به بالا باشد. اینک می‌توانید به همه بخش‌های مادربورد و قطعاتی که روی آن نصب شده است نگاه کنید. فن سی‌پی‌یو قطعه بزرگی است که هیت‌سینک بزرگی نیز روی آن قرار دارد و یک یا چند فن به آن متصل شده است.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

پیش از آن که به سی‌پی‌یو دسترسی داشته باشید، باید فن را باز کنید. در مورد فن خنک‌کننده سی‌پی‌یو اینتل، کافی است که قفل‌های لولایی چهار گوشه آن را باز کنیم تا از جای خود درآید. در صورتی که از یک فن غیر معمول استفاده می‌کنید، این فرایند ممکن است کمی پیچیده باشد و به مهارت و تلاش خاصی نیاز داشته باشد.

اگر روند کار برایتان مشخص نیست، از دفترچه راهنمای فن خنک‌کننده کمک بگیرید. سیستم‌های پیچیده‌تر خنک‌سازی با آب ممکن است نیازمند تکنیک‌های پیچیده‌تری باشند. همچنین احتمالاً می‌توانید ویدیوهایی را در این زمینه بر روی اینترنت بیابید که افراد مختلف روش باز کردن و بستن فن مورد نظر شما را نشان می‌دهند. در هر صورت کمی تحقیق در این مورد ضرری ندارد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

فن خنک کننده سی‌پی‌یو

پیش از آن که فن خنک‌کننده را از روی سی‌پی‌یو بردارید، بررسی کنید که کابل برق به فن وصل شده است یا نه. این کابل احتمالاً یک کابل با کانکتور ۴ پین است که در جایی نزدیک سوکت سی‌پی‌یو قرار دارد. آن را به آرامی از جای خود بیرون بکشید تا بتوانید کل خنک‌کننده سی‌پی‌یو را جدا کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک شما مستقیماً به سی‌پی‌یو رایانه نگاه می‌کنید. ماده‌ای که روی آن می‌بینید، خمیر سیلیکون است که امکان تبادل مؤثر حرارت با خنک‌کننده را ایجاد می‌کند. نگران آلوده شدن دست خود نباشید.

در این مرحله باید صفحه نگه‌دارنده را از روی سی‌پی‌یو بردارید شیوه انجام این کار بسته به نوع سوکت متفاوت است؛ اما به طور کلی یک اهرم آن را پایین نگه داشته است و احتمالاً یک پیچ نیز برای امنیت بیشتر دارد. در مورد سوکت LGA-1151 اینتل در تصویر زیر ما توانستیم به سادگی اهرم را آزاد کرده و صفحه را جدا کنیم.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

در این لحظه تنها چیزی که سی‌پی‌یو را سر جای خود نگه داشته است، وزن آن است! سی‌پی‌یو را به آرامی با انگشت خود بگیرید و آن را بردارید و کناری بگذارید. اگر سی‌پی‌یو از کار افتاده است یا دیگر به آن نیاز ندارید، لازم نیست که مواظب آن باشید. اما اگر امیدوار هستید که در آینده از آن استفاده کنید، باید خمیر حرارتی را به وسیله یک گوش پاک کن و مقداری الکل ایزوپروپیل از روی آن پاک کنید و آن را درون یک محفظه ضد الکتریسیته ساکن قرار دهید. اگر می‌خواهید از هیت‌سینک نیز در آینده استفاده کنید، همین کار را در مورد آن نیز انجام دهید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک نگاهی به سوکت سی‌پی‌یو بر روی مادربورد خواهیم داشت. اگر هرگونه خمیر حرارتی روی سوکت و در نزدیکی پین‌های اتصال الکتریکی در خود سوکت جا مانده است، آن را به دقت و با پارچه خشک و یا یک گوش‌پاک‌کن تمیز کنید. نباید هیچ نوع خمیری بین سی‌پی‌یو و این پین‌های اتصال که قرار است سی‌پی‌یوی جدید را روی آن سوار کنید باقی بماند. اگر قصد دارید از یک فن خنک‌کننده بزرگ‌تر برای سی‌پی‌یوی جدید استفاده کنید، باید همین جا متوقف شوید. شاید نیاز باشد که در سمت دیگر مادربورد یک صفحه پشتی نصب کنید. در هر صورت اگر مطمئن نیستید، بهتر است به دستورالعمل‌های مربوطه مراجعه کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

خنک‌کننده‌های بزرگ‌تر جانبی برای سی‌پی‌یو یک صفحه اضافی در سمت دیگر مادربورد نیز دارند.

اینک می‌توانید سی‌پی‌یو جدید را از بسته‌بندی خارج کنید. آن را درون سوکت سی‌پی‌یو روی مادربورد قرار دهید. اغلب طراحی‌های سی‌پی‌یو تنها از یک طرف روی سوکت جا می‌روند. می‌بایست سوکت‌های زیر سی‌پی‌یو و پین‌های خود سی‌پی‌یو را بررسی کنید تا در مورد نحوه نصب آن مطمئن شوید. در هر صورت سی‌پی‌یو باید بدون هیچ زحمت یا فشار اضافی به راحتی بر سر جای خود قرار گیرد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

زمانی که سی‌پی‌یو را روی سوکت قرار دادید، صفحه را روی آن پایین آورده و به هر ترتیبی که باز کرده‌اید مجدداً آن را ببندید. توجه کنید که فشار زیادی وارد نکنید. اگر برای بستن آن به نیرویی بیشتر از یک فشار ساده انگشت نیاز بود، احتمالاً سی‌پی‌یو به طرز درستی در جای خود قرار نگرفته است. آن را باز کرده و دوباره تلاش کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر خنک‌کننده همراه سی‌پی‌یو از قبل بر روی خود خمیر حرارتی دارد، اینک آماده نصب آن هستید. اما اگر چنین نیست باید به اندازه یک نخود از خمیر حرارتی را روی مرکز سی‌پی‌یو خالی کنید. توجه کنید که به مقدار زیادی از آن نیاز نداریم. زمانی که خنک‌کننده را روی سی‌پی‌یو بستید، این خمیر به طور یکنواختی روی سی‌پی‌یو پخش می‌شود.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

خمیر حرارتی از قبل زیر خنک‌کننده استفاده شده است.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

خمیر حرارتی به صورت دستی روی سی‌پی‌یو قرار داده می‌شود. هر چه کمتر، بهتر.

اینک خنک‌کننده را نصب کنید. در این مورد نیز شیوه کار بستگی زیادی به نوع طراحی خنک‌کننده دارد. اگر از خنک‌کننده جدید و بزرگ‌تری استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز باشد آن را بر روی صفحه پشتی که قبلاً اشاره کردیم نصب کنید. اگر خنک‌کننده را با همان مدل تعویض می‌کنید، کافی است پیچ‌های آن را ببندید. در هر دو حالت فراموش نکنید که کابل فن خنک کنده را در پین ۴ تایی مربوطه روی مادربورد وصل کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

وقتی سی‌پی‌یو و خنک‌کننده نصب شده باشند، آماده هستید که کیس را ببندید. پنل دسترسی را تعویض کنید و پیچ‌های آن را ببندید. اینک آن را به وضعیت نرمال بازگردانید و برای تست آن را روشن کنید.

تعویض مادربورد و سی‌پی‌یو

این عملیات تا حدودی پیچیده‌تر است. برای این که مادربورد قدیمی را جدا کرده و مدل جدیدتر را نصب کنید تقریباً باید نیمی از کیس را باز کنید. اگر به اندازه کافی با سخت‌افزار رایانه آشنایی دارید، برای این کار باید چند ساعت وقت صرف کنید و اگر چنین آشنایی ندارید شاید به زمانی از این هم بیشتر نیاز داشته باشید.

همچنین توجه داشته باشید که تعویض مادربورد با مدل متفاوت، عموماً نیازمند نصب مجدد سیستم‌عامل و بازیابی آن است. پیش از آن که شروع به کار کنید باید در صورت امکان از همه داده‌ها و تنظیمات سیستم خود پشتیان تهیه کنید و سی دی یا فلش مخصوص سیستم‌عامل جدید را آماده کرده باشید. در واقع باید این فرایند را بیشتر به چشم مونتاژ کامل رایانه و استفاده مجدد از قطعات قدیمی ببینید تا یک ارتقای ساده.

ابزارهای مورد نیاز همانند مورد تعویض سی‌پی‌یو هستند. یک پیچ‌گوشتی فیلیپس، محل خشک و تمیز و احتمالاً یک دستبند ضد الکتریسیته ساکن. همچنین یک ظرف برای جمع آوری پیچ‌هایی که باز می‌کنید، بسیار کمک خواهد کرد. پیش از اقدام به تعویض خنک‌کننده سی‌پی‌یو مطمئن شوید که خمیر حرارتی دارید و یا این که از قبل روی خنک‌کننده جدید قرار گرفته است.

ابتدا همه کابل‌های داده و پاور را از رایانه جدا کرده و آن را به محل کار منتقل نمایید. پیچ‌های نگه‌دارنده پنل دسترسی سمت چپ کیس را باز کنید. این پیچ‌ها در پشت کیس قرار دارند و به لبه آن متصل شده‌اند. در این هنگام می‌توانید پنل دسترسی را از جای خود بردارید. اگر کیس غیر استاندارد یا با طراحی نامعمول دارید از دفترچه راهنمای آن برای باز کردن پنل‌های دسترسی کمک بگیرید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

رایانه را به پهلو و رو به بالا بخوابانید. اینک می‌توانید مادربورد و همه قطعات و اتصال‌های مختلف آن را ببینید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

شما باید تقریباً همه چیز را از مادربورد جدا کرده و از کیس خارج کنید. اگر اجزای دیگری مانند فن کیس هم هستند که دسترسی فیزیکی به مادربورد را دشوار می‌کنند، احتمالاً باید آن‌ها را از هم کیس باز کنید. ترفند کارآمد این است که گوشی همراه در کنار دستتان باشد و از همه مراحل عکس بگیرید. هر بار که یک کابل را جدا می‌کنید یک یا دو عکس بگیرید. بدین ترتییب اگر بعدها دچار سردرگمی شدید، می‌توانید از این عکس‌ها کمک بگیرید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر کارت گرافیکی روی مادربورد خود دارید، کار باز کردن خود را از کارت گرافیکی آغاز می‌کنیم. ابتدا ریل برق را از سمت بالای جانبی کارت گرافیکی برمی‌داریم، سپس پیچ نگه‌دارنده را از پشت آن باز می‌کنیم.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک به دنبال یک گیره پلاستیکی بر روی اسلات PCI-Express باشید که کارت را روی مادربورد نگه داشته است. آن را از سمت کارت گرافیک به بیرون بکشید و به سمت پایین فشار دهید تا صدای کلیک مانندی بشنوید. در این لحظه می‌توانید کارت گرافیکی را به آرامی از اسلات خود بیرون بکشید. این فرایند را در مورد هر کارت توسعه‌ای که بر روی اسلات PCI-E قرار دارد می‌توانید تکرار کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

سپس خنک‌کننده سی‌پی‌یو را باز کنید. روش جداسازی بسته به نوع خنک‌کننده مورد استفاده متفاوت خواهد بود. خنک‌کننده‌های معمولی سی‌پی‌یوهای اینتل و ای‌ام‌دی را می‌توان به سادگی جدا کرد، اما انواع بزرگ‌تر از خنک‌کننده‌های پیچیده با هوا یا خنک‌کننده‌های مایع ممکن است نیاز به دسترسی به سمت دیگر مادربورد داشته باشند. اگر خنک‌کننده سی‌پی‌یو آن قدر کوچک است که مانع جدا کردن کابل‌های دیگر نمی‌شود، شاید بهتر باشد که اصلاً آن را از جای خود جدا نکنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

وقتی خنک‌کننده سی‌پی‌یو را جدا کردید، زمان آن رسیده است که کابل برق اصلی مادربورد را جدا کنید. این یک کابل طولانی است که ۲۰ یا ۲۴ پین دارد. می‌توانید آن را جدا کرده و همان طور رها کنید. همین کار را در مورد کابل برق ۴ یا ۸ پین نزدیکی سوکت سی‌پی‌یو نیز انجام دهید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک باید درایوهای ذخیره‌سازی را جدا کنید. در اغلب رایانه‌ها این درایوها از نوع ساتا هستند. کافی است کابل آن‌ها را از جای خود جدا کرده و به حال خود رها کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

سپس به سراغ اتصال‌ها و فن کیس می‌رویم. در اغلب کیس‌های جدید این اتصالات به صورت یک یا چند کابل هستند که به پورت یواس‌بی مادربورد وصل می‌شوند. بر روی یکی از آن‌ها «AUDIO» یا «HD AUDIO» نوشته شده و چند کابل نیز به پورت‌های ورودی-خروجی کیس متصل شده‌اند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

جدا کردن و اتصال این کابل‌ها ممکن است دردسرساز باشد، بنابراین از همه مراحل کار عکس بگیرید. هر نوع فن که به طور مستقیم به مادربورد وصل شده است در این مرحله باید جدا شود. این فن‌ها معمولاً به اتصال‌های چهار پین لبه مادربورد وصل می‌شوند.

در این مرحله می‌توانید بگذارید، رم همچنان روی سیستم نصب باشد، زیرا جدا کردن آن به همراه مادربورد راحت‌تر است. در مورد هر نوع درایو ذخیره‌سازی M.2 و یا لوازم دیگر نیز همین کار را بکنید. اینک تقریباً آماده هستید که مادربورد را از کیس جدا کنید. ابتدا مطمئن شوید که هیچ قطعه یا کابلی که هنگام برداشتن مادربورد به آن گیر می‌کند متصل نمانده است. اگر برخی کابل‌های پاور یا داده همچنان به بورد متصل هستند باید آن‌ها را نیز از مادربورد جدا کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک پیچ‌های نگه‌دارنده مادربورد بر روی کیس را پیدا کنید. معمولاً ۴ تا ۸ پیچ هستند که بسته به اندازه مادربورد و طراحی کیس این عدد مختلف است. البته در صورتی که پیچ‌ها سیاه رنگ باشند و نور کافی وجود نداشته باشد، ممکن است یافتن پیچ‌ها کار چندان ساده‌ای نباشد. اگر مطمئن نیستید که این پیچ‌ها کجا قرار دارند به دفترچه راهنمای مادربورد مراجعه کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

وقتی پیچ‌های مادربورد را باز کردید، می‌توانید آن را با دو دست گرفته و به آرامی از کیس جدا کنید. احتمالاً لازم است آن را کمی به سمت راست بکشید تا از صفحه پورت‌های ورودی و خروجی جدا شود. این صفحه قطعه کوچک فلزی است که بین پورت‌ها در پشت مادربورد و خود صفحه قرار می‌گیرد. اگر مادربورد به جایی گیر کرد خونسردی خود را حفظ کنید و آن به جای خود بازگردانید و مانع را آزاد کنید. زمانی که مادربورد را از کیس خارج کردید آن را کنار بگذارید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر قصد دارید مادربورد جدیدی به جای مادربورد قدیمی نصب کنید، صفحه ورودی/خروجی را از نیز از کیس خارج کنید. اگر مادربورد را با مدل مشابهی جایگزین می‌کنید می‌توانید این صفحه را در جای خود حفظ کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر می‌خواهید مجدداً از سی‌پی‌یو قبلی بر روی مادربورد جدید استفاده کنید، آن را بر اساس دستورالعمل‌های بخش قبلی این راهنما از سوکت خود جدا کنید. در غیر این صورت به ادامه مراحل بپردازید. تراشه‌های رم را از مادربورد جدا کنید. این کار آسان است، کافی است گیره‌های نگه‌دارنده را به سمت بیرون بکشید و سپس رم‌ها را از اسلات خارج نمایید. اگر از یک درایو ذخیره‌سازی M.2 استفاده می‌کنید، می‌توانید پیچ‌های نگه‌دارنده آن را باز کرده و آن را از اسلات بیرون بکشید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک مادربورد جدید را می‌توانید نصب کنید. اگر از یک خنک‌کننده سی‌پی‌یو استفاده می‌کنید که اندازه بزرگی دارد و به یک صفحه پشتی نیاز دارید، آن را در همین مرحله که دسترسی راحتی وجود دارد، روی مادربورد نصب کنید. در غیر این صورت رم‌ها را روی مادربورد جدید نصب کنید. می‌توانید رم‌های قدیمی که از مادربورد قبلی جدا کرده‌اید، در صورت سازگاری روی این مادربورد نصب کنید. درایو M.2 را نیز در صورتی که قصد استفاده از آن را دارید روی مادربورد نصب کنید. سپس نوبت به سی‌پی‌یو می‌رسد. بنابراین باید سی‌پی‌یو جدید را از بسته‌بندی خود خارج کنید. مراحل دقیق نصب سی‌پی‌یو در هر سوکت متفاوت است؛ اما به طور کلی یک میله اهرم مانند وجود دارد که باید آن را رها کنید. در این زمان می‌توانید صفحه نگه‌دارنده سی‌پی‌یو را باز کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

سی‌پی‌یو را روی سوکت خالی مادربورد قرار دهید. در اغلب طراحی‌های جدید سی‌پی‌یو تنها به یک روش می‌تواند روی سوکت نصب شوند. بدین منظور اتصال‌های زیر سی‌پی‌یو و سوکت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آن را به طرز صحیحی نصب می‌کنید. سی‌پی‌یو باید بدون هیچ‌گونه فشار اضافی در جای خود قرار گیرد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

صفحه نگه‌دارنده را روی سی‌پی‌یو پایین بیاورید و اهرم نگه‌دارنده را روی آن محکم کنید. در این مرحله نباید فشار زیادی وارد کنید. اگر برای این کار به فشاری بیش از توان یک انگشت نیاز دارید، احتمالاً سی‌پی‌یو را درست روی سوکت قرار نداده‌اید. آن را بیرون بیاورید و دوباره تلاش کنید.

اگر خنک‌کننده سی‌پی‌یو مانند اغلب خنک‌کننده‌های معمولی در بازار به قدر کافی کوچک است که مزاحم بستن پیچ یا ریل‌های مختلف نمی‌شود، می‌توانید آن را هم‌اینک نصب کنید تا از دشواری نصب خنک‌کننده درون کیس جلوگیری کنید. اگر خمیر حرارتی از قبل در زیر خنک‌کننده قرار گرفته است، کافی است آن را روی صفحه نگه‌دارنده سی‌پی‌یو قرار داده و پیچ‌هایش را ببندید و در غیر این صورت به مقدار یک نخود از خمیر حرارتی را روی بخش بالایی سی‌پی‌یو بگذارید و خنک‌کننده را روی آن قرار دهید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

خمیر حرارتی از قبل روی خنک‌کننده قرار گرفته است.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

خمیر حرارتی به صورت دستی روی سی‌پی‌یو قرار می‌گیرد.

خنک‌کننده را بر اساس نوع طراحی و دستورالعمل‌های مربوطه نصب کنید. کابل برق فن سی‌پی‌یو را به یک اسلات باز چهار پین بر روی مادربورد و در نزدیکی سی‌پی‌یو وصل کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک آماده هستید که مادربورد جدید را در کیس نصب کنید. اگر این یک مدل متفاوت از نوع قبلی است، باید صفحه ورودی/خروجی را در پشت کیس قرار دهید. این صفحه با کمی فشار در جای خود قرار می‌گیرد. کافی است مستطیل فلزی را به یک اسلات خالی در پشت کیس وصل کنید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

مادربورد را به آرامی روی قطعه‌های فلزی کوچکی که با کمی برآمدگی آماده پذیرش پیچ‌های نگه‌دارنده هستند قرار دهید. ممکن است لازم باشد آن را کمی جابجا کنید تا با صفحه ورودی/خروجی پشت کیس منطبق شود. مطمئن شوید که وقتی مادربورد را در جای خود قرار می‌دهید، هیچ کابلی در پشت آن پنهان نشده باشد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اینک پیچ‌های نگه‌دارنده مادربورد را عوض کنید. می‌توانید پیچ‌ها را روی مادربورد قرار داده و بدین ترتیب با بستن آن‌ها مادربورد را به کیس متصل کنید. مادربورد باید به طور محکمی روی کیس بسته شود؛ اما لازم نیست فشار زیادی به آن وارد شود، چون بدین ترتیب ممکن است باعث ایجاد شکستگی در مادربورد شوید.

اینک می‌توانید فرایند باز کردن مادربورد را به طور معکوس انجام دهید و کابل‌های داده و برق را در مکان‌های مخصوص خود وصل کنید. مراحل زیر را به ترتیب باید انجام دهید:

 • اتصال کابل اصلی برق مادربورد (۲۰ یا ۲۴ پین)
 • کابل برق سی‌پی‌یو (۴ یا ۸ پین)
 • کابل‌های ساتا برای درایوهای هارد، SSD و درایوهای دیسک
 • کابل‌های کیس برای یواس‌بی، صدا و صفحه ورودی/ خروجی
 • هر نوع فن کیس که به کانکتورهای ۴ پین روی مادربورد وصل می‌شوند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر یک کارت گرافیک دارید آن را می‌توانید در این مرحله نصب کنید. فرایند نصب کارت گرافیک بر عکس باز کردن آن است. کارت گرافیک را روی طولانی‌ترین اسلات PCI-Express قرار داده و گیره‌های پلاستیکی جانبی را بالا بیاورید تا آن را در جای خود قفل کنند. پیچ‌هایی که آن را در پشت کیس محکم می‌کنند را ببندید و آن را به منبع تغذیه کیس وصل کنید. همین فرایند را می‌توانید در مورد هر اسلات توسعه دیگر نیز انجام دهید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر خنک‌کننده سی‌پی‌یو را به دلیل این که آن قدر بزرگ بوده که دسترسی به برخی اسلات‌های مادربورد را دچار دشواری می‌کرده قبلاً نصب نکرده‌اید، این کار را هم‌اینک می‌توانید انجام دهید. همان مراحل نصب بیرونی قبل را دنبال کنید و به طراحی‌های خاص کارت گرافیکی و مادربورد خود نیز توجه داشته باشید.

اگر همه اتصال‌های مادربورد سر جای خود هستند آماده بستن کیس هستید. پنل دسترسی را به کیس وصل کنید و آن را به پیچ سر جای خود ببندید. اینک می‌توانید رایانه را به محل معمول خود بازگردانده و آن را روشن کنید. اگر رایانه روشن نشد احتمالاً در یکی از مراحل دچار اشکال شده‌اید و باید اتصال‌ها را مجدداً بررسی کنید و مطمئن شوید که منبع تغذیه در موقعیت روشن «On» قرار دارد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

اگر تنها سی‌پی‌یو را تعویض کرده‌اید، احتمالاً نیازی به هیچ‌گونه تغییر در سیستم نخواهید داشت. اگر مادربورد را با مدل مشابهی تعویض کرده باشید، ممکن است لازم باشد که در صورت تغییر دادن ترتیب اتصال‌های ساتا، ترتیب لود شدن اجزای مختلف را در BIOS/UEFI تغییر دهید. اگر مادربورد را با مدل دیگری تعویض کرده باشید، در این صورت احتمالاً لازم خواهد بود که سیستم‌عامل خود را مجدداً نصب کنید.

لینوکس چیست؟

به طور کلی لینوکس یک نوع سیستم عامل است مثل سایر سیستم عامل ها اما با ویژگی های متفاوت و جذاب ، ولی در اصطلاح در واقع به هسته ی اولیه ی این سیستم عامل گفته می شود ، همانطور که در ادامه توضیح داده خواهد شد ، اگر توزیع ها نباشند لینوکس برای افراد عادی چندان قابل استفاده نیست.

زمان پیدایش لینوکس:

جریان این قصه به زمانی برمیگردد که یک سیستمی به نام یونیکس Unix به صورت منبع باز وجود داشت ، که هر شخصی می توانست کدهای آن را بخواند و ویرایش کند ، لذا روز به روز گسترش پیدا کردو موجب جذب بسیاری از دانشگاه ها و شرکت ها به این سیستم شد چرا که به همه جرئت داده بود تا بتوانند در سیستم دست ببرند و به مدیران خطاهای برنامه نویسی موجود را گزارش دهند تا در صدد رفع اشکال برآیند.

اما در سال ۱۹۸۳ شرکت AT&T دسترسی به کدهای برنامه نویسی سیستم را متوقف کرد و کاربران را مجبور کرد تا جهت استفاده ، درخواست مجوز کنند. این جریان ، باعث ناراحتی عده ی زیادی از مسئولین دانشگاه ها و شرکت ها شد ، چرا که کلی در توسعه این سیستم زحمت کشیده بودند.

ولی همین حرکت شرکت یونیکس AT&T باعث شد تا آغازی برای پیدایش لینوکس شود ، اما چطور؟ یکی از همین افرادی که از دست شرکت AT&T ناراحت شده بود به نام پروفسور ریچارد متیو استالمن Richard Matthew Stallman  ، که در آزمایشگاه هوش مصنوعی در موسسه فناوری ماساچوست MIT کار می کرد. تصمیم گرفت تا یک سیستم کاملا آزادی را فراهم کند لذا موسسه Free Software Foundation را مخصوص پروژه گنو تاسیس کرد و شروع به پیاده کردن پروژه گنو GNU Project نمود و بخش بزرگی از پروژه را تا سال ۱۹۹۰ تکمیل کرد اما جزء مهم هسته Kernel هنوز باقی مانده بود و در حین کار روی پروژه ، یکی از شاگردان فنلاندی به نام لینوس توروالدز شروع به توسعه یک هسته کرد و در نهایت سیستم مجتمع گنو لینوکس از آب در آمد.

توزیع های لینوکس:

لینوکس با مجموعه ایی از ابزارهای پروژه گنو کامل و مورد استفاده کاربران معمولی و عادی می شود که در اصطلاح به آنها توزیع های لینوکس Distributions گفته می شود که برای اهداف و افراد مشخصی فراهم شده مثلا یک توزیع مخصوص شبکه هاست که حاوی مهمترین برنامه های شبکه است و یا یکی مخصوص طراحی است و مهمترین برنامه های طراحی را شامل می شود و توزیع های کاملی نیز وجود دارد مانند اوبونتو که تقریبا برای هر کاربری به کار می آید. بنابراین هر توزیعی ویژگی های خاص خودش را دارد بعضی از آنها از زبان خاصی پشتیبانی می کنند و یا برخی مانند فایراول عمل می کنند و یکسری از آنها کم حجم ترند و …

نمونه هایی از توزیع های لینوکس:

 • توزیع دبیان Debian
 • توزیع اوبونتو Ubuntu
 • توزیع فدورا Fedora
 • توزیع لینوکس مینت linux mint
 • توزیع اوپن سوزه opensuse

اما چرا لینوکس:

 • راحتی در تجربه و نصب
 • بدون ویروس و آنتی ویروس
 • پیشرفته ، سبک ، پایدار
 • سهولت در استفاده
 • با رابط کاربری گرافیکی و شیک
 • انعطاف پذیر و همه کاره
 • دارای انجمن های بزرگ در سراسر جهان
 • اوپن سورس و رایگان

حالا نگاهی اجمالی به این عناوین بالا داشته باشیم؛

راحتی در تجربه و نصب : شما می توانید سیستم عامل لینوکس را خیلی راحت تست کنید یعنی بدون نیاز به نصب از طریق یک فلش مموری و یا دیسک می توانید امتحان کنید و اگر بخواهید نصب کنید بدون کمک از کسی می توانید خیلی آسان روی کامپیوتر خود نصب کنید و هر توزیع را بدون نصب می توانید تجربه کرده تا قبل از نصب بیشتر با ویژگی های آن آشنا شوید.

بدون ویروس و آنتی ویروس : هنگام کار با هر یک از توزیع های لینوکس چیزی به نام ویروس نخواهید داشت ، بنابراین بدون هیچ ویروس و تروجان و بد افزاری می توانید به زندگی و کسب و کار خود ادامه دهید و دیگر نیاز نیست دنبال آنتی ویروس باشید.

پیشرفته ، سبک ، پایدار : شاید یک کامپیوتری دارید که چندان قطعات قدرتمندی ندارد و از لحاظ سخت افزاری پایین است ، برای راه انداختن این کامپیوتر ما لینوکس را پیشنهاد می کنیم چون نیازی به امکانات خارق العاده ندارد و با دستگاه های ضعیف سازگار می باشد و از صفحه مرگ یا همان صفحه آبی ویندوز Blue Screens of Death ، خبری نیست و سالها بدون نیاز به نصب دوباره می توانید از آن استفاده کنید.

سهولت در استفاده : به هر حال هر سیستم عاملی که تازه بخواهید کار با آن را شروع کنید تا حدودی با محیط و ابزارهای آن غریب خواهید بود و لینوکس هم از این جریان مستثنی نیست اما به طور اجمال تعامل با این سیستم عامل خیلی ساده و آسان تر است.

با رابط کاربری گرافیکی و شیک : این مورد را باید خودتان مشاهده کنید بنابراین کافی است مثلا به رابط کاربری اوبونتو نگاهی بیندازید و با سایر سیستم عامل ها مقایسه کنید.

انعطاف پذیر و همه کاره : چون لینوکس یک سیستم عامل متن باز است لذا به برنامه نویسان اجازه می دهد تا هر طور که دوست دارند آن را برای نیازهای خود ویرایش کنند.

دارای انجمن های بزرگ در سراسر جهان : اگر از علاقه مندان و طرفداران برنامه نویسی متن باز هستید قطعا از انجمن های بزرگ در اینترنت لذت می برید. لینوکس نیز انجمن های بزرگی دارد که منابع و کتاب ها و مقالات زیادی در آنها یافت می شود که ریز و درشت موضوعات مربوط به برنامه نویسی را توضیح داده است.(انجمن)

اوپن سورس و رایگان : یکی از ویژگی های لینوکس متن باز بودن آن است و به طور رایگان در دسترس همه قرار گرفته است.

خیلی از شرکت ها و موسسه های مهم دنیا از آن استفاده می کنند مانند ناسا ، هسته ی اولیه اندروید ، ناوگان زیردریایی های نظامی ایالات متحده ، قطار سریع السیر ژاپن ، شرکت های مهم گوگل و فیس بوک ، ویکی پدیا و آمازون ، بورس نیویورک و …

ظهور کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری

یکی از تکنولوژی های مهم قرن بیستم، جمع آوری، پردازش و توزیع اطلاعات بود. شبکه های گسترده و بین المللی تلفن، اختراع رادیو و تلویزیون، تولد و گسترش چشمگیر کامپیوتر، پرتاب ماهواره های مخابراتی از نمادهای مهم تکنولوژی این قرن است.

با پیوند کامپیوتر و مخابرات، کامپیوترهای غول آسا جای خود را به شبکه های کامپیوتری دادند. اکنون دیگر به جای اینکه یک کامپیوتر بزرگ کلیه کارهای محاسباتی را انجام دهد، تعداد زیادی کامپیوتر کوچک که به هم متصل هستند، این کار را انجام می دهند. به این سیستم ها شبکه های کامپیوتری گفته می شود.

اهمیت درس شبکه های کامپیوتری

درس شبکه های کامپیوتری به خاطر کاربرد بسیار زیاد شبکه ها در محیط های کاری از دروس مهم و کاربردی رشته مهندسی برق و کامپیوتر است. اهمیت دیگر این درس، به دلیل وجود آن در دروس اصلی کنکور ارشد رشته IT، با ضریب بالا می باشد. بنابراین یادگیری این درس برای دانشجویان رشته برق و کامپیوتر و داوطلبان کنکور ارشد IT اهمیت زیادی دارد.

این درس هم چنین برای دانشجویان رشته برق و مخابرات و برای کسانی که می خواهند در حوزه شبکه به فراگیری مباحث تخصصی تر بپردازند می توان مفید باشد. در ضمن این درس کلیدی می تواند مقدمه ورود به دروس پیشرفته تر در ارشد مخابرات در زمینه شبکه های مخابراتی بی سیم، نظیر شبکه های سلولی تلفن همراه یا شبکه های اقتضایی باشد.

یکی از مراجع مهم درس شبکه های کامپیوتری

کتاب شبکه های کامپیوتری نوشته اندرو اس تننباوم مرجع و یکی از بهترین و کتابهای موجود در مورد شبکه است. این کتاب در بسیاری از دانشگاه ها مهم دنیا و همچنین ایران به عنوان مرجع این درس می باشد.

کلیات مباحث مطرح شده در درس شبکه های کامپیوتری ۱:

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

در درس اول، مقدمات و مباحث کلی مرتبط با شبکه های کامپیوتری ارائه می شود. در درس دوم، بعد از مقدمه مختصری درباره اصول ارتباط داده، درباره لایه فیزیکی مباحثی بیان می شود. درس سوم به لایه پیوند داده پرداخته می شود. این مفاهیم مستقل از زمان هستند و به عنوان مباحث پایه ای در هر زمانی مفید هستند. در درس چهارم مباحث زیر لایه کنترل دسترسی به رسانه انتقال مطرح می شوند.

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
 • درس یکم: مقدمات و مباحث کلی مرتبط با شبکه های کامپیوتری
  • کاربردهای شبکه های کامپیوتری
   • کاربردهای تجاری
   • کاربردهای خانگی
   • کاربران سیار
   • مسائل اجتماعی
  • سخت افزار شبکه
   • شبکه های شخصی
   • شبکه های محلی
   • شبکه های شهری
   • شبکه های گسترده
   • شبکه شبکه ها
  • نرم افزار شبکه
   • سلسله مراتب پروتکل ها
   • ملاحظاتی در طراحی لایه ها
   • سرویس های اتصال گرا و بدون اتصال
   • عملکردهای پایه سرویس
   • رابطه سرویس و پروتکل
  •  مدل های مرجع
   • مدل مرجع OSI
   • مدل مرجع TCP/IP
   • مقایسه دو مدل OSI و TCP/IP
   • نگاه انتقادی به مدل OSI و پروتکل های آن
  • شبکه های نمونه
   • اینترنت
   • شبکه های تلفن همراه نسل سوم
   • شبکه های محلی بی سیم: ۸۰۲٫۱۱
   • RFID و شبکه های حسگر
  • استاندارسازی شبکه
   • مراجع مسئول استانداردسازی در دنیای مخابرات
   • مراجع مسئول در دنیای استانداردهای بین المللی
   • مراجع مسئول استانداردهای اینترنت
  • یکاهای اندازه گیری
 • درس دوم: لایه فیزیکی
  • مبانی نظری مخابرات داده
   • تحلیل فوریه
   • محدودیت پهنای باند
   • حداکثر نرخ داده در یک کانال
  • رسانه انتقال هدایت پذیر
   • رسانه مغناطیسی
   • زوج تابیده
   • کابل کواکسیال
   • فیبر نوری
  • انتقال به یسیم
   • طیف الکترومغناطیس
   • مخابرات رادیویی
   • مخابرات مایکرویو
   • امواج مادون قرمز
   • مخابرات نوری
  • ماهواره های مخابراتی
   • ماهواره های زمین ثابت
   • ماهواره های مدار متوسط
   • ماهواره های مدار متوسط
   • ماهواره یا فیبر نوری
  • مدولاسیون دیجیتال و مالتی پلکس
   • انتقال باند مبنا
   • انتقال باند میانی
   • مالتی پلکس تقسیم فرکانس
   • مالتی پلکس تقسیم زمان
   • مالتی پلکس تقسیم کد
  • شبکه تلفن عمومی
   • ساختار سیستم تلفن
   • تلفن و سیاست
   • مدار محلی: مودم، ADSL و فیبر
   • ترانک ها و مالتی پلکس کردن
   • سوئیچینگ
  • سیستم تلفن همراه
   • تلفن های همراه نسل اول: صدای آنالوگ
   • تلفن های همراه نسل دوم: صدای دیجیتال
   • تلفن های همراه نسل سوم: صدای دیجیتال و داده
  • تلویزیون کابلی
   • تلویزیون با آنتن مرکزی
   • اینترنت کابلی
   • تخصیص طیف فرکانسی
   • مودم های کابلی
   • مودم های کابلی یا ADSL
 • درس سوم: لایه پیوند داده
  • ملاحظات طراحی لایه پیوند داده
   • سرویس های ارائه شده به لایه شبکه
   • فریم بندی
   • کنترل خطا
   • کنترل جریان
  • کشف و تصحیح خطا
   • کدهای تصحیح خطا
   • کدهای کشف خطا
  • پروتکل های مقدماتی پیوند داده
   • پروتکل یک طرفه آرمانی
   • پروتکل توقف – انتظار یک طرفه برای کانال های بدون خطا
   • پروتکل توقف – انتظار یک طرفه برای کانال های نویز دار
  • پروتکل های پنجره لغزنده
   • پروتکل پنجره لغزنده ۱-بیتی
   • پروتکل N فریم به عقب برگرد
   • پروتکل تکرار انتخابی
  • چند نمونه از پروتکل های پیوند داده
   • ADSL (خط دیجیتال نا متقارن)
 • درس چهارم: زیر لایه کنترل دسترسی به رسانه انتقال
  • مسأله تخصیص کانال
   • تخصیص کانال ایستا
   • مفروضات تخصیص کانال پویا
  • پروتکل های دسترسی چندگانه
   • پروتکل ALOHA
   • پروتکل های دسترسی چندگانه با قابلیت شنود سیگنال حامل (CSMA)
   • پروتکل های بدون تصادم
   • پروتکل های با رقابت محدود
   • پروتکل های شبکه محلی بی سیم
  • اترنت
   • لایه فیزیکی در اترنت کلاسیک
   • پروتکل زیر لایه MAC در اترنت کلاسیک
   • کارایی اترنت
   • اترنت مبتنی بر سوئیچ
   • اترنت سریع
   • اترنت گیگابیت
   • اترنت ۱۰ گیگابیت
   • نگاهی به گذشته اترنت
  • شبکه های محلی بی سیم
   • معماری و پشته پروتکلی ۸۰۲٫۱۱
   • لایه فیزیکی در ۸۰۲٫۱۱
   • پروتکل زیر لایه MAC در ۸۰۲٫۱۱
   • ساختار فریم در ۸۰۲٫۱۱
   • سرویس ها
  • بی سیم پهن باند
   • مقایسه ۸۰۲٫۱۱ با ۸۰۲٫۱۶ و ۳G
   • معماری و پشته پروتکلی ۸۰۲٫۱۶
   • لایه فیزیکی در ۸۰۲٫۱۶
   • پروتکل زیر لایه MAC در ۸۰۲٫۱۶
   • ساختار فریم در ۸۰۲٫۱۶
  • بلوتوث (Bluetooth)
   • معماری بلوتوث
   • کاربردهای بلوتوث
   • پشته پروتکلی بلوتوث
   • لایه رادیویی در بلوتوث
   • لایه های پیوند در بلوتوث
   • ساختار فریم در بلوتوث
  • RFID
   • معماری EPC نسل دوم
   • لایه فیزیکی در EPC نسل دوم
   • لایه شناسایی برچسب در EPC نسل دوم
   • فرمت پیام ها در پروتکل شناسایی برچسب
  • سویچینگ در لایه پیوند داده
   • کاربردهای پل
   • پل های مبتنی بر الگوریتم یادگیری
   • پل های مبتنی بر الگوریتم درخت پوشا
   • تکرارکننده، هاب، پل، سوئیچ، مسیریاب و دروازه
   • شبکه های محلی مجازی (Virtual LANs)
  • اثبات فرمول های درس چهارم
 • DEMO

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

در ادامه لیست کتب انگلیسی و کتب فارسی منتشر شده در این زمینه معرفی شده اند:

معرفی کتب انگلیسی
عنوان نویسندگان سال انتشار
Computer Networks 5th Edition Andrew S. Tanenbaum and David J. Wetherall ۲۱۰
Computer Networking: A Top-Down Approach (7th Edition) James F. Kurose and Keith W. Ross ۲۰۱۶
Computer Networks: A Top Down Approach Behrouz A. Forouzan and Firouz Mosharraf ۲۰۱۱
معرفی کتب فارسی
عنوان نویسندگان سال انتشار
اصول طراحی شبکه های کامپیوتری: طراحی شبکه های محلی، بین شهری، بی سیم و پردیس احسان ملکیان ۱۳۹۲
اصول مهندسی اینترنت احسان ملکیان و دیگران ۱۳۸۴
+Network (گواهینامه تخصصی تسلط بر شبکه) جیمز آنتوناکاس، علیرضا انصاری (مترجم) ۱۳۸۸

امروزه بیشتر افراد و مهم تر از آن بیشتر سازمان ها با شبکه ها و اینترنت در ارتباط اند و از آن استفاده می کنند. شرکت ها و بانک ها و … از این فناوری استفاده کرده و با پیشرفت تکنولوژی، وابستگی سازمان ها به آن افزایش پیدا خواهد کرد. اینترنت همان قدر که باعث سادگی و سرعت بخشی به کارها می شود، ما را به خطر نیز می اندازد. بررسی مباحث امنیتی در این دنیای بی پایان اهمیت دارد و سعی شده است با معرفی روش ها و مکانیزم های مورد استفاده هکرها با موضوعات امنیتی در این دنیا آشنا شده و خود را در برابر حمله قرار گرفتن، امن تر کنیم و همچنین حداقل پیش نیازها را در نظر گرفته تا هم برای افراد مبتدی و هم برای افرادی که سعی بر بالا بردن امنیت سازمان خود دارند و برای مدیران و مدیران ارشد که می خواهد نسبت به امنیت سازمان خود اطلاع داشته باشند و افرادی که علاقه مند به این حوزه هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
 • درس یکم: آموزش نصب کالی لینوکس و تهیه پیش نیازها
 • درس دوم: معرفی هک و انواع هکرها
 • درس سوم: بررسی نحوه ردیابی و شناسایی هدف
 • درس چهارم: آموزش مکانیزم اسکن شبکه ها
 • درس پنجم: بررسی فاز Enumeration
 • درس ششم: بررسی مکانیزم هک سیستم
 • درس هفتم: بررسی انواع مخرب ها و تهدیدات آن ها
 • درس هشتم: استراق سمع و معرفی نرم افزارها
 • درس نهم: پیاده سازی انواع مهندسی اجتماعی
 • درس دهم: Denial Of Service Attacks
 • درس یازدهم: سرقت جلسات
 • درس دوازدهم: مقابله با هک سرورها و اپلیکیشن های تحت وب
 • درس سیزدهم: امنیت در پایگاه داده ها و SQL Injection
 • درس چهاردهم: بررسی امنیت در شبکه های بی سیم
 • درس پانزدهم: بررسی امنیت در موبایل های هوشمند
 • درس شانزدهم: معرفی IDS ها، فایروال ها و Honeypots ها
 • درس هفدهم: بررسی امنیت در رایانش ابری
 • درس هجدهم: مقدمه ای بر رمزنگاری

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

سال گذشته در دنیای تکنولوژی بالا و پایین های بسیاری را دیدیم. شرکت ها به سراغ تکنولوژی های جدید و آینده نگرانه ای رفتند و تلفن های همراهی مثل آیفون X و گلکسی اس ۸ از لحاظ ظاهری و عملکردی تغییرات گسترده به خود دیدند.

نینتندو دوباره با کنسول بازی جدید خود به اوج رسید و با ارائه کنسول های سری مینی، خاطره بازی کرد. نوکیا هم یکی از موبایل های قدیمی اش را بازگرداند تا حس و حال یکی دو دهه قبل را بازسازی کند.

اتفاقات بسیار بود اما در اینجا می خواهیم پیرامون تکنولوژی های مورد انتظار سال ۲۰۱۸ صحبت کنیم و از آن هایی که قرار است دنیای فردای ما را تغییر دهند بگوییم.

تکنولوژی واقعیت افزوده Magic Leap One

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

چندی پیش شرکت مجیک لیپ بالاخره از طرح نهایی خود برای هدست واقعیت افزوده اش رونمایی کرد؛ همان تصویری که در بالا می بینید. این هدست که بیشتر شبیه یک عینک متعلق به دوران استیم پانک است قرار است تصاویری غیر واقعی در برابر چشم های شما پدید آورد.

لات وِر (Lightwear) نام خود عینک است و علاوه بر آن یک کمربند که باتری ها در آن گنجانده شده و یک کنترلر هم دارد. این پروژه هیجان انگیز که سر و صدای بسیاری طی سال های گذشته به پا کرد، اگر به بدقولی توسعه دهندگانش دچار نشود، امسال عرضه خواهد شد.

تلفن همراه Red Hydrogen

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

علاوه بر ساختن دوربین های با کیفیت برای فیلمسازان هالیوودی و هنرمندان در سراسر جهان، شرکت Red قصد دارد که اولین موبایل خود را هم به زودی عرضه کند، موبایلی که هیدروژن نام دارد.

این تلفن همراه اندرویدی نمایشگری ۵.۷ اینچی مجهز به قابلیت هولوگرافی دارد و ماژولار هم هست. بهای ۱۶۰۰ دلاری مدل تیتانیومی (۱۲۰۰ دلار برای ورژن آلومینیومی) این دستگاه که هنوز چیز زیادی از آن نمی دانیم کمی بالا است اما وعده های شرکت Red مبنی بر نوآوری های نمایشگر در نوع خود بسیار هیجان انگیز هستند.

کنسول بازی Ataribox

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

تقریبا همه ما با کنسول های آتاری خاطره داریم و بخشی از دوران کودکی ما پای این دستگاه ها گذشته است. آتاری باکس حالا ریبوت کنسول آتاری ۲۶۰۰ به حساب می آید و از لینوکس بهره می برد. هم بازی های قدیمی و کلاسیک را اجرا می کند و هم بازی های جدید را و در دو مدل چوبی و شیشه مشکی و قرمز رنگ ارائه می شود.

انتظار می رود که قیمت آن ۲۴۹ دلار باشد و در بهار سال ۲۰۱۸ نیز عرضه شود.

آیفون های نسل بعد

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

هنوز هیچ چیز در مورد آیفون های نسل بعد تایید نشده و نمی دانیم ولی پرچمدارهای اپل قطعا جزو مهم ترین و محبوب ترین محصولات هر سال بازار مصرف کنندگان به حساب می آیند. احتمالا مدل های جدید، آیفون ۸ اس و ۸ اس پلاس نام داشته باشند و از بدنه فلزی بهره ببرند. اما اینکه چه بر سر نسل بعدی آیفون X خواهد آمد بسیار مبهم است. شایعات فعلی از عرضه آیفون های ۸ اس و ۸ اس پلاس در شهریور ماه و آیفون X نسل بعد در آبان ماه خبر می دهند ولی در هر حال باید منتظر ماند تا کمی به زمان موعود نزدیک تر شویم.

کامپیوتر iMac Pro اپل

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

آی مک پرو ویژه اپل ۲۷ اینچی است و پردازنده کلاس W زنون اینتل با ۱۸ هسته را در خود جای داده است.

البته که این مک بوک برای هر کسی نیست و قیمت آن هم از ۵ هزار دلار آغاز می شود و بر اساس خواسته های شما تا ۱۳ هزار و ۲۰۰ دلار ممکن است افزایش یابد.

هدست واقعیت مجازی Oculus Go

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

آکیلس گو فاصله میان هدست های گران قیمت واقعیت مجازی فعلی و مدل های ارزان قیمت و کم کیفیت را پر می کند و یک حد وسط در اختیار همه کسانی که می خواهند واقعیت مجازی را تجربه کنند قرار می دهد.

فقط ۲۰۰ دلار قیمتش است و نیازی به پی سی و یا موبایل هم ندارد. یک نمایشگر ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسلی درون آن گنجانده شده و با پردازنده اختصاصی، همه نیازهای شما را برآورده می کند.

گلکسی S9 و S9 Plus و نوت ۹

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

بزرگترین بازیکن فضای اندرویدی و مهم ترین رقیب آیفون های اپل در بازار تلفن های همراه، سری گلکسی هستند. گلکسی اس ۹، اس ۹ پلاس و البته گلکسی نوت ۹ قرار است امسال بخش بزرگی از بازار را در اختیار داشته باشند و تا زمان معرفی دو عضو ابتدایی زمان زیادی هم باقی نمانده.

قرار است جای سنسور اثر انگشت تغییر کرده و از دوربین فاصله بگیرد و حتی در گلکسی نوت ۹ ممکن است که شاهد حضور این سنسور زیر نمایشگر بدون حاشیه اش باشیم.

لپ تاپ های مجهز به پردازنده اسنپدراگون

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

مدتی است که کوالکام به بازار جدید لپ تاپ ها چشم دوخته و قصد گسترش فعالیت های خود را دارد. امسال این شرکت با کمک سازنده لپ تاپ های ویندوزی مثل لنوو، اچ پی و ایسوس قصد دارد تا لپ تاپ هایی درست کند که از پردازنده های مخصوص خود بهره می برند. Asus NovaGo و HP Envy x2 دو لپ تاپی هستند که تاکنون معرفی شده اند و داشتن یک پردازنده اسنپدراگون داخل آن ها می تواند لپ تاپ ها را به شکلی محسوس از لحاظ کارایی و ابعاد تغییر دهد.

اسپیکر هوشمند هوم پاد اپل

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

عرضه اسپیکر هوشمند اپل در سراسر دنیا از روز گذشته آغاز شده و تا چند روز دیگر هم به دست همه مشتریانی که آن را پیش خریده کرده بودند می رسد. اسپیکری که خردادماه معرفی شده بود حالا قرار است پاسخی مناسب به اکوی آمازون و هوم گوگل باشد. جدا از اینکه سیری ستون فقرات این محصول به حساب می آید، می توانید با اسپیکر هوشمند اپل، موسیقی گوش دهید، پیام ارسال کنید و بسیاری خدمات دیگر از سرویس های خود اپل دریافت کنید. قیمت آن ۳۴۹ دلار (۲۷۰ پوند) اعلام شده است.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

با توجه به قابلیت زیاد روتربردهای میکروتیک و قیمت مناسب آنها، بیشتر سازمان ها تمایل به خرید این برند را دارند. بنابراین هر کاربر یا مدیر شبکه برای راه اندازی ساختار شبکه به وسیله میکروتیک نیاز به داشتن دانش اولیه در این زمینه دارد و با گذراندن این دوره توانایی پیاده سازی و عیب یابی شبکه مبتنی بر میکروتیک را به دست خواهد آورد. هدف از این دوره آموزشی این است که به دانشجو نحوه استفاده و کار با روتربردهای میکروتیک آموزش داده شود و دانشجو بتواند کانفیگ های اولیه را انجام دهد و در صورت بروز مشکل توانایی عیب یابی را تا حدی به دست آورد. این دوره آموزشی بصورت عملی و روی یک روتربرد میکروتیک پیاده سازی خواهد شد.

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
 • درس یکم: آشنایی با سیستم عامل میکروتیک
  • معرفی روتر بردهای تولیدی شرکت میکروتیک
  • بررسی ابزارهای اتصال به میکروتیک
  • پیکربندی اولیه روتربرد
  • پیاده سازی عملی برقراری ارتباط ساده با اینترنت از طریق میکروتیک
  • نحوه آپگرید کردن روتر برد و راه های آپگرید کردن آن
  • مدیریت ورود کاربران به RouterOS
  • مدیریت سرویس های RouterOS
  • اسم دادن به روتر
  • تنظیم زمان روی روتر
  • پیکربندی به کاپ ها
  • لایسنس های RouterOS
  • توضیحات در مورد عملکرد Netinstall و انجام آزمایش های مربوط
 • درس دوم: مسیریابی در میکروتیک
  • بررسی مسیریابی و مفاهیم اولیه
  • جدول مسیریابی
 • درس سوم: Bridging در میکروتیک
  • بررسی Bridging
 • درس چهارم: Wireless
  • مفاهیم اولیه
  • Access Point Configuration
  • Station Configuration
  • Wireless Security
  • MikroTik Wireless Protocols
  • Bridging Wireless Networks
 • درس پنجم: مدیریت شبکه
  • ARP
  • DHCP Client and Server
 • درس ششم: Firewall در میکروتیک
  • IP Firewall
  • Firewall Filter
   • توضیحاتی در مورد زنجیرها و اقدامات آنها در فایروال
   • انجام آزمایش محافظت از روتر در زنجیره ورودی (input)
   • انجام آزمایش محافظت از مشتریان شما در زنجیره فروارد (forward)
  • Network Address Translation
   • مباحث مربوط به SRC-NAT و DST-NAT
 • درس هفتم: QoS و مدیریت پهنای باند
  • Simple Queue
  • Monitoring
  • Advanced Queuing
  • One Simple queue for the whole Network(PCQ)
 • درس هشتم: Tunnels
  • امنیت در شبکه داخلی (Secure Local Networks)
  • Secure Remote Networks Communication
  • PPP Settings
مفید برای رشته های
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی برق

نزدیک به پنجاه سال پیش، موجود بی جان و در عین حال جانداری به نام “شبکه های کامپیوتری” به دنیا آمد که در روزهای اول تولدش کمتر کسی فکر می کرد به این گونه در زندگی ما و جوامع بشری نفوذ کرده و تأثیر بگذارد. در طول تاریخ بشری، نوآوری و اختراعات بسیار زیادی وجود داشته که تلفن و برق از مهم ترین آنها است و در عصر حاضر، شبکه های مخابراتی و کامپیوتری از جمله اینترنت از مهم ترین این نوآوری ها هستند. بی شک شبکه های کامپیوتری هر روز به پیشرفت های روزافزونی دست می یابد و در صورتی که غافل شویم از این قافله عظیم به دور خواهیم ماند و در نتیجه با توجه به نیاز امروز جامعه علمی کشور این اثر تهیه شده است.

این مجموعه آموزشی، به معرفی و آموزش یکی از شبیه سازهای قدرتمند شبکه های کامپیوتری به نام OPNET می پردازد. شبکه های کامپیوتری به کلاسی از سیستم های فیزیکی و منطقی تعلق دارند که این سیستم ها می توانند مدل شده و مورد بررسی قرار گیرند. OPNET یک محیط مجازی شبکه را مدل سازی می کند که شامل رفتار مسیریاب ها، سوئیچ ها، پروتکل ها، سرورها، کامپیوترهای شخصی و برنامه های کاربردی است. قابلیت های این نرم افزار به واقع پایان ناپذیر است و تجربه کار با شبیه سازهای رقیب، متخصصان را متقاعد کرده است که OPNET یکه تاز عرصه شبیه سازی شبکه ها است.

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
 • درس یکم: مبانی شبکه های کامپیوتری و معرفی شبیه سازها
  • مقدمه ای بر شبکه های کامپیوتری
  • کاربردهای شبکه های کامپیوتری
  • دسته بندی شبکه ها از دیدگاه تکنولوژی انتقال
  • معماری و عملکرد لایه ای شبکه
  • مدل های مرجع
  • مفاهیم مرتبط با خدمات لایه ها
  • خصوصیات لازم برای شبیه سازهای شبکه
  • بررسی و معرفی شبیه سازهای شبکه
  • معرفی شبیه ساز OPNET و روش نصب آن در سیستم عامل
 • درس دوم: مطالعه و بررسی سریع شبیه ساز OPNET
  • مقدمه ای بر OPNET
  • معرفی کامل شبیه ساز OPNET و دلیل انتخاب آن
  • جریان کاری شبیه ساز OPNET
  • ویرایشگرهای موجود
 • درس سوم: طراحی و ارزیابی شبکه های محلی (LAN)
  • مقدمه ای بر شبکه های محلی (LAN)
  • شبیه سازی شبکه بندی های محلی (LAN)
 • درس چهارم: طراحی و ارزیابی شبکه های گسترده (WAN)
  • مقدمه ای بر شبکه های گسترده (WAN)
  • طراحی شبکه WAN
  • ایجاد شبکه WAN
 • درس پنجم: گزارش کار تحت وب
  • گزارش تحت وب برای مقایسه ترافیک دو شبکه
  • روش های مختلف برای گزارش تحت وب
 • درس ششم: ترافیک پویا
  • طراحی شبکه برای سناریوی ترافیک پویا
 • درس هفتم: کارشناس پیش بینی سرویس ها و خدمات
  • سناریوی فرضی
 • درس هشتم: ابزارهای کاربردی برای افزایش قابلیت های OPNET
  • سناریو سازی
  • تغییر رنگ زمینه
  • ساخت اشیا
  • ارث بری اشیا
  • انتخاب اشیا
  • مرورگر شبکه
  • پنجره توضیح ها
 • درس نهم: ارزیابی کارایی سیستم های صف
  • طراحی و مدل سازی سیستم صف M/M/1
  • ویرایشگر گره
  • توپولوژی شبکه
  • جمع آوری نتایج و مقادیر آماری
  • مشاهده نتایج
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

معرفی کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس در گیمزکام

کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس به عنوان پیشرفته‌ترین کارت گرافیکی نسل Turing در رویداد گیمزکام (Gamescom) معرفی شد. در ادامه با مشخصات و ویژگی‌های این کارت گرافیکی سفارشی شده آشنا می‌شویم.

ایسوس برند اول کارت گرافیک در جهان، پیشرفته‌ترین کارت گرافیک مبتنی بر جدیدترین نوع تراشه را توسط NVIDIA معرفی کرد. همان‌طور که می‌دانید در کنار طراحی مرجع شرکت‌های تولیدکننده کارت گرافیک، شرکت‌های بزرگی مانند ایسوس با استفاده از تراشه‌های معرفی شده، کارت گرافیک‌های سفارشی خاص خود را تولید می‌کنند که این بار ایسوس برای تراشه NVIDIA RTX2080 سنگ تمام گذاشته است. کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس از نوع تمام سفارشی شده، بدون شک پیشرفته‌ترین مدل سفارشی معرفی شده در بین همه برندها است که در رویداد Gamescom معرفی شد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

نگاهی به کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

از ویژگی‌های سری Turing انویدیا می‌گذریم و نگاهی به محصول جدید ایسوس می‌اندازیم. ایسوس همواره از آخرین فناوری‌ها و نوآوری‌های تیم خلاق تحقیق و توسعه خود به منظور تولید کارت گرافیک استفاده می‌کند. برای طراحی کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس ، این شرکت این بار فن‌های جدید خود را به کار گرفته است تا هدایت جریان هوا به بهترین شکل ممکن ایجاد شده و کمترین میزان نویز نیز در هنگام کار به وجود بیاید.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

علاوه بر آن، در طراحی این فن‌ها، پره‌ها بزرگتر شده و حاشیه کناری آن نیز به صورت کامل توسط یک رینگ پلاستیکی به هم متصل شده است که این عمل به بهبود ایجاد جریان هوا و استحکام کامل منجر شده است.

ایسوس به منظور حفظ استحکام کل کارت گرافیک، استخوان‌بندی کامل را با یک شاسی تمام فلزی ایجاد کرده است که این شاسی دور تا دور کارت گرافیک را در بر گرفته و از خم شدن مدار چاپی جلوگیری می‌کند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

سکوت کامل در هنگام بازی هم یکی از بهرین حس‌های دنیای سخت افزار است! ایسوس در این سری نیز فناوری ۰dB را گنجانیده که در کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 ایسوس زمانی که دمای تراشه گرافیکی به بیش از ۵۵ درجه رسید فن‌ها شروع به چرخیدن خواهند کرد. نکته دیگر در مورد فن‌ها سری جدید، تولید آنها با گواهی ضد نفوذ IP5X است که باعث می‌شود گرد و غبار به هسته فن‌ها وارد نشود و دوام آن تضمین شود. ایسوس پره‌های هیت سینک و حجم آن را در این سری دستخوش تغییر قرار داده است که حجم کلی هیت سینک در کارت گرافیک ROG STRIX RTX2080 بیش از ۲۰ درصد بزرگتر شده و این به معنای دفع بهتر و بیشتر دمای کارت گرافیک است.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

اگر به یاد داشته باشید ایسوس در نسل قبلی کارت گرافیک‌های خود، فناوری MaxContact را معرفی کرده بود که این فناوری در سری جدید محصولات نیز وجود دارد. با استفاده از فناوری MaxContact، ایسوس قسمت ارتباطی تراشه گرافیکی به هیت سینک را بیش از ۱۰ برابر صاف‌تر کرده و این سطح صیقلی چسبندگی ۲ برابر بهتری را نسبت به رقبا ایجاد می‌کند. این امر منجر به دفع بهتر دما می‌گردد.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

تنها خط تولید تمام خودکار و قطعاتی فراتر از استانداردهای رایج

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

ایسوس به عنوان نخستین و تنها دارنده خط تولید تمام اتوماتیک کارت گرافیک در جهان است که این خط تولید با نام Auto-Extreme شناخته می‌شود. در این خط تولید با حذف نیروی انسانی خطای انسانی نیز به طور کامل دفع شده و مشکلات مرتبط با آن نیز وجود نخواهد داشت. محیط این خط تولید نیز به طور کامل ایزوله شده و هیچ آلودگی و مواد زائد در پروسه تولید در محصولات دیده نمی‌شود. ویژگی دیگر آن نیز استفاده از قطعات با استاندارد SUPER ALLOY POWER II است. یکی از دلایل انتخاب وسواسی ایسوس از قطعات SAP II، بهینه بودن از لحاظ الکترونیکی است که در مصرف کارت گرافیک تا ۲۰ درصد صرفه‌جویی کرده و حرارت کمتری نیز از خود نسبت به قطعات به کار گرفته شده در کارت‌های مرجع به وجود می‌آورند. SAP II همچنین تحمل حرارتی بسیار بالاتری را نسبت به مرجع دارا می‌باشد که دلیل آن حرارت دادن یکباره در پروسه تولید و اسمبل است که این عمل باعث می‌شود از شوک حرارتی به قطعات جلوگیری شود.

در Auto-Extreme به دلیل عدم استفاده از روغن‌های صنعتی برای لحیم‌کاری و نصب قطعات به صورت پینی، آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌شود.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

خنک‌سازی کل سیستم همیشه برای ایسوس اهمیت دارد. فناوری FanConnect که در نسل قبلی معرفی شده بود در این نسل نیز بهبود یافته و به وسیله FanConnect II می‌توانید مدیریت فن‌های کیس را به کارت گرافیک سپرده و میزان چرخش و جریان هوای درون کیس را کنترل نمایید.

ایسوس برای بهینه‌سازی و اورکلاکینگ کارت گرافیک نیز نرم افزار خوشنام GPU Tweak II را برای نسل جدید بهینه کرده و به سادگی می‌توانید تمامی تنظیمات مورد نیاز برای اورکلاکینگ پایدار در این نرم افزار تغییر دهید. همچنین برای گیمرها نیز پروفایل‌های از پیش تعریف شده‌ای وجود دارد که برای استفاده از آن فقط به یک کلیک نیاز است. در کنار این ویژگی‌ها GPU Tweak II می‌تواند توسط ویژگی GameBooster نیز منابع سیستم را برای گیمینگ آزاد کند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر پروپوزال سمینار تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار هوش مصنوعی الگوریتم انجام پایان نامه کامپیوتر

کارت گرافیک‌های سری جدید ایسوس همزمان با توزیع رسمی جهانی در کشور نیز در دسترس خواهند بود.

سريعتـرين پـردازنـده جهان ساختـه شـد

سازنده رايانه ژاپني فوجيتسو اعلام كرد موفق شده سريع ترين پردازنده جهان براي ابر رايانه را با بيش از دو برابر سرعت سريع ترين پردازنده فعلي بسازد.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نمونه اوليه واحد پردازشگر مركزي جديد يا CPU ساخت فوجيتسو با موفقيت به محاسبه با سرعت ۱۲۸ ميليارد بار در ثانيه پرداخت كه ۲٫۵ برابر سريع تر از بهترين پردازنده اينتل است.

به گفته سخنگوي فوجيتسو، اين شركت با كوچك كردن اندازه هر يك از مدارهاي مركزي، شمار مدارهاي هر تراشه را دو برابر كرد. نمونه اوليه اين تراشه از نظر مصرف انرژي بهينه بوده و مي تواند مصرف انرژي را به يك سوم مدلهاي فعلي فوجيتسو برساند.

بر اساس اين گزارش، فوجيتسو قصد دارد ظرف چند سال آينده CPU جديد را با نام كد «ونوس» در ابررايانه‌ها مورد استفاده قرار دهد.

سازندگان رايانه‌اي همچون IBM ، Cray و اينتل در رقابت براي ساخت CPU سريعتر هستند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هارد درايو ايكس‌اس سيستم بدون تهويه‌اي است كه ۸۶۰ گرم وزن دارد و با همكاري طراح بلژيكي به نام سيلون ويلنز طراحي شده است.اين درايو با USB كار كرده و اتصال توربو USB 2.O را برقرار مي‌كند كه سرعت ارسال و دانلود اطلاعات را نسبت به درايوهاي مشابه ۳۰ درصد افزايش مي‌دهد. به گفته معاون مديريت محصول و بازاريابي Freecom، با رشد انفجاري برنامه‌هاي وب ۲ و رسانه‌هاي جديد، از عكس‌هاي ديجيتالي و ويديوهاي خانگي گرفته تا آهنگ‌هاي دانلود شده و برنامه‌هاي تلويزيوني، كاربران رايانه براي ذخيره اطلاعات با كمبود فضاي ذخيره‌سازي مواجه هستند.

بر اساس اين گزارش، هارد درايو ايكس‌اس در ظرفيت‌هاي ۵۰۰ گيگابايت و يك ترابايت با قيمت‌هاي ۷۹ و ۱۰۹ يورو به بازار عرضه مي شود.

گوگل به مدت یک ساعت خاموش شد

خاموشی گسترده در سرویس دهی ابزارهای مختلف گوگل، امروز بحث داغ جامعه اینترنت شد. نقل شده است که انکار سرویس دهی گوگل، ۱۴ درصد از کاربرانش را در بر گرفته است.گوگل امروز در نظر داشت که مسیریاب ها و آدرس های آی پی نسخه ۴ را به نسخه جدیدتر ۶ ارتقاء دهد اما برنامه از پیش تعیین شده این شرکت با مشکلاتی مواجه گردید و باعث شد در حدود یک ساعت تعدادی از ابزارهای آنلاین این شرکت خارج از سرویس دهی قرار گیرند. گفته می شود که “اشکالی نامعلوم” سخت افزاری در حین انجام عملیات انتقال شماره ها باعث شود که گوگل مورد شناسایی آی اس پی ها قرار نگیرد. شایان ذکر است که این نقص همه کاربران اینترنت را در بر نگرفت بلکه تنها کاربران ISPهای بزرگ مانند AT&T و Verizon با این نقص روبرو شدند و این مهم بدلیل ارتباط پیچیده و مستقیم این سرویس دهندگان با سرورهای گوگل می باشد. سرویس دهندگان اینترنتی کوچکتر که با شبکه گوگل ارتباط مستقیم ندارند توانسته اند راهیاب های خود را وادار سازند که گوگل را دوباره پیدا کنند. اما مانند تصادف اتوموبیل ها در یک خیابان،این نقص  باعث شد که دیگر سرویس دهنده ها نیز با پاره ای از این مشکلات درگیر شوند.

گوگل از گذشته علاقه خود به IPv6 را اعلام کرده بود و همچنان یکی از هواداران بزرگ این پروتکل به حساب می آید. به هرحال جا به جایی از نسخه کنونی IPv4 به IPv6 مبحث پیچیده و دردسر سازی برای شرکت ها است. گوگل هنوز پیرامون اشکال پیش آمده در شبکه خود، اطلاعاتی را منتشر نکرده است و تنها به وعده انتشار جزئیات اشکال در وبلاگ رسمی اش بسنده کرده است. سخنگوی این شرکت در جواب پیگیری های انجام شده اظهار کرد: ” اشکال سرویس دهی در شبکه گوگل سبب شده که سرویس دهی گوگل از شرق آسیا انجام گیرد، در نتیجه باعث تراکم ترافیک شبکه ای بیش از حد شده است.”  وی همچنین به کاربران قول داده است که این پس در سرویس دهی گوگل نقص مشابه ای مشاهده نخواهد شد.

نرم افزار Adobe Reader 9.1

کمپانی نرم افزاری ادوبی، نسخه جدیدی از برنامه رایگان مدیریت فایلهای PDF خود معروف به Adobe Acrobat Reader را منتشر نمود. جدیدترین نسخه این نرم افزار هم اکنون Adobe Reader 9.1.1 می باشد.به گفته سازندگان این برنامه، نسخه های قدیمی تر همگی دارای حفره امنیتی بودند که در نهایت سیستم های کاربران را با ریسک امنیتی مواجه می کردند. این بروز رسانی جدید قابل نصب بر روی تمام نسخه های نرم افزار Adobe Reader به هر زبانی می باشد.

شرکت ادوب به تمام دارندگان نسخه های قدیمی توصیه نموده است نرم افزارهایشان را در نخستین فرصت بروز نمایند.

نرم افزار پی دی اف خوان ادوبی در حدود پانزده سال است که از سوی این کمپانی بطور مرتب توسعه می یابد.

دریافت: Adobe Reader 9.1

ارایه پرظرفيت‌ترين کارت حافظه NAND توسط سامسونگ

شرکت سامسونگ اعلام کرد که پرظرفيت‌ترين کارت حافظه داخلي NAND را که حجم آن نسبت به مدل پيشين تا دو برابر افزايش يافته است، با قابليت ذخيره ۳۲ گيگابايت اطلاعات به بازار عرضه مي‌کند. کارت حافظه ۳۲ گيگابايتي moviNAND سامسونگ نخستين کارت حافظه داخلي در جهان محسوب مي‌شود که به تراشه ۳۲ گيگابيتي مبتني بر فناوري ليتوگرافي ۳۰ نانومتري مجهز شده است. حافظه‌هاي moviNAND کنوني از تراشه‌هاي ۱۶ گيگابايتي مبتني بر فناوري‌هاي ۴۰ نانومتري استفاده مي‌کنند.
هر يک از حافظه‌هاي ۳۲ گيگابايتي moviNAND شامل هشت تراشه ۳۲ گيگابيتي ۳۰ نانومتري، يک کارت چندرسانه‌اي(MMC) کنترلي و يک برنامه ويژه داخلي مي‌شوند. کارت‌هاي ۳۰ نانومتبري moviNAND سامسونگ با ظرفيت‌هاي ۱۶، ۸ و ۴ گيگابتي نيز ساخته شده‌اند.

به دنبال افزايش سيستم‌هاي ذخيره‌سازي اطلاعات شخصي در دستگاه‌هاي ديجيتالي همراه، کارشناسان پيش‌بيني مي‌کنند که ظرف ۴ سال آتي گستره کارت‌هاي حافظه با ظرفيت بيشتر بسيار افزايش يابد. شرکت تحقيقاتي iSupply بر پايه مطالعات اخير خود اميدوار است که تا سال ۲۰۱۳ ميلادي ميزان عرضه حافظه‌هاي ۳۲ گيگابايتي و بالاتر تا هشت برابر افزايش پيدا کند.

به گفته شرکت iSupply، تاکنون حدود ۱۲۰ ميليون کارت حافظه ۱۶ گيگابيتي NAND عرضه شده است که اين رقم ۱۳ درصد از کل حافظه‌هاي عرضه شده در بازارهاي جهاني را شامل مي‌شود. احتمال مي‌رود که تا سال ۲۰۱۳ ميلادي ۹۵۰ ميليون عدد از اين کارت‌هاي حافظه وارد بازار شود که اين رقم نيز ۷۲ درصد کل کارت‌هاي حافظه در جهان است.

امکانات جدید گوشی اپل (iphone 5G)

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر مهندسی ارشد نرم افزار سخت افزار کامپیوتر برنامه نویسی شبیه سازی شبکه طراحی سایت سی شارپ ساختمان داده سالیدورکز

پوستري که در فروم سايت چيني اپل به تازگي منتشر شده است، جزئيات مدل آتي گوشي iPhone را منتشر کرد. اگر اطلاعات منتشر شده در اين پوستر تحقق يابد، نسخه آتي iPhone بسيار قدرتمند خواهد شد و امکانات زير را در خود جا خواهد داد:

• ۳۲ گيگابايت حافظه داخلي – افزايش قابل‌ملاحظه نسبت به حداکثر حافظه داخلي نسخه کنوني iPhone با قابليت ذخيره ۱۶ گيگابايت اطلاعات.

• پردازنده ۶۰۰ مگاهرتزي – سرعت بيشتر براي اجراي برنامه‌ها! نسخه iPhone 3G که هم‌اکنون در بازار فروخته مي‌شود، با پردازنده ۴۰۰ مگاهرتزي در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.

• رم ۲۵۶ مگابايتي – مدل کنوني iPhone شامل رم ۱۲۸ مگابايتي مي‌شود که تا کنون بسيار مورد قبول بوده است.

• دوربين ديجيتالي ۲/۳ مگاپيکسلي با قابليت اتوفوکوس.

• سيستم مسيرياب ديجيتالي.

• قابليت پخش برنامه‌هاي موج FM راديو.

در اين پوستر اعلام شده است که اپل مدل جديد گوشي iPhone را از نظر ظاهري و اندازه صفحه‌نمايش، مانند مدل ۳G خواهد ساخت. به طور کلي بايد توجه داشت که امکانات بالا بسيار قابل ملاحظه بوده و مي‌تواند توجه هر کاربري را به خود جلب کند، اما تحقق همه اين امکانات چندان عملي نخواهد بود. به عنوان مثال، پخش برنامه‌هاي موج FM راديو براي اپل چندان رضايت‌بخش به نظر نمي‌رسد. به طور کلي، مدل جديد اين گوشي نسبت به مدل iPhone 3G بسيار ارتقا يافته است و کارشناسان احتمال مي‌دهند که شرکت اپل در همايش WWDC که قرار است طي چند هفته آتي برگزار شود، مشخصات اصلي اين گوشي جديد را اعلام کند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

 انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر مهندسی ارشد نرم افزار سخت افزار کامپیوتر برنامه نویسی شبیه سازی شبکه طراحی سایت سی شارپ ساختمان داده سالیدورکز

شرکت اينتل اعلام کرد که با سرمايه‌گذاري ۱۲ ميليون دلاري در حال راه‌اندازي يک مرکز تحقيقات کامپيوتري بصري در اروپا است. اين اتفاق همزمان با آماده شدن نخستين کارت گرافيکي اينتل رخ مي‌دهد که قرار است اوايل سال آتي ميلادي به بازار عرضه شود. اين مرکز که با نام “موسسه کامپيوتري بصري اينتل” از هفته جاري فعاليت خود را آغاز کرد، در دانشگاه سارلند(Saarland) در شهر ساربروکن(Saarbruken) آلمان واقع شده است. شرکت اينتل اعلام کرد که اين مرکز به “کاوش در زمينه کارت‌هاي گرافيکي پيشرفته و فناوري‌هاي کامپيوتري بصري” خواهد پرداخت. قرار است اين ميزان سرمايه‌گذاري طي ۵ سال آتي صورت گيرد و به گفته اينتل، بزرگترين همکاري  اين شرکت با يک دانشگاه اروپايي محسوب مي‌شود.

اينتل طي بيانيه‌اي اعلام کرد: «چشم‌انداز مرکز بصري کامپيوتري اينتل، ارايه ابزارهايي است که واقعي به‌نظر برسند، واقعي عمل کنند و واقعي احساس کنند. يکي از اصلي‌ترين ماموريت‌هاي اعضاي مرکز آزمايشگاهي اينتل در اروپا، طرح تحقيق در مقياس ترا است که نشان مي‌دهد، پردازنده‌هاي چندهسته‌اي چگونه براي پردازش‌هاي کامپيوتري باکيفيت و تصاوير گرافيکي با شباهت بيشتر به دنياي واقعي مورد استفاده قرار مي‌گيرند». به گفته اينتل، اين مرکز آزمايشگاهي تحقيقات خود را به صورت پايه‌اي و عملي در فضاي واقعي دنبال مي‌کند و همچنين مطالعات گسترده‌اي را در حوزه سيستم‌هاي گرافيکي کامپيوتري تعاملي و رابط‌هاي کاربري نهادي دنبال

گوگل امكانات جديدي را به موتور جستجوي وب خود اضافه كرده است.امكانات جديد شامل توانايي “فهم” اطلاعات مورد نظر كاربر و ارايه اين اطلاعات در قالبي جديد مي شود. امكان Google Squared اجازه مي‌دهد كه اطلاعات در قالب جدول نمايش داده شود. به طور مثال اگر مفهوم “فيلم‌هاي تخيلي تلويزيوني” يا Science Fiction Television Shows را جستجو كنيد، جدولي از اسامي فيلم‌هاي تخيلي توام با اطلاعات مرتبط به اين فيلم‌ها نشان داده مي شود. اطلاعات مرتبط نيز مي‌تواند شامل زمان پخش، هنرپيشه‌هاي اصلي، كارگردان و كانال‌هاي تلويزيوني كه فيلم‌ها را پخش مي كنند، باشد. اگر واژه “سگ هاي كوچك” Small dogs را جستجو كنيد، فهرستي از نژاد سگهاي كوچك و مينياتوري به نمايش در مي‌آيد كه شامل عكس نژاد مورد نظر، توضيح در مورد ابعاد وزن و قد سگ نيز مي‌شود. نتايج جستجو قابل ضبط در قالب فايل صفحه گسترده نيز هست.

ماريسا ماير، معاون محصولات جستجو و تجربه مشتري در گوگل عنوان داشت: “با اين امكانات جستجو جهت‌گيري جديدي مي‌گيرد.” خانم ماير توضيح نداد كه گوگل از چه تكنولوژي براي نوشتن اين امكانات استفاده كرده است، اما امكانات جديدتري در بخش Labs سايت گوگل در ماه آينده عرضه خواهد شد كه جنبه آزمايشي خواهد داشت.

بعيد به نظر مي‌رسد كه Google Squared در وهلهء نخست توسط افراد زيادي مورد استفاده قرار گيرد، اما همزمان شدن اعلام اين موتور با آغاز كار موتور WolframAlpha تصادفي نيست. موتور WolframAlpha نيز مبتني بر پايگاه داده گسترده‌اي است كه به سوالات كاربران پاسخ مي‌دهد. عرضه Google Squared نشان مي‌دهد كه گوگل دوست ندارد در هيچ حوزه‌اي  جستجو از ديگران عقب بماند.

ديروز گوگل امكان جديد ديگري را به سايت خود اضافه كرد كه اجازه مي‌دهد كاربر دقت نتايج جستجوي خود را بر‌حسب محتوا (ويدئو، محافل گفتگو، نقدها) و بر حسب زمان (۲۴ ساعت گذشته، هفته اخير، سال اخير) و يا تركيبي از اين امكانات افزايش دهد. با هر كليك كاربر نتايج جستجو به‌روز مي شود و صفحه تغيير مي‌كند.

روز سه‌شنبه گوگل نرم افزار جديدي را براي تلفن‌هاي مبتني بر Android عرضه كرد. Google Sky Map به كاربران اجازه مي‌دهد كه دستگاه همراه خود را به سمت آسمان بگيرند و بتوانند ستاره‌ها و اجرام فلكي بالاي سر خورد را همراه با نام ستارگان مشاهده كنند!

معرفی پردازنده AMD Phenom II X4 955 Black Edition

در اواخر سال گذشته میلادی کمپانی AMD نسل جدیدی از پردازنده های خود با نام AMD Phenom II را روانه بازار کرد. این پردازنده ها با کارایی مطلوب و قابلیت Overclocking بالای خود توانستند محبوبیت بسیار زیادی در میان کاربران کسب کنند البته می توان یکی از دلایل اصلی موفقیت پردازنده های AMD Phenom II را علاوه بر کارایی، قیمت بسیار مناسب آن ها دانست. به گزارش سایت سخت افزار، چندی پیش کمپانی AMD در راستای حفظ و پر کردن خط پردازنده های Phenom II یک پردازنده جدید دیگر از این سری و با نام AMD Phenom II X4 955 Black Edition را به بازار معرفی کرد. این پردازنده جدید که اساساً یک پردازنده بر پایه سوکت AM3 می باشد دارای فرکانس کاری ۳/۲GHz بوده و مجهز به ۶MB حافظه کاشه سطح سه یا همان L3 Cache شده است.AMD Phenom II 955 Black Edition به هر دو کنترلر حافظه DDR2 و DDR3 مجهز شده و با توجه به ادغام پذیری پردازنده های AM3 با سوکت AM2+ لذا امکان بهره گیری از این پردازنده نیز بر روی مادربرد های فعلی AM2+ وجود دارد البته کاربران AM2+ باید قبل از نصب این پردازنده بر روی مادربرد خود BIOS مادربرد خود را به روز کنند.

از سوی دیگر خبر میرسد که کمپانی AMD قصد دارد به زودی چندین پردازنده جدید ارزان قیمت در کلاس Phenom II به بازار معرفی کند که این پردازنده ها از نظر کارایی و مشخصات ضعیف تر از Phenom II X4 955 BE خواهند بود، قیمتی که کمپانی AMD جهت فروش AMD Phenom II X4 955 BE در بازار جهانی مشخص کرده ۲۴۵$ می باشد.

ارتباط بدون سیم (wireless) برای نوت‌بوک‌ها از جمله امکانات مهمی است که در سال‌های اخیر برای کاربران مهیا شده است. با استفاده از این سیستم شما از اتصال به اینترنت با استفاده از سیم‌ها و کابل‌ها رهایی پیدا می‌کنید که خودش بسیار مهم است.حال نکاتی وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهد که بهترین استفاده را از سیستم بی‌سیم خود داشته باشید و از زندگی مدرن دیجیتال بهره بهتری ببرید.

اولین راه:
سیگنالی که سیستم‌های بی‌سیم دریافت می‌کنند برد زیادی ندارد و حتی ممکن است دیوار و یا شی حجیمی در آن اختلال ایجاد کند. بنابراین Router را در جایی نصب کنید که بهترین برد ممکن را دارد.

آن را در مکانی مسطح قرار دهید و از نزدیک کردن آن به اجسام بزرگ بپرهیزید. بعضی اوقات ممکن است سیستم بدون سیم همسایه‌ها هم در کار شما اختلال ایجاد کنند بنابراین اطمینان حاصل کنید که کانالی را انتخاب کرده‌اید با دیگر سیستم‌ها مداخله نمی‌کند.

راه دوم:
معمولا آنتن‌هایی که روی دستگاه اصلی wirelessها وصل می شود کوتاه است اما قابلیت دریافت سیگنال از همه جهات را دارد و به همین دلیل است که شما می توانید در هر نقطه از منزل و یا اتاق کارتان حرکت کنید و همچنان خط فعال اینترنت داشته باشید اما به هر حال برد آن کم است.

کاری که شما می‌توانید بکنید اضافه کردن یک آنتن مستقیم (directional channel) است که روی محل‌های ثابت، سیگنال‌های قوی‌تری می‌دهد. با این کار شما در محلی که بیشتر در آن از رایانه‌تان استفاده می‌کنید قوی‌ترین سیگنال را خواهید داشت.

راه سوم:
استفاده از wireless repeater هم راه مناسبی برای بهتر کردن ارتباط شما هست. این دستگاه‌ها دقیقا به شکل Router شما کار می‌کنند اما به جای اینکه سیگنال تولید کنند روی سیگنال‌های موجود کار می‌کنند. برای داشتن این سیستم هیچ احتیاجی به سیم‌ها و کابل‌ها ندارید و با استفاده از آن یک شبکه قوی با ارتباط کامل خواهید داشت.

معرفی ۱۰ لپ‌تاپ مناسب براي دانشجويان توسط سایت ZDNET

 سايت ZDNet براي كمك به پدران و مادراني كه قصد خريد لپ‌تاپ براي فرزنداني را دارند كه تازه از مقطع دبيرستان فارغ‌التحصيل و راهي دانشگاه شده‌اند فهرستي از ۱۰ لپ‌تاپ مناسب و در رنج قيمتي ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار را معرفي كرده است.اين لپ‌تاپ‌ها علاوه بر كارايي مناسب براي انجام تكاليف و تحقيقات و هر از گاهي هم بازي و سرگرمي براي دانشجويان مناسب است.كارشناسان ZDNet به والدين توصيه مي‌كنند كه قبل از خريد لپ‌تاپ براي فرزندانشان به ۴ فاكتور وزن، اندازه، ظاهر و قدرت رايانش توجه كنند و اول از همه دريابند براي فرزندشان كداميك از اين فاكتورها مهم‌تر است.

وزن و اندازه

وزن و اندازه دو فاكتور بسيار مهم است. چون دانشجو مجبور است لپ‌تاپ خود را هر روز از خانه تا دانشگاه حمل كند. لپ‌تاپ‌هاي ۱۳ اينچي بهترين سايز براي دانشجويان است. اما باز هم به والدين توصيه مي‌شود قبل از خريد اندازه لپ‌تاپ مورد علاقه‌ فرزندتان را بپرسيد.

ظاهر

ظاهر لپ‌تاپ از اين جهت حايز اهميت است كه دانشگاه يك محيط كاملا اجتماعي است و زيبايي لپ‌تاپ براي دانشجويان مهم است.

اگر دانشجوي شما در رشته تجارت تحصيل مي‌كند به لپ‌تاپ‌هايي با كارآيي حداقل فكر كنيد و براي اين افراد به طور مثال لپ‌تاپ Toshiba Qosmio نخريد و اگر براي دانشجوي شما ظاهر مهم است، از خريد لپ‌تاپ‌هاي زرق و برق دار اجتناب كنيد و هرگز لپ‌تاپ Lenovo كلاسيك براي او نخريد و حتي اگر براي دانشجوي شما رنگ مهم‌ترين فاكتور به شمار مي‌رود، هيچ گاه لپ‌تاپ صورتي نخريد.

نت‌بوك‌ها

شايد به دليل كم وزن بودن و قيمت پایین نت‌بوك‌ها، به خريد آنها فكر كنيد. اما اگر مي‌خواهيد كه دانشجوي شما بيش از چند سال از لپ‌تاپ خود استفاده كند، نوت‌بوك گزينه بهتري است.

از آنجا كه برخي دانشجويان چند فعاليت مانند ارسال E-mail و پيام فوري، وب گردي، كار با Word، گوش دادن به موسيقي و ويرايش تصوير را به طور همزمان انجام مي‌دهند، نت‌بوك‌ها به عنوان يك دستگاه اصلي خيلي مناسب نسيتند.

زمان خريد

بهترين زمان براي خريد لپ‌تاپ، فصل خريد مدرسه‌ها است. زيرا تا قبل از شروع ترم تحصيلي جديد دو سيستم عامل جديد Windows 7 و Mac OS Xsnow Leopard نيز به بازار عرضه شده و لپ‌تاپ‌هاي جديد مبتني بر اين سيستم عامل‌ها خواهند بود.

نسخه آزمایشی نرم افزار موزیلا Prism 1.0 منتشر شد

پروژه Mozilla’s Prism مدتها در آزمایشگاه نرم افزاری موزیلا در حال تست و بررسی بود، ضمن آنکه برخی شرکت های همکار بنیاد موزیلا نیز از آن استفاده می کردند و اشکالات آنرا گزارش می دادند. هرچند معرفی این پروژه توسط تیم توسعه دهندگان آن، زمان زیادی را برد اما سرانجام موزیلا نسخه آزمایشی اول Prism را در وبلاگ رسمی خود معرفی کرد.

اما Prism چیست ؟! اگر می دانید Prism چیست و علاقه ای به دانستن جزئیات آن ندارید پیشنهاد می کنیم مستقیماً به لینک های انتهای این مطلب مراجعه کنید تا بتوانید اولین نسخه آنرا دانلود کنید. اما اگر نمی دانید باید بگوییم Prism یک نرم افزار جهت اجرا بر روی محیط دیسکتاپ است که توسط موزیلا توسعه داده شده است. موزیلا همان بنیادی است که برای ساختن مرورگر فایرفاکس مشهور شده است.

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر مهندسی ارشد نرم افزار سخت افزار کامپیوتر برنامه نویسی شبیه سازی شبکه طراحی سایت سی شارپ ساختمان داده سالیدورکز

ارسال فکس (دورنگار) به صورت رایگان

به گزارش سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، خوشخبتانه سرويس‌هاي آنلاين متعددي وجود دارند كه به شما امكان مي‌دهند اسناد و فايل‌هاي فشرده پي‌ دي اف را به قيمت ارزان و يا به رايگان ارسال كنيد.eFax و faxZERO از جمله اين سرويس‌هاهستند؛ faxZERO حتي دورنگار را به رايگان براي شما ارسال مي‌كند البته به شرطي كه كمتر از سه صفحه بوده و نمايش تبليغات به همراه آن از نظر شما ايراد نداشته باشد؛ همچنين بيش از دو بار در روز دورنگار ارسال نكنيد.

سرويس‌هايي همچون Qipit و ScanR نيز وجود دارند كه تصاوير گرفته شده به وسيله تلفن همراه از دست‌نوشته‌ها، وايت‌بردها يا اسناد را گرفته و به پي ‌دي ‌اف تبديل مي‌كنند كه بعدها مي‌تواند از طريق ايميل يا دورنگار ارسال شود و يا به صورت آنلاين به اشتراك گذاشته شود.

Qipit كاملا رايگان است؛ اگرچه فاقد ويژگي فوق‌العاده OCR يا تشخيص نوري حروف است. اين ويژگي متن سند را به اطلاعات قابل جست‌وجو تبديل كرده و حتي مي‌تواند اطلاعات تماس را از يك كارت تجاري بيرون بكشد. اگر شما تنها گاهي به ارسال دورنگار نياز داريد بد نيست نگاهي به اين سرويس‌ها كه هزينه قابل توجهي ندارند، بيندازيد.

سرويس ويديويي آنلاين هولو

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق اعلام هولو (Hulu)، اين سايت اكنون برنامه هاي تلويزيون انگليس و فيلم‌هاي هندي را به محتواي عرضه شده‌اش اضافه مي‌كند.هولو با شراكت توزيع كننده محتواي انگليسي Digital Rights Group و توزيع كننده ديجيتالي هندي Saavn محتواي بين المللي را به مخاطبان آمريكايي عرضه مي‌كند.

در حالي كه محتواي بين‌المللي جديد هولو ممكن است تنها توجه اندك مخاطبان آمريكايي را جلب كند، نخستين گام اين سرويس براي گسترش محتواي خود به سراسر جهان شمرده مي‌شود. سرويس هولو به همين منظور در حال مذاكره با هشت عرضه كننده محتواي رسانه‌يي جهان است.

سرويس ويديويي هولو در ماه مارس ۲۰۰۸ به شكل سرمايه‌گذاري مشترك ميان ان بي سي يونيورسال و نيوزكورپ راه اندازي شد و محتواي آنلاين رايگان و پولي عرضه مي‌كند. اين سرويس در تاريخ ۱۸ ماهه خود توانسته به عنوان رقيب معتبر سايت اشتراك‌گذاري ويديو يوتيوب در تيتر اخبار قرار بگيرد؛ همچنين ويژگيهاي شبكه اجتماعي اضافه كرده و اكنون نيز شايع شده در حال كار برروي برنامه آيفون است. ديسني به تازگي به‌عنوان يكي از شريكان هولو در كنار ان بي سي يونيورسال و نيوزكورپ قرار گرفته است.

آخرین و شیک ترین لپ تاپ دل

آخرين محصول شركت دل شايد شيك ترين دستگاهي باشد كه اين شركت تا كنون توليد كرده است. اين كامپيوتر كيفي يا لپ تاپ كليهء استانداردهاي طراحي را رعايت كرده، اما يك كامپيوتر كيفي لوكس محسوب مي شود چون قيمت آن در پايين ترين سطح ۱۹۹۹ دلار تعيين شده است. با توجه به مسائل اقتصادي و كاهش روزافزون قيمت لپ تاپ ها اين سوال پيش ميايد كه آيا شركت دل سياست درستي را در پيش گرفته است يا خير. آدامو از هر جهت با MacBook Air شركت اپل (با قيمت ۱۷۹۹ دلار) و مدل ThinkPad X301 شركت Lenovo قابل مقايسه است. اگرچه اين لپ تاپ از رقباي خود باريك تر است اما يك پوند بيشتر از آنها وزن دارد.

اين اولين لپ تاپي است كه برچسب هاي مايكروسافت و اينتل بر روي آن مشاهده نمي شود. درب باطري آن نيز ديده نمي شود چون كاربر آن را تعويض نمي كند. صفحه نمايش آن ۱۳٫۴ اينچ است كه دقت بسيار بالايي دارد. با دو گيگابايت حافظه اين دستگاه قادر است عمده نيازهاي كاربر را تامين كند، اما توان پردازش آن براي كارهاي گرافيكي پيشرفته و بازي هاي سه بعدي پايين است. عمده ترين نكته تعجب برانگيز تغيير استراتژي شركت دل در ارائه اين محصول است. در جايي كه دل همواره بخش عمدهء بازار را با محصولات ارزان قيمت و استاندارد مورد هدف قرار مي داد و برند خود را نيز در همين حوزه تثبيت كرد. ورود به بازار كامپيوتر هاي لوكس آنهم در شرايط اقتصادي فعلي بسيار سوال برانگيز است. سادگي و كاربرد، يعني شعارهاي سابق اين شركت كه مطلوبيت زياد نيز داشت، در حال حاضر عمده ترين عوامل تصميم گيري خريداران در بازار كامپيوتر محسوب مي شوند.

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

جشنواره «وبی» (Webby) که به اسکار وب شهرت دارد بهترین رسانه‌های آنلاین سال را انتخاب کرد. به گزارش مهر، در جشنواره Webby امسال روزنامه‌های آمریکایی نیویورک تایمز و بوستون گلاب و روزنامه انگلیسی گاردین به عنوان بهترین‌های آنلاین در دنیای رسانه‌ها انتخاب شدند. همچنین اسکار وب از هفته نامه اکونومیست، رادیو دولتی ملی، شبکه بی‌بی‌سی و سایت خبری هافینگتون پست تقدیر کرد. براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سایت Nytimes.com جایزه بهترین مقالات را به خود اختصاص داد و روزنامه گاردین جایزه بهترین سایت را دریافت کرد. بوستون گلاب و نیویورک تایمز جوایزی را در بخش عکس‌های آنلاین دریافت کردند و وبلاگ «دمکراسی در آمریکا» که روی سایت هفته‌نامه اکونومیست منتشر می‌شود نخل بهترین وبلاگ سیاسی را دریافت کرد. از میان برندگان دیگر می‌توان به سایت اشتراک گذاری عکس «فلیکر»، سایت Mint.com برای خدمات مالی و سایت Digg برای شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. همچنین سرویس میکرو وبلاگ «توییتر» به عنوان «پدیده سال» معرفی شد. این اسکار وب همه ساله توسط آکادمی بین‌المللی هنرهای دیجیتال در واشنگتن برگزار می‌شود.

در سال هاي اخير شركت هايي مثل آمازون، مايكروسافت و گوگل سردمدار عصر پردازش ابري Cloud Computing بوده اند. با استفاده از اين تكنولوژي شركت ها و افراد مي توانند توان پردازش “كرايه” كنند و تنها به ميزان نيازشان خدمات پردازشي خريداري نمايند. به مانند ديگر صنعت هاي نوظهور، نوآوري و خلاقيت در اين حوزه زياد بوده است.

يكي از شركت هاي جديد موسوم به Cloudkick نرم افزار مديريت و جابجايي اطلاعات مابين شركت هاي خدمات ابري Cloud Computing Services را ارائه مي كند. اين نرم افزار رابطي يكپارچه در اختيار كاربر قرار مي دهد و مديريت اطلاعات را صرف نظر از اينكه داده ها در كدام شركت نگهداري مي شوند را تسهيل مي سازد. محصول ديگر اين شركت Cloudshift نام دارد كه جابجايي داده ها ما بين ارائه كنندگان خدمات ابري را تنها با چند كليك ممكن مي كند. به طور مثال كاربر مي تواند نرم افزاري را از سرورهاي آمازون به سرورهاي شركت هاي رقيبي همچون Rackspace منتقل كند. بدين ترتيب كاربران تنها به يك ارائه كننده محدود نشده و در صورتي كه شركتي خدماتش را با قيمت پايين تري ارائه دهد به راحتي با آ ن ارتباط برقرار كرده و داده هايشان را منتقل مي كنند.

دن دي اسپالترو كه يكي از بنيان گذاران Cloudkick است مي گويد: “بسياري از شركت ها از پردازش ابري اجتناب مي كنند چون علاقه ندارند شركت ديگري به تمامي اطلاعاتشان دسترسي داشته باشد. اين شركت ها نگرانند كه مبادا به ارائه كنندهء خدمت خاصي وابسته شده و نقل و انتقال اطلاعات به شركت خدمات ابري ديگر برايشان گران تمام شود. نقل و انتقال اطلاعات از يك شركت خدماتي به شركتي ديگر مي تواند سخت باشد چون ممكن است كه اين شركت ها استانداردهاي ثبت اطلاعات متفاوتي داشته باشند.” Cloudkick محصول جديد خود را در كنفرانسي در Mountain View كاليفرنيا ارائه داد و بهترين جايزه نرم افزار در اين كنفرانس را از آن خود كرد. اين شركت هم اكنون ۱۶۰۰ مشتري دارد و ۱۲۵۰۰ كامپيوتر سرور را مديريت مي كند. در حال حاضر نرم افزار مديريت و داشبورد اين شركت مجاني ارائه مي شود و كاربر مي تواند account پردازش ابري خود را در اين سايت به طور مجاني ايجاد نمايد.

جدید ترین نگارش windows 8 (نسخه RC)

سرانجام انتظار تمام شد زیرا مایکروسافت صفحه مربوط به دانلود جدیدترین نگارش از سیستم عامل ویندوز ۸ را در وب سایت خود فعال نموده است. همچنانکه در خبرهای چند روز گذشته نیز پیش بینی شده بود، مایکروسافت طبق برنامه زمانی و به موقع ویندوز ۷ نسخه RC را منتشر نمود. طبق آنچه در صفحه دانلود ویندوز ۸ نوشته شده است:

– هیچگونه عجله ای برای دریافت نسخه RC لازم نیست. امکان دریافت این نسخه تا ماه ژولای سال ۲۰۰۹ وجود دارد و محدودیتی نیز از بابت شماره سریال نیست. پس زمان کافی برای دریافت آن خواهید داشت.
– به تقویم روی میز خود توجه کنید. نسخه RC ویندوز ۷ در تاریخ ۱ ژوئن سال ۲۰۱۰ منقضی می شود و پس از آن در صورت پاک نشدن از روی سیستم، از ابتدای ماه مارچ سال ۲۰۱۰ کامپیوتر شما به صورت خودکار پس از گذشت ۲ ساعت خاموش می شود. البته دو هفته زودتر، ویندوز اخطاری در این رابطه را به نمایش می گذارد.
– از تمامی اطلاعات مهم خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. مایکروسافت تاکید می کند نسخه RC را بر روی سیستم های دارای اهمیت (خانگی/اداری) نصب نکنید زیرا هنوز نهایی نشده است و ممکن است دارای اشکالاتی باشد.
– قبل از نصب این نسخه، راهنمای آنرا مطالعه نمایید تا اطلاعات کاملی پیرامون آن بدست آورید.
– کامپیوتر خود را به روز نگاه دارید. همواره گزینه بروز رسانی خودکار را در ویندوز ۷ در حال فعال قرار دهید تا اگر فایل اصلاحیه ای منتشر شد آنرا مستقیماً دریافت و نصب کنید.
– امکان نصب ویندوز ۸ نسخه RC بر روی سیستم های مجهز به ویندوز ویستا بدون هرگونه مشکلی وجود دارد. اما اگر از ویندوزهای XP یا ویندوز ۷ نسخه Beta استفاده می کنید، حتماً قبل از ارتقاء از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده، سپس ویندوزهای قدیمی را پاک نموده و از پایه ویندوز ۸ را نصب کنید. جهت دریافت این سیستم عامل می توانید به صفحه “مرکز دانلود مایکروسافت” مراجعه نمایید و ویندوز ۷ نسخه RC را دریافت کنید. همچنین یک فایل ISO نیز در “وب سایت Technet” برای دانلود وجود دارد و در نهایت لینک های موجود در سایت Rapidshare که امید عزیز زحمت آنها را کشیده است و در بخش نظرات وجود دارند. در صورتیکه برای نصب (Install) این سیستم مشکلی بوجود آمد آنرا در “انجمن ها” مطرح نمایید.

شركت آمازون آمادهء عرضهء نسل جديد كتابخوان الكترونيك خود موسوم به Kindle است كه صفحهء بزرگ تري دارد و اين در حالي است كه اين شركت تنها سه ماه قبل نسل ديگري از اين سخت افزار را ارائه كرده بود.
كتابخوان فردا (چهار شنبه) در كنفرانس خبري اين شركت به نمايش گذاشته خواهد شد. صفحهء بزرگ تر Kindle نسبت به مدل هاي قبل اجازه خواهد داد صفحات مجلات و روزنامه ها بهتر نمايش داده شوند. دستگاه هاي فعلي Kindle اجازه مي دهند كه كاربر آبونمان نشريات مورد علاقهء خود را انجام داده و هر روز صبح روزنامه يا مجلهء مورد نظر خود را مستقيماً بر روي دستگاه دريافت كند.صفحهء دستگاه جديد Kindle تقربياً به بزرگي يك ورق A4 است. واكنش نسبت به اين دستگاه يكدست نبوده است. پيتر كافكا از MediaMemo معقتد است: “اگر سرمايه توليد اطلاعات مفيد را نداشته باشيم، ديگر چه فرقي مي كند كه از چه طريقي آن را منتشر كنيم؟”در عين حال برخي ديگر از ناظرين معتقدند كه آمازون قصد دارد از اين طريق پيوند نزديك تري با رسانه هاي انتشاراتي در قالب اتحادي استراتژيك برقرار نمايد

پژوهشگران بین المللی با همکاری محققان “آی بی ام” درحال ساخت یک مغز مصنوعی برای آزمایش روشهای درمانی جدید آسیبهای مغزی هستند.هدف اصلی توسعه این مغز مصنوعی استفاده از آن به جای حیوانات آزمایشگاهی در آزمایش روشهای درمانی آسیبهای مغزی به خصوص آلزایمر، پارکینسون، اوتیسم، شیزوفرنی و تومورها است.

این پروژه بین المللی با عنوان “مغز آبی” (Blue Brain) که با همکاری محققان دانشگاه پلی تکنیک مادرید، مدرسه پلی تکنیک لوزان سوئیس و دانشمندان بخش تحقیقات “آی بی ام” انجام می شود امکان انجام صدها هزار آزمایش آسیبهای مغزی را بدون استفاده از حیوانات آزمایشگاهی امکانپذیر می کند.

براساس گزارش “ای بی سی”، درحال حاضر این محققان در پروژه Blue Brain موفق شده اند بخش کوچکی از مغز را با نتایج رضایت بخش بازسازی کنند و برپایه پیش بینیها، اولین نئوکورتکس مغزی مجازی باید تا سال ۲۰۱۰ آماده شود.

پروژه Blue Brain در سال ۲۰۰۵ آغاز شد. به گفته دانشمندان شرکت کننده در پروژه مغز آبی، این “حیوان آزمایشگاهی دیجیتالی” به یک دستگاه انفورماتیکی ویژه تحقیقات پزشکی انتقال داده خواهد شد و به سئوالات دانشمندان در عرصه عملکردهای مغز انسان و بررسی شباهتها و تفاوتهای مغز انسان با مغز سایر پستانداران پاسخ خواهد داد.

نخستين تلفن همراه جهان با بدنه‌ي شفاف رونمايي شد

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر مهندسی ارشد نرم افزار سخت افزار کامپیوتر برنامه نویسی شبیه سازی شبکه طراحی سایت سی شارپ ساختمان داده سالیدورکز

اين شركت انتظار دارد تلفن LG-GD900 مد جديدي را بوجود آورد. كي‌بورد نقره‌اي شفاف اين تلفن كشويي كه از نوعي ماده پلاستيكي ساخته شده هنگام بازشدن روشن مي‌شود؛ عرضه اين تلفن براي سه ماهه دوم سال ۲۰۰۹ برنامه‌ريزي شده و امكانات اين تلفن در آن زمان معرفي خواهد شد.

مایکروسافت برای عرضه آخرین نسخه ویستا آماده شد (سرویس پک ۳)

شرکت مايکروسافت تقريبا آخرين نسخه از Vista Service Pack 2 را در اختيار گروه‌هاي سنجش نرم‌افزاري خود قرار داد.

اين نسخه کانديد از Vista SP2 هنوز به صورت عمومي عرضه نشده است، اما نگاهي به عرضه نسخه‌هاي پيشين اين سيستم‌عامل نشان مي‌دهد که کاربران براي عرضه رسمي اين نرم‌افزار مدت زيادي را منتظر نخواهند ماند.
شرکت مايکروسافت ويرايش بتا از نسخه SP2 سيستم‌عامل ويندوز ويستاي خود را طي اکتبر گذشته در اختيار گروه‌هاي سنجش نرم‌افزاري خود قرار داد و نسخه بتاي نرم‌افزار SP2 را در اوايل ماه اکتبر به صورت عمومي عرضه کرد. پس از گذشت مدتي، زماني که مايکروسافت در اواخر ماه ژانويه اعلام کرد که نسخه کانديد مربوط به SP2 را تا ماه مارس به بازار عرضه نخواهد کرد، نسخه بتاي SP2 با کمي عقب‌نشيني مواجه شد.

يک هفته پس از اين ماجرا مايکروسافت با عرضه نسخه به‌روزشده Service Pack خود به گروهي از کارشناسان براي آزمون نرم‌افزاري، دنياي فناوري را متعجب کرد. هم‌اکنون گزارش‌هاي رسيده نشان مي‌دهد که مايکروسافت در حال انجام آزمايش روي آخرين ويرايش از نسخه SP2 سيستم‌عامل ويندوز ويستا است.

با توجه به زمان عرضه نسخه بتاي Service Pack 2، آخرين نسخه از اين نرم‌افزار مي‌تواند بين ۴ تا ۶ هفته ديگر روانه بازار شود. در اين ميان، وبلاگ مالزيايي TechARP که پيش‌تر نيز پيش‌بيني‌هاي دقيقي را در مورد عرضه محصولات مايکروسافت انجام داده بود، اعلام کرد که Vista SP2 بين ماه‌هاي آوريل تا مي سال جاري ميلادي در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.

ذخیره‌سازی اطلاعات سازمان‌ها در حجم نانو ممکن شد


به گفته گروهي از محققان دانشگاهي، شرکت‌ها از سال آينده مي‌توانند اطلاعات ۲۵۰ مربوط به ديسک DVD را روي فضايي به اندازه يک سکه ذخيره کنند.
محققان دانشگاه کاليفرنيا در برکلي و دانشگاه Amherst ماساچوست آمريکا موفق به کشف راه جديدي شده‌اند که به وسيله آن مي‌توان يک دسته از سلول‌ها را روي يک فضاي نسبتا بزرگ، در يک صف منظم کرد. بر اساس اخبار رسيده، نتايج حاصل از بررسي‌هاي اين محققان قرار است در نشريه Amherst منتشر شود. يکي از اين محققان اعلام کرد که اگر صنعت انگيزه کافي را داشته باشد، اين فناوري مي‌تواند در کمتر از ۱۰ سال به صورت تجاري و گسترده عرضه شود.به گفته “توماس روسل”(Thomas Russell) و “تينگ زو”(Ting Xu) دو تن از دانشمنداني که در اين تحقيقات حضور داشتند، در اين روش هرچه تراکم سلول‌ها در يک فضاي به‌خصوص بيشتر باشد به اين معني خواهد بود که اطلاعات بيشتري در اين فضا ذخيره مي‌شود، کيفيت تصاوير نمايشگرها افزايش مي‌يابد و اثربخشي سلول‌هاي فتوولتائيک يا نورزا افزايش مي‌يابد. اين فناوري مي‌تواند ميکروالکترونيک‌ها و سيستم‌هاي ذخيره‌سازي اطلاعات را تغيير دهد.روسل هم‌اکنون مديريت “مرکز علوم تحقيقات مواد” و “مرکز مهندسي” در دانشگاه Amherst را برعهده دارد. “تينگ زو” نيز در “مرکز شيمي، علوم مواد و مهندسي” در دانشگاه برکلي در سمت دستيار  پروفسور مشغول به فعاليت است.

به‌روزرساني ويندوز ۸ هفته‌ي آينده منتشر مي‌شود

مايكروسافت از عرضه به‌روزرساني براي نسخه آزمايشي بتاي سيستم عامل ويندوز ۸ در هفته آينده خبر داد.

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر مهندسی ارشد نرم افزار سخت افزار کامپیوتر برنامه نویسی شبیه سازی شبکه طراحی سایت سی شارپ ساختمان داده سالیدورکز

با اين حال غول نرم‌افزاري خاطرنشان كرده است اين به‌روزرساني را به منظور آزمايش مكانيسم به‌روزرساني سيستم عامل جديدش ارسال مي‌كند و اين بسته امكانات جديدي براي كاربران به همراه ندارد. بر اساس اين گزارش، مايكروسافت حداكثر پنج به‌روزرساني آزمايشي را براي رايانه‌هاي شخصي كه نسخه بتاي ويندوز ۷ در آن‌ها اجرا مي‌شود از طريق سرويس Windows Update ارسال خواهد كرد. اين به‌روزرساني‌ها براي ارزيابي قابليت ارسال و مديريت به‌روزرساني ويندوز ۷ مدنظر گرفته شده‌اند. كاربران ويندوز ۷ توسط سرويس Windows Update از موجود بودن اين به‌روزرساني‌ها اطلاع خواهند يافت و به‌روزرساني‌ها به‌صورت خودكار ارسال نمي‌شوند حتي اگر كاربران اين سرويس را براي دريافت خودكار به‌روزرساني‌ها تنظيم كرده باشند. طبق اعلام مايكروسافت، كاربران بايد به طور دستي اين به‌روزرساني را نصب و اجرا كنند كه تنها موجب مي‌شود فايل‌هاي موجود در سيستم با نسخه‌هاي مشابه عوض شوند.

کامپیوتر نرم افزار

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

معماری کامپیوتر

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر

هوش مصنوعی

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی ارشد هوش مصنوعی

کامپیوتر مهندسی الگوریتم ها و محاسبات

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد کامپیوتر مهندسی الگوریتم ها و محاسبات

دپارتمان کامپیوتر سایت تحقیق و روژه

گرایش های مهندسی کامپیوتر

 • گرایش مهندسی نرم‌افزار
 • گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز
 • گرایش معماری سیستم های کامپیوتری
 • گرایش مهندسی الگوریتم ها و محاسبات

موضوعات پیشنهادی پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی کامپیوتر

ورود

[/vc_row]

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه برنامه نویسی c++

انجام پروژه برنامه نویسی c++

انجام پروژه های دانشجویی متلب

انجام پروژه های دانشجویی متلب

انجام پروژه به جای خدمت سربازی

انجام پروژه به جای خدمت سربازی

انجام پایان نامه نقاشی

انجام پایان نامه نقاشی

انجام پایان نامه فوق لیسانس

پایان نامه فوق لیسانس

انجام مقاله نویسی

انجام مقاله نویسی

اپلای تحصیلی کانادا آلمان ایتالیا ...

اپلای تحصیلی کانادا آلمان ایتالیا …

انجام پایان نامه تهران

انجام پایان نامه تهران

انجام تضمینی پایان نامه

انجام تضمینی پایان نامه

هزینه نوشتن مقاله isi

هزینه نوشتن مقاله isi

پذیرش مقاله در مجلات isi

پذیرش مقاله در مجلات isi

قیمت پایان نامه ارشد روانشناسی

قیمت پایان نامه ارشد روانشناسی

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

مقاله دانشجویی

انجام مقاله دانشجویی

انجام پایان نامه شیمی فیزیک

انجام پایان نامه شیمی فیزیک

انجام پروژه خوردگی

انجام پروژه خوردگی

انجام پروژه گراف

انجام پروژه گراف

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه طراحی مدار

انجام پروژه طراحی مدار

انجام پروژه طراحی لباس

انجام پروژه طراحی لباس

انجام پروژه نفت

انجام پروژه نفت

انجام پروژه های برنامه نویسی

انجام پروژه های برنامه نویسی

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پایان نامه رشته ریاضی

انجام پایان نامه رشته ریاضی

انجام پایان نامه فیزیک

انجام پایان نامه فیزیک

انجام مقاله مروری

انجام مقاله مروری

انجام مقاله ای اس ای

مقاله ای اس ای

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

پایان نامه کارشناسی چیست

پایان نامه کارشناسی چیست

قیمت پایان نامه ارشد

قیمت پایان نامه ارشد

درخواست مقاله isi

درخواست مقاله isi

انجام رساله دکتری مدیریت

انجام رساله دکتری مدیریت

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

حسابداری

انجام پایان نامه حسابداری

انجام پایان نامه فرآیند کاوی

انجام پایان نامه فرآیند کاوی

انجام پروژه جبر خطی

انجام پروژه جبر خطی

انجام پروژه عربی

انجام پروژه عربی

انجام پروژه نقشه برداری

انجام پروژه نقشه برداری

انجام پروژه ارنا

انجام پروژه ارنا

انجام پروژه روش تحقیق

انجام پروژه روش تحقیق

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه و پروپوزال مقاله

انجام پایان نامه و پروپوزال مقاله

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

سایت پایان نامه نویسی

سایت پایان نامه نویسی

انجام صفر تا صد پایان نامه

انجام صفر تا صد پایان نامه

موسسه نگارش پایان نامه

موسسه نگارش پایان نامه

نگارش مقاله isi

نگارش مقاله isi

انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر

چاپ مقاله در نشریات isi

چاپ مقاله در نشریات isi

جغرافیا

انجام پایان نامه جغرافیا

انجام خدمات پایان نامه

انجام خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه شیلات

انجام پایان نامه شیلات

انجام پروژه خودرو

انجام پروژه خودرو

ضرورت انجام پروژه

ضرورت انجام پروژه

انجام پروژه سیالات

انجام پروژه سیالات

انجام پروژه زنجیره تأمین

انجام پروژه زنجیره تأمین

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه متلب برق قدرت

انجام پروژه متلب برق قدرت

انجام پروژه حسابرسی های حسابداری صنعتی

انجام پروژه حسابرسی های حسابداری صنعتی

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پایان نامه بیوشیمی

انجام پایان نامه بیوشیمی

انجام پایان نامه هوافضا

انجام پایان نامه هوافضا

انجام پایان نامه و پروپوزال

انجام پایان نامه و پروپوزال

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اصفهان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اصفهان

نوشتن پایان نامه دکتری

نوشتن پایان نامه دکتری

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در مشهد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در مشهد

قیمت نوشتن پایان نامه دکتری

قیمت نوشتن پایان نامه دکتری

انجام پروژه مهندسی پزشکی

انجام پروژه مهندسی پزشکی

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

سفارش انجام پایان نامه ارشد

سفارش انجام پایان نامه ارشد

انجام پروژه فاز ۲ معماری

انجام پروژه فاز ۲ معماری

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه سی پلاس پلاس

انجام پروژه سی پلاس پلاس

انجام پروژه تحقیقات بازار

انجام پروژه تحقیقات بازار

انجام پروژه عملی با پاورپوینت

انجام پروژه عملی با پاورپوینت

انجام پروژه حسابداری در منزل اکسل مالی

انجام پروژه حسابداری در منزل اکسل مالی

انجام پروژه دانشجویی

انجام پروژه دانشجویی

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه حوزه

انجام پایان نامه حوزه

موسسات انجام پایان نامه

موسسات انجام پایان نامه

قیمت پایان نامه دکتری

قیمت پایان نامه دکتری

قیمت پایان نامه آماده

قیمت پایان نامه آماده

خدمات پایان نامه ارشد

خدمات پایان نامه ارشد

قیمت خرید مقاله isi

قیمت خرید مقاله isi

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

چاپ مقاله در ژورنال های معتبر isi

چاپ مقاله در ژورنال های معتبر isi

انجام مقاله دکتری

انجام مقاله دکتری

برای پایان نامه چکار کنم

برای پایان نامه چکار کنم

انجام پایان نامه با کمترین قیمت

انجام پایان نامه با کمترین قیمت

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه سپ

انجام پروژه سپ

انجام پروژه راینو

انجام پروژه راینو

انجام پروژه تکلا

انجام پروژه تکلا

انجام پروژه های دانشجویی gis

انجام پروژه های دانشجویی gis

انجام پروژه های جی آی اس

انجام پروژه های جی آی اس

انجام پروژه ی انسیس

انجام پروژه ی انسیس

انجام پایان نامه با آباکوس spss متلب

پایان نامه با آباکوس spss متلب

انجام پایان نامه های دانشجویی

انجام پایان نامه های دانشجویی

انجام پایان نامه حرفه ای

انجام پایان نامه حرفه ای

مراحل انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مراحل انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

موسسه نوشتن پایان نامه

موسسه نوشتن پایان نامه

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

قیمت مقاله isi

قیمت مقاله isi

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی

قیمت پایان نامه ارشد سال ۹۹

قیمت پایان نامه ارشد سال ۹۹

مقاله isi چیست

مقاله isi چیست

شرایط پذیرش مقاله در isi

شرایط پذیرش مقاله در isi

انجام پایان نامه نجوم

انجام پایان نامه نجوم

انجام پروژه مدار چاپی

انجام پروژه مدار چاپی

انجام پروژه مدار منطقی

انجام پروژه مدار منطقی

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه طراحی الگوریتم

انجام پروژه طراحی الگوریتم