انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی هدف از تشکیل این دوره اموزش نیروی انسانی متخصص شرکتهای دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوریهای نوین مدیریت منابع انسانی و کاربرد ان آشنا خواهند شد. شرکت کنندگان در این دوره، علاوه بر اشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت منابع انسانی با زمینه های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل اشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور کاربردی با استفاده از افته های کاربردی از ویژگی های این دوره می باشد.

انجام پایان نامه و سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات اجرایی بازاریابی تجارت الکترونیک صنعتی پروژه

انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی کارآفرینی دولتی تکنولوژی بیمه جهانگردی

 

معرفی رشته مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی هدف از تشکیل این دوره اموزش نیروی انسانی متخصص شرکتهای دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوریهای نوین مدیریت مالی و کاربرد ان آشنا خواهند شد. شرکت کنندگان در این دوره، علاوه بر اشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت مالی با زمینه های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل اشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور کاربردی با استفاده از افته های کاربردی از ویژگی های این دوره می باشد.

دانشگاه ها:

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی این رشته تا قبل از سال ۱۳۸۱تنها به عنوان یکی از گرایشهای مدیریت بازرگانی محسوب می شد ولی به لحاظ اهمیت جریانهای مالی سازمانها و تاثیر این جریانها بر روی موفقیت و سود آوری سازمانها و مباحث جدید سرمایه گذاری و غیره از سال ۱۳۸۱ به صورت یکی از رشته های کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان «رشته مدیریت مالی» درآمد. همچنین از سال ۱۳۹۲ رشته جدیدی با عنوان «مالی» ایجاد گردید که شامل گرایشهای مختلفی نیز می شد. در طی سالهای گذشته گرایش مالی به عنوان گرایشی از رشته های مدیریت بازرگانی، دولتی و صنعتی نیز ارائه شده است که با «رشته مدیریت مالی» و «رشته مالی» متفاوت می باشد.

آینده شغلی:

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت منابع انسانی می توانند در حوزه های مختلفی همچون سرمایه گذاری و بانکداری و بیمه و مدیریت ریسک و مهندسی مالی (ارایه روشهای نوین مالی)، تامین مالی و اعتباری و … و در پستهای مرتبط سازمانی ازجمله معاونت مالی (در مفهوم جدید آن ) و معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی اعتبارات مالی در بانکها و ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکتهای سرمایه گذاری و بورس اوراق بهادار و غیره مشغول بکار شوند. این رشته در حال حاضر دارای آینده شغلی بسیار مناسبی می باشد. امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکترا وجود دارد.

گرایش‌های مختلف:

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی «رشته مدیریت مالی» در حال حاضر فاقد گرایش می باشد ولی «رشته مالی» که از سال ۱۳۹۲ ایجاد شده است شامل گرایشهای ۱- مهندسی مالی و مدیریت ریسک ، ۲-بانکداری ، ۳-بیمه ، ۴-مستغلات، ۵-حقوق مالی و ۶-تامین مالی و سرمایه گذاری در نفت و گاز می باشد.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

واحدهای درسی «رشته مدیریت منابع انسانی» در مقطع کارشناسی ارشد :

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی جمع تعداد واحدهای درسی این رشته ۳۲ واحد بوده و ۴ واحد از آن مربوط به پایان نامه می باشد. تمامی درسهای این گرایش دو واحدی است. درسهای این رشته شامل تئوریهای مدیریت پیشرفته، اقتصاد مدیریت، بررسی موارد خاص در مدیریت مالی، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته ، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی، سازمانهای پولی و مالی، سیمنار مالی، مدیریت مالی پیشرفته ، حسابداری مدیریت، بازار پول و سرمایه، مدیریت سرمایه گذاری و ارزیابی اوراق بهادار، سیستمهای اطلاعات مدیریت، پژوهش عملیاتی پیشرفته می باشد.

کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی معرفی رشته مدیریت مالی، سرفصل دروس ، دانشگاه های پذیرنده و مشاغل و بازار کار کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی و معرفی سایر رشته ها و گرایش ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت

معرفی رشته کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی :

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی رشته مديريت منابع انسانی همانطور که از نامش پيداست به استفاده مؤثر از منابع مالي براي نيل به اهداف مشخص می پردازد. به عبارت ديگر مديريت منابع انسانی يعني اداره امور منابع انسانی يک سازمان (خانواده، مؤسسه، کشور) از طريق مديريت بر درآمدها و هزينه ها.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی بنابراين چنانچه شما هم اداره دخل و خرج زندگي خود را به دست گرفته و از پس مديريت درآمدها و هزينه هاي تان برمي آييد، در حقيقت يک مديرمالي هستيد. اما در عرصه اقتصادی و بنگاه داری با توجه به روندجهاني شدن اقتصاد كشورها، متخصصان مالي كشور، بايستي با نظام‌هاي مالي جهاني و شيوه‌هاي سرمايه‌گذاري و ابزارهاي مالي پيشرفته آشنايي داشته باشند تا كشور بتواند موقعيت مالي خود را در دنياي متلاطم امروز تثبيت كند. رشته مدیریت مالي در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در همين راستا ايجاد شده است. در اين رشته دانشجويان با تئوري‌ها و نظریه های مدیریت مالي و كاربرد آنها آشنا مي‌شوند و در نهايت مي‌توانند با ارائه راهكار‌هايي براي بسط و توسعه سرمايه‌گذاري، گام‌هاي مؤثري در حل مشكلات منابع انسانی و اقتصادی شرکت ها و سازمان ها بردارند. دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی علاوه بر توانايي تجزيه و تحليل و حضور فعال در بازارهاي مالي مي‌توانند وضعيت مالي شركت‌ها و مؤسسات را مورد ارزيابي قرار دهند و در اخذ تصميمات مالي مؤثر در سازمان‌ها، نقش اساسي ايفا كنند. اما شايد براي شما  اين سؤال پيش آمده باشد که تفاوت اين رشته با حسابداري در چيست؟ پاسخ اين است که حسابداري، ديدگاهي وقايع نگارانه و تاريخي دارد و هدف آن ثبت رخدادهاي گذشته است اما مديريت مالي با اهميت دادن به تصميم گيري و ايجاد ارزش، روي آينده متمرکز مي شود (الان کجا هستيم و به کجا بايد برويم؟)

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد مدیریت مالی، معرفی سایر رشته های ارشد و دکترای مدیریت (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

دروس کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : ۳۲ واحد
دروس اصلی و اختصاصی : ۲۸ واحد
پایان نامه : ۴ واحد

دروس اصلی و اختصاصی کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

تجزيه و تحليل صورت هاي مالي بررسي موارد خاص در مديريت مالي مديريت مالي پيشرفته
حسابداري مديريت مديريت سرمايه گذاري و ارزيابي اوراق بهادار بازار پول و سرمايه
سازمان هاي پولي و مالي مديريت سرمايه گذاري پيشرفته سيستم هاي اطلاعاتي مديريت
پژوهش عملياتي پيشرفته تئوري هاي مديريت پيشرفته سمينار منابع انسانی
اقتصاد مديريت    

دانشگاه هایی که در رشته کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی پذیرش دانشجو دارند
بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۵

دانشگاه الزهرا دانشگاه تهران
دانشگاه خوارزمی دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه یزد دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه غیرانتفاعی البرز  
 
دانشگاه هایی که در رشته کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی پذیرش دانشجو دارند
بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۴

دانشگاه ارومیه دانشگاه یزد
دانشگاه خوارزمی دانشگاه الزهرا
دانشگاه تهران دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه یزد
 

سایر رشته های کارشناسی ارشد مدیریت (بر اساس دفترچه کنکور ارشد ۹۵)

گرایشهای ارشد مجموعه مدیریت جهانگردی:

 • بازاریابی جهانگردی
 • برنامه ریزی توسعه جهانگردی

گرایشهای ارشد مجموعه مدیریت:

 • مدیریت بازرگانی (با 6 گرایش)
 • مدیریت دولتی (با 6 گرایش)
 • مدیریت صنعتی (با 6 گرایش)
 • مدیریت فناوری اطلاعات (با 4 گرایش)
 • مدیریت تکنولوژی (با 4 گرایش)
 • مالی (با ۵ گرایش)
 • کارآفرینی (با 12 گرایش)
 • مدیریت منابع انسانی (با 4 گرایش)
 • مدیریت حمل و نقل دریایی بین قاره ای
 • مدیریت  بازرگانی دریایی
 • مدیریت سازمانهای دولتی
 • مدیریت بحران
 

گرایشهای ارشد مجموعه مدیریت اجرایی:

 • مدیریت اجرایی
 • مدیریت امور شهری
 • مدیریت کسب و کار

رشته های دکترای مدیریت (بر اساس دفترچه کنکور دکترا ۹۵) :

 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • گردشگری
 • مدیریت توسعه
 • کارآفرینی
 • آینده پژوهی
 • مالی
 • مدیریت گردشگری
 • مدیریت بازرگانی (همه گرایشها)
 • مدیریت دولتی (همه گرایشها)
 • مدیریت فناوری اطلاعات (همه گرایشها)
 • مدیریت صنعتی (همه گرایشها)
 • مدیریت رسانه ای
 • مدیریت تکنولوژی
 • سیاست گذاری علم و فناوری
 • مدیریت پیشگیری از جرم
 • سیاست گذاری علم و فناوری
 • مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز
 • مدیریت سازمانهای دولتی ایران
 • مدیریت اطلاعات
 

بازارکار و استخدام کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی فارغ التحصیل این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت منابع انسانی در حوزه های مختلفی همچون حسابداری، سرمایه گذاری، بانکداری و بیمه و مدیریت ریسک می تواند در پستهای مرتبط سازمانی ازجمله معاونت مالی، معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی در بانکها، مسئول ارزیابی اقتصادی پروژه ها در شرکتهای سرمایه گذاری و همچنین به عنوان کارشناس و کارشناس ارشد در بورس اوراق بهادار مشغول بکار شوند. البته یک دانش آموخته مدیریت منابع انسانی برای رسیدن به هر یک از سمت ها و مشاغل مذکور باید دارای تجربه و سابقه شغلی مناسب باشد. اما در مجموعه با صنعتی شدن هرچه بیشتر کشور و توسعه شرکت های خصوصی و رقابتی تر شدن بازار، نیاز شرکت ها و سازمان ها به خدمات و دانش متخصصان مالی بیشتر می شود. امروزه هر شرکت و یا کسب و کاری نیاز به یک نفر به عنوان حسابدار برای جمع و جور کردن حساب و کتاب های کار خودش دارد و در صورتی که اندازه کسب و کار از یک حدی فراتر رود، تنها ثبت حسابداری و ارائه گزارش های معمول، پاسخگو نخواهد بود و مدیران ارشد شرکت برای حل مشکلات مالی و اقتصادی خود به مدیران و متخصصان مالی نیاز دارند تا بتوانند آنها را در تصمیم گیری های مالی و اقتصادی همراهی نمایند.

 

مشاغل مرتبط با کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی شما به عنوان دانش آموخته مدیریت مالی در صورتی که قصد کار کردن در رشته تخصصی خود را داشته باشید، یکی از مشاغل زیر را به شما پیشنهاد می کنیم :

مدیر منابع انسانی از جمله مشاغل مورد نظر و دلخواه دانشجویان این رشته می باشد. البته شما نباید توقع داشته باشید بلافاصله بعد از فراغت از تحصیل به شما سمت مدیر منابع انسانی در یک شرکت بزرگ را پیشنهاد بدهند، بلکه در ابتدا باید از شغل های ساده تر و سمت های پایین تر منابع انسانی و حسابداری شروع به کار کنید و در صورتی که از خود اراده و توان لازم را نشان دهید، با توجه به دانش تئوریکی که در طول تحصیل کسب کرده اید، شانس رسیدن به مدیریت منابع انسانی شرکت یا سازمان خود را پیدا خواهید کرد. همچنین در صورتی که شما علاقه مند به بازارهای بورس و سرمایه گذاری هستید و از اینکه به صورت مستقل کار کنید، لذت می برید، شاید تحلیلگر منابع انسانی برای شما شغل مناسبی باشد. متخصص و تحلیل گر منابع انسانی راهنمایی های لازم را به شرکت ها و افراد در خصوص تصمیم گیری های سرمایه گذاری ارائه می دهد. او سرمایه گذاری در سهام، اوراق قرضه، طلا، مسکن و سایر انواع سرمایه گذاری را ارزیابی می کنند و به کارفرما یا مشتریان خود مشورت لازم را ارائه می دهند.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی در صورتی که شما از شم بالای منابع انسانی برخوردار نیستید و یا اینکه علاقه کمی با مدیریت دارید و از انجام کارهای تکرارپذیر لذت می برید، شغل حسابداری می تواند مناسب شما باشد. شما در این شغل از دانش و معلومات منابع انسانی خود استفاده می کنید و می توانید تسلط خوبی بر کارتان داشته باشید در عین حال نیاز نیست برای تصمیم گیری های منابع انسانی، استرس زیادی را تحمل کنید. در صورتی که به بازرسی و کنترل حساب و کتاب دیگران علاقه مندید، ما شغل حسابرسی را به شما پیشنهاد می کنیم. در این شغل که از مشاغل تخصصی منابع انسانی می باشد و برای موفقیت به تجارب زیادی نیاز دارد، شما باید کار حسابداری و مدیران منابع انسانی را بررسی کرده و انطباق آن با قوانین و مقررات و اصول حسابداری را بررسی و گزارش نمایید. برای اطلاعات بیشتر از کار حسابرس می توانید روی آن کلیک کنید.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی شغل مشاور مدیریت از جمله مشاغل پیشنهادی ما به دانش آموختگان مدیریت منابع انسانی می باشد. البته نه برای الآن بلکه برای زمانی که تجارب ارزشمندی در کار مدیریت منابع انسانی خود کسب کردید و یا اینکه دکتری مدیریت منابع انسانی را دریافت نمودید. مشاور مدیریت شخصی است در یک حوزه تخصصی مثل تأمین منابع انسانی، بورس اوراق بهادار، سرمایه گذاری خارجی و یا سایر موضوعات تخصصی دیگر دارای تجربه و دانش تئوریک و دانشگاهی مناسب است و می تواند به مدیران شرکت ها و سازمان ها در این خصوص مشاوره دهد.

استاد دانشگاه نیز یکی از گزینه های فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی می باشد. این شغل البته یکی از پرطرفدارترین مشاغل در سطح دنیا می باشد و در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه ها، دارا بودن مدرک دکتری PhD در این رشته برای تدریس در دانشگاه ها الزامی است.  لذا برای وارد شدن در این شغل باید تحصیلات خود را در مقطع دکتری مدیریت ادامه دهید.

مشاغل بانکی از جمله کارمند بانک و در مقاطع بالاتر آن به عنوان یک هدف شغلی،  رئیس بانک از جمله مشاغل مورد نظر فارغ التحصیلان رشته مدیریت می باشد. همچنین شما به عنوان کارشناس منابع انسانی می توانید در بخش اداری بانک فعالیت کنید. در صورتی که شما به این مشاغل علاقه مندید می توانید با کلیک بر روی عنوان شغل در بخش مشاغل، اطلاعات بیشتری راجع به آنها بدست آورید.

کارشناس امور مالیاتی از جمله مشاغل مرتبط با فارغ التحصیلان رشته مدیریت مالی می باشد. اطلاعات بیشتر را در این خصوص در بخش معرفی مشاغل دنبال کنید.

انجام پایان نامه مدیریت مالی و سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت مالی

مشاغل نیمه مرتبط با کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی استخدام در شرکت های بیمه، اگرچه مورد تقاضای فارغ التحصیلان مدیریت بیمه است ولی بسیاری از دانش آموختگان رشته مدیریت از جمله مدیریت منابع انسانی هم در شرکت های بیمه ای به عنوان کارشناس در بخش های مختلف وارد می شوند. کارشناس بیمه وظایف مختلفی بر عهده دارد که تنها در شرکت های بیمه معنی می دهد. برای آشنایی بیشتر با این شغل می توانید اینجا کلیک کنید. بسیاری از شرکت های تولید کننده نرم افزارهای منابع انسانی و اداری برای تولید، فروش و استقرار نرم افزارهای خود، دانش آموختگان رشته های مدیریت، حسابداری و صنایع را به استخدام خود درمی آورند. زیرا برای تحلیل نرم افزارهای خود و تعیین دستور کار برای برنامه نویسان نیازمند تخصص فارغ التحصیلان مدیریت و رشته های منابع انسانی می باشند. لذا کارشناس استقرار نرم افزار، کارشناس تحلیل یا تحلیلگر نرم افزار و کارشناس پشتیبانی نرم افزار از جمله مشاغلی است که یک کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی در صورتی که به کامپیوتر نیز علاقه مند باشد می تواند وارد آنها شده و در شرکت های نرم افزار استخدام گردد.

کارشناس گمرک هم از دیگر مشاغلی است که فارغ التحصیلان رشته مدیریت منابع انسانی در مقاطع مختلف می توانند آن را کسب نمایند. محل کارکارشناسان گمرک معمولا در شهرهای مرزی است اما در شهرهای بزرگ و پایتخت نیز از این کارشناسان برای کارهای اداری و مرکزی گمرک استفاده می شود. کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی با توجه به شناخت نسبی که از مسایل سازمانی و منابع انسانی و حسابداری دارد، معمولا از طرف گمرک جمهوری اسلامی برای استخدام دعوت می شود.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی کارشناس فروش از دیگر مشاغل پیش روی کارشناسان ارشد مدیریت منابع انسانی است. کارشناس فروش یک شرکت عملیات مختلف مربوط به فروش در آن شرکت را پیش می برد. صحبت با مشتریان، دریافت و ثبت سفارش آنها، ثبت فاکتور و پیش فاکتور به صورت دستی و یا کامپیوتری، ارائه گزارش های دوره های فروش به مدیر فروش و مدیریت ارشد شرکت، کمک به تیم بازاریابی و هماهنگی با واحد انبار برای ارسال کالا و محصولات برای مشتریان از مهمترین اقدامات کارشناس فروش می باشد. کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی با تسلطی که روی مسایل مدیریت، سازمان، امور منابع انسانی و حسابداری و … دارد، مخصوصا در حوزه عقد قراردادهای عمده که دارای پیچیدگی های منابع انسانی می باشد، می تواند موفق عمل نماید.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی هدف از این رشته آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حلهای مختف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصممیمات اتخاذ شده. افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط و اوضاع و احوال متغیر اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی و تطبیق برنامه های سازمان با شرایط جدید و ایجاد زمینه لازم و تشویق دانشجویان به خودآموزی و رشد فردی و حرفه ای

.

واحدهای درسی در دانشگاه:

مدیریت منابع انسانی پیشرفته
تئوریهای مدیریت پیشرفته
تحلیل آماری
مدیریت استراتژیک پیشرفته
بازارشناسی و مسائل بازاریابی
مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته
حسابداری مدیریت
تحقیق در عملیات پیشرفته
اقتصاد مدیریت
سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته
مدیریت سرمایه گذاری ها
بازارها و نهادهای مالی
حقوق بازرگانی
سمینار در مدیریت منابع انسانی

 

آینده شغلی:

انجام پایان نامه مدیریت مالی فارغ التحصیلان این رشته با اطلاعات وسیعی که در زمینه های مختلف بازارگانی و بازاریابی، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی پیدا می کنند، به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. اما از این نکته نبایستی غافل شد که تنوع دروس ارائه شده و فاصله آن تا مباحث عملی و کاربردی، آینده را برای فارغ التحصیلانی که قصد دارند کارآفرین باشند، دشوار می سازد ضمن اینکه برای این دانشجویان رقیبانی چون دانشجویان مدیریت مالی و حسابداری حائز اهمیند زیرا آنها تخصصی تر به امور مالی می پردازند. بنابراین این وظیفه به عهده خود دانش آموختگان می باشد که در کنار ارتقاء سطح علمی خود، نگاه ویژه ای به محیط کسب و کارشان و بازارهای پول و سرمایه داشته باشد.

انتخاب پرتفوی بهینه با استفاده از برنامه‎ریزی فرا آرمانی و برنامه‎ریزی آرمانی ترتیبی توسعه‎یافته

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

پس از انتشار مقالۀ مارکویتز در سال ۱۹۵۲، یافتن بهترین راه برای بهینه­سازی پرتفوی بین فعالان صنعت مدیریت سرمایه­گذاری اهمیت مضاعف پیدا کرد و به همین منظور روش‎های زیادی برای انتخاب سبد سهام معرفی شدند. این مقاله به انتخاب پرتفوی بهینۀ سهام با استفاده از تکنیک­های نوین برنامه­ریزی آرمانی، یعنی دو تکنیک برنامه­ریزی فرا­ آرمانی (Meta-GP) و برنامه­ریزی آرمانی ترتیبی توسعه­ یافته (ELGP) پرداخته است. هر دو مدل به دنبال حداکثرسازی بازدهی و نقدشوندگی و همچنین به حداقل رساندن بتا و ریسک سهام شرکت‎ها برای تشکیل پرتفوی بهینه‎اند. در نهایت دو پرتفوی به‎دست آمده با مقدار بازدهی هر یک مقایسه شد. این پژوهش در بازار بورس اوراق بهادار تهران اجرا شده است. بازدهی کل پرتفوی در مدل برنامه‎ریزی آرمانی ترتیبی توسعه‎یافته ۶۷۸/۲۱ درصد و در برنامه­ریزی فرا آرمانی ۱۷۲/۲۰ درصد است.

Image result for Extended ordered goal planning

ارائه روش هیبریدی نوین برای پیش‎بینی شاخص کل قیمت بورس اوراق بهادار

انجام پایان نامه مدیریت مالی روند تغییرات شاخص کل قیمت سهام، همواره به‎عنوان یکی از ملاک‌های سرمایه‎گذاری مدنظر قرار می‌گیرد. به دلیل وجود دو مؤلفه‌ای غیرخطی و متلاطم سری زمانی شاخص قیمت، در این پژوهش سعی شده مدل هیبریدی نوینی ارائه شود که بتواند روند حرکتی و تغییرات شاخص را با بیشترین دقت پیش­بینی کند. در این مدل ابتدا با استفاده از تبدیل موجک، سری زمانی شاخص به شش سری زمانی مجزایی که ویژگی‌های غیرخطی و متلاطم شاخص مدنظر را نمایندگی می‌کند، تفکیک می‌‎شود. در ادامه، سری‌های زمانی استخراج‌شده با رفتار غیرخطی، با استفاده از ترکیب مدل‌ ماشین بردار پشتیبان و بهینه‌سازی ازدحام ذرات و سری‌های زمانی مبتنی بر رفتار متلاطم شاخص کل با بهره‌گیری از مدل GJR پیش‌بینی‌ می‎شوند؛ سپس با جمع نتایج به‎دست‎آمده از پیش‌بینی­ دو مؤلفه‌ای غیر­خطی و متلاطم شاخص قیمت، سری زمانی شاخص کل قیمت برآورد می‎شود. نتایج به‎دست آمده نشان می­دهد مدل هیبریدی ارائه‌شدۀ این پژوهش در مقایسه با سایر روش‌های پیش‌بینی، خطای کمتری داشته و از دقت بیشتری برخوردار است.

پیش بینی شاخص کل قیمت بورس اوراق بهادار‬‎

طراحی مدل بومی رتبه‌بندی بانک‌های ایرانی بر مبنای سلامت بانکی

انجام پایان نامه مدیریت مالی این پژوهش با هدف ارائۀ مدل بومی برای رتبه‎بندی بانک‎های ایرانی بر مبنای سلامت و ثبات بانکی، به‎منظور سنجش سلامت و ثبات بانک‎های فعال در نظام بانکی کشور اجرا شده است. به این منظور نخست با مطالعۀ ادبیات موضوعی پژوهش، مدل پیشنهادی تحقیق طراحی شد و پس از اعتبارسنجی به روش دلفی فازی، عوامل مدل نهایی با شش بعد و ۲۶ مؤلفه شناسایی شدند. در ادامه با استفاده از فرایند تحلیل شبکه­ای و روش دیمتل، ضریب اهمیت هر یک از این عوامل به‎دست آمد و بدین ترتیب مدل نهایی ارائه شد. در ادامه بانک‎های بورسی و فرابورسی فعال در نظام بانکی کشور، بر مبنای صورت­های مالی حسابرسی شدۀ سال ۱۳۹۳، با استفاده از مدل ارائه شده و روش تاپسیس رتبه‎بندی شدند. نتایج به‎دست آمده نشان می‎دهد، به ترتیب بانک­های پاسارگاد، خاورمیانه، کارآفرین، دی و سینا در سال ۹۳ عملکرد مطلوب­تری نسبت به سایر بانک­های مورد مطالعه داشته‎اند.

انجام پایان نامه مدیریت مالی و سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت مالی

بررسی عملکرد مدل پنج‌عاملی فاما و فرنچ با استفاده از آزمون GRS

انجام پایان نامه مدیریت مالی مدل پنج عاملی فاما و فرنچ (۲۰۱۵) پاسخ به ناهمسانی‌هایی است که در آزمون‌های تجربی مدل سه عاملی فاما و فرنچ (۱۹۹۳) مشاهده شد. مدل پنج عاملی، دو عامل سودآوری و سرمایه‌گذاری را به مدل سه عاملی اضافه می‌کند. این تحقیق به‌دنبال ارزیابی عملکرد مدل پنج عاملی فاما و فرنچ در بورس اوراق بهادار تهران است. بدین‌منظور از آزمون GRS برای ارزیابی مدل پنج عاملی در مقایسه با عوامل قبلی (بازار، اندازه و ارزش) استفاده شده ‌است. این آزمون عمدتاً مبتنی بر تحلیل عرض از مبدأ تخمین رگرسیون‌هاست. تخمین‌های انجام‌شده با استفاده از الگوهای سه‌گانه تشکیل پرتفوی و اندازه‌گیری عوامل مورد مطالعه بر اساس الگوهای متفاوت صورت گرفته است. نتیجۀ تحقیق حاضر نشان می‌دهد با کنترل عوامل سودآوری و سرمایه‌گذاری، کماکان مدل سه عاملی مدل مناسبی برای توضیح بازده مازاد پرتفوی‌های مطالعه شده است. همچنین بر اساس نتایج به‎دست آمده، دو عامل اضافه شده به مدل، کارایی مدل را افزایش نمی‌دهد.

انجام پایان نامه مدیریت مالی و سمینار پروپوزال مقاله تحقیق و پروژه های دانشجویی مدیریت مالی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی در مورد مشتری، تامین‌کنندگان قطعات، با چالش برآورده ساختن الزامات کیفی، انعطاف و حتی‌المقدور اقتصادی بودن مواجه هستند. نوسانات تقاضا و افزایش کارآیی فرآیند فروش، مسائلی عمده برای قطعه‌سازان هستند. طبق مطالعه‌ای که به بررسی نظرات مدیران اجرایی بیش از ۲۰ تامین‌کننده‌ رده‌ اول صنعت خودرو جهان درباره‌ مدیریت بهای‌ تمام‌شده می‌پردازد و در مرکزی در آلمان انجام شده، ۹۰ درصد از تامین‌کنندگان قطعات خودرو، هزینه‌هایی بالغ بر ۷ درصد از فروش خود را به‌دلیل الزامات انعطاف‌پذیری در برابر برنامه‌های زمانی تحویل قطعات متحمل شده‌اند. دیگر محرک‌های بهای‌تمام‌شده در حوزه مشتریان، هزینه‌ به‌دست آوردن مشتریان جدید و ایجاد وفاداری در مشتریان است. در مورد نوآوری، هرگونه نوآوری‌ باید با توجه به عوامل بهای ‌تمام‌شده صورت گیرد. برای مثال، نوآوری در محصولات یا فرآیندهای قطعه‌سازان، باید به معنای ایجاد مزیت قیمتی یا در واقع، مزیت بهای‌تمام‌شده تلقی شود و باید بتواند حتی در کوتاه‌مدت، جایگاهی انحصاری به صاحب این نوآوری در صنعت بدهد. در بسیاری موارد، سهم بزرگی از سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان در نوآوری‌هایشان، بازگشتی از طریق فروش بیشتر یا افزایش سهم بازار به همراه ندارد. تمام واحدهای سازمانی، از جمله دایره تحقیق و توسعه و طراحی، باید بتوانند دستاوردهای خود را به‌طور دقیق در قالب مبالغ ریالی بیان کنند و مدیران ارشد کسب‌وکارها باید تنها در برابر زبان ریال حاضر به بررسی ایده‌های نوآورانه باشند؛ نوآوری را که نتواند ریال مطلوب به فروش بنگاه اقتصادی افزون کند، نمی‌توان نوآوری به حساب آورد. از محرک‌های بهای‌تمام‌شده در عرصه نوآوری می‌توان به فقدان تجزیه‌وتحلیل کارآمد الزامات، فرآیند پرشتاب ایجاد محصول جدید، صلاحیت کارکنان، چرخه‌های کوتاه عمر محصول و پیچیدگی راه‌حل‌های پیشنهادی اشاره کرد. در مورد اهرم محصول در مدیریت هزینه‌های بنگاه اقتصادی فعال در صنعت قطعه‌سازی خودرو، باید گفت که تا حد زیادی الزامات محصولات تحت تاثیر مشتریان و نهادهای ناظر قرار دارد. محرک‌های مهم بهای‌تمام‌شده در این عرصه، الزامات فنی یا کارکردی و همچنین، الزامات قانونی، به‌ویژه مقررات مربوط به محیط زیست است. بسیاری از مدیران قطعه‌سازان بزرگ جهان، از تنوع محصولات خود به‌عنوان عاملی فزاینده در ایجاد هزینه نام برده‌اند؛ به این معنا که سبد متنوع محصولات، خود عاملی در تحمیل بهای تمام‌شده است که البته، اغلب عاملی ناگزیر است که باید آن را هوشمندانه مدیریت کرد. این مدیران، تنوع محصولات شرکت‌های خود را به جهت دشوار ساختن نیل به برنامه‌های زمانی هدف، بهای‌ تمام‌شده‌ هدف و کیفیت مطلوب، به‌دلیل نیاز به راه‌اندازی‌های مکرر ماشین‌آلات برای تولید دسته‌های محصولات متعدد، عامل موجد هزینه دانسته‌اند. قریب به اتفاق شرکت‌های تامین‌کننده قطعات خودرو، گرایش به نادیده انگاشتن این اهرم‌ها در مدیریت هزینه‌های خود دارند و آنها را در مقایسه با طبقات سنتی بهای‌تمام‌شده، پیچیده‌تر دانسته و به همین بهانه از مدیریت دشوار آنها طفره می‌روند، اما این اهرم‌ها پتانسیل بالایی برای کاهش چشمگیر هزینه‌‌ها در صنعت تولید قطعات خودرو دارند.

انجام پایان نامه مدیریت مالی بازارها و نهادهای مالی تئوری های اقتصاد مدیریت سرمایه گذاری ها استراتژیک منابع انسانی تحقیق در عملیات رفتار سازمانی پیشرفته

از این گذشته، در نظر گرفتن اثر هزینه‌ای هر یک از محرک‌ها و میزان اثرپذیری آنها از اقدامات مهم در فرآیند مدیریت هزینه‌ها است؛ ابتدا باید بر آن دسته از محرک‌های بهای‌تمام‌شده تمرکز کرد که ضمن اثر هزینه‌ای بالا (یعنی دستکاری‌شان، منافع اقتصادی بیشتری داشته، منابع بیشتری از سازمان را آزاد می‌کند)، از اقدامات ما در سازمان اثرپذیرترند و به تعبیر ساده‌، اساسا کم‌هزینه‌تر می‌توان آنها را کم‌هزینه کرد! نکته، هنر تعیین اولویت‌ها است و انتخاب عرصه‌هایی که مدیریت هزینه سریعتر در نتایج مالی سازمان رخ بنماید. پیشنهاد آزموده من، معیار قرار دادن همزمان اثر هزینه‌ای و اثرپذیری محرک‌های بهای‌تمام‌شده است؛ به این معنی که ابتدا سراغ محرک‌هایی بروید که ضمن اثر چشمگیر هزینه‌ای، اساسا نسبت به اقدامات شما واکنش سریع نشان خواهند داد. گذشته از این، به جای سامان دادن بررسی‌ها و مدیریت خود حول طبقات هزینه، محرک‌ها را دریابید. محرک بهای‌تمام‌شده، هر عاملی است که می‌تواند بهای‌تمام‌شده یک موضوع بهای‌تمام‌شده (مثلا محصول، خدمت، پروژه، فرآیند، فعالیت، واحد سازمانی و…) را تغییر دهد. ریشه‌های هزینه را واکاوی و هزینه‌ها را از منشأ، دستکاری و مدیریت کنید، البته اینکه روی محرک انجام پایان نامه مدیریت مالی بهای‌تمام‌شده‌ای انگشت بگذارید که می‌تواند اثری چشمگیر بر کاهش هزینه‌هایتان داشته باشد، کافی نیست! همزمان باید دقت داشته باشید که تا چه حد می‌توانید در مورد هر یک از محرک‌های بهای‌تمام‌شده اثرگذار باشید. گاه برخی محرک‌ها در عین اثر مهمی که بر مجموع هزینه‌های یک فرآیند دارند، خیلی در اختیار ما نیستند و واکنش کندی به اقدامات ما نشان می‌دهند. در خاطر داشته باشید که مدیریت هزینه‌ها هم خود برای سازمان هزینه‌بر است! پس منابع در اختیارتان برای مدیریت هزینه را صرف مدیریت محرک‌های مطمئن کنید. اثر صلاحیت و مهارت فنی کارکنان را در مدیریت هزینه‌ها هرگز نادیده نگیرید یا کمرنگ نپندارید. تردید نکنید که توانمندسازی کارکنان یکی از گزینه‌های مهم در هر برنامه مدیریت هزینه است، اما در این عرصه هم فریب برنامه‌های آموزشی پرهزینه بی‌محتوا را نخورید.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. اگر چه در زمینه منابع انسانی مطلب و کتاب و مقاله کم نیست، اما همانطور که انتظار می‌رود (و منطقی هم هست)  اکثر مطالعات و مقالات مربوط به مدیریت منابع انسانی در حوزه سازمانها و کسب و کارهای متوسط و بزرگ است. به همین علت، معمولاً مدیریت منابع انسانی برای کسب و کارهای کوچک، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و جدی گرفته نمی‌شود. این در حالی است که مدیریت منابع انسانی نقشی است که در هر سازمانی که بیش از یک نفر عضو داشته باشد معنا دارد. به عبارتی، حتی در یک سوپرمارکت بسیار کوچک هم همچنان بخش عمده‌ای از وظایف مدیر منابع انسانی، قابل پیگیری و اجراست. اگر چه عموماً در یک شرکت کوچک، سمتی به عنوان مدیر منابع انسانی وجود ندارد، اما به هر حال،‌ مدیریت منابع انسانی بخشی از وظیفه مدیراجرایی یا مدیرعامل سازمان است. طبیعتاً به تدریج، پس از اینکه یک سازمان بزرگ‌تر شد، این نقش به یک واحد مستقل به نام واحد مدیریت منابع انسانی یا Human Resource Management سپرده می‌شود و موقعیتی رسمی برای مدیر منابع انسانی در سازمان تعریف می‌شود.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

 

تعریف مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. گری دسلر، نویسنده‌ی کتاب مدیریت منابع انسانی یا Human Resource Management که سالهاست در دوره های مدیریت در سراسر جهان به عنوان منبع درسی این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، تعریف واحد مدیریت منابع انسانی و وظایف آن را به شکلی کلی و به صورت زیر  ارائه می‌دهد: واحد مدیریت منابع انسانی، از میان وظایف مختلف مدیریتی، مسئولیت کلیه فعالیت‌ها و خط مشی‌های مربوط به کارکنان سازمان را بر عهده دارد. به طور دقیق‌تر: جذب همکاران جدید، آموزش همکاران، ارزیابی عملکرد کارکنان و پاداش دادن به آنها و به طور خلاصه ایجاد محیطی سالم و منصفانه برای کارکنان. تعریف بالا نگاهی وظیفه گرایانه به واحد مدیریت منابع انسانی دارد و تلاش می‌کند فهرستی از وظایف واحد مدیریت منابع انسانی را ارائه کند. اگر بخواهیم تعریفی مفهومی‌تر از وظیفه واحد مدیریت منابع انسانی داشته باشیم می‌توان چنین گفت: واحد مدیریت منابع انسانی قرار است کمک کند تا سازمان، در افق زمانی بلند مدت، با کمترین هزینه، حداکثر کارایی را از کارکنان برای حرکت در راستای اهداف استراتژیک سازمان، کسب نماید.

 

چالشهای مدیریت منابع انسانی در ایران

 

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. مشکلات، نواقص و چالش‌های زیر، از جمله مواردی هستند که باید هنگام آشنایی با مدیریت منابع انسانی و یادگیری دانش مرتبط با آن، در ذهن داشته باشیم: برخی مدیران، بحث منابع انسانی و مدیریت منابع انسانی را بیشتر به سازمان‌های بزرگ مربوط می‌دانند  و چنین وظایفی را در مجموعه‌های کوچک‌تر چندان جدی نمی‌گیرند. گاه در یک شرکت ۲ نفری، یک نفر به سمت مدیریت فروش منصوب می‌شود. اما در یک شرکت بیست نفری، ممکن است به سادگی نتوانید مدیرعامل را برای اختصاص یک پست به مدیریت منابع انسانی مجاب کنید. در بسیاری از سازمان‌ها، نقش واحد مدیریت منابع انسانی، کوچک انگاشته می‌شود.  در حدی که گاه صرفاً وظیفه‌‌هایی مانند حضور و غیاب کارکنان و تنظیم جدول‌های اضافه کاری و حقوق و دستمزد به آنها واگذار می‌شود. برخی مدیران، وظیفه‌ی واحد مدیریت منابع انسانی را بیشتر از جنس هنرِ کار کشیدن بیشتر از نیروی کار می‌بینند.  به همین علت، حاضر نیستند نقش مدیر منابع انسانی و واحد منابع انسانی را به عنوان نماینده‌ی اعضای سازمان به رسمیت بشناسند. برخی سازمان‌ها، واحد مدیریت منابع انسانی را در حد واحد تدارکات منابع انسانی می‌بینند  و تمایلی به درگیر کردن این واحد در تصمیم های استراتژیک سازمان ندارند. طبیعی است که با این نگاه، بحث توسعه منابع انسانی هم جایگاهی نخواهد داشت.

اهمیت کلمه‌ی بلندمدت در تعریف وظیفه مدیریت منابع انسانی

[پیش‌نیاز مطالعه‌ی این بخش: تیلوریسم و مکتب مدیریت علمی (Scientific Management)]

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. دقت داشته باشیم که اگر افق زمانی بلندمدت را از تعریف فوق حذف کنیم، عملاً نقش واحد منابع انسانی را در حد سرکارگرهای معادن فردریک تیلور، پایین آورده‌ایم. در دورانی که مکتب مدیریت علمی یا Scientific Management‌ رایج بود، تیلور و همفکران او که با زمینه دانش مهندسی وارد حوزه‌ی مدیریت شده بودند، در پی بهبود کارایی و افزایش راندمان بودند.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

نگاه مدیریت تیلوری به منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. کارسنجی و زمان سنجی میراث آن دوره از مدیریت است. مهندسان مکانیک که در آن سالها به صورت گسترده وارد حوزه مدیریت شدند، کوشیدند به همان شیوه‌ای که حداکثر خروجی را از موتور خودرو می‌گرفتند، حداکثر خروجی را از کارکنان یک سازمان هم بگیرند. کم و زیاد کردن نور، تغییر موقعیت و ارتفاع میزها، تغییر چیدمان نشستن کارکنان و جابجایی چیدمان دستگاه‌ها در کارخانه‌ها، تغییر ساعت کار و ساعت غذا خوردن و همه‌ی کارهای مشابه، آزمایش‌هایی بود که در آن سالها رایج بود تا نقطه‌ی بهینه‌ی کارکرد کارگران یک سازمان مشخص شود. در آن زمان، نیروی انسانی در کارخانه‌ها چیزی شبیه نیروی بخار در لوکوموتیو‌ها فرض می‌شد و حقوق و دستمزد و پاداش و مزایا، چیزی شبیه زغالی که داخل کوره ریخته می‌شد تا نیروی محرکه لوکوموتیو تامین شود و زودتر به مقصد برسد! آن زمان کار در معدن یا حتی خط تولید کارخانه‌ها، کاری فیزیکی و تقریباً غیر تخصصی بود. چیزی به نام شرح شغل معنا نداشت و مفاهیمی مانند شایستگیهای کلیدی کارکنان هم خلق نشده بودند. کارگر جدید به مجموعه اضافه می‌شد و به دلیل سادگی فعالیت‌ها، در مدت زمان کمی فرایند کار را یاد می‌گرفت و جایگزین کارگران قدیمی می‌شد. طبیعی است که ماندگاری کارگران و نیروی انسانی در آن شرایط، دغدغه‌ی مدیران نبود. مهم این بود که هر کارگری، در مدتی که مشغول به فعالیت است، حداکثر خروجی را داشته باشد.

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. امروز فضای کسب و کار رقابتی‌تر است. یکی از سنگین‌ترین هزینه‌های یک کسب و کار، کارکنان با تجربه‌ای هستند که به هر دلیل محیط کار را ترک می‌کنند و آموخته‌ها و تجربیات خود را به محیطی دیگر می‌برند. امروز صرف اینکه بتوانیم از یکی از کارکنان خود در طول یک سال، بیشترین خروجی را بگیریم، چندان ارزشمند نیست. هنر این است که بتوانیم در طول عمر مفید کاری او، بیشترین خروجی را کسب کنیم و از همه ابزارهای ممکن استفاده کنیم که ماندگاری و رضایت کارکنان مفید در یک سازمان افزایش یافته و باقی ماندن کارکنان بی خاصیت و کم خاصیت در یک سازمان، به سادگی امکان پذیر نباشد. وقتی می‌گوییم کسب حداکثر خروجی از کارکنان، نگاهی فیزیکی و غیر انسانی به کارکنان داریم. اما وقتی می‌گوییم ایجاد حداکثر خروجی در بلندمدت، به ناچار باید جنبه‌های انسانی لحاظ شوند. بنابراین افزودن واژه‌ی بلندمدت، به معنای تغییر نگرش از فضای مکانیکی به فضای انسانی است.

 

وظایف واحد مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی. تمام دستورالعمل‌ها و توصیه‌ها و فرایندها و مکانیزم‌ها و بخش‌نامه‌ها و استخدام و اخراج و اعطای پاداش و ارزیابی و هر آنچه که زیر چتر مدیریت منابع انسانی مطرح می‌شود، به صورت نانوشته، مفروضات بالا را در خود دارد. در دیگر صورت، واحد مدیریت منابع انسانی – همچنانکه در ابتدای این مطلب گفتیم – نقشی کمرنگ و ستادی، در حد واحد حضور و غیاب پرسنل را به خود اختصاص خواهد داد. شاید بتوان گفت موارد زیر، بخشی از وظایف کلیدی واحد مدیریت منابع انسانی است:

 • بهبود کیفیت زندگی کاری کارکنان
 • ایجاد حس امنیت شغلی برای همکاران شایسته و توانمند
 • تدوین شاخص های عملکردی و عملیاتی مرتبط با منابع انسانی
 • برنامه ریزی برای ارزیابی عملکرد کارکنان و حصول اطمینان از استقرار نظام ارزیابی عملکرد
 • تفسیر آیین نامه ها و قوانین اداری و ستادی سازمان
 • مدیریت فرایند #استعفا و ترک سازمان
 • استقرار و توسعه سیستم اطلاعات مدیریت منابع انسانی (برای سازمان‌های متوسط و بزرگ)
 • کمک به استفاده بهینه و مدیریت استراتژیک منابع انسانی
 • مدیریت فرایند جذب نیروی انسانی
 • شناخت و مدیریت فرهنگ سازمانی
 • همسوسازی کارکنان جدید با سازمان و #فرهنگ سازمانی
 • تجزیه و تحلیل شغل و طراحی نظام حقوق و دستمزد و جبران خدمات کارکنان
 • آموزش کارکنان و تلاش برای ارتقای دانش و مهارت آنان
 • حفظ و تقویت انگیزه کارکنان

[/vc_column_text]