دپارتمان مهندسی عمران

انجام پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی عمران

دپارتمان مهندسی عمران موسسه پژوهشی تامسون رویترز یکی از قوی ترین دپارتمان های موسسه است که با جذب بیش از ۵۰ دانشجوی دکترای دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت و خواجه نصیر توانسته پاسخگوی نیاز دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در انجام پایان نامه، سمینار، پروپوزال، مقاله و پروژه های درسی باشد. موسسه با توجه به نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف به تعیین موضوع مناسب هر ماه اقدام به انتشار موضوعات پیشنهادی پایان نامه، سمینار و مقاله می کند که با توجه به حجم بالای تقاضا معمولاً هر ماه موسسه اقدام به بروز رسانی موضوعات پیشنهادی می کند که این کار با پیشنهاد اولیه موضوع از سوی اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه و بررسی و تعیین نهایی توسط دانشجویان دکترا صورت می گیرد. اساتید دانشگاه با توجه به دسترسی به علوم روز دنیا در گرایش های مختلف پیشنهاد اولیه موضوع می کنند و در گام بعدی دانشجویان دکترا با توجه به سطح کیفیت، امکان سنجی و دشواری انجام، موضوعات پیشنهادی را طبقه بندی می کنند و به دانشجویان با توجه به دانشگاه، سطح علمی، میزان علاقه، انگیزه و زمینه کاری پیشنهاد می دهند. علاوه بر خدمت رسانی به دانشجویان کارشناسی ارشد در انجام پایان نامه، سمینار، مقاله و پروژه های کلاسی، به دانشجویان کارشناسی در انجام پروژه های فولاد، بتن، راهسازی، بارگذاری یاری می رساند

 

انجام پایان نامه عمران سازه زلزله مدیریت ساخت پروژه خاک و پی سازه هیدرولیکی راه حمل و نقل

معرفی رشته مهندسی عمران سازه و زلزله

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی عمران سازه زلزله

 

انجام پایان نامه عمران. مهندسی عمران زلزله یکی از گرایش های دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران می باشد که مجموعه ای است آموزشی ـ پژوهشی با تأکید بر آموزش، مرکب از دروس نظری، کاربردی و برنامه تحقیقاتی در گرایش مهندسی زلزله جهت تربیت طراحان متخصص در زمینه فوق و ایجاد انگیزه کافی برای درک و توسعه آنچه در مرزهای تکنیک در زمان حال در این رشته خاص می گذرد.
انجام پایان نامه عمران. هدف دوره کارشناسی ارشد زلزله تربیت افرادی است که دارای توانایی مناسب جهت تحلیل و طراحی سازه ها در مقابل بارهای ناشی از زلزله و نظارت بر اجرای صحیح پروژه های تخصصی در زمینه سازه های مختلف باشند. بعبارت دیگر هدف اجرای این دوره آشنا ساختن دانشجویان با اصول و مبانی مهندسی زلزله است بطوری که دانشجویان بتوانند در امور مربوط به مقاوم سازی ساختمان ها، تأسیسات آبی، انواع سازه های خاکی و سایر ابنیه در برابر زلزله اظهار نظر کارشناسی نمایند. رسالت این دوره حرکت در راستای به حداقل رساندن خسارات و تلفات ناشی از زلزله در کشور است. این دوره توان تحقیقاتی جهت حل مسائلی که جامعه مهندسین عمران با آن روبرو است در دانشجو ایجاد خواهد کرد. پروژه های تحقیقاتی در این دوره می تواند شامل: مطالعه رفتار لرزه ای سازه های مختلف، مطالعه رفتار دینامیکی اتصالات گوناگون، مطالعه خواص مکانیکی مصالح تحت بارهای دینامیک ارائه روش های ارتقاء کیفیت ساخت سازه ها بمنظور مقاومت در برابر زلزله و ارائه روش های تقویت سازه های موجود در برابر زلزله، تهیه نرم افزارهای مورد نیاز جهت تحلیل دینامیکی و طراحی لرزه ای و نظائر آن ها باشد.

این دوره به دوره کارشناسی ارشد سازه نزدیک است و بسیاری از دروس پایه برای این دوره ها مشترک است. بطور دقیق تر، این دوره کارشناسی ارشد ترکیبی است از دروس تخصصی مربوط به مهندسی سازه، لرزه شناسی مهندسی، مکانیک مهندسی و مهندسی ژئوتکنیک و فارغ التحصیلان این دوره باید بتوانند با متخصصین رشته های گوناگون تبادل نظر و همکاری نموده و در صورت لزوم فعالیت های آن ها را در ارتباط با مسائل گوناگون مربوط به زلزله هماهنگ نمایند. این دوره دارای دروسی با گستردگی تخصصی در زمینه تحلیل استاتیکی و دینامیک، طراحی لرزه ای، زلزله شناسی، دینامیک خاک بوده و نیز الزام پروژه در زمینه مهندسی زلزله را دارد.

واحدهای درسی کارشناسی ارشد مهندسی عمران زلزله

انجام پایان نامه عمران. طول مدت لازم برای اتمام این دوره بطور متوسط دو سال است و حداکثر مدت مجاز برای اتمام این دوره مطابق آئین نامه دوره کارشناسی ارشد می باشد. نظام آموزشی آن واحدی است و مدت تدریس هر واحد نظری ۱۷ و هر واحد عملی ۳۴ ساعت می باشد. طیف وسیعی از دروس علاقه ها و گرایش های مختلف از قبیل طراحی، تحلیل، خصوصیات و رفتار دینامیکی اعضای سازه ها ارائه خواهد شد که دانشجو می تواند از میان آن ها انتخاب کند. تعداد کل واحدهای درسی این دوره ۳۲ واحد بشرح زیر است:
اصلی و تخصصی ۱۵ واحد       اختیاری ۹ واحد        سمینار ۲ واحد  پروژه ( پایان نامه) ۶ واحد  جمع ۳۲ واحد
این دوره دانشجویان را برای انجام محاسبات و ارائه طرح های مقاوم در برابر زلزله نیز اشتغال به فعالیت های پژوهشی، توسعه ای و کاربردی در امر مهندسی زلزله آماده می نمایند.

شرایط پذیرش دانشجو

دانشجویان این دوره از طریق آزمون ورودی و از بین کارشناسان عمران یا مهندسین راه و سختمان پذیرفته می شوند. در دروس برنامه ریزی شده این مجموعه دروس جبرانی پیش بینی نشده و آزمون ورودی در سطح محتوای دروس مربوط در دوره کارشناسی عمران تنظیم خواهد شد. شرایط عمومی و جزئیات آزمون ورودی طبق مقررات توسط مراجع ذیصلاح به اطلاع داوطلبین می رسد.

مواد و ضرایب آزمون ورودی

۱ ـ زبان عمومی و تخصصی ۲ ـ ریاضیات ۳ ـ مکانیک جامدات ( مقاومت مصالح و تحلیل سازه ها) ۴ ـ مکانیک خاک ۵ ـ مکانیک سیالات.
داوطلبان علاوه بر ۵ ماده امتحانی فوق به یک مورد از سه مورد زیر به انتخاب خود پاسخ می دهند:
۶ ـ سازه های فولادی (۱) و بتن آرمه (۱) ۷ ـ هیدرولیک و هیدرولوژی ۸ ـ راه (راه سازی ـ روسازی ـ ترابری) کلیه دروس ضریب ۱٫

برنامه آموزشی

انجام پایان نامه عمران. برنامه آموزشی این دوره از دو گروه درس تحت عناوین دروس اجباری و دروس اختیاری، بشرح زیر تشکیل شده است که جمعاً ارزشی برابر با ۲۴ واحد دارد.
الف : دروس اجباری: دروسی که انتخاب و گذراندن آن ها برای کلیه دانشجویان این دوره براساس آیین نامه دوره کارشناسی ارشد اجباری است.
ب : دروس اختیاری: دروس اختیاری جهت ادامه تخصصی تر و عمقی تر برخی از دروس اجباری و نیز ارائه مباحثی جهت تقویت دانشجویان با توجه به گرایش های مختلف تخصصی از قبیل طراحی با مصالح مختلف، آنالیز اجرا، محدود خطی و غیرخطی، مقاومت مصالح، دینامیک سازه ها و پی تنظیم شده اند. دروس اختیاری توسط گروه یا دانشکده عمران و با توجه به امکانات آن ها ارائه می گردد.
گذراندن ۹ واحد از دروس اختیاری توسط هر دانشجو الزامی است. عناوین بعضی از دروس اختیاری در ادامه پیشنهاد شده است.

تحقیق و پژوهش

انجام پایان نامه عمران. برنامه تحقیقاتی این دوره مطابق مشخصات کلی دوره کارشناسی ارشد و جهت آشنا شدن دانشجویان با نحوه تحقیق است و شامل دو قسمت می باشد:
۱ ـ سمینار ۲ واحد    2 ـ پایان نامه ۶ واحد        جمع ۸ واحد
گذراندن سمینار و پایان نامه مطابق آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد صورت می گیرد. به این ترتیب برنامه آموزشی و پژوهشی در این دوره بصورت زیر خلاصه می شود.
۱ ـ اصلی و تخصصی ۱۵ واحد    2 ـ دروس اختیاری ۹ واحد  3 ـ سمینار ۲ واحد  4 ـ پروژه (پایان نامه) ۶ واحد
جمع ۳۲ واحد

دروس جبرانی

مهندسي زلزله  ديناميك   سازه هاي فولادي ۱  سازه هاي بتن آرمه ۱  مكانيك محيط هاي پيوسته

دروس اصلی و تخصصی

ديناميك خاك  ديناميك سازه ها   مهندسي زلزله   رياضيات عالي مهندسي اثر زلزله بر سازه هاي ويژه
ساختمانهاي بتني و فلزي مقاوم در برابر زلزله

دروس اختیاری

روش اجزاء محدود   اندركنش خاك – سازه   اندركنش آب – سازه   ارتعاشات تصادفي  طراحي غير ارتجاعي سازه ها   تحليل خطر پذيري سازه ها در برابر زلزله  اثر زلزله بر سدها  روشهاي ترميم و تقويت ساختمانها در برابرزلزله  تئوري ارتجاعي و خميري  مكانيك سازه ها به روشهاي گراف تئوريكي تحليل بهينه سازه ها  مكانيك محيط هاي پيوسته

 

معرفی رشته مهندسی عمران گرایش خاک و پی

 

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی عمران خاک و پی

انجام پایان نامه عمران. مهندسی عمران خاک و پی، شاخه‌ای از مهندسی عمران می‌باشد که به بررسی و حل مسائل مربوط به طراحی پی‌ها از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین آنها می‌پردازد. با توجه به اینکه طراحی پی به شناخت خاک بستر آن وابسته است، مهندسی عمران خاک و پی به طور خاص با شناخت مشخصات و ویژگی‌های خاک، پی و موضوعات مربوط به دینامیک خاک در ارتباط بوده و می‌توان چنین گفت که مبحث مهندسی خاک و پی پایه و اساس مهندسی سازه است. یک مهندس خاک و پی علاوه بر اینها مباحث مربوط به تونل‌ها، سدهای خاکی و آزمایشگاه‌های مکانیک خاک را نیز در زمرۀ فعالیت‌های خود قرار می‌دهد.

دروس اصلی کارشناسی ارشد و دروس مهم مورد نیاز رشته عمران گرایش خاک و پی از دورۀ کارشناسی

انجام پایان نامه عمران. تعداد واحدهای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران خاک و پی نیز مانند سایر گرایش‌های مهندسی عمران در دوره پژوهش‌محور برابر ۳۲ واحد است که شامل ۲۴ واحد دروس تئوری و عملی، ۲ واحد سمينار و ۶ واحد پايان‌نامه است. در دوره آموزش‌محور نیز به جای ۶ واحد پایان‌نامه، ۶ واحد درس اختیاری گذرانده خواهد شد و در درس سمینار بر روی یک موضوع خاص تحقیق می‌شود. دروس اصلی مهندسی عمران گرایش خاک و پی عبارتند از:
مکانیک خاک پیشرفته، دینامیک خاک و مهندسی پی پیشرفته به همراه یکی از دروس ریاضیات عالی مهندسی، مکانیک محیط های پیوسته و روش اجزاء محدود
همچنین برخی از دروس اختیاری رشته مهندسی عمران خاک و پی عبارتند از:
مکانیک سنگ، مکانیک محیط‌های پیوسته، روش‌های عددی در مکانیک خاک،سدهای خاکی، مهندسی تونل، خاک و پی دریائی، تحقیقات محلی در ساختگاه، خاک و پی زیست محیطی، اندرکنش خاک و سازه، بهسازی خاک، آزمایشگاه مکانیک خاک پیشرفته، آزمایشگاه دینامیک خاک، تحقیق در عملیات و …
از دروس مهم مورد نیاز برای این گرایش از دوره کارشناسی می‌توان مکانیک خاک و آزمایشگاه مکانیک خاک، مهندسی پی، استاتیک، مقاومت مصالح، دینامیک خاک (درحد پیش زمینه) و ریاضیات را نام برد.

دانشگاه های مطرح در سراسر کشور

دانشگاه‌های تهران در زمینه خاک و پی دانشگاه‌های مطرحی به شمار می‌آیند. به طور خاص می‌توان دانشکده فنی دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی را نام برد. از دانشگاه‌های خارج از تهران نیز می‌توان به دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز اشاره کرد.

زمینۀ فعالیت، آیندۀ شغلی و شرکت های عمرانی مرتبط با رشته عمران خاک و پی

امکان ادامه تحصيل در گرايش خاک و پی در مقطع دکترا در داخل و خارج کشور وجود دارد. این گرایش دارای جنبه‌های اشتغال خوبی نیز چه در ایران و چه در خارج از کشور است. از آنجا که هر سازه بر روی فونداسیون و یا خاک بنا می شود، وجود مهندس خاک و پی در تمام کارهای عمرانی ضروری است.
در کشورهای در حال توسعه ، همسو با سیاست‌های عمرانی، پروژه‌های سدسازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به همین منظور شرکت‌های پیمانکاری با مهندسین خاک و پی همکاری گسترده‌ای دارند. همچنین با توجه به گسترش ساخت و ساز، پهنه وسیعی از زمین‌هایی که قبلاً برای فعالیت‌های عمرانی به عنوان بستر مورد استفاده قرار نمی‌گرفت امروزه با کمک علم خاک و پی، بهسازی و به بستری مناسب تبدیل شده‌اند. به همین علت تقریباً در تمامی پروژه‌های کوچک و بزرگ عمرانی مانند ساختمان‌سازی در کلان شهرها به ترسیم پروفیل خاک با استفاده از گمانه‌زنی، آزمایش‌های در محل و آزمایش‌های آزمایشگاهی نیاز می‌باشد. در همین راستا فارغ التحصیلان این گرایش می‌توانند در شرکتهای مشاور، آزمایشگاه‌های مکانیک خاک و دفاتر فنی شرکتهای پیمانکاری و يا در کارهای اجرایی مشغول به کار شوند. به طور کلی می‌توان گفت دانش‌آموختگان این دوره زمینه فنی کافی برای کار در آزمایشگاه‌های مکانیک خاک و تحقیقات صحرائی خاک و پیی، پروژه‌های سدسازی، پروژه‌های بهسازی خاک، پروژه‌های زیست محیطی، پایدارسازی شیروانی‌ها، دیوارهای حائل، طراحی شالوده در تمامی پروژه‌های عمرانی از قبیل ساختمان‌ها و آسمان خراش‌ها، دیوارهای ساحلی، بستر راه‌ها و بزرگراه‌ها و خطوط راه‌آهن، و پروژه‌های مترو را دارا می‌باشند.

معرفی رشته مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی عمران مدیریت ساخت

۱- تعریف و اهداف

  کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت یکی از گرایشهای دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران می باشد. برای موفقیت در پروژه های عمرانی داشتن دانش و مهارت های فنی پروژه کفایت نمی­کند، بلکه نیاز به توانایی و مهارت های مدیریتی نیز می باشد.

  هدف دوره، تربیت دانش آموختگانی است که از توانایی و دانش کافی در جهت برنامه ریزی، کنترل و مدیریت پروژه­ها برخوردار باشند. از طرف دیگر این گرایش فقط محدود به مدیریت نیست بلکه مهندسی را نیز در بر می­گیرد. به عبارت دیگر فارغ التحصیلان این رشته مهارت­های لازم در تمام زمینه های مدیریت مانند امور قراردادها، برنامه ریزی و کنترل پروژه ها، هدایت و رهبری منابع انسانی را کسب می کنند، همچنین با زمینه های فناوری و اجرای سازه های مهم مانند پل ها، بنادر، سیلوها و ساختمان های مسکونی و اداری و مواد و مصالح ساخت آشنا می شوند.

  2- مهارت های دانش آموختگان

  دانش آموختگان این دوره می توانند علاوه بر آموزش و یا پژوهش در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، در مدیریت و اجرای تمام پروژه های عمرانی فعالیت نمایند. بر همین اساس تمامی وزارتخانه ها و سازمان­های دست اندرکار ساخت و ساز مانند وزارت راه و ترابری، وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت نفت، وزرات نیرو، وزارت صنایع، شهرداری­ها، نظام مهندسی و شرکت­های مشاور و پیمانکار می­توانند از همکاری دانش آموختگان این دوره در جهت ارتقاء کیفی و کاهش مدت و هزینه پروژه­ها بهره بگیرند.

  3- طول دوره و شکل نظام:

  برنامه ­ های درسی این دوره برای چهار نیمسال طرح ریزی شده است. طول هر نیمسال ۱۶ هفته آموزشی کامل است. مدت هر واحد درس نظری، آزمایشگاهی و عملی به ترتیب ۱۶و ۳۲ ساعت می ­ باشد. اکثر دروس دارای پروژه می­باشند، انجام پروژه­ها توسط دانشجویان خارج از ساعت درسی انجام می ­ شود و گزارش ­ های پروژه توسط اساتید مورد ارزیابی قرار داده می ­ شود. برای اخذ داده ­ ها در جهت انجام پروژه ­ ها ضروری است که دانشجویان به شرکتها و یا سازمان­ها مراجعه نموده و از نرم افزارهای مربوطه استفاده نمایند. هدف و نحوه انجام هر پروژه در سر فصل دروس ارائه شده اند. به دلیل آن که این پروژه­ها خارج از ساعات درسی انجام می شود ساعات مربوط به آنها در ساعات نظری منظور نشده­ است .

  4- واحدهای درسی و جدول های دروس

  و احدهای درسی: تعداد واحدهای درسی این دوره بدون در نظر گرفتن دروس جبرانی مطابق با جدول ۱ برابر با ۳۲ واحد است.

  جدول ۱- توزیع واحدها

  ردیف   نوع دروس   واحد
  1   دروس اصلی (اجباری)   15
  2   دروس تخصصی (اختیاری)   9
  3   سمینار   2
  4   پایان نامه   6

•  دروس جبرانی:

  در صورتی که پذیرفته شدگان از گرایش و رشته هایی نزدیک به مهندسی عمران ٬مانند راه آهن و نقشه­ برداری باشند، طبق صلاحدید گروه آموزشی مربوطه و شورای آموزشی دانشکده ٬تمام و یا تعدادی از دروس معرفی شده در جدول شماره ۲ به عنوان دروس جبرانی انتخاب گردیده و پذیرفته شدگان موظف به گذراندن دروس در نظر گرفته شده می­باشند.

  جدول ۲- دروس جبرانی

  ردیف   عنوان درس
  1   تکنولوژی بتن
  2   مصالح ساختمانی
  3   اجرای ساختمان
  4   متره و برآورد پروژه
  5   بتن I
  6   فولاد I
  7   استاتیک
  8   مقاومت مصالح

•  دروس اصلی (اجباری):

  دروس اصلی در جدول۳معرفی شده­اند. در این جدول اخذ ۳ درس اجباری است واز میان ۴ درس معرفی شده دیگر، دو درس بر اساس مصوبه گروه و شورای تحصیلات تکمیلی به عنوان دروس الزامی انتخاب می شود. دروس به گونه­ای انتخاب شده اند که مبانی مدیریت و مهندسی ساخت را پوشش دهند.

•  دروس تخصصی (اختیاری):

  در جدول شماره ۴، دروس تخصصی (اختیاری) معرفی شده اند. این دروس طیف وسیعی از زمینه های اجرایی٬ فناوری و مدیریت ساخت را شامل می­شوند . دانشجویان می بایست ۹ واحد از این دروس را انتخاب کنند.

•  سمینار:

  گذراندن درس سمینار ۲ واحدی برای دانشجویان اجباری است. در این درس دانشجویان با هماهنگی استاد مشاور در یکی از زمینه های مرتبط با گرایش یک موضوع را انتخاب می­کنند. این درس جنبه پژوهشی دارد و براساس مروری بر منابع در چارچوب موضوع مربوط، انجام میشود. نتایج حاصله بصورت گزارش کتبی و طبق ضوابط دانشگاه ارائه می شود. پس از تایید گزارش توسط استاد مشاور، ارائه شفاهی توسط دانشجویان انجام میشود.

•  پایان نامه:

  دانشجویان با هماهنگی استاد مشاور در یکی از زمینه های مرتبط با گرایش موضوعی را انتخاب نموده و پیرامون آن پژوهش می­کنند. نتایج پژوهش در یک پایان نامه۶واحدی ارائه میشود. ضوابط نحوه انجام پژوهش، تدوین پایان نامه و دفاع شفاهی باید طبق آیین نامه مصوب تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام پذیرد.

  جدول ۳- دروس اصلی و تخصصی اجباری گرایش مهندسی و مدیریت ساخت

  ردیف   نام درس   تعداد واحد   ساعت
  جمع   نظری   عملی
  1   اصول و مقررات قراردادها   3   48   48   –
  2   برنامه ریزی و کنترل پروژه   3   48   48   –
  3   روشهای ساخت ۱   3   48   48   –
  از میان دروس زیر دو درس بر اساس مصوبه گروه و شورای تحصیلات تکمیلی به عنوان دروس الزامی انتخاب می شود.
  4   مدیریت پروژه   3   48   48  
  5   تحلیل و طراحی سیستم ها   3   48   48   –
  6   تکنولوژی بتن پیشرفته   3   48   48   –
  7   مدیریت مالی و حسابداری پروژه   3   48   48   –

  جدول ۴- دروس تخصصی-اختیاری گرایش مهندسی و مدیریت ساخت

  ردیف   نام درس   تعدادواحد   ساعت   پیش نیاز
  جمع   نظری   عملی   –
  1   مدیریت پروژه *   3   48   48   –  
  2   تحلیل و طراحی سیستم ها *   3   48   48   –   –
  3   تکنولوژی بتن پیشرفته *   3   48   48   –   –
  4   مدیریت مالی و حسابداری پروژه *   3   48   48   –   –
  5   مدیریت ماشین آلات ساخت   3   48   48   –   –
  6   روشهای ساخت ۲   3   48   48   –   روشهای­ ساخت ۱
  7   مصالح ساخت پیشرفته   3   48   48   –   –
  8   مدیریت ریسک   3   48   48   –   –
  9   اقتصاد مهندسی پیشرفته   3   48   48   –   اقتصاد مهندسی
  10   روشهای آماری و قابلیت اعتماد   3   48   48   –   –
  11   برآورد و تجزیه بهاء   3   48   48   –   –
  12   تعمیر و تقویت سازه ها   3   48   48   –   –
  13   تحقیق در عملیات   3   48   48   –   –
  14   روش تحقیق   3   48   48   –   –
  15   ایمنی و محیط زیست در ساخت   3   48   48   –   –
  16   مباحث ویژه در مهندسی و مدیریت ساخت   3   48   48   –   –

  *توجه:دروس ستاره دار تنها در صورتی قابل اخذ می باشند که به عنوان درس اصلی اخذ نشده باشند.

معرفی رشته مهندسی عمران گرایش سازه های هیدرولیکی

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی عمران سازه های هیدرولیکی

این رشته یکی از گرایش‌های کارشناسی ارشد عمران است که در زمینه تحلیل و طراحی سازه‌هایی که به نوعی با آب سروکار داشته و در ساختمان‌های هیدرولیکی به‌کار برده می‌شوند، فعالیت دارد.

در واقع گرایش آب و سازه های هیدرولیکی ترکیبی از گرایش‌های سازه و آب می‌باشد. برخی معتقدند، این موضوع اگر چه نوعی انعطاف را برای متخصصین این رشته در دو حوزه آب و سازه به ارمغان اورده و نوعی مزیت به شمار می رود اما از آنجا که در هر دو حوزه مذکور امکان حضور افراد خبره تر و متخصص تر که منحصراً گرایش سازه و یا آب را دنبال کرده اند، وجود خواهد داشت، نوعی محدودیت نیز محسوب می شود.

به هر حال ضرورت این دوره با توجه به حجم سرمایه گذاری کشور در صنعت آب و نیاز فوق العاده به جمع آوری و نگهداری آبها و استفاده صحیح از آنها در جهت تامین آب آشامیدنی شهر یا تولید برق و نیز توسعه کشاورزی کاملاً مشهود است

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد عمران گرایش سازه های هیدرولیکی، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکترای مهندسی عمران (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

برنامه درسی (سرفصل) ارشد عمران گرایش سازه های هیدرولیکی و تعداد واحدها:

تعداد کل واحدها : ۳۲ واحد
دروس اختصاصی الزامی :۱۵ واحد
دروس اختصاصی اختیاری : ۹ واحد
سمینار : ۲ واحد
پروژه : ۶ واحد

دروس اختصاصی الزامی

نام درس تعداد واحد نام درس تعداد واحد
ریاضیات عالی مهندسی ۳ هیدرولیک پیشرفته ۳
طراحی هیدرولیکی سازه ها ۳ روش اجزاء محدود ۳
و یکی از دروس زیر:
سدهای خاکی ۳ جمع ۱۵
سدهای بتنی ۳

دروس اختصاصی اختیاری

نام درس تعداد واحد نام درس تعداد واحد
سدهای خاکی ۳ سدهای بتنی ۳
هیدرودینامیک ۳ دینامیک سازه ها ۳
تئوری صفحات و پوسته ها ۳ اندر کنش آب و سازه ۳
مدلهای هیدرولیکی ۲ هیدرولیک محاسباتی ۳
نیروگاه آبی ۲ تئوری الاستیسیته و پلاستیسیته ۳
مهندسی زلزله ۳ تکنولوژی عالی بتن ۳
اصول طراحی سازه های دریایی ۳ مکانیک سنگ ۲
زمین شناسی مهندسی پیشرفته ۳ بهینه سازی در مهندسی عمران ۲
اصول مهندسی بنادر ۳ مهندسی تونل ۲
آبهای زیرزمینی ۳ هیدرولوژی مهندسی پیشرفته ۳
مهندسی رودخانه ۲ دینامیک سیالات پیشرفته ۳
مبانی هیدرولیک دریا ۳    
  • دانشجو باید ۹ واحد از دروس فوق را انتخاب کند

معرفی رشته مهندسی عمران گرایش حمل و نقل و راه و ترابری

انجام پایان نامه سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی عمران حمل و نقل راه و ترابری

گرایش حمل و نقل یکی از گرایش های اصلی رشته مهندسی عمران در مدارج تحصیلات تکمیلی است که دارای نقاط اشتراک بسیاری با گرایش راه و ترابری است. موضوعات تحت پوشش گرایش حمل و نقل را در یک تقسیم بندی کلی می توان به چهار دسته کلی حمل و نقل دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای تقسیم نمود. هدف از این دوره تربیت افرادیست که دارای تواناییهای لازم جهت برنامه ریزیهای حمل و نقل ملی ، منطقه ای و شهری و طراحی سیستمهای حمل و نقل شهری و بین شهری باشند. برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد عمران گرایش برنامه ریزی حمل و نقل، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکترای مهندسی عمران (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

برنامه درسی (سرفصل) ارشد عمران گرایش برنامه ریزی حمل و نقل و تعداد واحدها:

تعداد کل واحدها : ۳۲ واحد
دروس اختصاصی اجباری : ۱۴ واحد
دروس اختصاصی اختیاری : ۱۰ واحد
سمینار : ۲ واحد
پروژه : ۶ واحد

دروس اختصاصی اجباری

نام درس تعداد واحد نام درس تعداد واحد
تحلیل سیستمهای حمل و نقل ۳ مهندسی ترافیک پیشرفته ۳
برنامه ریزی حمل و نقل ۳ تحقیق در عملیات ۲
تقاضا در حمل و نقل ۳ جمع ۱۴
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دروس اختیاری
 
 
 
تعداد واحد نام درس تعداد واحد نام درس
۲ حمل و نقل دریایی ۳ مبانی ارزیابی پروژه های حمل و نقل
۳ اقتصاد سنجی ۲ حمل و نقل هوایی
۲ اقتصاد حمل و نقل ۳ طرح و محاسبه راه آهن
۳ تکنولوژی حمل و نقل ۲ حمل و نقل همگانی
۳ ریاضیات عالی مهندسی ۲ آمار و احتمالات پیشرفته
۳ اصول مهندسی بنادر ۳ تحلیل ریسک
۳ ایمنی در ترافیک ۳ طراحی فرودگاه
۳ مدیریت و نگهداری راه ۳ برنامه ریزی حمل و نقل و کاربری زمین
۲ کاربرد کامپیوتر در مهندسی حمل و نقل ۲ آلودگیهای هوا و روشهای کنترل

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه برنامه نویسی c++

انجام پروژه برنامه نویسی c++

انجام پروژه های دانشجویی متلب

انجام پروژه های دانشجویی متلب

انجام پروژه به جای خدمت سربازی

انجام پروژه به جای خدمت سربازی

انجام پایان نامه نقاشی

انجام پایان نامه نقاشی

انجام پایان نامه فوق لیسانس

پایان نامه فوق لیسانس

انجام مقاله نویسی

انجام مقاله نویسی

اپلای تحصیلی کانادا آلمان ایتالیا ...

اپلای تحصیلی کانادا آلمان ایتالیا …

انجام پایان نامه تهران

انجام پایان نامه تهران

انجام تضمینی پایان نامه

انجام تضمینی پایان نامه

هزینه نوشتن مقاله isi

هزینه نوشتن مقاله isi

پذیرش مقاله در مجلات isi

پذیرش مقاله در مجلات isi

قیمت پایان نامه ارشد روانشناسی

قیمت پایان نامه ارشد روانشناسی

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

مقاله دانشجویی

انجام مقاله دانشجویی

انجام پایان نامه شیمی فیزیک

انجام پایان نامه شیمی فیزیک

انجام پروژه خوردگی

انجام پروژه خوردگی

انجام پروژه گراف

انجام پروژه گراف

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه طراحی مدار

انجام پروژه طراحی مدار

انجام رساله دکتری کشاورزی

انجام رساله دکتری کشاورزی

انجام پروژه طراحی لباس

انجام پروژه طراحی لباس

انجام پروژه نفت

انجام پروژه نفت

انجام پروژه های برنامه نویسی

انجام پروژه های برنامه نویسی

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پایان نامه رشته ریاضی

انجام پایان نامه رشته ریاضی

انجام پایان نامه فیزیک

انجام پایان نامه فیزیک

انجام مقاله مروری

انجام مقاله مروری

انجام مقاله ای اس ای

مقاله ای اس ای

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

پایان نامه کارشناسی چیست

پایان نامه کارشناسی چیست

قیمت پایان نامه ارشد

قیمت پایان نامه ارشد

درخواست مقاله isi

درخواست مقاله isi

انجام رساله دکتری مدیریت

انجام رساله دکتری مدیریت

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

حسابداری

انجام پایان نامه حسابداری

انجام پایان نامه فرآیند کاوی

انجام پایان نامه فرآیند کاوی

انجام پروژه جبر خطی

انجام پروژه جبر خطی

انجام پروژه عربی

انجام پروژه عربی

انجام پروژه نقشه برداری

انجام پروژه نقشه برداری

انجام پروژه ارنا

انجام پروژه ارنا

انجام پروژه روش تحقیق

انجام پروژه روش تحقیق

پروژه متره و برآورد ۹۶

پروژه متره و برآورد ۹۶

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه و پروپوزال مقاله

انجام پایان نامه و پروپوزال مقاله

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

سایت پایان نامه نویسی

سایت پایان نامه نویسی

انجام صفر تا صد پایان نامه

انجام صفر تا صد پایان نامه

موسسه نگارش پایان نامه

موسسه نگارش پایان نامه

نگارش مقاله isi

نگارش مقاله isi

انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر

چاپ مقاله در نشریات isi

چاپ مقاله در نشریات isi

جغرافیا

انجام پایان نامه جغرافیا

انجام خدمات پایان نامه

انجام خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه شیلات

انجام پایان نامه شیلات

انجام پروژه خودرو

انجام پروژه خودرو

ضرورت انجام پروژه

ضرورت انجام پروژه

انجام پروژه سیالات

انجام پروژه سیالات

انجام پروژه زنجیره تأمین

انجام پروژه زنجیره تأمین

انجام پروژه متره و برآورد دانشجویی

انجام پروژه متره و برآورد دانشجویی

انجام پروژه متره با اکسل

انجام پروژه متره با اکسل

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه متلب برق قدرت

انجام پروژه متلب برق قدرت

انجام پروژه حسابرسی های حسابداری صنعتی

انجام پروژه حسابرسی های حسابداری صنعتی

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پایان نامه بیوشیمی

انجام پایان نامه بیوشیمی

انجام پایان نامه هوافضا

انجام پایان نامه هوافضا

انجام پایان نامه و پروپوزال

انجام پایان نامه و پروپوزال

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اصفهان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اصفهان

نوشتن پایان نامه دکتری

نوشتن پایان نامه دکتری

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در مشهد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در مشهد

قیمت نوشتن پایان نامه دکتری

قیمت نوشتن پایان نامه دکتری

انجام پروژه مهندسی پزشکی

انجام پروژه مهندسی پزشکی

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

سفارش انجام پایان نامه ارشد

سفارش انجام پایان نامه ارشد

انجام پروژه فاز ۲ معماری

انجام پروژه فاز ۲ معماری

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه سی پلاس پلاس

انجام پروژه سی پلاس پلاس

دانلود پروژه متره و برآورد ۹۸

دانلود پروژه متره و برآورد ۹۸

مراحل انجام پروژه متره و برآورد

مراحل انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه تحقیقات بازار

انجام پروژه تحقیقات بازار

انجام پروژه عملی با پاورپوینت

انجام پروژه عملی با پاورپوینت

انجام پروژه حسابداری در منزل اکسل مالی

انجام پروژه حسابداری در منزل اکسل مالی

انجام پروژه دانشجویی

انجام پروژه دانشجویی

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه حوزه

انجام پایان نامه حوزه

موسسات انجام پایان نامه

موسسات انجام پایان نامه

قیمت پایان نامه دکتری

قیمت پایان نامه دکتری

قیمت پایان نامه آماده

قیمت پایان نامه آماده

خدمات پایان نامه ارشد

خدمات پایان نامه ارشد

قیمت خرید مقاله isi

قیمت خرید مقاله isi

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

چاپ مقاله در ژورنال های معتبر isi

چاپ مقاله در ژورنال های معتبر isi

انجام مقاله دکتری

انجام مقاله دکتری

برای پایان نامه چکار کنم

برای پایان نامه چکار کنم

انجام پایان نامه با کمترین قیمت

انجام پایان نامه با کمترین قیمت

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه سپ

انجام پروژه سپ

انجام پروژه راینو

انجام پروژه راینو

چگونگی انجام پروژه متره

چگونگی انجام پروژه متره

انجام پروژه تکلا

انجام پروژه تکلا

انجام پروژه های دانشجویی gis

انجام پروژه های دانشجویی gis

انجام پروژه های جی آی اس

انجام پروژه های جی آی اس

انجام پروژه ی انسیس

انجام پروژه ی انسیس

انجام پایان نامه با آباکوس spss متلب

پایان نامه با آباکوس spss متلب

انجام پایان نامه های دانشجویی

انجام پایان نامه های دانشجویی

انجام پایان نامه حرفه ای

انجام پایان نامه حرفه ای

مراحل انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مراحل انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

موسسه نوشتن پایان نامه

موسسه نوشتن پایان نامه

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

قیمت مقاله isi

قیمت مقاله isi

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی

انجام پایان نامه دکتری روانشناسی

قیمت پایان نامه ارشد سال ۹۹

قیمت پایان نامه ارشد سال ۹۹

مقاله isi چیست

مقاله isi چیست

شرایط پذیرش مقاله در isi

شرایط پذیرش مقاله در isi

انجام پایان نامه نجوم

انجام پایان نامه نجوم

انجام پروژه مدار چاپی

انجام پروژه مدار چاپی

انجام پروژه مدار منطقی

انجام پروژه مدار منطقی

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه طراحی الگوریتم

انجام پروژه طراحی الگوریتم

هزینه انجام پروژه متره و برآورد

هزینه انجام پروژه متره و برآورد

نحوه انجام پروژه متره

نحوه انجام پروژه متره