انجام پایان نامه مدیریت صنعتی صنعت هر كشور بدون شك از جمله مهمترين اركان توسعه پايدار در عرصه هاي مختلف آن كشور محسوب مي شود. مديريت صحيح و بهينه اين بخش تأثيرات مثبت و شايان توجهي در رشد و ارتقاي جامعه و سطح زندگي مردم خواهد داشت. منظور از تربیت مدیر صنعتی در رشته کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی، تربیت رئیس نیست بلکه تربیت افرادی است که بتواند در حوزه کار خود (معمولا در شرکتهای تولیدی و کارخانجات) دارای استقلال فکری بوده و عوامل مهم و موثر در جریان کار خود را مورد تحلیل قرار داده و در جهت رفع مشکلات قادر به تصمیم گیری مناسب و مطلوب باشند. فارغ التحصيلان کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی آمادگي علمي لازم را براي ورود به اين حوزه از كسب و كار پيدا مي كنند و در صورت انتخاب شغل مناسب و رشد و پيشرفت در شغل خود مي توانند پس از كسب تجربه، مسئوليت های متنوع نظیر مسؤولیت بخشي از خط توليد يك كارخانه، مديريت يك پروژه صنعتي و يا يك شركت توليدي را بر عهده بگيرند.

انجام پایان نامه پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، دکترا، کارشناسی و کاردانی مدیریت صنعتی

معرفی رشته کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی:

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی از سوی دیگر این رشته شباهت و تفاوت هایی با رشته مهندسی صنایع نیز دارد. واقعیت این است که مهندسی صنایع ، بازوی اجرایی مدیریت برای بهبود سیستمها است. مدیریت یک دید کلان نسبت به همه وجوه یک سازمان دارد (نظیر مالی و حسابداری، بازاریابی و فروش، تولید، منابع انسانی و…) که مهندسین صنایع چنین دیدگاه جامعی را ندارند. به عبارت دیگر ، مهندسی صنایع ، به عنوان پلی بین مدیریت و رشته های فنی عمل می کند. به همین دلیل است که در رشته مدیریت ، با ابزارها و تکنیک هایی آشنا می شوند که مهندسین صنایع آنها را خیلی عمیق تر مطالعه می کنند و از طرف دیگر ، مهندسین صنایع ، دروس فنی (نظیر فیزیک ، استاتیک ، مقاومت مصالح ، علم مواد ، روشهای تولید، مبانی برق ، شیمی عمومی ، برنامه نویسی کامپیوتر، نقشه کشی صنعتی و …) را می گذرانند تا بتوانند با کارشناسان رشته های فنی ، ارتباط برقرار نمایند؛ در حالی که دانشجویان رشته مدیریت صنعتی، چنین دروسی را نمی گذرانند. مهندس صنایع، برخی دروس مدیریتی نظیر اصول مدیریت، اصول حسابداری و اقتصاد خرد و کلان را می گذراند تا بتوانند دیدگاه هزینه-فایده و اقتصادی بدست آورد.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی عموما به مفهوم مدیریت نظام مند یک واحد صنعتی یا کارخانه تلقی می گردد. این واژه در سال های ابتدایی قرن بیستم هنگامی که انقلاب صنعتی موجب تغییر روش های کاری از روش های دستی به تولید ماشینی شد، متداول گردید.
اداره تسهیلات تولیدی جدید نظیر شرکت فورد که پا به عرصه گذاشته بودند، نیاز به مهارت، نظم وکنترل داشت. لذا شیوه های علمی مطالعه کار توسط پیشگامان این حوزه مطرح شد، پس از گذشت مدتی نیاز به پرداختن به مسائل انسانی و انگیزشی نمایان شد و مطالعاتی در این خصوص را موجب گردید. در کنار مطالعات آکادمیک، مدیریت در عمل نیز به صورت یک مجموعه پیچیده دانش و مهارت شناخته شد و با افزایش تخصص گرایی، گرایش هایی برای آن تعریف شد.  با توسعه فناوری های جدید و فناوری اطلاعات در سالهای بعد، تفاوت هایی در شکل و نحوه اداره سازمان ها پدید آمد که تعاریف گذشته را تحت تاثیر قرار داد و مدیریت صنعتی تداعی گر بهبود کارایی و بهره وری گردید و اکنون به مجموعه ای جامع از دانش روز مرتبط با تکنولوژی، تولید و عملیات، کیفیت، شیوه های بهبود و…. اطلاق می شود که نه تنها در سازمان های صنعتی بلکه در مجموعه های خدماتی نیز قابل استفاده هستند. در دنیای امروز مدیران باید قادر به دیدن سازمان به صورت فرایندهایی یکپارچه باشند و بتوانند از ایده ها و ابزارهای جدید در راستای تعالی سازمان بهره بگیرند. این رشته‌ دارای‌ سه‌ بعد اصلی‌ فنی‌ و تکنیکی‌، مالی‌ و رفتاری‌ است. بعد فنی‌ و تکنیکی نزدیکی زیادی با مهندسی‌ صنایع‌ دارد، اما می توان گفت مزیت رشته مدیریت صنعتی توجه به دو بعد مالی‌ و رفتاری‌ صنایع در کنار بعد فنی و تکنیکی است.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات مالی مدیریت پروژه عملکرد سیستم ها تولید تکنولوژی انجام پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی


مقاطع تحصیلی :

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری، برای رشته مدیریت صنعتی دانشجو می پذیرند. این رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای دو گرایش مدیریت تولید و تحقیق در عملیات می باشد. در حال حاضر، امکان ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته در موسسه آموزش عالی زند وجود دارد.


آینده شغلی:

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی منظور از تربیت مدیر در دوره کارشناسی رشته مدیریت صنعتی تربیت رئیس نیست بلکه تربیت افرادی است که بتواند در حوزه کار خود دارای استقلال فکری بوده و عوامل مهمتر و موثر در جریان کار خود را مورد تحلیل قرار داده و در جهت رفع مشکلات قادر به تصمیم گیری مناسب و مطلوب باشند. بنابراین فارغ التحصیل رشته با آگاهی و شناختی که از ساخت سازمانی، تئوریهای مدیریت و سازماندهی، مسایل رفتاری، ابعاد مالی سازمان ها بخصوص بهای تمام شده کالاها و حسابداری صنعتی و نیز تکنیکهای کمی مختلف در حوزه های تولید و پژوهش عملیاتی برای رفع مشکلات پیدا می کنند، قابلیت جذب در تشکیلات و سازمانهای مختلف بازرگانی و صنعتی با وظایف گوناگون در سطوح کارشناسی را دارا می شوند و میتوانند در بهبود و ثمربخشی و کارآیی سازمان موثر باشند.
به عبارت دیگر فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مدیریت صنعتی الزاما مدیریت موسسات صنعتی را که برای احراز آن شرایط خاصی لازم است عهده دار نخواهند شد و فقط پس از کسب تجربیات می توانند مسئولیتهای بیشتری در سطوح مختلف مدیریت عهده دار گردند. فارغ التحصیلان مدیریت صنعتی می توانند در قسمتهای مدیریت منابع انسانی، مدیریت تولید، کنترل کیفیت و مرغوبیت کالا و قسمت تجزیه و تحلیل کمّی مسائل صنعتی و تولیدی بکار اشتغال پیدا کنند.

تبیین الگوی مدل‌سازی ترافیک در مسائل مسیریابی خودرو مبتنی بر پارادایم حمل و نقل سبز

هدف از ارائۀ این مقاله، تبیین مناسب­ترین الگوی مدل­سازی ترافیک در مسائل مسیریابی خودرو، مبتنی بر پارادایم حمل و نقل سبز است. ادبیات موضوع نشان‎دهندۀ وجود چهار رویکرد در مدل­سازی ترافیک شامل، ساده، گسسته، پیوسته و تصادفی است. بنابراین، بر اساس روش فراتحلیل کیفی، به بررسی توصیفی و ارزیابی ۶۷ منبع در زمینۀ حمل و نقل سبز از لحاظ استفاده از رویکردهای یاد شده (بررسی قوت‎ها و ضعف‎های هر رویکرد) اقدام شد. نتایج گویای بهتر بودن رویکرد پیوسته بود. با توجه به وجود الگوهای مختلف مدل­سازی در رویکرد پیوسته، برای دستیابی به الگوی مناسب، شبکۀ توزیع شرکت زمزم بر اساس داده­های مربوط به منطقۀ فروش تهران‎­پارس در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ مطالعه شد. نتایج نشان داد الگوهای موجود نامناسب‎اند و باید الگوی مناسبی برای شبکۀ توزیع زمزم توسعه یابد. الگوی توسعه‎یافته در این مقاله شامل دو شاخص تعریف گرۀ مجازی و محاسبۀ متوسط سرعت با در نظر گرفتن حالت‎های ترافیک چندگانه است. این الگو ایرادهای دو الگوی موجود در ادبیات بر اساس رویکرد پیوسته را تصحیح می­ کند.

 

تحقیق در مورد آموزش در زمینه مدیریت عملیات در آموزش عالی چه اهمیت دارد؟ مطالعه موردی اسپانیا در سال ۲۰۱۷

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی هدف: موضوعات اساسی پژوهش حاضر توسط استادان آموزش عالی در زمینه مدیریت عملیات در اسپانیا با توجه به یادگیری دانش آموزان مورد مطالعه قرار می گیرند؟ آیا رویکردهایی هستند که این تحقیقات را پشتیبانی می کنند؟

طراحی / روش شناسی / رویکرد: برای تجزیه و تحلیل، ما ۲۵ نشریه را در مجلات علمی بررسی شده توسط انتشارات اسپانیایی منتشر شده در سال ۲۰۱۷ انتخاب کرده ایم و آنها را با استفاده از Atlas.ti کدگذاری کرده ایم.

يافته ها: اغلب مراكز تحقيقاتي بر مبناي روشي بسيار اساسی از رويكرد يادگيري، كه نوع پژوهشي كه عمدتا بيش از ۴۰ سال قبل انجام شده بود، تكرار مي شود (نوع ۱). به همین دلیل ما نمونه ای از نحوه تبدیل سوالات تحقیق نوع ۱ به سوالات نوع ۲ یا ۳ را پیشنهاد می کنیم.

اصالت / ارزش: این مقاله جمع آوری و خلاصه آثار اصلی در یادگیری تحقیق انجام شده توسط اعضای ACEDEDOT و منتشر شده در سال ۲۰۱۷، شناسایی تم ها، روش ها، سطوح مفهوم معلم و تمرکز بر نوع یادگیری دانش آموزان. ما قصد داریم از این اطلاعات برای ایجاد نقشه وضعیت فعلی استفاده کنیم و پیشنهادات احتمالی را برای اجرای آموزش مبتنی بر شواهد در مدیریت عملیات پیشنهاد دهیم.

ظرفیت جذبی درک شده: روند تحول و بهره برداری از دانش. مطالعه دو سناریو، کلمبیا و برزیل


انجام پایان نامه مدیریت صنعتی هدف: تبدیل و بهره برداری از دانش بخشی از ظرفیت جذب انجام شده است. این مقاله از یک مدل رگرسیون خطی، تجزیه و تحلیل این دو بعد در ۱۵۵ سازمان در برزیل و ۶۱ در کلمبیا ارائه می دهد.

طراحی / روش شناسی / روش: این روش از تجزیه و تحلیل روش واریانس و یک مدل رگرسیون خطی استفاده می کند. یافته ها و نتیجه گیری نشان می دهد که یک رابطه مثبت خطی بین انتقال و بهره برداری از دانش خارجی در داخل سازمان های مورد مطالعه است.

يافته ها: نتايج تحليل واريانس و مدل رگرسيون خطي كه در مورد ۶۱ شركت كولمبيا (Dane، ۲۰۱۲) و ۱۵۵ SME از كشورهاي برزيل (IBGE، ۲۰۱۱) مورد استفاده قرار گرفت، نشان داد كه وجود يك همبستگي خطي مثبت بين متغيرهاي ” تحول “و” بهره برداری “از دانش، که وابستگی متقابل بین این دو بعد را نشان می دهد که ظرفیت جذب متوجه آن را تشکیل می دهد.

پیامدهای عملی: پژوهش کمک می کند تا نشان دهد که اگر یک سطح بالایی از توسعه ظرفیت انتقال دانش به سطح بالایی از استثمار دانش سازمانی منجر شود، تأیید می شود.

اصالت / ارزش: نمایش تجربی ارتباط بین ابعاد که بخشی از ظرفیت جذب انجام شده است، در جهان ثابت نشده است. این تحقیق اولین اندازه گیری را ارائه می دهد که در سازمان های برزیل و کلمبیا بر روی ظرفیت جذب انجام شده است.

عوامل تعیین کننده نارسایی های تعمیراتی: شواهدی از پروژه های سرتاسری دریایی در شرایط سخت

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی هدف از این تحقیق این است که تاخیر ایجاد عوامل و شکاف در مدیریت استاندارد پروژه، زنجیره تامین و مدیریت منابع در پروژه های تعمیرات دریایی پاکستان را پیدا کند. در این مطالعه، نتایج بررسی ادبیات مورد استفاده قرار گرفته است تا شروع به تحقیق کیفی کند. جمع آوری داده های اولیه براساس ۳۰ مصاحبه از سوی متخصصان برای ایجاد تاخیر ایجاد عوامل بازسازی سرمایه در بخش دریایی بود. داده های جمع آوری شده از مصاحبه ها به واسطه چهار دلیل عمده تحلیل شد. اول، برای برجسته کردن مناطق خاکستری در مدیریت پروژه استاندارد، زنجیره تامین و شیوه های مدیریت منابع. دوم، شناسایی تاخیرهای جدید را به عوامل دیگری از جمله عوامل تاخیری که در بررسی ادبیات مشخص شده است، شناسایی کنید. سوم، بررسی اعتبار علل استخراج شده از ادبیات، و در نهایت تعدیل علل به مشارکتکنندگان عمده، و ایجاد یک چارچوب مبتنی بر حداکثر تاخیر باعث عوامل چون تعداد بیشتری از عوامل باعث کاهش تلاش های سازمان برای تکمیل پروژه های بزرگ تعمیرات در زمان. نتایج این تحقیق نشان می دهد که بیشتر عوامل تاخیری در پروژه های تعمیر مجدد سرمایه گذاری وابسته به تاسیسات نصب شده در بخش دریایی پاکستان که در این تحقیق شناسایی شده اند، قدیمی بودن، زنجیره تامین، مدیریت منابع و مدیریت پروژه است. با این وجود، تحقیق همچنین نشان داد که اگر شیوه های مربوط به زنجیره تامین و مدیریت پروژه در مرحله برنامه ریزی و اجرای پروژه بهبود یابد، اثرات ماندگاری می تواند بسیار کاهش یابد.

تحقیق در عملیات

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی تحقیق در عملیات

مدیریت مالی

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت مالی

مدیریت پروژه

انجام پایان نامه و پروپوزال سمینار مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت پروژه